RE: Blizanci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Dvojke, trojke, četvorke



Poruka


malenaa -> RE: Blizanci (23.8.2013 0:31:23)

Da se i ja prijavim na najljepsoj temi koju sam sanjala godinama :)
Imam djecaka od 4 god, izgubljenu trudnocu u 5.mjesecu trudnoce.. borba godinu i par mjeseci sa zacecem,ostecenjem materixe i josnogo toga... iza sebe tri iui i evo mashallah treca sreca sad sam tjudna :) danas na kontroli doc vidjela dvije bebice... obje smo plakale..jer zna kolika je moja snaga i borba bila..i nikada nisam odustala.
Sada se javlja osjecaj straha..i citajuci ovdje sretne price malo mi je lakse.
Strah me je rizika..zdravlja bebice i svega sto ide uz to..
Danas sam 5+5 jedna bebica 1,13 dryga 1,25cm nadam se da je ok..
Ino dto me zanima je jel mogu odmah znati da su dvojajcani blizanci?
Na uzv se vode odvojeni krugovi i unutra bebare. Vidjela je pulsiranje sto znaci da su zive ali kaze rano za formiran otkucaj srca da se cuje.
Koristim utrogestan 3X1 id prvog dana folacin dvije tablete od danas,i mg sa c vitaminom.
Imate li kakvih savjeta? Plizzzzzz drage moje duple mamice...
Ljubim vas puno




veeseelaa -> RE: Blizanci (23.8.2013 0:38:16)

malenaa dušo ja samo da ti česitam
jako me obradovala vijest o tvojoj trudnoći
zaista zaslužuješ ovu sreću, Bog tze nagradio s bebarama
narvno da će svi biti u redu, pazi se, ljubim te




malenaa -> RE: Blizanci (23.8.2013 0:39:09)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

malenaa dušo ja samo da ti česitam
jako me obradovala vijest o tvojoj trudnoći
zaista zaslužuješ ovu sreću, Bog tze nagradio s bebarama
narvno da će svi biti u redu, pazi se, ljubim te



Hvala duso moja punoooo




Hanady RR -> RE: Blizanci (23.8.2013 0:40:28)

ajme draga...ja sam ljubormona na tebe...blizanci[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

biće to sve ok...

[sm=smiley31.gif]
[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=muca.gif]




Honey3 -> RE: Blizanci (23.8.2013 0:50:07)

mashallah malenaa,bas mi je drago [sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif] Bit ce to sve ok,aBd[sm=smiley31.gif]




milenium -> RE: Blizanci (23.8.2013 0:51:05)

malenaa čestitam,neka sve bude sa srećom[sm=bravo.gif]




SREĆNA -> RE: Blizanci (23.8.2013 0:54:25)

Malenaa čestitam od srca, daće dragi Allah da sve bude uredu.

Sikirat ćeš se i dan i noć, radovat se , sterpit, al želja da ih rodiš žive i zdrave sve nadjača.Budi jaka zbog njih, nedaj da te stres i panika obuzima, radi sve što te čini sretnom, na kontrole dva puta mjesečno najmanje. Vrlo brzo će ti reći jesu li dvojajčani, meni je dr. rekla slagaću ako ne na prvoj onda na drugoj kontroli, al mislim na prvoj, jer vidi se dvije odvojene gest.vr. dvije posteljice i p.vrpce.Bolje bi bilo da su dvojajčani ali Allah određuje.
[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




malenaa -> RE: Blizanci (23.8.2013 13:24:43)

Srecna- hvala draga moja puno ... dragi Allah me je nagradio i ne mogu mu se prestat zahvaljivati i moliti za hajr.
Uzbudjeni smo.. osluskujem tijelo i promjene,ono sto primjecujem je stomak vec koji ne mogu uvuci :) valjda je to normalno..
Na uvz se vide posebno odvojene kesice i unutra plod jel to znaci da su dvojajajcani?
Citam net stalno ali drugacije je kad bi ovdje.moje zenice pomognu :)
Hvala svima ljubim




SREĆNA -> RE: Blizanci (23.8.2013 15:56:48)

Koliko ja znam ako su odvojene gest, vr. onda su dvojajčani.ZSomak to je normalno, ubrzo će ABD biti veći naravno.Ja sam trudničke hlače nosila od samog starta, jer bojala sam se svega, strepila svaki tren, osluškivala što kažeš.Pila sam dabroston u početku 4, pa 3 pa 2 tablete do nekog 6-7 mjeseca, magnezij direkt, prenatal, hranila se onako kako je propisano, ma sve sam radila samo da bebe dođu na svijet žive i zdrave.Znam kako se osjećaš jer prošle smo isto, ne ponovilo se nikad i nikom.Samo Allahu hvala što nas je eto obradovao i nagradio za našu bol koju smo pretrpile i koju ćemo trpiti dok smo žive.Ne znam koji te dr. vodi., ja sam išla kod dr. Dizdarević, zahvaljujući njoj lakše sam disala i sve strahove podnijela.Po sat vremena sam bila ba pregledu, sve do zadnjeg detalja mi je pregledala, na svako pitanje mi je odgovorila, nije pretjerivala, nije me slala na nepotrebne tesove, zahvalna sam joj do neba i dalje ako je moguće, aništa joj nisam dala, plaćala sam pregled 50 km i to je sve.Čuvaj se i piši i pitaj sve što te interesuje, ja se sad ne mogu sjetit svega.




