RE: Blizanci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Dvojke, trojke, četvorke



Poruka


AminaZana -> RE: Blizanci (10.5.2012 12:20:36)

ma prave momcine. mashallah.

jeste, bas nam je sreca sto se tice ishrane. mada meni se od pocetka trudnoce jedu maline i tresnje. ali eto jos malo, pa ce biti friske domace :)





enića -> RE: Blizanci (17.5.2012 19:12:35)

-evo me s pregleda, sve je uredu, 22. sedmica trudnoće, dečki su teški 612 i 606 grama[sm=smiley1.gif]




AminaZana -> RE: Blizanci (18.5.2012 10:21:53)

mashallah, bas mi je drago... kako brzo napreduju, to je nevjerovatno....





mama mostar -> RE: Blizanci (21.5.2012 9:15:25)

Cao cure,ja sam nova na forumu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley9.gif[/image]! Mama sam djecaka od 6.g. i sad nosim blizance 23tj. -curice moje,dvojajcane!!!![image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]Do sad je sve u najboljem redu,malo vec krece pritisak i umaranje,al bitno je da je sve ok sa mojim curicama! Tezina im je po 600 gr. Da li ima mozda neka mama koja vodi trudnocu u KBC Mostar? Pozzz svim buducim i iskusnim mamama!!!![image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley27.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/rozica.gif[/image]




AminaZana -> RE: Blizanci (21.5.2012 10:12:57)

sve trenutne, buduce mame blizanaca su u razlicitim gradovima :)

cestitam, kod mene je obrnuta situacija, imam kcerkicu od 5g, a ocekujemo u septembru dva djecaka :) juhuuuuuuuuu

sve sto te zanima, pitaj, ja redovno istrazujem literaturu o blizancima... ja sam 23 sedmica i super se osjecam. jos radim. najnormalnije. krajem sedmice moram poslovno u Sloveniju, pa se sada dvoumim... da li da idem ili ne... mislim da cu ici... ali...

sto se tice beba, kod mene je u stomaku kao vrtic. stalno se vrte i okrecu, vec se vide pokreti po stomaku :) uzivam posmatrajuci :)




enića -> RE: Blizanci (21.5.2012 22:36:11)

-jako zanimljivo, godina je veoma plodna[sm=jezicek.gif] ima dosta blizanaca, no, mislim da dečki vode, bar u Bihaću :)) Ja se odlično osjećam i svakim danom ih osjetim, no izraženije na lijevoj strani, tako da ne znam kad je koji mrdnuo. Jedina tegoba mi je na desnoj strani, kad jedem, onda osjetim neki pritisak, kao da me podbada, ali valjda će to proći :) Ja planiram raditi do kraja, premda na godišnji idem u julu, a u septembru, ako sve do tad bude uredu, uzet ću bolovanje. Amina, ako se dobro osjećaš, idi u Sloveniju, neće ti ništa biti , ako Bda[sm=smiley36.gif]




AminaZana -> RE: Blizanci (22.5.2012 11:02:20)

a da vidis tek po Sarajevu koliko ima blizanaca vec... ovo stvarno neko cudo Bozije.... mashallah, samo neka budu svi zdravi...
ja vise osjetim svog desnog djecacica od lijevog. ovaj desni je bas neki djavolcic i stalno se vrti i lupa. najdraze mu je kad mu sestra stavi rukice i maze kremom stomak, tada poludi heheheheh

taj pritisak je vjerovatno od zeludca. i ja sam to imala u prvoj trudnoci, sve do poroda, sada nemam nikakve tegode, seb sto me nekad ziga unutarnja rana od carskog reza, ali to je kao skakiljanje.

ja sam vec nasla djevojku koja ce me mijenjati na poslu i radicu mozda jos jedan mjesec maximalno, jer imam dosta priprema po kuci. pa bolje mi se angazovati malo vise oko toga. pa onda more. i odmaranje pred dolazak novih clanova. pretpostavljam da se na posao necu vracati jedno godinu i pol, ali vidjecemo to sve kako se bude odvijalo. bitno je da se rode zdravi. ostalo ce sve samo od sebe doci.

