RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


tea 80 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2011 14:07:23)

Zdravo maki t!Samo da ti kažem da su danas uplaćene pare Fondu za drugi pokušaj ali ta sredstva su samo za 90 žena a ti nazovi Fond(tel.249-133)i pitaj da li si upala u tih 90.Srećno!




bosss -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2011 15:49:41)

e i ja sam sad to procitala i bas sam se obradovala , aj nek ide nabolje jer znam koliko ce to znaciti tim parovima ova druga besplatna vto.
a da javili su da planiraju uskoro uvesti i da ih 5 bude besplatnih, al sad za sad dobre su i ove dvije.





bosss -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2011 15:52:28)

evo teksta ako koga interesuje
Služba predsjednika Republike Srpske (RS) uplatila je danas 500.000 KM Fondu zdravstvenog osiguranja RS namijenjenih za drugu proceduru vantjelesne oplodnje. Postupkom vantjelesne oplodnje obuhvaćeno je 90 parova iz Srpske, a proceduru oko izbora parova sproveo je Fond, saopšteno je iz kabineta predsjednika RS. Predsjednik Dodik najavio je nedavno da Srpska naredne godine namjerava da sistemski riješi ovo pitanje i obezbijedi pet besplatnih procedura vantjelesne oplodnje parovima sa problemom steriliteta. Dodik je rekao da društvo mora da pokaže odgovornost na ovom planu i da kao predsjednik Republike podržava aktivnosti na formiranju instituta koji se bavi ovim i pitanjima priraštaja.




smarija -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2011 18:14:09)

cure interesuje me jel' i ova druga mora da se samo radi kod dr.Sanje




tea 80 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2011 18:17:10)

smarija,mora se ovdje u Mediko-s,isto je sve kao i prvi pokušaj




smarija -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2011 18:59:24)

ok hvala na odgovoru tako sam i pretpostavila




ms_do -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2011 21:04:45)

Jako mi je drago da ljudi koji su odgovorni razmisljaju o ovim problemima. Naravno, draze bi mi bilo da je granica 40 godina starosti kao u Srbiji i da imaju ugovor sa vise klinika (npr. u Hrvatskoj institucija koja funkcionise kao Fond placa VTO i u inostranstvu, sto je posobeno bitno parovima sa dijagnozama koje podrazumijevaju donacije sperme ili jajnih celija) a ne samo ovom jednom - to govorim iskljucivo zbog guzvi i cekanja na red. Ipak jedna klinika za parove iz cijele RS je malo. Posebno bi bilo dobro da imamo svoje udruzenje (kao Roda hr. ili Udruzenje "Bebe" Trebinje) pa zastupamo nase interese i u Republici ali i u svim lokalnim zajednicama (kao sto imaju i udruzenja roditelja sa 4+ djece). Nadam se da ce mladje generacije prepoznati potrebu i prednosti "zajednickog zastupanja interesa". U svakom slucaju veliko BRAVO za uplacena sredstva za drugi pokusaj!




maki t -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (21.12.2011 19:03:35)

hvala ti tea 80 puno na odgovoru ,danas sam  bas dobila resenje za drugu besplatnu vantjelesnu ,doduse meni ce biti treca.Nadam se treca sreca 




jenny1 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (23.12.2011 19:50:00)

Dr Kantar ne obavlja VTO, ali lijeci sterilitet i moze pomoci, ne samo u domenu steriliteta nego i drugih ginekoloskih problema. Nerijetko pacijenti dolaze kod njega kada iscrpe sve druge opcije i kada im malo ko/sta moze pomoci, pri cemu je ovakvo stanje pacijentkinja cesto i posledica pogresnog lijecenja i tretiranja.

http://www.facebook.com/gynkantar






smarija -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (23.12.2011 21:30:21)

a otkud informacija da lijeci sterilitet 




maki t -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (24.12.2011 22:32:25)

