RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Humanitarnost



Poruka


bebaci -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 21:05:29)

Drage moje,


tako sam se obradovala [sm=bravo.gif]kada sam vidjela da portal ringeraja prikuplja odjecu za bebe.
Imam 2-3 vrece garderobe za bebe vel 62-8o od bodica do dekica i vrca za spavanje. zimska nosiljka za bebe do 2 mjeseca. lezajka i kadica.i nesto garderobe za uzrast 4 god. Zanima me da li mogu poslati jogi dusek za krevetac ( bez krevetca jer mladji sin jos u njemu spava) kao i vrecu plisanih igracaka da se djeca malo zabave. Imam i kolica sa nosiljkom samo morala bih otici do mame . Vidimo se sutra u 12 sati .




lepetetka -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 21:07:47)

Ide li iko sa Dobrinje u Importane?

I šta ste rekli da treba za bebe blizance? Imam jednu staklenu flašicu za bebe, ako joj treba, ako ne da šaljem dalje..
Robice tako male slabo imam, ako šta nađem da ponesem za nju ili? Nisam u toku pliiiz neko da mi napiše info..




jasminah -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 21:42:52)

Ja sam danas nosila u Pomozi.ba, i uzeli su garderobu. A najvise sam kupovala higijenu,konzerve i dzemove. Blizanci jesu djecaci ili curice




selebriti -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 21:46:37)

Vidimo se sutra mozda, zavisi kakvo mi dijete bude.

Ja cu evo vidjeti garderobu, toga imam




Lady26 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 21:50:16)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Sutra ( nedelja) u 12 sati u prizemlju Importane centra članice ringeraje prikupljaju pomoć dalje...u dva smjera...prvo pomoć mami bliznaca evakuisanoj iz Maglaja, drugo prikupljanje pomoći koja će odmah po napunjenom dostupnom kombiju biti upućena prema sabirnom centru u Zenici ( posebno obratiti pažnju na dječije stavri, obuća, dojeća, higijena, hrana,donji vešovi).

Ja sam iskupila nesto odjece za djevojcice oko 3 godine i nesto malo do 1 godine, koliko sam uspjela izroviti, i obuce nekoliko pari, svoje odjece i nesto mm-ovo...
Toliko trenutno mogu, halal bilo....

Posto ce biti velika vreca, da li je da je donosim gore ili da prebacujemo iz auta u kombi?




Lady26 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 21:50:40)


IZVORNA PORUKA: lepetetka

Ide li iko sa Dobrinje u Importane?


Gdje si na Dobrinji? Mogu te pokupiti ako hoces




AnLu -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 21:54:12)


IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Sutra ( nedelja) u 12 sati u prizemlju Importane centra članice ringeraje prikupljaju pomoć dalje...u dva smjera...prvo pomoć mami bliznaca evakuisanoj iz Maglaja, drugo prikupljanje pomoći koja će odmah po napunjenom dostupnom kombiju biti upućena prema sabirnom centru u Zenici ( posebno obratiti pažnju na dječije stavri, obuća, dojeća, higijena, hrana,donji vešovi).

Ja sam iskupila nesto odjece za djevojcice oko 3 godine i nesto malo do 1 godine, koliko sam uspjela izroviti, i obuce nekoliko pari, svoje odjece i nesto mm-ovo...
Toliko trenutno mogu, halal bilo....

Posto ce biti velika vreca, da li je da je donosim gore ili da prebacujemo iz auta u kombi?



To sam i ja htjela pitati jer ja cu donjeti od sebe i od jos jedne forumasice.




Lady26 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 21:55:52)

Kod mene ce haman biti 2 velike vrece, one crne, kako to donijeti...




lepetetka -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 21:56:57)


IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: lepetetka

Ide li iko sa Dobrinje u Importane?


Gdje si na Dobrinji? Mogu te pokupiti ako hoces


Nisam sigurna da ću moći ići, ali bi mi svakako dobro došao neko da može stvari pokupiti što skupim, mm-a mogu dići svakog momenta, pa nisam sigurna hoću li moći djecu ostaviti sa njim..




Skvo RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 21:58:13)

Dodjite na prosirenje Importane, sivi kombi prosirenje...moj mobilni je 061106440.




Lady26 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 21:59:35)


IZVORNA PORUKA: lepetetka


IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: lepetetka

Ide li iko sa Dobrinje u Importane?


Gdje si na Dobrinji? Mogu te pokupiti ako hoces


Nisam sigurna da ću moći ići, ali bi mi svakako dobro došao neko da može stvari pokupiti što skupim, mm-a mogu dići svakog momenta, pa nisam sigurna hoću li moći djecu ostaviti sa njim..


Ma moze i to, nije problem, sad cu ti poslati broj pa me prozovi sutra da se dog, hoces?
Ja cu krenuti iz kuce 11,15-11,30, ja sam u Svr, samo mi napisi gdje si




Skvo RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:00:27)

I nemojte opremu za bebe nositi....djeciju odjecu, obucu da
..moramo imati mjesta za pelene, vodu, hranu, higijenu..




Lady26 -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:01:27)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Dodjite na prosirenje Importane, sivi kombi prosirenje...moj mobilni je 061106440.

[sm=bravo.gif]
Skvo, vrijeme - 12h jel?




Skvo RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:02:38)


IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Dodjite na prosirenje Importane, sivi kombi prosirenje...moj mobilni je 061106440.

[sm=bravo.gif]
Skvo, vrijeme - 12h jel?

da...[sm=smiley1.gif]




lepetetka -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:02:59)


IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: lepetetka


IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: lepetetka

Ide li iko sa Dobrinje u Importane?