malenaa -> RE: Blizanci (23.8.2013 16:22:44)

Srecna-da su tvoje bebare zdrave i zive sto godina ..u zdravlju i rahatluku da provode zivot sa svojim roditeljima.
Da panicar sam...ali ne sto su dcije bebare nego i jedna da je...jer bas kakp kazes sta smo prezivjele .
Nikako da se oporavim da ne mislim sta kako ce biti.
Znam da to lose utice ali evo trudim se da budem jaka i opustena.
6.9 abd imam kontrolu opet...
Ja idem kod mehmedbasica,kod dr.zejne koju volim kao sestru. Ta zena je mene dizala iz mrtvih davala snagu,nije dala da se predam.. cinila ustupke oko placanja. Vriistala od srece zajedno sammom..




Visnja RR -> RE: Blizanci (23.8.2013 16:26:28)

malenaa [sm=smiley31.gif]




SREĆNA -> RE: Blizanci (23.8.2013 16:43:43)

Fala ti draga , biće akoBogda i tvoje zdrave i žive, pa ćeš se jacvljat ovdje kako si nenaspavana i slomljena ali sretna i presretna.

Eto super fala Bogu, jako je važno imati stručnjaka u ovakvim situacijama.
Ja sam i naporedo kod dr. Mašića išls u Mup amb.jer tamo mi je karton, i skoro ja otišla po doznake , kad kaže meni ona sestra '' nek si fala Bogu rodila i nek je sve u redu svi smo strepili'', svi su znali kakva je situacija.




ElmaB -> RE: Blizanci (23.8.2013 17:03:15)


IZVORNA PORUKA: malenaa

Da se i ja prijavim na najljepsoj temi koju sam sanjala godinama :)
Imam djecaka od 4 god, izgubljenu trudnocu u 5.mjesecu trudnoce.. borba godinu i par mjeseci sa zacecem,ostecenjem materixe i josnogo toga... iza sebe tri iui i evo mashallah treca sreca sad sam tjudna :) danas na kontroli doc vidjela dvije bebice... obje smo plakale..jer zna kolika je moja snaga i borba bila..i nikada nisam odustala.
Sada se javlja osjecaj straha..i citajuci ovdje sretne price malo mi je lakse.
Strah me je rizika..zdravlja bebice i svega sto ide uz to..
Danas sam 5+5 jedna bebica 1,13 dryga 1,25cm nadam se da je ok..
Ino dto me zanima je jel mogu odmah znati da su dvojajcani blizanci?
Na uzv se vode odvojeni krugovi i unutra bebare. Vidjela je pulsiranje sto znaci da su zive ali kaze rano za formiran otkucaj srca da se cuje.
Koristim utrogestan 3X1 id prvog dana folacin dvije tablete od danas,i mg sa c vitaminom.
Imate li kakvih savjeta? Plizzzzzz drage moje duple mamice...
Ljubim vas puno

Prije svega da ti čestitam i poželim svu sreću tebi i tvojim bebicama naravno. Ja sam saznala da su dvojajčani već u osmoj sedmici i tada prvi put i čula otkucaje srca. Sretno!!!!!




malenaa -> RE: Blizanci (23.8.2013 20:17:29)

Elmic hvala puno danas mislim na tebe da ti se javim :) ti znas sve kalo.
Imati jedno pa dobiti dvoje :)) a i sta me ceka u trudnoci jer sva strepim ko mahnita




vila_7 -> RE: Blizanci (23.8.2013 20:20:37)

malenaa samo da ti posaljem veliki zagrljaj i bas mi je drago sto si dvostruko nagradjena hB i probaj se sto manje sekirati i zelim ti aBd da sve bude u savrsenom redu i sa trudnocom i sa porodom i da se rode dvije zdrave bebice koje ce te gnjaviti,gnjaviti,gnjaviti..... [sm=smiley2.gif]




tajra26 -> RE: Blizanci (23.8.2013 20:37:06)

bila sam maloprije kod hanady i bas smo pricale o tebi...ne sekiraj se duso bice sve uredu... znam da ces da se pazis... cestitam na duploj sreci[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] ne znam kako ali vidjelo ti se na bazaru [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif] uvijek poslije kise dolazi sunce i uz Allahovu pomoc iznjet ces ti to ko velika ali bas velika zenica [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




manfri -> RE: Blizanci (28.8.2013 21:44:59)

Masallah [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]sretne vijesti malenaa od srca cestitam i zelim ti urednu trudnocu da aBd tvoje dvije bebice ti nedaju spavati jer su gladne, zedne itd.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Nek ti bude s hajrom i da se aBd zajedno radujemo tvojim bebcima zivim zdravim i sretnim.