BANJA LUKA – Upravni odbor Fonda zdravstvenog osiguranja RS usvojio je danas izmjene pravilnika o sufinansiranju troškova vantjelesne oplodnje kojim je pomjerena dobna granica sa 38 na 40 godina za žene kojima u stoprocentnom iznosu Fond snosi troškove prvog pokušaja vantjelesne oplodnje. Ministar zdravlja i socijalne zaštite RS Ranko Škrbić rekao je da je za žene starije od 40, a do 42 godine predviđeno da se vantjelesna oplodnja sredstvima iz Fonda finansira u procentu od 50 odsto.  - Nakon ovog pravilnika imaćemo daleko bolju situaciju i daćemo daleko veća prava bračnim parovima odnosno ženama koje hoće da se podvrgnu vantjelesnoj oplodnji – rekao je Škrbić. On je podsjetio da je i predsjednik RS u okviru svog budžeta dao podršku vantjelesnoj oplodnji u vrijednosti od 500.000 KM, a da je za narednu godinu u budžetu planiran iznos od 400.000 KM za drugi pokušaj. Prema riječima ministra Škrbića, Fond zdravstvenog osiguranja za oko 200 žena koliko se godišnje prijavi za vantjelesnu oplodnju izdvaja više od 1.200.000 KM. Škrbić je podsjetio da je iz budžetskih sredstava do prošle sedmice za drugi pokušaj vantjelesne oplodnje iz budžeta izdvojeno 283.000 KM od ukupno predviđenih 400.000 za ovu godinu.   Share23 Komentari




jenny1 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (25.12.2011 13:46:46)

Odredjene pretrage, analize, terapija, savjeti i  preporuke za druge centre koji lijece sterilitet u Hrvatskoj i Sloveniji.
Moji prijatelji su dobili blizance nakon 15 godina braka, isli su kod njega neko vrijeme. Njima je pomogao, zadovoljni su.




ms_do -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (25.12.2011 22:22:26)

Hvala, odlicna vijest ! Bravo! Meni su u lokalnoj podruznici Fonda bili rekli da ce i ova druga biti za do 38 godina, vjerovatno nisu bili obavijesteni!




smarija -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (26.12.2011 8:41:41)

Dr.Kantar jeste dobar doktor ali nije specijalizovan za sterilitet,sto se tice svih nalaza to mogu odraditi svi doktori ali nesto konkretno kao sto su IUI ili pogotovo VTO to on ne moze raditi, kod nas u B.Luci to jedino radi dr.Sanja.
Dr.Kantar je zavrsio studije u Zagrebu i naravno kroz svoj dugogodisnji rad i iskustvo da poznaje doktore iz Zagreba i zato moze predloziti neke klinike otuda ali opet to nije isto kao i lijeciti.





bosss -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (26.12.2011 9:02:52)

IZVORNA PORUKA: smarija

Dr.Kantar jeste dobar doktor ali nije specijalizovan za sterilitet,sto se tice svih nalaza to mogu odraditi svi doktori ali nesto konkretno kao sto su IUI ili pogotovo VTO to on ne moze raditi, kod nas u B.Luci to jedino radi dr.Sanja.
Dr.Kantar je zavrsio studije u Zagrebu i naravno kroz svoj dugogodisnji rad i iskustvo da poznaje doktore iz Zagreba i zato moze predloziti neke klinike otuda ali opet to nije isto kao i lijeciti.


u potpunosti se slazem sa ovim tvojim postom , on jeste dobar ginekolog al nije bas vezan za lijecenje steriliteta.




jenny1 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (26.12.2011 15:59:32)

Da...slazem se[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




zeks -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (2.1.2012 2:23:44)

Cao cure,nisam se dugo javljala cekala sam konsultacije kod dr.Sanje!Bila sam kod nje 28.12 predlozila me je za VTO!Papire sam vec predala i sad cekam odgovor,rekli su mi da ce biti odobreno posle praznika.Ja polako pocinjem da skupljam potrebne nalaze!Interesuje me koliko traje priprema za VTO? SVIM CURAMA SRECNU I USPJESNU NOVU 2012.OD SRCA ZELIM I PUNO MALIH [sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif] NOVOJ GODINI!!!!!!!




smarija -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (2.1.2012 11:28:21)

zeks dobro dosla i hvala na lijepim zeljama
zavisi koji je protokol u pitanju ja sam bila na dugom pila sam kontracep.3 mjeseca poslije njih terapija otprilike mjesec dana i to je to




zeks -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (5.1.2012 22:59:30)

Koji je problem kod tebe,jel uspjela VTO?




smarija -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (5.1.2012 23:52:10)

kod mene je pcos kod mm sve ok
bila je uspjesna ali je zavrsilo vanmatericnom trudnocom




ivanai -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (6.1.2012 12:33:57)

smarija kod mene je isti problem kao kod tebe isto pcos kod muza sve ok. prije dvije godine doslo do trudnoce bez ikakve terapije al u 7 nedelji spontani. sad se spremam na trecu inseminaciju kod doktorice sanje ako neuspije onda vantjelesna.




