Razgovori u ocekivanju beba - Mart (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


Daliyah92 -> Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 17:00:32)


Dodje nam i mjesec mart [sm=bravo.gif]
Svim terminusama zelim lahke porode i slatke bebice.
Nove trudnice/clanice mogu se javiti kada zele,
samo treba da napisu svoj termin i spol bebe (ako znaju)
i da cesce navracaju na ovo lijepo druzenje,
gdje dijelimo iskustva, savjete itd. [sm=smiley1.gif]

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA [sm=nosecka.gif] [sm=duda.gif]
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) [sm=wink.gif]

MART 2016

28.02.Isha [sm=rozacrtici.gif]
01.03. Ney75 [sm=modricrtici.gif]
04.03. Skorpija [sm=rozacrtici.gif] porodila se 20.02.[sm=bravo.gif]
09.03. Bebabu [sm=rozacrtici.gif]
21.03. Manka [sm=rozacrtici.gif]
26.03. Choopy [sm=modricrtici.gif]

APRIL 2016

06.04. Arya [sm=rozacrtici.gif]
08.04. Suncica15
15.04. Logica [sm=modricrtici.gif]
18.04. maya 25 [sm=modricrtici.gif]
20.04. *Sun*

MAJ 2016

07.05 Tajra26
08.05. Dinaina
10.05. Minie [sm=modricrtici.gif]
12.05. Sanjalica 85 [sm=rozacrtici.gif]
16.05. blossom [sm=modricrtici.gif]
20.05. Daliyah92 [sm=rozacrtici.gif]

JUNI 2016

19.06. Enisa 1989 [sm=rozacrtici.gif]
24.06 felix [sm=rozacrtici.gif]

JULI 2016

01.07. Mama3333 [sm=rozacrtici.gif]
02.07. mala_sa [sm=rozacrtici.gif]
20.07. Arijana2

AVGUST 2016

03.08. nudzejma
14.08. Angelica

SEPTEMBAR 2016

03.09. Vrtni patuljak [sm=rozacrtici.gif]
26.09. Lejni [sm=rozacrtici.gif] [sm=smiley36.gif]




Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 17:01:32)

Evo drage moje nova tema [sm=smiley1.gif]




Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 17:28:24)

Evo teme [sm=bravo.gif]

Tu sam jos uvijek [sm=jezicek.gif].




Enisa1989 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 17:29:51)

Dobar dan društvo! (možda se može napisati i dobro veče) [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Kako ste pregurale ovaj dan?
Meni je bilo super samo što su mi se u zadnje vrijeme pojavili problemi sa kičmom dok stojim pored šporeta [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 17:59:33)


IZVORNA PORUKA: Enisa1989

Dobar dan društvo! (možda se može napisati i dobro veče) [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Kako ste pregurale ovaj dan?
Meni je bilo super samo što su mi se u zadnje vrijeme pojavili problemi sa kičmom dok stojim pored šporeta [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



Imam i ja taj problem [sm=smiley36.gif] Od pocetka haman, i eto nije jos prestalo.

Bas sam se umorila danas, a nije da sam nesto puno radila [sm=zmeden.gif] Hocemo kreciti sutra (tj. neko ce drugi, necemo mi licno) pa danas sklanjala stvari u drugu sobu koliko sam mogla. Jos bih ja radila ali bojim se da ne pretjeram ovako jer inace slabo radim, pa vidjet cu jos.




Lejni -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 18:13:46)

Da se i ja javim, cekala sam novu temu da ne pisem na staru.

Bili na kontroli. Hematom nestao, beba brze raste nego sto je dr ocekivao, za 3 sedmice smo 4 puta veci. Sve smo vidjeli sto se do sada razvilo. I pokazivala nam je palac hehe. Sad me ipak vodi po zadnjoj m 10+2 jer smo veliki taman za tu sedmicu.
Sad mi je laknulo.




ney75 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 18:29:53)

Evo i ja jos jednom da priupitam kako je Isha? :D

Mene je danas vaginalno pregledao, i citav dan imam smedjkasti iscjedak, je li to normalno?




Logica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 20:04:00)

O lejni to su dobre vijesti mashalah :)

Terminuse sestre mile sta ste se stisle ajde malo ubrzajte to :) da i ja sto prije dodjem na red :)

Zelim vam svima sto lakse porode-kome je vrijeme,ostalima sto ugodnije trudnicke martovske dane :)

Ja bih u petak trebala na kontrolu ako Bog da pa cu vam javiti kako napreduje moj bebac :)




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 21:17:39)

Pih ja i zaboravila skroz da je mart vec poceo, bas sam postala nekako zaboravna u zadnje vrijeme [sm=zmeden.gif]
Djecu sam okupala i sve me boli, ne znam zene jel vas, al mene njihovo kupanje bas izmori...