SREĆNA -> RE: Blizanci (28.8.2013 21:51:42)

OOO pa đesi manfri.Kako su bebe, šta ima, kako deverate.Polubac maliim slatkim stvorenjima.




malenaa -> RE: Blizanci (28.8.2013 22:31:22)

Hvala puno dragane moje..jos uvikek me ne popusta nervoza i strah :(
6.9 mi je uzasno daleko... sve kontam da odem ranije?
Da cujem srculencad mala abd...
Ja stomak imam ko sa prvim djetetom u 4/5mjesecu hehe... bas izrazajan i svi me ama bas svi pitaju jel to ima novime :)
A onda sega kad kazem 7sedmica :))))




manfri -> RE: Blizanci (28.8.2013 23:15:43)


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

OOO pa đesi manfri.Kako su bebe, šta ima, kako deverate.Polubac maliim slatkim stvorenjima.

Tu sam draga [sm=smiley36.gif] borim se ko lav [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] 100 puta sam tebe i dtruge mame spomenula [sm=smiley36.gif] fali mi uvijek po jedna ruka, noga, jos jedna ja itd.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ali sam pre pre sretna kad ih samo vidim , cak je i moj stariji delija ocaran njima pa sad kad on kaze : "Mama to su moje bjace i oni ce se igrati samonom akobogda insajah kad jos majo najastu. Jel da?" Eh , sad zamisli moje srece. Jest da jedva stignem ista i da sam umorna i neispavana , al neka hvala Bogu imam za sta ? Kako su tvoje bebare? Mia vas sve puunoo ljubimo ovih dana trebamo na vakcinu pa vam javimo kakvo je stanje




vila_7 -> RE: Blizanci (30.8.2013 22:17:45)

samo da pitam javlja li se kome Leva?




klemzi -> RE: Blizanci (30.8.2013 22:23:02)


IZVORNA PORUKA: vila_7

samo da pitam javlja li se kome Leva?

Tu je naša Leva, javlja se na temu Razgovori u očekivanju bebe [sm=smiley1.gif]Ona i tufne su u bolnici, ali su dobro [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Leva je lavica! A tufne su na mamu [sm=bravo.gif]
Malenaaaa ljepotot, pa tek sad pročitah da su blizanci, čestitam od srca [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] To je baš, baš divna vijest [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Vilo, ja mislila ti trudna i nosiš blizance [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




vila_7 -> RE: Blizanci (30.8.2013 22:28:36)

klemzi moja, ne bih se ja bunila za blizance [sm=smiley1.gif]

Hvala sto si javila za Levu , a tebi saljem poruku na FB da ne idem OT




nedzla. -> RE: Blizanci (2.9.2013 23:11:57)

Drage moje,

Mi smo vam dobro hvala Allahu Dragom ostalo je majo dana aBd pa da se lijepo vidimo, upoznamo [sm=love.gif][sm=love.gif] i zagilimo aBd [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]

Javit ćemo vam se aBd kad bude novine [sm=bravo.gif]

Sve vas puuuuuno [sm=smiley31.gif] bebice [sm=duda.gif][sm=duda.gif], mamice i [sm=nosecka.gif]




entinte -> RE: Blizanci (4.9.2013 16:28:13)

Ženice samo na brzinu da vam se javim, evo nas sa 28 sedmica, danas bili na kontroli, hvala Bogu sve ok, definitivno su oba djecaka. Gem A prednjaci 2 sedmice a Gem B je malo manji ali tu su negdje nije velika razlika :) oko 1,5 kg imaju (B malo manji), pretprosle sedmice smo bili na moru malo, super nam bilo i bas nam je godilo. Nalazi su mi svi uredu osim sto mi sad malo manjka proteina ali nista strasno. Bebice su jako aktivne, obje dube na glavi trenutno :D za 3 sedmice kontrola ako Bog da. Mozda od sljedece sedmice uzmem bolovanje, kaze dr. ako izguramo do 32-33. sedmice da je to lutrija. Grlić je fenomenalan, stari oziljak od carkog odlican tako da zasad nema panike :)
Nadam se da ste mi sve dobro, nikako ne stignem da iscitam sta pisete ali evo javnem se ponekad :)
[sm=smiley31.gif] za sve vas i vase bebane.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>