RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Humanitarnost



Poruka


henna ze -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 23:06:29)


IZVORNA PORUKA: hatepsut


IZVORNA PORUKA: AnLu

Ja mogu za bebu od 15 dana iskupiti, djecak, djevojcica ili je svejedno samo da je cisto?


Ne znam vjeruj mi,jedna drugarica napisala ovaj post u grupi zenickih mama,ja cu sutra ici,tamo oko podne dok se skupe sve zenice koje ce ici.Ja imam unisex,bitno je da je suhi i cisto.Treba vdijet gdje ce "upravit" ovaj kombi.

I procitah da se u Maglaju prodaje roba koja je poslana kao humanitarna pomoc,znaci sokirana sam !



kombi ce se upravit na heliodrom..

donacije idu direktno ugrozenim




hatepsut -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 23:19:08)


IZVORNA PORUKA: henna ze


IZVORNA PORUKA: hatepsut


IZVORNA PORUKA: AnLu

Ja mogu za bebu od 15 dana iskupiti, djecak, djevojcica ili je svejedno samo da je cisto?


Ne znam vjeruj mi,jedna drugarica napisala ovaj post u grupi zenickih mama,ja cu sutra ici,tamo oko podne dok se skupe sve zenice koje ce ici.Ja imam unisex,bitno je da je suhi i cisto.Treba vdijet gdje ce "upravit" ovaj kombi.

I procitah da se u Maglaju prodaje roba koja je poslana kao humanitarna pomoc,znaci sokirana sam !



kombi ce se upravit na heliodrom..

donacije idu direktno ugrozenim



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




bebaci -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 23:23:36)

za djecu tj. 3 god i bebu 15 dana posebno cu staviti u kesu sa naznakom ¨ZA porodicu u domu u Raspotočju.¨¨ .




Skvo RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 23:32:37)

Ide direktno na heliodrom...henna je koordinator u zenici...[sm=smiley1.gif]




muaaa -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 23:34:39)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ide direktno na heliodrom...henna je koordinator u zenici...[sm=smiley1.gif]

znaci da spakujem ovo za 13 godina?




minie -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 23:56:34)

Ja imam lijekova za dijabeticare i ljude sa visokim krvnim prtiskom (procitala sam da su i oni jakK o potrebni). Imam 8 kutija tableta Siofor i 8 kutija tableta Skopryl, kao i dvije kutije tableta tipa Ranibos. Sutra nikako ne mogu donijeti nigdje te lijekove, jedino ako ima neko iz pravca Rajlovca, B. Potoka da ce ici u Importane pa da pokupi. Mozemo u ponedjeljak odnijeti u CK ili Pomozi,ba

Jutros smo odnijeli u CK ono sto je oznaceno kao najpotrebnije i halal bilo, koliko se moglo, ugl od srca je

I svaka cast svim ljudima koji su se ukljucili u ovu akciju [sm=bravo.gif]





palachinken -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 23:57:31)

Skvo, cekamo te sutra aBd.
Ja imam info, a sutra ujutru zovem, da u jednoj kuci u Raspotočju ima porodica ili dvije, evakuisani iz djeca u pelenama, zeni treba obuce br 40 (to ja imam), muske gumene cizme itd
Pa ako ste musterije, moze se i to odvuci (ustvari imam ja broj osobe koja bi i pokupila)




palachinken -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 23:59:04)

Ah vidim da ste spominjale već te u Raspotočju.




lady84 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 0:08:30)

Dolazim sutra abd u importannne, sad sam pročitala na fb da ima dosta beba iz maglaja starosti do 6 mjeseci i da su im potrebne pelene 3-8 kg, cucle 0-6 mj, D3 kapi, mlijeko u prahu za bebe, flašice, vlažne maramice, kreme za bebe, i inzulin za dijabetičare.
Pa eto, mozda ste to već spakovale,ali nije na odmet da podsjetim :)




