Trening i ishrana dojilje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


bejbibi -> Trening i ishrana dojilje (30.4.2015 15:00:21)

Hello zenice!!

Otvaram ovu temu jer nisam nasla nista slicno na forumu ( ima tema ishrana dojolje ali nista kombinirano)... Ako postoji molim moderatore da me upute... Ali sam htjela da ima iskombinirana tema trening i ishrana jer to dvoje.ide zajedno... A povotovo nam treba savjeta nama dojiljama koje zelimo skinuti.koju kilicu[sm=smiley36.gif]

Evo,ako ima kakvih savjeta,bujrum..
Citala sam na netu da se ne preporucuje dojilji da vjezba vise od pola sata!!
Kakve vjezbe se mogu raditi?
Koje vjezbe najbrze skidaju kile?
Da li smanjiti.unos hrane i da li to.utice na nastanak.mlijeka??
Tako dalje i tako.sire[sm=smiley36.gif]

Bujrum

Nama je mjesec ipo.od poroda,imam stomak,71 kg ( nabila 80 kg do kraja trudnoce), visina 163 cm...idealna tezina izmedju 60 kg i 55 kg[sm=smiley36.gif]....zatrudnila sa 54 kg jer sam bila na dijeti prije... Super sam.izgledala[sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif]




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (30.4.2015 15:27:41)

http://www.coolinarika.com/clanak/ishrana-nakon-porodjaja/

http://www.bebac.com/tekst/sport-u-periodu-dojenja




ijaa -> RE: Trening i ishrana dojilje (30.4.2015 15:33:29)

moze li i za one koje ne doje[sm=smiley36.gif]




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (30.4.2015 15:38:30)

Ma.moze za sve[sm=smiley36.gif] dok mi ne ikinu temu haha[sm=jezicek.gif]

Nego,dojilje ne.mogu se bas svim sportovima baviti, ogranicene.su dok one koje ne.doje.mogu sve...
Nasla sam tekst koji kaze da su idealni sportovi za dojilje: plivanje,pilates,setnja....tako te neke lagane vjezbice a ne preporucuje se trcanje,aerobic itd....
Najidealnije je nakon tri mjeseca poceti sa vjezbanjem i to najvise pola sata...

Ima gore u linkovima sto sam postavila[sm=smiley1.gif]




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (30.4.2015 15:45:57)

http://www.klokanica.ba/beba/dojenje/savjeti-za-vjezbanje-uz-dojenje-80




Hanady RR -> RE: Trening i ishrana dojilje (30.4.2015 19:58:28)


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Ma.moze za sve[sm=smiley36.gif] dok mi ne ikinu temu haha[sm=jezicek.gif]

Nego,dojilje ne.mogu se bas svim sportovima baviti, ogranicene.su dok one koje ne.doje.mogu sve...
Nasla sam tekst koji kaze da su idealni sportovi za dojilje: plivanje,pilates,setnja....tako te neke lagane vjezbice a ne preporucuje se trcanje,aerobic itd....
Najidealnije je nakon tri mjeseca poceti sa vjezbanjem i to najvise pola sata...

Ima gore u linkovima sto sam postavila[sm=smiley1.gif]

Šetnja je super...

ja sma nakon poroda kilogram skinula šetnjaom...
zaista...
krenula na posao i fino pješke...mm autom i odvuče dijete a ja pješke do posla[sm=smiley36.gif]

[sm=smiley1.gif]




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (30.4.2015 20:53:24)

Hanady cim sam vidjela tvoj post s a sam pretrnula,reko ode mi tema u smece[sm=jezicek.gif]

Da,setnja je super i ja sam vec izlazila dvaput setati iako nam tek sutra prolazi cetresnica[sm=smiley36.gif]...ja sam izasla kad je napunila.mjesec,nisam vise mogla....
Pokusat cemo tako laganini,pa kasnije malo intenzivnije..iako ja nisam bas neki trening freak[sm=smiley36.gif]mislim,nisam.nikad intenzivno i redovno vjezbala ali sad sam se nesto ufurala da budem zgodna mama[sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif] valja mi skinut sve ove kile[sm=zz_skip.gif][sm=smiley29.gif][sm=zz_hot.gif][sm=zz_running.gif]




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (30.4.2015 22:15:42)

