Danas kuhamo Mart (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


LieToMe RR -> Danas kuhamo Mart (13.3.2018 8:15:21)

Evo skoro i pola marta prodje a mi nemamo temu adekvatnu za mjesec.

Danas na jelovniku grasak (malo gusci, djeca vole kad je kasast), muz ce im ispeci kobasice i pilece filete, moja mama ce im napraviti pire (da muza ne ostavljam samog sa dvoje djece i pretisom [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]) jer zena ide u provod poslije posla [sm=smiley36.gif]

prosle sedmice sam vec u ponedjeljak i utorak imala sve spremno za cijelu sedmicu, sad vec zablokirah kod utorka.
Nema nista ljepse nego kad dodjes sa posla a imas rucak [sm=bravo.gif]




jocajaca -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 8:21:28)

Slažem se sa posljednjom rečenicom!!!
Kod mene je trenutno komplikovana situacija jer je post pa pravim nekoliko jela. Danas je na meniju za ove koji ne poste teleća supica, juneći gulaš i tjestenina. Za nas koji postimo supica od povrća, i tjestetnina sa šampinjonima.




jocajaca -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 8:23:52)

Inače prije svakog posta sjednem i napravim plan za čitav post, za svaki dan ali ovaj put sam se nešto ulijenila pa svaki dan muku mučim šta za sutra kuhati[sm=smiley13.gif]




LieToMe RR -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 8:29:18)

Ja nista ne cjenim koliko kad mi mama i svekrva nesto skuhaju i donesu, kad mama napravi rucak ili napravi njima palacinke. Ne mora ona to, ja se organizujem da ona moze vise vremena s njima provesti vani, da mogu hodati a ne da kuha. Prije je ona imala momenata znala opeglati, znala pocistiti pa sam joj onda rekla vise volim da se igra s njima da izadju i hodaju, ovo cemo se muz i ja organizovati.
Prosle sedmice sam nakuhala u ponedjeljak i utorak i imala sve do subote, i temeljce, i supe, ispohovala paprika, skuhala gulas, zadala se ponedjeljak i utorak muz oplakao od sege [sm=smiley36.gif]
Sinoc uspjela samo taj grasak, slomljena sam bila ali peglala sam, ribice... a i nemam vise ideja




jocajaca -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 8:39:49)

Ja kada nemam više ideja prifatim se kuvara i čitam redom dok mi ne nadođe inspiracija [sm=smiley36.gif]




LieToMe RR -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 8:49:54)


IZVORNA PORUKA: jocajaca

Ja kada nemam više ideja prifatim se kuvara i čitam redom dok mi ne nadođe inspiracija [sm=smiley36.gif]

nemam ja kad citati [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
salim se, u principu vrtim jedno te isto, ponekad ubacim nesto novo i drugacije ali najvise volim ova jela iz kazana, skuham u pretisu i imam 2 dana, samo prilog promjenim i ljepota

e za subotu imam jelovnik vec spreman posto je muzu rodjendan, bice lazanje, bice teletina sa krompirom i povrcem (ja to u velikoj dzuvecari lijepo, pa ubacim i malo luka, mrkvice, krompira) bude to za prste polizati, tortu pravim snikers (vec smo isprobali odlicna je), bice lukmira, zelena salata, preljev sa mileramom i vrhnjem i koprom za preko lazanja, ako mi sta jos padne na pamet i to cu samo uvijek ostane hrane




jocajaca -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 8:55:24)

Njami kod vas će biti prava gozba.
Mi u nedelju pravimo ručak povodom Jocinog rođendana pa sazivamo porodicu. Planiram nekakvu riblju čorbicu, sušenog šarana sa mješanim povrćem u rerni, kotlete šarana pečene i nekakvu možda zelenu salatu.




LieToMe RR -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 9:06:22)

Ma gozbica nego sta [sm=smiley1.gif], tortu cu dan-dva ranije, meso stavim u rernu, lazanje sam se ispraksirala budu za po sata gotove pa ih poslije mesa samo zapecem. a salatice laganini.
L nam nema braionobrain tako da ce sve biti lagano, bez zurbe... volim te maratonske ruckove kad se svi iskupimo




manuela RR -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 9:11:44)

Danas bosanski lonac u zemljanoj posudi na vatri...mljac jedva cekam...




ziel -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 9:27:42)

Kod mene ruska salata u pripremi. Ostalo ne znam sta cu [sm=smiley36.gif]
R jos uvijek nema apetita... nezz sta mu je... Doduse pojeo je tanjir supe. To hoce.