M kao Mama -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 0:24:35)

sad bih sjela i plakala, ustvari plačem, jutros sam odnijela dvije ogromne vreće pune stvari za bebe, čarapa, veša, vreće za spavanje za bebu, bodića, trenerkica, i za nepšto stariju djecu, i kesu igračaka, halalosom bilo samo se nadam da će u prave ruke otići, ovdje nemam više ništa za djecu, jedino ujutro da pogledam nešto od obuće za djecu pa da dobacim u importane, baš mi je krivo, jer ovo znam da ide direktno gdje treba




emi7908 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 0:27:25)

Skvo molim te imam nešto hrane kupljene,vode... hoću li moći to donijeti da ubacite? Spakovala sam i garderobe i za stariju djecu pa eto...




Skvo RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 0:41:13)


IZVORNA PORUKA: emi7908

Skvo molim te imam nešto hrane kupljene,vode... hoću li moći to donijeti da ubacite? Spakovala sam i garderobe i za stariju djecu pa eto...

Naravno hrana, voda, higijena, pelene, sve je to potrebno...




emi7908 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 9:12:19)

Naravno hrana, voda, higijena, pelene, sve je to potrebno...


Ehhh super, vidimo se tamo...




Bambi09 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 9:17:51)


IZVORNA PORUKA: Bambi09

Drage moje, ja sam upravo spakovala jedan paket djecije garderobe za uzrast 5 do 8 godina. Veceras mi sestre dolaze s posla pa su i one kontale nesto za odrasle da spakuju. Takodjer imamo pelene za odrasle i imam jedan paket pelena za bebu jumbo pak vel 5. Sve sam to kontala da spakujemo i da posaljemo sutra ujutro busom jer nemamo drugacije kako poslati. Da li bi htjela neka od vas da preuzme na sebe obavezu da bi otisla na bus stanicu sutra i preuzela pakete i odnijela na odrediste?



Jos jednom da pitam da li je neko spreman otici na bus stanicu da preuzme pakete i odveze gdje se bude skupljalo? U 12 sati ide bus za SA tamo stize izmedju 13:30 i 14 sati. Ako ne, da nosimo u CK a odatle Boga pitaj gdje ce otici.




palachinken -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 9:18:13)

Vise porodica iz Orahovice smjesteni u Raspotociju kod doma.
U privatnoj kuci smjesteni su tek porodjena zena sa bebom od 17 dana, djevojcica 7 godina i djecak 5 godina, dvije zene 30-tih godina i dva muskarca takodjer tridesetih godina. Iz Orahovice su pjesacili 10-tak kilometara do Nemile. Imaju hrane za 5 dana, ali najpotrebije stvari za sada su: zenske cipele brojevi 39-40, carapice za djecu od 3 do 7 godina, pelene broj 1 i 4, patike/cipele 42 i 46, gumene cizme 42 i 46.
Svi koji imaju nesto od pomenutog polovno/novo neka zovu mene ja cu sutra prikupljati. Ili mi posaljite broj u inbox (broj ima kod mene)

Evo o ovome sam jučer pričala, mislim da se dio pomoci moze preusmjeriti njima.
Ja imam kontakt, covjek ce doci i pokupiti, samo da se izdvoji sta ide njima, sta na heliodrom. Ako se slazete.




palachinken -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 9:23:26)

I jos vas nesto molim, jer na to apeluju iz CZ i CK, da se sortira pomoc i naznaci nekako na kesama sta je gdje.




sretna_mama -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 10:00:53)

palachinken, mogu li po Skvo poslati 2 bočice od 100ml za Jasmininog oca..Ne znam kakvo je stanje kod njih u Lokvinama, i kako će biti za dostavu ovih dana, uzela sam joj petrolej..Čovjek od karcinoma boluje, i pije ga..Bojim se da mu ne nestane što ima.




palachinken -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 10:05:50)


IZVORNA PORUKA: sretna_mama

palachinken, mogu li po Skvo poslati 2 bočice od 100ml za Jasmininog oca..Ne znam kakvo je stanje kod njih u Lokvinama, i kako će biti za dostavu ovih dana, uzela sam joj petrolej..Čovjek od karcinoma boluje, i pije ga..Bojim se da mu ne nestane što ima.