a odoh bogme u Sloveniju... hehehhee sutra idem samo na pregled pred polazak da ne bude nekih iznenadjenja.

pusa za sve duple mame :)




dijana85 -> RE: Blizanci (22.5.2012 15:01:51)

drage moje ja sam nova na ovom forumu,u 14 sam nedelji trudnoce nosim blizance posle VTO postupka[sm=smiley1.gif] u kojoj nedelji ste saznale pol beba




enića -> RE: Blizanci (22.5.2012 23:11:24)

-jupi, još jedna mama blizanaca :) [sm=bravo.gif], saznat ćeš za dvije sedmice, eventualno tri. Ja sam saznala u 17. sedmici[sm=smiley1.gif] i te sedmice sam osjetila lagano miguljenje po stomaku, ali u 19. sedmici sam ih pravo osjetila, a ovih dana nogomet igraju, pogotovo kad mirujem [sm=smiley1.gif] predivan osjećaj[sm=smiley36.gif] Amina, sretan put :)




Lulu_08 -> RE: Blizanci (22.5.2012 23:20:18)

MashAllah sta nam je duplih mama, neka je sa srecom aBd i da sve bebice se rode zive, zdrave, sretne i vesele!




mama mostar -> RE: Blizanci (23.5.2012 10:02:13)

Mislim da su blizanci zaista poseban dar a i neki poseban osjecaj kad ih nosis! Ja sam spol svojih curica saznala u 17tj.,sad sam u 24tj. i plesu...nisam sigurna dal lambadu il samba je u pitanju...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] sve u svemu predivan osjecaj i uzivam u svakom novo-otkrivenom trenutku !!!!




veeseelaa -> RE: Blizanci (23.5.2012 10:04:04)

joj ja volim blizance, vi ste sretne jer ih imate, baš je to jedan divan dar od Boga




AminaZana -> RE: Blizanci (23.5.2012 11:37:33)

hvala Elma ;)

dijana85, ja sam saznala oko 18te sedmice cini mi se da nosim dva djecaka. jos malo se strpi, ali najbitnije je da se srazmjerno razvijaju :)

a bas nas ima mnogo, mashalla, Bozija volja, ko kaze da u BiH opada natalitet, kako cemo mi samo da pobrkamo racunicu do slijedece godine hahahahah

ja sam jutros bila na UZ i dobila sam osmijeh od ovog krupnijeg sina. ja jos ne mogu da sebi dodjem. ljudi pravi osmijeh i lici na svoju stariju sestru, imaju iste crte lica, ako se to ne izmijeni....




dijana85 -> RE: Blizanci (23.5.2012 13:27:37)

joj ja jedva cekam da osjetim prve pokrete [sm=smiley1.gif] i svaki novi ultrazvuk ocekujem sa nestrpljenjem ,za 2 nedelje imamo zakazan pregled mozda tad saznam pol beba i ako mi je svejedno samo da su zivi i zdravi .Da li ste radile dabl test ja sam dobila uputnicu pa ovih dana planiram da odem a cula sam da treba isti dan uraditi ultrazvuk i taj test ali meni moja doktorica koja mi vodi trudnocu nije nista spominjala samo je rekla da to uradim do sledece kontrole




AminaZana -> RE: Blizanci (28.5.2012 14:05:42)

ista sam bila takva nestrpljiva ispocetka. sada sam nestrpljiva pripremajuci namjestaj itd i cekajuci na njih dvojicu...

a ja sam radila triple test. to je najobicnije vadjenje krvi, nakon 48h dobila sam rezultat e-mailom i to je to. nista strasno, a vrijedi uraditi ko ima mogucnosti...




dijana85 -> RE: Blizanci (1.6.2012 11:25:21)