Ney ako ima sluzi mogao bi to biti i sluzni cep?? Inace normalno je poslije pregleda imati taj smedjkasti iscjedak.

Mini moj se isto voli sisati, i nedaj Boze bez gela da izadje iz salona [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Lejni mashAllah za kontrolu [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif], jel pomjerila termin poroda?

Martovskim bebicama skupa sa februarskim zelimo da lahko i bezbrizno dodju na svijet [sm=bravo.gif]




ney75 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 21:35:19)

Mala_sa, 2-3 puta kad sam se obrisala toaletnim je bilo malo sluzi, ali je boja bas tamno smedja, zato sumnjam da je sluzni cep.. daj Boze da je :D




Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 21:59:23)


IZVORNA PORUKA: ney75

Mala_sa, 2-3 puta kad sam se obrisala toaletnim je bilo malo sluzi, ali je boja bas tamno smedja, zato sumnjam da je sluzni cep.. daj Boze da je :D


Jeste, normalno je. Meni je sa 38 sedmica izvadjen serklaz i tada sam imala sukrvav iscjedak i sutradan smedji. Evo jos cura nece vani [sm=jezicek.gif].




ney75 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 22:03:22)

Jesu se ulijenili draga Isha :D




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (2.3.2016 22:48:59)

Ney onda je to ipak samo mamo iritirana sluznica pregledom, sluzni je bas sluzav [sm=smiley36.gif]

Lijene vam te dame [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (3.3.2016 0:35:31)

Jesu se ulijenile, opet se nadam da ce ova moja do nedjelje izaci aBd, nikako da se dogovorimo [sm=jezicek.gif], a meni valja slusati svakako [sm=smiley36.gif].




mina3 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (3.3.2016 6:21:56)

Naspavale ? Nadam se da ste bolje nego ja..nesanica me ne popusta vec neko vrijeme [sm=zz_banghead.gif]
Zeljela bih i ja da uletim na listu,da prisustvujem s vama u iscekivanju[sm=duda.gif]... moj je termin 12.7 i zasad kako stvari stoje je curka [sm=smiley1.gif]
Svim martskim terminusama uspjesne i lahke porode i zdrave bebice zelim
Ugodan dan svima




mama3333 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (3.3.2016 9:28:32)

jutro zenice..
mi smo juce bile na kontroli,T 22+5 dana,masalla sve je ok,pregledali smo sve,srce,mozak,kicmu sve je ok,gledao i bubrege oba na mjestu cisti,mokarcni mjehur ok,sve u svemu dr jako zadovoljan kaze nema primjedbi,cura super napreduje...i jos samo da zavrsimo ovu zapocetu kutiju dabrostona i nema ga vise,nastavljamo bez terapije hvala Allahu...sve vas jako [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (3.3.2016 9:46:56)

Jutro i od nas [sm=smiley1.gif], zene ja kasljem evo vec mjesec dana, imam neki uzasan sekret i nikako da ga se rijesim [sm=smiley13.gif]. Zna li iko kakav dobar sirup, il caj da iskasljem ovaj slajm, bas me stomak svaki put zaboli od naprezanja dok kasljem [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

Mina3 dobro nam dosla, javljaj se cesce [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]. Nadam se da ce nesanica proci brzo, mene dvoje starijih smore pa navece zaspim bez po muke.

Mama333 [sm=bravo.gif] za urednu kontrolu

Isha i Ney kad ne slusaju cure uhvatite se tih vasih muzeva, Andjela je bila aktivna pa krenula cura odmah sutra dan [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Zaboravila sam reci, nama pomjerite termin za 25.6 aBd, po zadnje 2 kontrole ipak je ranije nego sto smo mislili [sm=smiley1.gif]




nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (3.3.2016 10:09:56)

Jutro drage moje...
Kako ste mi vi danas?Ja na poslu...raduckam pomalo.
Kod nas sve po starom,kontrola tek za 15 dana sa nalazima krvi i urina.Bebica mamu lupka pa me to hrabri da je sve uredu uz Boziju pomoc.
Nego jucer mi se pojavio kao neki osip tj.plikovi[sm=zmeden.gif]Na lijevoj nozi od gornjeg dijela butine pa do lista omam par kao plikova kad nesto ujede i svrbi me.Samo na toj nozi i u dijagonali.Jesam jucer obukla neke strample koje su stojale u ormaru.Da li je moglo biti od toga?Ne ide mi se doktoru odmah pa cekam da vidim kako ce se dalje odvijati...Nadam se da nije nista opasno[sm=smiley13.gif]




Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (3.3.2016 11:48:02)

