RE: Blizanci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Dvojke, trojke, četvorke



Poruka


Layla78 -> RE: Blizanci (1.10.2013 10:44:42)

Bebice11, puno ti hvala na lijepoj vijesti....zelim im puno zdravlja i srece,a hrabroj mamici iskrene cestitke[sm=bravo.gif]




SREĆNA -> RE: Blizanci (1.10.2013 11:22:44)

Malenaaa šta ima, kako je bilo na pregledu.Javi .....




SREĆNA -> RE: Blizanci (1.10.2013 11:25:01)

Leva nam se porodila prije oko 2,5 sedmice na CR, momci su dobro, jos su gore, jedan se rodio 1700 a drugi 1600 cini mi seuser posted image [/i]

Duše drage.Pa znači Leva je morala ranije roditi , koliko ja shvatam.

Layla nek je sa srećom, čuvaj se i uživaj biće sve dobro ABD.




malenaa -> RE: Blizanci (1.10.2013 12:47:47)

Hej zenice moje evo da se i nas troje javimo. Jucrr je bio screening i 4d.. mashallah hvala Allahu sve je u savrsenom stanju,kaze doc kao iz udzbenika :) sve mjere bebara i nalaz iz krvi je ok..
Cak kaze da za jedno vidi da je musko..a drugo nazire se cuna ali nije sigurna rano je :)() hehehe a ja ubijedjena da mora jedna cura biti :) ma samo da su mi zdravi onda cemo reprezentaciju pravitj :))(
Bebe su napredne mashallah vise nego sedmica pokazuje i ne odudaraju.
Jedna je 49gr druga 50gr a meni u kalendaru koji mi dolazi pise da bi trebala u ovij sedmici biti 15gr kilaza??
Uglavnom jako sretna i uzbudjena. Moram anti tijela u 16.sedmici kontrolisati.. i sve do kraja.
Ljubim punoooo




manfri -> RE: Blizanci (2.10.2013 14:46:00)

bebice11 hvala na info .... he he Masallah nek je hairli i sretno nasoj Levi da i ona i bebare budu zdrave, sretne i nasmijane 1000 godina [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

malena cestitam s hajrom i hairli da narastu velike i zdrave bebare aBd

Layla duso i tebi nek je s hajrom i hairli da se radujes svojim bebarama aBd


Mi vas sve ljubimo i grlimo




entinte -> RE: Blizanci (11.10.2013 12:24:10)

ženice samo da vam javnem da danas idem na kontrolu, docekali smo 33. sedmicu hvala Bogu, idem danas da vidim kakva je situacija pa vam se javim :) [sm=smiley31.gif]




SREĆNA -> RE: Blizanci (11.10.2013 12:44:14)


IZVORNA PORUKA: entinte

ženice samo da vam javnem da danas idem na kontrolu, docekali smo 33. sedmicu hvala Bogu, idem danas da vidim kakva je situacija pa vam se javim :) [sm=smiley31.gif]



Fala Bogu , hajde sretno.Javi šta kažu čika doktori.




entinte -> RE: Blizanci (11.10.2013 21:54:49)

evo da se javnem,,, sve ok hvala Bogu, sad sam 33+3, obojica su glavom okrenuti. mjerio ih je 2 puta, jedan ima oko 2,5 a drugi oko 3 kg. Ukljucio mi je gynipral i da dođem za 2 sedmice pa ako bude sve ok da onda idem na komisiju za CR pa cemo vidjeti. Uglavnom hvala Bogu sve ok sad nam je cilj jos ove dvije sedmice izgurati. [sm=smiley1.gif]




Leva -> RE: Blizanci (15.10.2013 21:03:23)

