RE: Blizanci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Dvojke, trojke, četvorke



Poruka


Hannica -> RE: Blizanci (9.4.2012 14:06:10)

malo grudi,dvije bebe,dvije posteljice,plodna voda...nakupi se.[sm=smiley36.gif] I ja sam ispocetka puno dobivala,8 i 9 mjesec nisam nista dobila na tezini. Ukupno 15 ili 16 kg,ne znam tacno.




Lulu_08 -> RE: blizanci (9.4.2012 14:40:02)

Duple mamice, pridruzite nam se i u "razgovorima u ocekivanju bebe" [sm=bravo.gif] ja vas od srca pozivam!




nutellica -> RE: blizanci (9.4.2012 15:11:29)

IZVORNA PORUKA: AminaZana

sada imam pitanje za one koje su vec rodile i to, doktorica je predlozila serklazu za cca 1 mjesec, jeste li vi imale iskustva sa tim? ja bas nisam za to... [sm=zmeden.gif]

i jos jedno, da li neko ima iskustva sa Dr. Katicom? pposto je moja doktorica dala otkaz na KCS, prebacila me je na njega, a sada me hvata malo skeptika?

Ja sam radila serklazu 12 marta, doduse ne nosim blizance (ali sam nazalost imala spontani sa njima prosle god),sve u vezi serklaze sto te zanima slobodno pitaj, tu sam[sm=smiley1.gif]
Dr Katicu iz vidjenja znam, dosta je mlad onako,mada bih ti ja predlozila jednog dr doktora, koji je meni radio serklaz[sm=smiley1.gif]




enči80 -> RE: blizanci (9.4.2012 15:36:20)


IZVORNA PORUKA: AminaZana

eh cure. saznala sam da nosim dva velika djecaka. jedan je 166g, drugi 172g. oba iznad prosjeka. svaki ima svoju posteljicu i doktorica je zaista zadovoljna sa njima i sa mnom.

imam 70kg!!!!! ali hajde, neka su meni njih dvojica OK....

sada imam pitanje za one koje su vec rodile i to, doktorica je predlozila serklazu za cca 1 mjesec, jeste li vi imale iskustva sa tim? ja bas nisam za to... [sm=zmeden.gif]

i jos jedno, da li neko ima iskustva sa Dr. Katicom? pposto je moja doktorica dala otkaz na KCS, prebacila me je na njega, a sada me hvata malo skeptika?

Čestitam na [sm=modricrtici.gif][sm=modricrtici.gif]

Meni je rađen serklaž početkom 4.mjeseca trudnoće...ako postoji ikakav problem koji dr.primijeti pa ti spominje serklažu moj savjet ti je da uradiš ...da nisam uradila serklažu ja danas ne bih možda imala svoje cure...one su meni bile nisko postavljene a poteške od samoga početka...ja sam njih dvije rodila sa kilažom 3100 i 3200gr a duge bile po 53cm.
Sam postupak serklaže traje cca 5min i meni je rađen bez anestezije...nakon postupka moraš mirovati nekih 10-ak dana da se to sve smiri.Ako te još šta interesuje pitaj[sm=smiley1.gif]




AminaZana -> RE: blizanci (10.4.2012 10:43:56)


IZVORNA PORUKA: nutellica

IZVORNA PORUKA: AminaZana

sada imam pitanje za one koje su vec rodile i to, doktorica je predlozila serklazu za cca 1 mjesec, jeste li vi imale iskustva sa tim? ja bas nisam za to... [sm=zmeden.gif]

i jos jedno, da li neko ima iskustva sa Dr. Katicom? pposto je moja doktorica dala otkaz na KCS, prebacila me je na njega, a sada me hvata malo skeptika?

Ja sam radila serklazu 12 marta, doduse ne nosim blizance (ali sam nazalost imala spontani sa njima prosle god),sve u vezi serklaze sto te zanima slobodno pitaj, tu sam[sm=smiley1.gif]
Dr Katicu iz vidjenja znam, dosta je mlad onako,mada bih ti ja predlozila jednog dr doktora, koji je meni radio serklaz[sm=smiley1.gif]


ukoliko moradnem raditi serklazu, javim ti se, hvala puno na ponudi :)

a Dr Katica jeste mlad, ali je on desna ruka moje Dr. Abadzic, pa tako da pocinjem imati povjerenja i u njega. ali sam odlucila da se ne opterecavam sa tim. ko mi je sudjen, taj ce me i poroditi, protiv sudbine se ne moze...




AminaZana -> RE: blizanci (10.4.2012 10:46:23)


IZVORNA PORUKA: enči80


IZVORNA PORUKA: AminaZana

eh cure. saznala sam da nosim dva velika djecaka. jedan je 166g, drugi 172g. oba iznad prosjeka. svaki ima svoju posteljicu i doktorica je zaista zadovoljna sa njima i sa mnom.

imam 70kg!!!!! ali hajde, neka su meni njih dvojica OK....

sada imam pitanje za one koje su vec rodile i to, doktorica je predlozila serklazu za cca 1 mjesec, jeste li vi imale iskustva sa tim? ja bas nisam za to... [sm=zmeden.gif]

i jos jedno, da li neko ima iskustva sa Dr. Katicom? pposto je moja doktorica dala otkaz na KCS, prebacila me je na njega, a sada me hvata malo skeptika?

