RE: HPV, Cin I II III i konizacija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (14.10.2009 17:00:43)

Hvala na receptu, zanima me samo da li se osjeti na luk kada se popiju te tri kasike ( smrdis li po bjelom luku:) )




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (14.10.2009 17:01:46)

Ovo pitam jer ne bih zeljela da se osjetim na luk, ali mislim da je recept dobar jer su i luk i vino zdravi.




sanela22 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (14.10.2009 17:16:28)

IZVORNA PORUKA: malena1978

ja sam na jednom drugom forumu koji čitam naišla na interesantan recept, pa sam ga smućkala i pijem svako jutro..... užasno je gadan, al čini mi se da djeluje

evo:

u litar bijelog ili crnog vina se skuha pola kilograma bijelog luka, i to se kuha dok ne dođe na pola, procijedi se i svako jutro se pije po tri supene kašike dok se ne popije sva količina

ja sam u testnoj fazi, iskoristila sam vino što ga je bilo u kući i tri glavice bijelog luka.... nema mirisa, al mi se čini da je iscjedka manje
u svakom slučaju, preporučuje se kod bakterija i gljivica...

Ja sam ovaj recept bila dobila kada sam imala eserihiju od djevojke koja se nije mogla rijesiti eserihije godinu dana iako je uzimala bas jake antibiotike, ona kaze da se rijesila eserihije uz pomoc ovog recepta i da joj se vise nije vratila ali meni je nesto bilo gadno da ga pijem zbog tog bijelog luka, bojala sam se da ne smrdim na fakultetu na bijeli luk [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] pa tako da ga nisam probala... Ali eto za bijeli luk se inace zna da je kao prirodni antibiotik i da djeluje na bakterije i gljivice, tako da je ovaj recept sigurno dobar... Inace ja sam, dok sam imala bakteriju, uzimala bijeli luk u kapsulama, od njih se nisam osjetila na bijeli luk a hvala Bogu dragom eserihija se poslije toga nije vratila kuc kuc kuc




malena1978 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (14.10.2009 23:58:29)

ovako, mm i ja se uvijek poljubimo nakon što se on probudi (to je 15 min poslije mene), a ja sam do tad već popila taj napitak... do sada nikad nije prokomentarisao ništa po pitanju mirisa bijelog luka, a on je baš osjetljiv na mirise... mislim da se ne osjeti bijeli luk, a ni ja nemam osjećaj kao kad jedem npr. ribu sa prilogom
meni je malo čudan osjećaj u ustima nakon što to popijem, ali nakon pranja zuba nestaje i taj osjećaj.
ps. prvo popijem te tri kašike napitka pa onda sve ostalo nakon budjenja.

inače, kod mene je biopsija pokazala cin 1 pa se nadam da će i ovo pomoći.




malena1978 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (15.10.2009 0:08:34)

na istom forumu sam pročitala i da su žene imale jako pozitivna iskustva sa umetanjem čistog bijelog luka u grlić [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
tri četiri dana se stavlja očišćen bijeli luk umotan u sterilnu gazu, a najčešće su koristile kod esherihije, candide i gljivica, kad jači antibiotici ne pomažu... navodno, jako smanjuje i utiče na iscjedak i nakon takve terapije dobiju pozitivan nalaz

nisam probala, a u ovisnosti od slijedećih nalaza ću razmisliti i o tome... malo me brine "miris" koji se pri tome može javiti, ali vjerujem da je manje boli od biopsije i manje je neugodno od još jednog pregleda i slično...




sanela22 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (15.10.2009 9:17:23)

malena1978 jesi li jos nesto koristila osim toga sa bijelim lukom i vinom odkad ti je dijagnosticiran cin 1 ???Neke vaginalete, tablete?




malena1978 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (17.10.2009 0:22:39)

sanela, cin mi je dijagnosticiran prije mjesec otprilike. koristim centravit vitamine (već dugo), pijem trenutno tahebo tablete, bioaktiv lgg i probala sam to s vinom i lukom, i ponekad med.
taj napitak s vinom i lukom mi se pokvario (ubuđao), nisam ga držala u frižideru a izgleda da treba, pa ga trebam ponovo smućkati. sad čekam nalaze briseva, a od ponedjeljka radim urinokulture i nalaz krvi, te hpv. nakon toga trebam dobiti terapiju.
inače promijenila sam ginekologa, otišla sam kod poznate dr. Balić i kod nje radila briseve.


u suštini, mislim da ću nastaviti terapiju s bijelim lukom (al ja ga stvarno ne volim), jer su sva istraživanja pokazala da je odličan za zdravlje i imunitet. ako ne budem mogla koristiti ovo s vinom (imam nizak pritisak), kupit ću kapsule bijelog luka bez mirisa.