Moje bebe su ugledale svjetlo dana 13.09. i to u 19.30 i 19.31. Rodjeni su uz pomoc CR u 31. sedmici trudnoce. Adi je bio tezak 1730 a Jan 1630gr. Bili smo na Neonatologiji 27 dana.Bili su u inkbatoru na CPAPu par dana i sada su vec veliki momci koji su kod kuce vec sedam dana u zdravlje. Sve je Bogu hvala dobro proslo, imali smo jako puno srece od starta... Jos uvjek nam je velika ambicija porasti preko 2000 gr
Fotku mojih beba i video mozete vidjeti na naslovnici RR a porodjajnu pricu procitati za koji dan
Svim duplicama zelim puno srece i da vase bebe budu zive i zdrave, po mogucnosti malo strpljivije od mojih tufni [sm=smiley1.gif]




Hannica -> RE: Blizanci (16.10.2013 22:00:14)

Levo drago mi je da ste svi dobro i zdravo i da su momci stigli kuci,vjerujem da uzivas sa svojim tufnicama. A za kilice ne brini,uskoro ce oni biti velike bebele momcine.[sm=bravo.gif]
[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




proljece12 -> RE: Blizanci (17.10.2013 19:34:50)

da se i ja javim svojim mamaicama duplica-
vidm svasta se desavalo, leva nam se porodila nek je s srecom, isto i nedzla nek vam budu zivi i zdravi
moji su napunili god, djecak je prohodo a djevojcica jos nije, ona pomalo puze
citam o grcevima, manfri moji su imali bogami 6 mjeseci , ja vise ne znem koliko sati dnevno, znali su ih snaci u svako doba.
ja sma im davala hippove cajeve i nekako su ih najbolje smirivali, sad ne znma jel zbog njih to trajalo toliko dugo
uglavnom sve prodje sad pomlo pricamo smijemo se i svaki dan je poseban
ljubimo vas sve




entinte -> RE: Blizanci (20.10.2013 15:26:55)

evo mi izgurali jos jednu sedmicu :) jako su nemirni, guraju se. sutra cu zvati da se narucim za pregled krajem sedmice. nemaju vise ni prostora :) jedva cekam pregled sa zavirim u pupu :D




nedzla. -> RE: Blizanci (22.10.2013 21:02:30)

evo i nas malo, da se javimo da smo hvala Allahu Dragom živi i zdravi i da mašaAllah pravo rastemo i napredujemo [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

drage moje, ja svoje bebice [sm=duda.gif][sm=duda.gif] dojim, a doživjela sam pravu muku dok sam uspostavila i uredovila dojenje[sm=zmeden.gif] u početku muka u porodilištu zbog njihovog dohranjivanja, a kasnije kod kuće puuuuno mlijeka, a bebaci mali ne mogu sve podojiti. Uglavnom djevojčica od početka bolje doji, prva je rođena i u svemu mora biti prva. Prava je muka kad se skupa probude, belaj živi[sm=smiley29.gif]

sa mjesec dana bili smo na vakcini i prvoj kontroli, curica je dobila 1 kg. a braco 800 gr. kaže dr. da je to super za blizance

Levo draga čestitam ti od srca, borac si pravi [sm=bravo.gif] poljubi te momke drage [sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]

ostale ženice i bebice, nadam se da ste sve dobro i zdravo i šaljemo vam puuuuuuuno toplih [sm=smiley31.gif] a sada odoh šta poraditi dok ove moje [sm=duda.gif][sm=duda.gif] spavaju

evo upravo babo zove., kaže budi se gospođica princeza [sm=smiley1.gif]

eto drage moje, ne stižem ili jedva stižem šta uraditi, ali vi najbolje razmijete kako je, slatke muke, mukice, duuuugo čekane[sm=smiley1.gif]




SREĆNA -> RE: Blizanci (23.10.2013 11:00:58)


IZVORNA PORUKA: nedzla.