IZVORNA PORUKA: nudzejma

Nego jucer mi se pojavio kao neki osip tj.plikovi[sm=zmeden.gif]Na lijevoj nozi od gornjeg dijela butine pa do lista omam par kao plikova kad nesto ujede i svrbi me.Samo na toj nozi i u dijagonali.Jesam jucer obukla neke strample koje su stojale u ormaru.Da li je moglo biti od toga?Ne ide mi se doktoru odmah pa cekam da vidim kako ce se dalje odvijati...Nadam se da nije nista opasno[sm=smiley13.gif]


I meni su se jednom tako pojavili po cijelim rukama i malo po nogama. Ja mislila nesto me izujedalo ali kad se prosirilo tako morala sam kod dr. Vjerovatno je bila neka alergija, mazala sam i brzo je proslo. Dok ne odes dr. mozes malo maslinovim uljem namazati, tako sam i ja, da mi ublazi malko svrbez. Samo ja nisam bila trudna, ali mislim da nema veze sa trudnocom.




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (3.3.2016 13:18:21)

Nudzejma mozda je neka alergijska reakcija na materijal od strampli?? Namazi malo maslinovim, mozes i sircetom od jabuke ako svrbi, pa vidi. Ako potraje ipak odi doktoru.




minie -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (3.3.2016 13:25:36)

Dancek,

Da se i ja malo javim. Ugl i danas jedva cekam kuci [sm=smiley36.gif] Kao da cu malo ranije na bolovanje [sm=smiley36.gif]

Ney, Isha pa sta vise cekate, danas i lijep datum [sm=smiley1.gif] Meni puno dragih osoba slavi rodjendan u ovom mjesecu, za vikend imamo 3 rodjendana.

Ja naredne sedmice idem na kontrolu, u srijedu cu aBd krv i urin, a petak kontrola. Jutros sam se vagala, oko 1 kg (50 gr manje) pa cu se portuditi da ovu 1 kg prepolovim do kontrole, da me dr ne ruzi [sm=smiley36.gif], inace oko 6,5 od pocetka (31. sedmica), valjda necu jos puno dobiti, pripazicu jos malo pa da mi kasnije bude lakse, sve se tjesim bice ljeto i salatice pa ce otici i kile.

Nudzejma probaja namazati malo sircetom, ono je dobro kad svrbi. A ja danima vec ne nosim strample, crkla bih u njima. malo mi je duza jakna pa mi ne bude hladno, a inace su i temp dovoljno visoke.
Kupih sebi danas nesto kao malo deblji kardigan, moci cu ga i kasnije iskoristiti, ugl kolegice rekose da mi je bas dobar. Izabrah crvenu jer mi ona najbolje stoji, a i malo da razbijem sve nijanse crne.





ney75 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (3.3.2016 13:27:44)

Draga Minie, vjeruj da se i ja pitam :D kazu da djecaci vazda predju, evo se uvjerih i ja polahko :D na hajr da bude, kad Allah da krenuce, samo da mi je ziv i zdrav :)




minie -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (3.3.2016 13:32:45)


IZVORNA PORUKA: ney75

Draga Minie, vjeruj da se i ja pitam :D kazu da djecaci vazda predju, evo se uvjerih i ja polahko :D na hajr da bude, kad Allah da krenuce, samo da mi je ziv i zdrav :)


Moj je poranio, 4 dana, a nadam se da ce i ovaj drugi [sm=smiley36.gif]

Nego drage moje ja bas imam veliku dilemu gdje se poroditi ovaj put. Prosli put sam bas bila zadovoljnja Vojnom bolnicom, sad gledam samo 4 dr rade dezuru i dr Aida koja bude u kabinetu.
Nemam jos puno vremena da odlucim, pa sam se bas zabrinula. Pitacu i dr naredne sedmice sta on misli gdje bi bolje bilo. Nekako mi se na GAK ne ide zbog losih iskustava koje sam cula.




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (3.3.2016 17:19:07)

Drage moje,ja nemam nikakve simptome trudnove,osim szo cesto ogladnim,inace sam 9 na 10 sedmicu..je li jos neka imala slicno iskustvo?




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart (3.3.2016 18:08:31)

Ja se evo kanim praviti veceru serpe me dozivaju [sm=smiley36.gif]

Samy_lo draga uzivaj u svojoj trudnoci, ja bih voljela da sam bar jednom prosla bez mucnina i povracanja. Moja mama je 3 puta trudnocu iznijela bez ijednog simptoma osim trudnickig stomaka, al eto ja nisam bila te srece [sm=smiley1.gif]

Mini nadam se da ces rijesiti nedoumicu cim prije, ja sam bila par puta ne pregledu kod Aide, jos kao djevojka, sta znam, nesto mi nije bas legla kao dokt tada...




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>