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




sanela22 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (17.10.2009 20:10:45)

malena mojoj rodici je bio cin 2 na papa testu, ona se bila bas prepala, mislila da je od hpv-a ali se tad bas bila prehladila imala je upalu bubrega, mokracnih kanala, i neku proteus mirabilis bakteriju, ja mislim da se tako zove, nisam sigurna i jaku upalu jajnika ali joj je doktor rekao da se cin moze pojaviti i od upale i takodje i da bakterija moze da izazove abnormalnosti u papa testu i dobila je bila bas neke jake antibiotike ne sjecam se tacno kako se zovu i vaginalete i jos svasta nesto je od narodnih lijekova koristila za upale, neke cajeve... i hvala Bogu bio joj je normalan papa nalaz bez ikakvih cinova kada se rijesila upala i bakterije i otisla na kontrolu...

Ja sam koristila te kapsule bijelog luka i stvarno se nisam nimalo osjetila na bijeli luk, cak sam momka stalno ispitivala jel se osjetim [sm=smiley36.gif] a i na pakovanju je pisalo da se mogu uzimati duzi vremenski period i da se ne bi trebali osjtiti na bijeli luk [sm=smiley1.gif]




ena0002 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (17.10.2009 20:15:45)

IZVORNA PORUKA: malena1978

na istom forumu sam pročitala i da su žene imale jako pozitivna iskustva sa umetanjem čistog bijelog luka u grlić [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
tri četiri dana se stavlja očišćen bijeli luk umotan u sterilnu gazu,

Ja sam tako radila i jos sam to natapala u kantarionovo ulje. Tri papa testa su mi pokazivala upale, pa sam koristila sve i svasta, a izmedju ostalog i bijeli luk. Mislim da ne moze skoditi.




malena1978 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (18.10.2009 21:17:09)

i meni je na papa testu bio cin 2, al se na biopsiji pokazao cin 1 [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]... a osim toga, imam problema i sa bubrezima i prošle godine u ovo doba sam imala jaku infekciju bubrega, al se nadam da ću sad na vrijeme otkriti upalu mjehura od koje sve i kreće...

osim svega ovog, danas sam napravila i onaj recept sa rotkvom i medom, pa ću i to piti.
izbuši se rupa u crnoj rotkvi i u nju ukapava med, a ispod se stavi šoljica u koju će preko noći iscuriti sok i med zajedno, pa se pije odmah po budjenju.
moja kuma je to koristila i poslije toga su joj bili odlični nalazi bez bakterija.




sanela22 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (19.10.2009 19:37:20)

Ma da sve to moze da krene od glupih upala...malena1978sretno sa tim receptom...




malenagoga -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (20.10.2009 19:56:57)

E drage moje evo da se i ja javim,kako sam pocela da uzmam ove preparate za imunitet cini mi se da se raspadam.
Neznam da li sam umislila ali i mm mi isto kaze.Stalno me nesto muci,boli ispod stomaka,curi probada i sl.
cak sam i hemoroide dobila.Jos uvijek pijem onaj lijek od aloje,osim njega drugo nista ne uzimam.
Danas sam posebno losa imam nesvjestice cini mi se da cu se srusiti a pritisak mi je jako nizak.
Ovdje sam procitala za ovaj bjeli luk da se stavi u grlic pa sam to i uradila juce i evo danas problem sa pritiskom,
da li bjeli luk ima neke veze sa tim sta vi mislite[sm=zmeden.gif]




ivana st -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (21.10.2009 12:17:07)

Malenagoga ja bih ti preporučila da svakako odeš do svoje doktorice i napraviš sistematski pregled,jer HPV se i manifestira usred pada imuniteta pa može biti primjerice da si anemična ili nešto slično.U svakom slučaju nalazi krvi i urina će pokazati ako nešto nije uredu. Ne znam što si dosad sve koristila,a znam iz svog iskustva da bi koristila i više preparata kako bi podigla imunitet ali to može imati i negativne posljedice,zato nemoj puno toga uzimat u isto vrijeme. Što se hemeroida tiče,pripazi na prehranu,oni uglavnom dolaze zbog prezačinjene , masne i brze hrane, ali i prilikom dosta sjedenja.Evo se ja raspisala,nadam se da sam ti bar malo pomogla.A da nije u pitanju [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/nosecka.gif[/image]?Ja sam nešto slično pritisku osjećala u prvim tjednima trudnoće.




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (21.10.2009 16:47:24)

malenagoga naravno da ti se moze desiti da neki preparati negativno uticu na tebe ili ako uzimas vise njih u isto vrijeme u kombinacij jednih sa drugima dolazi da nezeljenih efekata i meni se desavalo da pretjeram sa konzumiranjem previse razlicitih lijekova u isto vrijeme i da osjetim da mi to ne odgovara, a takodjer i neke tablete snizavaju pritisak, ali to bi trebalo da je navedeno u uputstvu, jednom mi se desilo da sam popila tabletu protiv kaslja,  jos sam procitala da snizava pritisak, ali sam mislila da nece toliko jos mi je inace nizak pritisak pa sam skoro u komu pala.
Bijeli luk ljudi sa niskim pritiskom ne bi smjeli da jedu jer jako snizava pritisak pa ti je moguce i do toga. Moj ti je savjet pauziraj sa svime osim lijeka sa alojom, pa ako se oporavis za 7-10 dana onda ukljuci samo jedan lijek odaberi koji ces i prati kako on djeuje na tvoj organizam, ako bude sve ok znaci njega mozes piti, pa poslije toga kada zavrsis sa tim lijekom uzmi neki drugi, sretno




malenagoga -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (21.10.2009 22:20:59)