Čestitam na [sm=modricrtici.gif][sm=modricrtici.gif]

Meni je rađen serklaž početkom 4.mjeseca trudnoće...ako postoji ikakav problem koji dr.primijeti pa ti spominje serklažu moj savjet ti je da uradiš ...da nisam uradila serklažu ja danas ne bih možda imala svoje cure...one su meni bile nisko postavljene a poteške od samoga početka...ja sam njih dvije rodila sa kilažom 3100 i 3200gr a duge bile po 53cm.
Sam postupak serklaže traje cca 5min i meni je rađen bez anestezije...nakon postupka moraš mirovati nekih 10-ak dana da se to sve smiri.Ako te još šta interesuje pitaj[sm=smiley1.gif]


hvala draga :)

ja sam vec usla u 5ti mjesec i Dr. je rekla da cemo na sliejdecoj kontroli znati sta je za ciniti. iskreno se nadam da nece biti potrebno, ali ako budem morala, sta je tu je.

a mashallah sto su bile velike cure... valjda i moja dvojica budu malo krupnija, jer se plasim, nakon kcerke od 53cm i 4,2kg...




enića -> RE: blizanci (10.4.2012 11:35:59)

Amina, dva dečkića znači, lijepo:) ja cu 19. aBda na pregled pa cu vidjeti vjerovatno. Već osjetim neko škakiljanje unutar stomaka, premda više ovo lijevo:) Slijedi upute dr. i sve ce biti ok.




AminaZana -> RE: blizanci (10.4.2012 13:13:25)

dva djecaka bogme... [sm=bravo.gif]

a vidis da ih osjetis... aaaaawwwww slatko...

neka budu zdravi, a stvarno nije bitno koji su spol.... zdravlje je najprece....




emči -> RE: blizanci (10.4.2012 13:21:11)

bravo za dva dječaka [sm=bravo.gif] i želim da ti trudnoća a i porod što lakše i bezbrižnije prođu. što se tiče serklaža, ja nemam iskustva s tim ali ima moja sestra, njoj je urađen i doktorca joj je rekla da je zbog toga i dočekala 9 mjeseci, tako da mislim da to može biti samo dobro. uživaj u svojoj trudnoči




AminaZana -> RE: blizanci (11.4.2012 9:35:19)

hvala puno :)




enića -> RE: blizanci (18.4.2012 19:59:21)

-evo me sa pregleda i kod mene su dva dječaka :))) sve je uredu, jedan ima 241, a drugi 248 gr, u 18. smo sedmici :)))




AminaZana -> RE: blizanci (19.4.2012 12:08:29)

onda si ti trudnija 1,5 sedmica od mene HAHAHAHHAHAHA

mashallah, sto su napredni nasi djecaci :)

koji Dr tebe vodi?




enića -> RE: Blizanci (19.4.2012 16:00:00)

-ja sam tebi rekla, Amina, da ćemo skupa roditi :) ako Bog da:)), samo da sve prođe kako treba, to je najbitnije. Ja sam u Bihaću, pa ne znam koliko ti znači da ti kažem koji me dr vodi:))) Jesi li smislila imena[sm=modricrtici.gif][sm=modricrtici.gif][sm=modricrtici.gif][sm=modricrtici.gif][sm=jezicek.gif]




AminaZana -> RE: Blizanci (20.4.2012 10:18:30)

aaaaaaaaa ja sam sve vrijeme mislila da si i ti u Sa :)

nema veze....

ja sam mislila Dzan i Kaan... ali dok se rode, odlucicemo :)




Azure -> RE: Blizanci (25.4.2012 13:41:24)

Pozdrav za sve slatke trudnice i mame doplica pa i trojki ako ih ima.
Ja sam stari clan RR i dugo me nije bilo. Tacnije otkako sam se porodila 2009. Vjerovtno se necu opet dugo javljati, ali svratim ponekad na nas portal jer mi je nekako blizak jos od moje prve trudnoce.

Samo zelim pozdraviti stare clanice, ako su jos tu, kao i nove i pozeljeti vam sto laksu trudnocu.

Da bih vas ohrabrila reci cu vam da je moja trudnoca od prvog dana bila jaaaako rizicna i da moja dr. nije vjerovala da cu je iznijeti. Svaki put kad bih je nazvala plasila se da joj javljam sa losim vijestima. Radila sam i sirklaz, bila u bolnici zbog krvarenja, pa zbog visokog pritiska...

Danas imam svoja dva pilice kojima je 28 mjeseci, nisam vratila kilazu, ne stizem nista i jos uvijek  nemam vremena nizasta (sem za moje pilice), ali sam jaaaako sretna. Moja (prvorodjena - kako je zovem od milja) curica u septembru krece u prvi razred.