evo i nas malo, da se javimo da smo hvala Allahu Dragom živi i zdravi i da mašaAllah pravo rastemo i napredujemo [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

drage moje, ja svoje bebice [sm=duda.gif][sm=duda.gif] dojim, a doživjela sam pravu muku dok sam uspostavila i uredovila dojenje[sm=zmeden.gif] u početku muka u porodilištu zbog njihovog dohranjivanja, a kasnije kod kuće puuuuno mlijeka, a bebaci mali ne mogu sve podojiti. Uglavnom djevojčica od početka bolje doji, prva je rođena i u svemu mora biti prva. Prava je muka kad se skupa probude, belaj živi[sm=smiley29.gif]

sa mjesec dana bili smo na vakcini i prvoj kontroli, curica je dobila 1 kg. a braco 800 gr. kaže dr. da je to super za blizance

Levo draga čestitam ti od srca, borac si pravi [sm=bravo.gif] poljubi te momke drage [sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]

ostale ženice i bebice, nadam se da ste sve dobro i zdravo i šaljemo vam puuuuuuuno toplih [sm=smiley31.gif] a sada odoh šta poraditi dok ove moje [sm=duda.gif][sm=duda.gif] spavaju

evo upravo babo zove., kaže budi se gospođica princeza [sm=smiley1.gif]

eto drage moje, ne stižem ili jedva stižem šta uraditi, ali vi najbolje razmijete kako je, slatke muke, mukice, duuuugo čekane[sm=smiley1.gif]


Kako je divno ovo čitati.Mašalah vi veliki već.Samo uživajte.Kakvo prađivanje lezi spavaj dok spavaju.Ja budala sam tako radila 6-7 mj.sad nemam više kuveta nizašta, da sam slušala starije sad bi mi bilo lakše, a ne ovako, leđa me bole ne mogu dijete uzet haman, a valja iznijet jednog po jednog do lifta , pa kolica, pa u hranilice , pa operi poslije jela, ma urnebes, da sam odmarala dok su manji bili sad bi bila ko čigra , ali ne , daj da šta uradim.Odmaraj trebaće ti snage troduplo više.Neka ste vi živi i zdravi i sretni.

Entinte šta ima, dokle ste ?

proljeće i vi mašala veliki već, kako vrijeme leti



Levo[sm=smiley32.gif] uživaj sa svojim dragim bićima, neka vas dragi Bog čuva.

Nemam vr. čitati sve, ali sretno svim trudnicama, a mamam želim više sna i odmora [sm=smiley36.gif]




entinte -> RE: Blizanci (23.10.2013 18:24:35)


IZVORNA PORUKA: SREĆNA
Entinte šta ima, dokle ste ?


mi sutra u 17:30 idemo na kontrolu pa cemo vidjeti sta ce nam reci dr. Mislim da ce me ipak poslati uskoro na komisiju, samo da mi je nagaziti 9. mj :) bebare se stalno gurkaju, lupaju, bas im je usko sad ali sta da se radi. Jos malo pa u suhi svijet ako Bog da samo da sve prođe kako treba.




entinte -> RE: Blizanci (24.10.2013 22:27:58)

Evo da se javnem nakon pregleda :D sad sam 35+2 i sve ok masallah, rekao mi dr da u srijedu ili cetvrtak odem opet na kontrolu i ctg pa 4. novembra ako Bog da na komisiju konacno heheheh imaju po oko 3 kg otprilike, masallah fino napreduju sad koliko je vjerovati uzv pitanje je :D jos malo :D




Adria -> RE: Blizanci (25.10.2013 22:33:39)

Entinte , ženo draga kako se krećeš, to je 6Kg na bebane plus plodova voda, plus krv, plus svašta nešto... [sm=smiley1.gif] MashAllah, nek bude sa srećom, da izdurate do 4.11. pa onda kad vam kažu, da s hajrom dođu na ovaj svijet zdravi, živi, veseli! Pošto su napredni, aBd, odmah ćeš ih povesti kućiciiiii....[sm=bravo.gif]

Izvini, nisam upratila, šta nosiš?

Moje ženice duplice, Nedžla draga, čestitam ti, posebno si mi srcu prirasla jer si trudnica iz Bahčečija kao i ja! I to dupla, kao ja [sm=smiley36.gif] A plus i ja imam neki jak osjećaj da nosim bracu i seku, mada je još prerano da se zna... Pusa za tvoje bebane!