Evo par dobrih savjeta kako da se pocne :)

http://www.lepotaizdravlje.rs/moja-beba/zdravlje/oslobodite-se-trudnickih-kilograma/

http://www.moja-dijeta.com.hr/mrsavljenje-nakon-poroda-1/

http://www.moja-dijeta.com.hr/vjezbanje-nakon-poroda/

Obavezno.procitajte ove clanke,imate sve detaljno napisano za vjezbe i ishranu :))))))

Idemooooooooo 1,2,3[sm=zz_running.gif][sm=zz_skip.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif][sm=zz_bounce.gif][sm=zz_hot.gif][sm=zz_dance.gif][sm=sloncek.gif][sm=kuza.gif][sm=zz_playfull.gif]




Hanady RR -> RE: Trening i ishrana dojilje (30.4.2015 22:27:07)


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Hanady cim sam vidjela tvoj post s a sam pretrnula,reko ode mi tema u smece[sm=jezicek.gif]




A ne ne čak je i pozdravljam[sm=bravo.gif]


a bićeš zgodna mamica vrijeme je pred tobom...samo lagnini i uvijek neka ti je prvo zdravlje na umu a onda fizički izgled[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (30.4.2015 22:31:17)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Hanady cim sam vidjela tvoj post s a sam pretrnula,reko ode mi tema u smece[sm=jezicek.gif]




A ne ne čak je i pozdravljam[sm=bravo.gif]


a bićeš zgodna mamica vrijeme je pred tobom...samo lagnini i uvijek neka ti je prvo zdravlje na umu a onda fizički izgled[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


Odlicnoo[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Nadam se da ce se aktivirati zenice i da ce nam pomoci ovi savjeti [sm=rozica.gif][sm=pikapoka1.gif][sm=smiley1.gif][sm=metulj.gif]




vedada -> RE: Trening i ishrana dojilje (30.4.2015 22:40:06)

Ja hocu da smrsam, i citam i planiram, al sve ostaje na rjecima, sto je gore sam se debljam.....mozda od sutra pocnem malo da vjezbam,, moram definitino, vec mi kipi sta god obucem.




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (30.4.2015 22:50:12)

Vedada, sve cemo iz teme Beba na trening[sm=smiley36.gif]....preporucuje se vjezbanje tek nakon dva tri mjeseca kod prirodnog poroda a kod carskog malo se duze ceka...eto procitajte malo linkove ima svasta




Bubydina -> RE: Trening i ishrana dojilje (1.5.2015 11:19:20)

Evo i nas [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]
Nemam bas problema s kilazom,
ali ima stomaka,tako da bi mi vjezbe dobro dosle,
a dojimo pa se nadam dobrim savjetima ovdje,
nisam stigla procitati linkove

Tema je[sm=smiley20.gif]

Visina 163cm a kilaza (jutros)53,4kg

Mozemo poceti [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (1.5.2015 18:49:58)

http://www.moja-dijeta.com.hr/vjezbe-za-trbuh-nakon-poroda/




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (1.5.2015 18:52:42)

http://www.moja-dijeta.com.hr/steznik-nakon-poroda/




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (1.5.2015 18:54:04)

http://www.moja-dijeta.com.hr/kako-smrsaviti-nakon-poroda/




saamy -> RE: Trening i ishrana dojilje (1.5.2015 20:47:17)

BABI super ti je tema [sm=smiley1.gif] samo jos da pocnemo vjezbat bilo bi super [sm=smiley36.gif]

Hvala za informcije bas nisam znala da doilje nemogu sve[sm=zmeden.gif] kontala sve mogu [sm=smiley22.gif]

Ja neznam nista o dijiljama,inace dojim al nisam bas upucena sta se smije a sta ne,pa bujrum neke zenice sta znaju nek nam savjetuju




vedada -> RE: Trening i ishrana dojilje (1.5.2015 21:14:08)


IZVORNA PORUKA: Bubydina

Evo i nas [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]
Nemam bas problema s kilazom,
ali ima stomaka,tako da bi mi vjezbe dobro dosle,
a dojimo pa se nadam dobrim savjetima ovdje,
nisam stigla procitati linkove

Tema je[sm=smiley20.gif]

Visina 163cm a kilaza (jutros)53,4kg

Mozemo poceti [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]


JA MOZDA 3 cm visocija a 62 kg, sta ti imas mrsat




Vanja88 -> RE: Trening i ishrana dojilje (2.5.2015 2:16:36)

Cao zene
Evo i mene haha
Kao prvo bubydina ne laprdaj sta bi ti da skidas majke ti [sm=smiley36.gif]
Setnja je super, mislim da je mnogo teze kad majka rodi proljece/ljeto jer je vrijeme super a treba 40 dana odmoriti,oporaviti se a islo bi se vani...ja sam N rodila u decembru pa haj nekako,zima,snijeg ali sad sto vise vani to bolje...ako je setnja najbolja za dojilje a i super je vjezba,samo napred :)
bejbi jel ti pazis ishranu ili jos ne?