LieToMe RR -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 9:41:14)


IZVORNA PORUKA: ziel

Kod mene ruska salata u pripremi. Ostalo ne znam sta cu [sm=smiley36.gif]
R jos uvijek nema apetita... nezz sta mu je... Doduse pojeo je tanjir supe. To hoce.

e vidis rusku bi mogla za Uskrs napraviti, sad ce i to brzo za 2 sedmice




vedada -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 11:50:32)

Danas pećeni krompir sa piletinom. juce bio burk od nedelje. a veceras cu neko varivo skuhat, krompir, grašak, mjesavina s nekim mesom. Meni je isto promlem sto dan unapijed kuham, da im ostavim da imaju sta jest, posto ih svekrva cuva, pa svima spremim i ostavim




jocajaca -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 11:57:19)

Moja djeca najbolje pojedu supu i varivo, natrpam svakakvog povrća, komad mesa može a i ne mora i toga se oni baš napucaju. Srijedom uvijek kuhamo pasulj to obožavaju, mog Tea kad god neko pita šta bi jeo on kaže Gašine-Grašine graha [sm=smiley36.gif]




Visnja RR -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 12:22:47)

ništa danas [sm=smiley36.gif]




salmy -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 12:24:21)

spinat snicle i supica[sm=smiley36.gif]




jocajaca -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 12:27:33)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ništa danas [sm=smiley36.gif]

Ovo je najbolji ručak, obožavam ga [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif].
Kad me ko pita šta praviš, kažem pravim se mrtva [sm=smiley36.gif]




ziel -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 12:29:46)


IZVORNA PORUKA: jocajaca


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ništa danas [sm=smiley36.gif]

Ovo je najbolji ručak, obožavam ga [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif].
Kad me ko pita šta praviš, kažem pravim se mrtva [sm=smiley36.gif]

[sm=jezicek.gif] blago vama




salmy -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 12:31:03)

i kolac[sm=smiley36.gif]




ziel -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 12:32:35)


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: ziel

Kod mene ruska salata u pripremi. Ostalo ne znam sta cu [sm=smiley36.gif]
R jos uvijek nema apetita... nezz sta mu je... Doduse pojeo je tanjir supe. To hoce.

e vidis rusku bi mogla za Uskrs napraviti, sad ce i to brzo za 2 sedmice

Ja sam je jedno vrijeme stalno pravila pa mi se bas zgadila a jutros gledam sta cu kuhati i taman nadjem jednu vrecicu povrca i eto gotova je [sm=smiley1.gif]

A osim toga stavila sam i grah. Treca sreca najveca. Prva 2 puta grah mi je los bio. Sad da vidim kako ce ovaj ispasti.[sm=smiley1.gif]
Koliko dugo ga vi kuhate? Poklopljeno ili ? I koja jacina struje (1-6 je kod mene)




jocajaca -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 12:36:54)

Ja grah pravim u pretisu, prvo ga prokuham 15 minuta, ond atu vodu bacim a ovamo n a ulju izdinstam svakakvog povrća , onda dodam grah, začine, nalijem vode, zatvorim pretis i kuham minimum 40-ak minuta i to je to.




LieToMe RR -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 12:37:54)

sto se tice graha ja ga noc prije pokiselim u vodi ili akonavece pravim onda ujutru, obicno se on mora prvo otkuhati sa sodom bikarbonom i ta prva voda se prspe. a mozes i ovo da ga potopis.
onda lijepo stavim grah, stavim mese, rebarca, suhnine sta vec imam za graha, najbolje mi je neka rebarca i koskice, stravim malo vegete i upalim, obicno prvo na najajce dok ne propisti a ona spanjim i krckam ga duze (sad to duze zavisi od kolicine, ako pravi pola kg graha onda pustim i do 45 min na smanjenom da se lijepo iskuha.
kasnije kad se ohladi umutim onaj fant za grah i variva (njega dodajme i u grasak i u variva) samo nikad ne stavim cijelu kesicu bude mi previse, dodam aleve paprike e da stavim i lovora kad ga tek stavim na kuhanje 2-3 lista lovora i bibera u zrnu. pustim kad dodam fant jos jedno 10ak minuta da se kuha i to je to. bude za prste polizati




jocajaca -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 12:37:57)

U opbičnom loncu bih ga kuhala minimum sat vremena, probaj ono jedno zrno pa kada bude lijepo mekano to je to.




ziel -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 12:43:07)

U obicni lonac sam stavila. A grah nisam dugo drzala potopljen. Mozda sat vremena.. kakav li ce ispasti... znaci sad odmah vegetu da dodam i biber? Ja sam to mislila na kraju [sm=smiley36.gif] dobro ste mi rekle




ijaa -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 12:44:59)

zaviai koji grah bijelim ne treba malo vise od pola sata na srednjoj vatri...grah, luk crveni na sitno i malo bijelog luka, list lovora nekad ali nekad stavum krompir vecinom bude bez krompira vegeta i paprika i biber ....i kad se skuha zaprska to je to...meso kako kad




ijaa -> RE: Danas kuhamo Mart (13.3.2018 12:46:37)

meni jucer svekrva donijela veceri bureka, a prije toga muz i ja sirimasla jeli? Kako ko zove? Nije htio pire vise mu sjedalo sirimaslo...danas ce corrbica sa teletinom




Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>