smarija -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (6.1.2012 15:30:57)

iskreno se nadam da ce biti uspjesno da ti VTO nece ni trebati,tak da draga moja navijam za tvoj sledeci pokusaj [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




caja 2 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (12.1.2012 13:22:00)

Cao svima..ja sam nova na ovoj temi....ovako imala sam tri spontana pobacaja,2 biohemijske trudnoce.......promjenila 9 ginekologa jedan kaye ovako,drugi onako al ajd dobro yadnji pobacaj je bio 25.5 2011 godine poslije toga su bile dve biohemijske trudnoce..moja borba je krenula tek tad onako slomljena i bez životna krecem vaditi nalaze...torch.kariotip,kalmidija.polni hormoni.histeroskopija.hormoni stitne.joj nemogu se svega ni sjetiti vjerujte mi...jedini problem u tim nalazima je bila stitna zlijezda bolujem od hipoteroze smanjen rad stitne zlijezde..pijem letroks 100mg vec 4 godine.....sad dal se meni ta stitna poremetila od svih tih silnih stresova a a ja vjerujem da jest.nije bitno....na Paprikovcu mi nesto nisu pomogli svaki put kad dodjem drugi endokrinolog tamo ko je i zdrav razboli se...jednom mi je pukao film i toliko sam vikala na doktoricu koja je bila 5 eta jer je toliko bila drska,nekulturna da Bog samo sacuva..kad sam izasla rekal sam muzu sad mi je dosta.svegaaaaaaa......tad sam presla kod dr.Grubor privatno i vec 6 mjeseci sam kod nje i ona mi je sve hormone dovela u rede tsh mi je sad 1,26 ft3 odlican,ft4,odlican..a oni majmuni gore 3,5godine nista apsolutno nista mi nisu pomogli....eee sad ovako trazila mi je dr.Grubor i prolaktin koji je bio blago povisen isla sam na magnetnu rezonancu hipofize,magnetna rezonanca je prosla odlicno nalaz uredan.ref.vrijednosti kod dr.Grubor sto se tice prolaktina od 4 do 500 a ja ima 520 malo je povisen.al kako mi je ona objasnila da to nije nista da je to jedini hormon raspolozenja i da je normalno da covjek mjenja raspolozenje u toku dana.nemozes stalno biti u jednom raspolozenju......e sad drage moje morala sam vam ovo sve napistati jer me vi mozete jedine razumjeti...zelim bebu i borim se...ja bi voljela pokusati vantjelesnu oplodnju,zanima me sam pocetak te vantjelesne oplodnje koji nalazi,sta ,kako....jos jedna stvar nemam redovnu menstruaciju i bez klomifena ovulacija i folikuli slabi a sa klomifenom odlicno zadovoljna sam...reci te mi svoje misljenje dal bi trebala ici kod Sanje Sibincic i sta mislite dal cu ja imati pravo vantjelesnu oplodnju besplatno posto sam ostajala u drugom stanju al eto pobacaji su bili....




ivanai -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (12.1.2012 17:20:28)

smarija draga hvala ti na lijepim zeljama i ja se iskreno nadam dacemo sve uspjeti na bilo koji nacin. samo mi znamo koliko vremena zivaca i suza treba za sve ovo al nadam se dace nam se ovo dugo ceksnje isplatiti jednom i da ce doci dan kada ce stici nase bebice. cekam da dobijem krajem mjeseca pa krecem sa pripremama za trecu inseminaciju. caja 2 ja mislim da je najbolje da odes do doktorice sanje da ona pogleda sve tvoje nalaze i ona ce ti reci sta dalje dali treba odma vantjelesna ili neka druga terapija. mislim da bez obzira na tvoje spontane pobacaje imas pravo na besplatnu vantjelesnu i ja sam imala jedan spontani a imam pravo na besplatnu vantjelesnu jel jos uvjek nemam djece.




tea 80 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (16.1.2012 14:04:30)

Drage moje,mene zanima da li je neka od vas imala povišen pritisak dok je pila Microgynon tablete i da li ste bile nervozne od njih?Meni je ovo četvrti pojušaj ali dosad nikako nisam pila Microgynon i nisam bila nervozna kao sad i još mi se pritisak povisio a nikad nisam imala visok pritisak?Pozdravljam vas sve!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>