Bili smo na UZ izgleda da su bato i seka [sm=smiley1.gif] ali potvrdice nam na sledecem pregledu,sto je najvaznije bebice su dobro i nalazi dabl testa su uredni.Cini mi se da i mucnine polako prestaju[sm=smiley1.gif]




enića -> RE: Blizanci (1.6.2012 14:32:54)

-lijepo <3 nek su živi i zdravi, što se tiče mučnina, prestat će. [sm=smiley36.gif]




AminaZana -> RE: Blizanci (6.6.2012 10:56:45)

je li osjacate i vi neki pritisak u stomaku. kod mene se nekad (otprilike predvecer) napuse stomak i mislim da ce eksplodirati :P hehehehehe i ovaj maleni sa desne strane se vrti neprestano, dok ovog lijevog skoro nikad i ne osjetim. je li i kod vas tako?




enića -> RE: Blizanci (7.6.2012 16:06:57)

-ja osjetim lijevog vise, desnog skoro i ne osjetim :) Kad se najedem, osjecam da me desni bode, hahaha; svaki dan mi se javljaju i oko pupka igraju, vjerovato su obojica tu negdje, ko ce ga znati kad je koji, [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
moj stomak je veliki, a tek 25. sedmica, ko ne zna, misli da sam pred porod :) iduce sedmice cemo na pregled.




proljece12 -> RE: Blizanci (8.6.2012 22:46:54)

evo i ja da se ovdje prijavim kao buduca mama blizanaca...u 21 sedmici sam osjecam se odlicno[sm=smiley1.gif] na zadnjem pregelsu dr je rekla da je jedno djevojcica a drugo se bas nije vidjelo al misli da je djecak




mama mostar -> RE: Blizanci (9.6.2012 11:20:39)

Joj pa ja i sad trenutno ne mogu disati,stomak ko balon hehehehhe,a enica tu smo negdje ja sam u 26tj..... a to za pomisao da bi mogla eksplodirati pupa,cesce pomislim hehhhehehe!!!  [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 




AminaZana -> RE: Blizanci (11.6.2012 12:57:59)

mama mostar, ti i ja cemo se poroditi u istom periodu :) i ja sam oko 26te sedmice...

meni su tako nemirne bebe da sam jucer s muzem pricala da cu naglasiti doktoru kada me bude poradjao da upamti koji je sa moje desne strane, da i ja njega po guzi malo istucem kada se aBd rode....

mene jedino brine sto je na proslom pregledu bio jedan znatno veci od drugog i da ne bude komplikacija, ali razmisljam pozitivno...

ja od nedavno osjetim povremeno pritisak jak medju nogama kada dugo hodam, da li i vi imate osjecaj kao da vam je neko teg zavezao za "gospodju" [sm=jezicek.gif]




mama mostar -> RE: Blizanci (11.6.2012 16:22:57)

Ma sta svezao....prilemio....[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image] E da u isto vrijeme bi trebale se poroditi ako budu bebaci cekali termin,sto sumljam... joj jos i vrucine krecu sad ....ima da me nema...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] kako se ti osjecas? Ja sam dobila 11kg,a osjecam kao da sam 111kg dobila...ne mogu dugo na nogama i to nekako naglo... kao da sam u 9mj. ufff ...a ima jos....




Lulu_08 -> RE: Blizanci (11.6.2012 17:12:52)


IZVORNA PORUKA: proljece12

evo i ja da se ovdje prijavim kao buduca mama blizanaca...u 21 sedmici sam osjecam se odlicno[sm=smiley1.gif] na zadnjem pregelsu dr je rekla da je jedno djevojcica a drugo se bas nije vidjelo al misli da je djecak


Bravo za bebice [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif], nadam se da slusaju i da ne "guraju" previse mamicu hihihih...




sara.at -> RE: Blizanci (11.6.2012 18:27:32)

Kako ja volim zaviriti na ovu temu[sm=smiley1.gif]
Zelimo vam Puno Srece i sto Laksi porod [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>