Bubydina -> RE: Trening i ishrana dojilje (2.5.2015 4:41:37)

Pa necemo mrsati,nego vjezbati[sm=smiley36.gif]
a dojimo tako da nas to ukljucuje u ovu temu[sm=hudicek.gif][sm=zz_mstickle.gif][sm=smiley36.gif]
jer imam stomaka,
ne znam kako ostane i nakon sto sam smrsala[sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif]




bejbibi -> RE: Trening i ishrana dojilje (2.5.2015 19:36:16)

Vanchi ne pazim jos nista[sm=smiley36.gif]..al morat cu pocet jest ovo sto sam nasla na netu,da malo regulisem to... A to je i inace hrana za dojilje tako da...
Imaye link gore

A za vjezbe cu malo pricekati, barem dva mjeseca..sad mogu setnje,kegelove vjezbe i tako to.. Nesto lagano.. Inace ne smijem sada

Saamy nisam ni ja znala xa smo.ogranicene(dojilje) dok ne.nadjoh na netu

Sve su dobrodosle:))

Buby ti fakat imas idealnu tezinu,jedino da vjezbas stomak..a to su trbusnjaci..imas na jednom od linkova gore detaljno opisane vjezbe;)




ijaa -> RE: Trening i ishrana dojilje (3.5.2015 0:22:36)


IZVORNA PORUKA: vedada


IZVORNA PORUKA: Bubydina

Evo i nas [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]
Nemam bas problema s kilazom,
ali ima stomaka,tako da bi mi vjezbe dobro dosle,
a dojimo pa se nadam dobrim savjetima ovdje,
nisam stigla procitati linkove

Tema je[sm=smiley20.gif]

Visina 163cm a kilaza (jutros)53,4kg

Mozemo poceti [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]


JA MOZDA 3 cm visocija a 62 kg, sta ti imas mrsat




ja imam visinu ove druge a 80 kg[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




AAvalon -> RE: Trening i ishrana dojilje (3.5.2015 8:07:22)

Ja bih samo skembe da malo skinem... visoka sam 172, imam 61 kg poslije rodjenja blizanaca. Cak i vise kg sam imala nakon prvog sina, ali mi je stomak puno bolje izgledo i ja sam generalno bila zadovoljnija svojim izgledom (ili me je manje bilo briga, ne znam [sm=smiley36.gif]). Ne brinem se ni sad bas nesto puno, svjesna sam da dojim dvoje i da jedem (citaj:metem) sve pred sobom radi mlijeka, a voljela bih samo jednu ili dvije kilice da sletim, samo da mogu uci u svoje neke drage komade odjece a da ne izgledam kao kobasicica... a da radim neke trbusnjake i to, ne dolazi u obzir, nemam energije za to [sm=smiley36.gif]. Moj plan je da pocnem da pazim na ishranu kad twinsi napune 6 korigovanih mjeseci, pa im se mogne uvesti cvrsta hrana, nadam se da cu se tad malo manje sikirati oko toga koliko mlijeka imam [sm=smiley1.gif]

Ali, javicu vam se tad, ja sam jako dobra u planiranju stvari za buducnost, ali kad dodje do toga da se sprovede dijeta u djelo, eh tu vec pocnem da padam [sm=smiley36.gif]




irenaSA -> RE: Trening i ishrana dojilje (3.5.2015 8:48:17)

Ostala trudna sa 74 kg visoka 170 cm..ne smijem napisati koliko imam...na porod otišla sa 107 kg[sm=smiley36.gif]
Već mjesec dana vježbam sa Jillian Michaels i praktikujem dijetu koju mi je proslijedila LB...još uvijek se nisam izvagala...za koji dan ću pa da vidim ima li pomaka...
Mlijeka imam jednako...doji isto[sm=smiley1.gif]




Bubydina -> RE: Trening i ishrana dojilje (3.5.2015 10:19:55)

aavalon ta kilaza na tvoju visinu je [sm=smiley20.gif]
jedino mozes vjezbati
a moja [sm=duda.gif] trenutno cak vise doji
nego prije dohrane

irena ajd javi na rezultate[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>