Pisem ti na FB




sretna_mama -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 10:17:53)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Vise porodica iz Orahovice smjesteni u Raspotociju kod doma.
U privatnoj kuci smjesteni su tek porodjena zena sa bebom od 17 dana, djevojcica 7 godina i djecak 5 godina, dvije zene 30-tih godina i dva muskarca takodjer tridesetih godina. Iz Orahovice su pjesacili 10-tak kilometara do Nemile. Imaju hrane za 5 dana, ali najpotrebije stvari za sada su: zenske cipele brojevi 39-40, carapice za djecu od 3 do 7 godina, pelene broj 1 i 4, patike/cipele 42 i 46, gumene cizme 42 i 46.
Svi koji imaju nesto od pomenutog polovno/novo neka zovu mene ja cu sutra prikupljati. Ili mi posaljite broj u inbox (broj ima kod mene)

Evo o ovome sam jučer pričala, mislim da se dio pomoci moze preusmjeriti njima.
Ja imam kontakt, covjek ce doci i pokupiti, samo da se izdvoji sta ide njima, sta na heliodrom. Ako se slazete.



HB, dobih info da će i grupa mama iz ZE, fokusirati se na ovu porodicu..[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




muaaa -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 10:31:25)

Hena jel ti preuzimas za ovu porodicu sto je Hate pisala?

Ja sam na kesi naznacila 13 i 15 god za djecu odjeca i obuca.Juce sa vecinu dala ali za prvu pomoc ce dobro doci!




mila81 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 11:17:04)

Hoćel Skvo biti na parkingu do Muzeja, ili preko puta Importane-a, ja sam spremila dosta garderobe, i obuće ima za svakoga svega, samo da Allah svima pomogne :)




teacher75 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 12:04:36)

Ja nazalost nisam mogla doci, lana mi straano kaslje, malo je i malaksala a mm nije kuci, nema ih ko cuvati[sm=smiley13.gif]do zadnjeg sam kontala dal da idem s njima al me strah da ne fasuje upalu pluca[sm=smiley13.gif]




bebaa -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 12:17:48)

hvala Allahu dragom pa naš obični narod nije zakazao...pokazao je svu svoju veličinu,otvorio dušu......[sm=smiley19.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

sad smo se iskupili dole na parkingu....ljudi planirali 2 auta.....ma kakvi....toliko je stvari,higijenskih potrepština,deka,pelena,hrane...svega...ljudi ne znaju kako će to prebaciti uopšte do semizovca......snaći će se,ne sumnjamo uopšte.....[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

sva drhtim...da vas sve Allah dragi nagradi i podari vam sve što sebi zaželite......[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Arminaa -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 14:24:03)

Mm je danas odnio stvari za bebice - flasice, cucle, kreme, vlazne maramice i zitne kasice, te robicu za bebe do godinu dana, nadam se da ce nekom dobro doci. Otisla bih ja u kupovinu, ali mi je mali dobio krzamak pa smo nas dvoje u izolaciji od prosle sedmice[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image].




jasminah -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (18.5.2014 15:24:29)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
IZVORNA PORUKA: bebaa

hvala Allahu dragom pa naš obični narod nije zakazao...pokazao je svu svoju veličinu,otvorio dušu......[sm=smiley19.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

sad smo se iskupili dole na parkingu....ljudi planirali 2 auta.....ma kakvi....toliko je stvari,higijenskih potrepština,deka,pelena,hrane...svega...ljudi ne znaju kako će to prebaciti uopšte do semizovca......snaći će se,ne sumnjamo uopšte.....[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

sva drhtim...da vas sve Allah dragi nagradi i podari vam sve što sebi zaželite......[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>