Pitanje za sve trudnice koje nose blizance.. Kad bi mi duple trudnice najranije mogle na 4D Uzv?




malenaa -> RE: Blizanci (26.10.2013 10:20:02)

adria- ja sam 4d radila u 12sedmici... kad sam radila screening test




mama mostar -> RE: Blizanci (28.10.2013 11:42:08)

Drage mame evo i mi da se javimo.... nisam odavno bilo bi vrijeme!!![sm=smiley1.gif] Na pocetku cestitam ostalima na bebacima,a onoma koji iscekuju trenutak te srece zelim srecu!!!! [sm=bravo.gif] Moje dvije curice uskoro pune 15mj.,super su,bilo je mnostvo faza,umora,radosti,iznenadjenja,iscrpljenosti,razdoblja kad je bilo lagano a i tesko,al guramo i ne damo se(prvenstveno mama...) hahahaaa!Sad smo u fazi istrazivanja,prvog trckaranja [sm=kuza.gif],kako samo vrijeme leti! Za one koji ne znaju sama sam sa bliznicima i deckom od 7g.,tata radi citav dan ,a dr. pomoci nema,tako da zaista zastranila sam od kompjutera....[sm=jezicek.gif] veeeeliki pozzzzz svima!!!!!!!!! [sm=rozica.gif]




entinte -> RE: Blizanci (30.10.2013 0:19:45)

nosim djecake :) trudim se kretati sto vise ali posto sam visoka nosim ih nekako :) sutra idemo na prvi ctg i usput pregled pa cemo vidjeti kakva je situacija.




entinte -> RE: Blizanci (31.10.2013 15:48:09)

mi jucer bili na ctg sve ok hvala bogu :) u ponedjeljak na komisiju a dr pretpostavlja da bi mi mogli uraditi cr 11. ilu 12. tada bih bila 38. sedmica sto je odlicno :)




SREĆNA -> RE: Blizanci (31.10.2013 18:07:28)


IZVORNA PORUKA: entinte

mi jucer bili na ctg sve ok hvala bogu :) u ponedjeljak na komisiju a dr pretpostavlja da bi mi mogli uraditi cr 11. ilu 12. tada bih bila 38. sedmica sto je odlicno :)

O masala neka' neka primaklo se'neka bude sa srecom i hairli' 38 nedelja je tamam za blizance.Mene neka trema uhvati na momenat ko da cu ponovo na cr kad procitah ovo jer moji su se 12 -tog rodili. Ko ce ti raditi cr?l




entinte -> RE: Blizanci (1.11.2013 23:38:38)

sanjin dekovic :)




Layla78 -> RE: Blizanci (8.11.2013 12:23:09)

Drage moje mame duplica i one koje cete tek postati, evo i mene da se malo javim...prvo cestitke za Adriu, obzirom da smo "iz iste klinike" i to sa duplicima, a narocito zbog kompletne zivotne price...za Levu i ostale posebno veliki pozdrav i zaista uzivam citajuci vas i sve to lijepo sto prolazite s vasim princevima i princezama...mi guramo i dalje lagano....trudnoca prolazi vise nego ok, nema velikih problema...sada smo na 23+6, i dalje u punom pokretu (ocigledno je serklaza bila pun pogodak [sm=smiley36.gif]) , mada sam mnogo sporija (sad sam na nekih +9 kg)...za sad se misli da su djecak i djevojcica, ali to bas i nije tako vazno, osim da se sve izgura do kraja na najbolji nacin [sm=bravo.gif] Jos jednom vam saljem veliku pusu i zelim vam samo lijepe trenutke....




Hannica -> RE: Blizanci (8.11.2013 12:30:45)

Nama rodjendan.[sm=smiley14.gif][sm=smiley14.gif]
Mama ponosna na svoje velike bebe.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>