Gdje si na Dobrinji? Mogu te pokupiti ako hoces


Nisam sigurna da ću moći ići, ali bi mi svakako dobro došao neko da može stvari pokupiti što skupim, mm-a mogu dići svakog momenta, pa nisam sigurna hoću li moći djecu ostaviti sa njim..


Ma moze i to, nije problem, sad cu ti poslati broj pa me prozovi sutra da se dog, hoces?
Ja cu krenuti iz kuce 11,15-11,30, ja sam u Svr, samo mi napisi gdje si

[sm=smiley27.gif] si [sm=smiley31.gif] pošalji mi svoj broj na pp, a ja ti šaljem info gdje sam, a sada odoh slagati




hatepsut -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:08:41)

Ako bude neko voljan da pomogne,evo copy iz jedne grupe Zenickih mama

Mamice molim vas ako možete da se organizujemo za odjeću za dvije nane, žene, za dječaka od 13 godina, djevojčicu isto tog uzrasta, za dječaka od 3 godine i bebu od 15 dana. Isto tako lijekove ko može za djecu da imaju za nedaj Bože jer su dugo vremena prelazili preko ledene vode.HITNO!!! Upravo sam dobila poziv moje prijateljice koja trenutno nema pristup internetu. Najhitnije, potrebna hrana, odjeća, obuća za djecu od 15 dana do 13 godina! Evakuisana djeca sa majkama se trenutno nalaze kod doma u Raspotočju.




AnLu -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:10:45)

Ja mogu za bebu od 15 dana iskupiti, djecak, djevojcica ili je svejedno samo da je cisto?




hatepsut -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:14:42)


IZVORNA PORUKA: AnLu

Ja mogu za bebu od 15 dana iskupiti, djecak, djevojcica ili je svejedno samo da je cisto?


Ne znam vjeruj mi,jedna drugarica napisala ovaj post u grupi zenickih mama,ja cu sutra ici,tamo oko podne dok se skupe sve zenice koje ce ici.Ja imam unisex,bitno je da je suhi i cisto.Treba vdijet gdje ce "upravit" ovaj kombi.

I procitah da se u Maglaju prodaje roba koja je poslana kao humanitarna pomoc,znaci sokirana sam !




MaminaBeba -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:25:50)

Hitno potrebno svega za dvije porodice iz okoline Zenice, koje su smještene u RASPOTOČJE kod Zenice u dvije kuće. Dvije nane, tri-četiri žene, dvoje djece uzrasta od 10-13 godina, muž i žena sa dvoje djece (žena porođena, muškoj bebi dvije sedmice, dječak od 2-3 godine) .. MOLIM VAS dio pomoći usmjerite ka ovim porodicama. Ja sam bila večeras, došli su u tankoj odjeći i bosih nogu. Mole za pomoć. MOLIM VAS sada ja da dio pomoći koji šaljete za Zenicu, odvojite za ove ljude.




muaaa -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:28:11)


IZVORNA PORUKA: hatepsut

Ako bude neko voljan da pomogne,evo copy iz jedne grupe Zenickih mama

Mamice molim vas ako možete da se organizujemo za odjeću za dvije nane, žene, za dječaka od 13 godina, djevojčicu isto tog uzrasta, za dječaka od 3 godine i bebu od 15 dana. Isto tako lijekove ko može za djecu da imaju za nedaj Bože jer su dugo vremena prelazili preko ledene vode.HITNO!!! Upravo sam dobila poziv moje prijateljice koja trenutno nema pristup internetu. Najhitnije, potrebna hrana, odjeća, obuća za djecu od 15 dana do 13 godina! Evakuisana djeca sa majkama se trenutno nalaze kod doma u Raspotočju.


ako Skvo ima mjesta u autu ja cu obezbjediti odjecu i obucu za ovaj uzrast 13 god.Djevocica i djecak?

Skvo??




jasminah -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:31:33)

Ja cu donijeti sutra odjecu za 13 god ako ima mjesta da se nosi ???
IZVORNA PORUKA: hatepsut

Ako bude neko voljan da pomogne,evo copy iz jedne grupe Zenickih mama

Mamice molim vas ako možete da se organizujemo za odjeću za dvije nane, žene, za dječaka od 13 godina, djevojčicu isto tog uzrasta, za dječaka od 3 godine i bebu od 15 dana. Isto tako lijekove ko može za djecu da imaju za nedaj Bože jer su dugo vremena prelazili preko ledene vode.HITNO!!! Upravo sam dobila poziv moje prijateljice koja trenutno nema pristup internetu. Najhitnije, potrebna hrana, odjeća, obuća za djecu od 15 dana do 13 godina! Evakuisana djeca sa majkama se trenutno nalaze kod doma u Raspotočju.





bebaa -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:32:12)

[sm=smiley13.gif]i mi smo u zgradi organizovani...idu 2 auta u Hotel Bešlić sutra u 12 je okupljanje...i ja sam iskupila za bebe koliko sma imala....i jedan veliki bračni jorgan,možda i to zatreba.....[sm=smiley13.gif]




Skvo RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:32:33)

Maminabeba..dogovori se sa henom..gdje ce nas ona cekati pa preuzmi dio za tu porodicu[sm=smiley1.gif]




Skvo RR -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:45:12)

Maminabebo javi hoces li preuzeti stvari da mogu zene pripremiti i da se odvoji za njih.




bebaci -> RE: POMOĆ ZA DJECU poplavljenih područja (17.5.2014 22:59:04)

https://www.facebook.com/BosnischeNationalmannschaft/photos/a.227537100738994.1073741831.193096797516358/297884453704258/?type=1




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>