Hvala vam moje cure na ovim savjetima.Mislim da nisam trudna pa bih to prepisala necem drugom.
Ma pravo da vam kazem kako sam pocela piti lijek sa alojom ne uzimam nista drugo osim ponekad med sa brusnicom.
Ma zabrinula sam se pravo jer nikad u zivotu nisam bila ovako osjetljiva,cak ni u trudnoci.Istina je da terbam posjetiti gin.
ali narucili su me tek za iduci mjesec 5. 11.Ma bit cu dobro,madam se[sm=smiley1.gif]




ivana st -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (22.10.2009 11:43:29)

Ma vjerojatno je sve ok,možda si jednostavno pod stresom a to danas nije teško biti.Ako ti se čini dugo čekat ginekologa uvijek možeš otići do doktorice opće prakse i vidjeti što će ti reći.




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (30.10.2009 13:35:14)

malenagoga samo da vidim kako si sada, kakvo je stanje, nadam se da je sve ok?




malenagoga -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (2.11.2009 10:38:27)

Hvala Sarisari,dobro sam.Mislim da mi je onaj bjeli luk donio neke tegobe
sad je sve ok.U petak idem kod ginekologa pa cu je zamoliti da mi uradi
papa test, da ne idem gore na kliniku jer ce oni htjeti da mi rade biopsiju
a meni je to pravi crnjak.Nadam se da ce papa biti u redu pa da me ne copkaju bzvz.
Javim se kad saznam nesto i hvala puno.




ivana st -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (2.11.2009 20:23:24)

Zanima da li je koja od vas koristila propolis(u obliku kapi,kapsula..) za podizanje imuniteta? Čitala sam da je propolis odličan protiv  virusa,gljivica,parazita...




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (3.11.2009 16:56:43)

Drago mi je da si sada ok, ma bit ce sve u redu nista se ne sekiraj, sretno




maalenaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (11.11.2009 19:08:01)

zdravo svima... ja sam malo nova u ovom svemu. molila bih za malu pomoc, potrebna mi je. o CINu znam jako malo, nazalost. imam 21 godinu, i voljela bih znati puno vise. koja je razlika izmedju cin1,2 i 3 i kako se izvodi operacija, ostaje li oziljak, kako se treba paziti. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] zbunjena sam ovim svim strucnim nazivima, a zanima me sta je tocno CIN, jel to rak grlica maternice ili nesto sasvim drugo? i koji je najbolji doktor u Sarajevu za to, ako netko zna?
Unaprijed hvala :)




sanela22 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (11.11.2009 22:01:49)

Ej maalena ovdje imas objasnjeno o cinovima za prvu pomoc [sm=smiley36.gif]
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/04_cin.asp
a i proguglaj malo, ja sam tako radila kada sam tek saznala za moje promjene na grlicu i hpv, ima bas dosta toga
I cin ne znaci rak grlica materice, procitaj na tom linku koji sam stavila...
A jel kod tebe neki cin ili...?




sanela22 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (11.11.2009 22:12:38)

A sad malo o mom slucaju... Danas sam bila na kontroli, radila papa test, kolposkopiju i UZ i nazalost moje promjene sa grlica materice se nisu povukle [sm=smiley19.gif] Papa test ce biti gotov valjda do ponedjeljka pa cu znati jel ima cinova...
doktor mi je preporucio da uzmem beta glukan 1,3 ili tako nesto ne znam tacno kako se zove i interferon vaginalete a u zavisnosti od toga kakav ce biti papa test, vidjece da li cu ici na operacioni zahvat ili nesto drugo...
Taman kad sam mislila da sam se pomirila s tim da imam hpv, imam osjecaj da poslije toga sto mi je rekao doktor danas da mi se te promjene sa grlica nisu povukle, ponovo prozivljam sve isto, taj stres i sve ostalo zbog glupog hpv-a [sm=smiley19.gif]
E sad me zanima da li neko zna kako mogu doci do tih vaginaleta interferon, doktor mi je rekao da se mogu nabaviti samo u Tuzli, pa ako neko zna kako se zove ta apoteka ili bilo sta neka napise... hvala




sanela22 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (11.11.2009 22:15:02)

I da, jedina dobra stvar koju sam saznala danas na kontroli je to sto ranica koju sam imala na grlicu je zarasla i to sto je na UZ bilo sve ok...




ivana st -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (12.11.2009 11:27:14)

Draga Sanela nažalost HPV se malo teže povlači,ali nemoj se nervirati.Koji ti je CIN pokazalo? Sve smo već pisale što je dobro piti,jesti ,ali uz sve to najbitnije je ne nervirati se i hraniti se što je moguće zdravije.Jesti puno voća,povrća,kuhanog,uzimati multivitamine i beštijica će se morati povući prije ili kasnije.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>