Nisam odoljela da vam se javim. Jos jednom zelim vam da sto lakse iznesete trudnocu, sto laksi porod i naravno uzivanje sa vasim pilicima.








Hannica -> RE: Blizanci (25.4.2012 14:55:01)


IZVORNA PORUKA: AminaZana

aaaaaaaaa ja sam sve vrijeme mislila da si i ti u Sa :)

nema veze....

ja sam mislila Dzan i Kaan... ali dok se rode, odlucicemo :)

[sm=love.gif] Moj Afan je trebao biti Dzan.[sm=smiley36.gif] Nesto su me zene na forumu zbunile oko znacenja pa sam odustala.Predivno ime.[sm=smiley1.gif] I kan takodje.[sm=bravo.gif]
Kad dobijem jos jedne blizance bit ce Ajnur i Ajlin.[sm=jezicek.gif]




AminaZana -> RE: Blizanci (26.4.2012 11:32:07)

@Azure

hvala draga. i ja tebi zelim sve najbolje sa tvojom trojkom. i mene sve to ceka :) heheheheh neka su nam svi zivi i zdravi...

@Hannica

kod mene ce bit aBd Zana, Dzan i Kaan... trojka sa cetiri slova....




Ajmica -> RE: Blizanci (28.4.2012 20:57:22)

Cao, ja sam nova na forumu imam sina Ajdina i u 14 sam nedelji trudnoće - dvojajčani blizanci. Nismo to očekivali ali smo presretni i iskreno malo zbunjeni. Vec dva mjeseca sam kuci na bolovanju jer sam bila uzasno loše, mučnine i povraćanje stalno, progesteron inekcije svaki treći dan i utrogestan svaki dan do prije tri sedmice. Sad smo bolje mučnine su manje i počinjemo da uzivamo. Pozdrav za sve cure.




nanika -> RE: Blizanci (28.4.2012 21:09:22)

Ajmica dobro dosla[sm=darilo.gif][sm=rozica.gif]
Cestitam ti na trudnoci i zelim najljepsih[sm=9nebesa.gif] mjeseci[sm=smiley1.gif]




enića -> RE: Blizanci (29.4.2012 10:24:06)

-Ajmice, dobro došla, želim ti laku trudnoću, ja sam trudna 19 sedmica i nosim dva dječaka. Osjećam se odlično[sm=smiley1.gif] i ja sam u početku koristila utrogestan, ništa mi gadnije nije bilo 3x po dvije vaginalno, bljak.




Ajmica -> RE: Blizanci (30.4.2012 9:20:10)

Hvala vam na dobrodošlici, ja još uvijek ne znam pol. Iduće sedmice idem na kontrolu pa se nadam da će vidjeti.[sm=bravo.gif]




AminaZana -> RE: Blizanci (3.5.2012 12:27:16)

Ajmica - dobro dosla, i ja nosim 2 djecaka :) nisam imala nikakvih problema do sad hvala Bogu.... uveliko se angazujem na poslu, ali i uveliko odmaram kuci sa svojom kcerkicom :) nadam se da sada ide bolji period trudnoce :) [sm=bravo.gif]

enića - ja jos koristim Utrogestan, ali ja nekad popijem, nekad vaginalno (bljak, kao sto kazes)




enića -> RE: Blizanci (3.5.2012 22:15:52)

-koliko dugo koristis utrogestan? Ja sam u pocetku koristila, i vise ne, i onaj dabroston, brr..., na pregled za dvije sedmice idem, i jedva čekam ;) Zadji put mi je rekao da koristim NAF za zube, od 1mg, međutim, više se ne proizvode, uspjela sam naci od 0.25 pa po 4 komada prije spavanja sisam:)))




AminaZana -> RE: Blizanci (7.5.2012 13:25:59)

Utrogestan mi je propisalaodmah u prvom mjesecu trudnoce i evo dan danas to koristim.
pored njega pijem one HIPP Natal sokice svako jutro.
za odzavanje zuba sam koristila ispocetka dodatno Folacin, prva tri mjeseca, pa mi je rekla da nema potrebe, jer sam presla na ovaj HIPP. sada sam negdje citala da je fino piti OMEGA 3-6-9, pa sam i to pocela piti navecer (pitala doktora).
a o ishrani i da ne prcam, na kg jedem voce i povrce. nekad nemam kontrole :) a valjda je bolje nego bilo sta drugo.

isla sam ih gledati prosle sedmice. veliki su momci, sada imaju 302g i 356g. kaze doktorica da su bas krupni. :)

serklaza mi nije potrebna....

jedina mi je briga sada uredjenje sobice i kupovina kolica :) hvala Bogu.




enića -> RE: Blizanci (8.5.2012 11:28:24)

-mašallah, momci napreduju:) vrijeme brzo prolazi,drago mi je da ne moras raditi serklazu, i da je sve uredu. Ja cu iduce sedmice na pregled. Što se tiče apetita, ništa mi posebno ne na 'm pada, ali sve jedem. Sreća sad sezona svježeg povrća i voća pa imamo veći izbor:)))




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>