RE: HPV, Cin I II III i konizacija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


nery89 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (1.7.2015 14:38:22)

Pozdrav cure,

čitala sam vaše prethodne postove i osjećam se bar malo bolje kad vidim da se sve može pobijediti. Moja situacija je slijedeća. Otišla sam na pregled prije mjesec dana UZ bio uredu osim policističnih jajnika. Papa test pokazao ASCUS urađena mi je kolposkopija koja je pokazala pristustvo mozaika i neka upala. Danas mi je doktor javio da sam pozitivna na visokorizicni HPV tip 16 i jos neke srednje rizicne tipove. Doktor mi je dao vaginalete Betadine da koristim i rekao da dođem na kontrolu za 3 mjeseca i da se hranim zdravo jačam imunitet. Inače imam 26 godina i nisam udata. Mnogo me strah. Imate li neki savjet za mene? Trebam li odmah otići na biopsiju ili da sačekam kontrolu za tri mjeseca? Unaprijed vam hvala.




Lejni -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (1.7.2015 14:48:01)

Zdravo draga Nery89, prvo nemoj da se plasis, znam da je to tesko, ali iz iskustva ti kazem da sve prodje. Ja sam imala CIN III i to u vrijeme kada sam dugo vec radila na[sm=nosecka.gif], pa zamisli kako je bilo saznati da trudnoca mora da ceka 4-5 mjeseci, i dalje se borim i nema je, ali nadam se hoce uskoro. Ovako, te vaginalete su super, ja sam ih vise puta koristila naravno po preporuci G, nikada na svoju ruku. Isto sam pozitivna bila na jedan visokorizicni i puno nekih drugih. Sto vise jacaj imunitet, aloe vera, nar je isto dobar, aronija, uzmi tablete beta glukan za jacanje imuniteta, koristila sam i ulje od corokota egipatsko pravo neko. Znaci sve sto utice na jacanje imuniteta iscitaj i odaberi od toga sta ti najbolje lezi. Biopsiju nikako jos uvijek, meni do CIN III nije radjena. Nemas potrebe jos uvijek. Dobro je kantarionovo ulje na tampon natopis pa stavljas uvece, to nisam probala ali cure neke vec jesu. Samo redovno kontrolisi i akcenat stavi na imunitet. Sjecam se da mi je dr davala neke vaginalete na biljnoj bazi, malo se osjecaju ali su tobre bas protiv HPV-a. Mogu pogledati koje su ako te zanima, mislim da ima kutiju pa pitaj dr drugi put.




nery89 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (1.7.2015 20:42:24)


IZVORNA PORUKA: Lejni

Zdravo draga Nery89, prvo nemoj da se plasis, znam da je to tesko, ali iz iskustva ti kazem da sve prodje. Ja sam imala CIN III i to u vrijeme kada sam dugo vec radila na[sm=nosecka.gif], pa zamisli kako je bilo saznati da trudnoca mora da ceka 4-5 mjeseci, i dalje se borim i nema je, ali nadam se hoce uskoro. Ovako, te vaginalete su super, ja sam ih vise puta koristila naravno po preporuci G, nikada na svoju ruku. Isto sam pozitivna bila na jedan visokorizicni i puno nekih drugih. Sto vise jacaj imunitet, aloe vera, nar je isto dobar, aronija, uzmi tablete beta glukan za jacanje imuniteta, koristila sam i ulje od corokota egipatsko pravo neko. Znaci sve sto utice na jacanje imuniteta iscitaj i odaberi od toga sta ti najbolje lezi. Biopsiju nikako jos uvijek, meni do CIN III nije radjena. Nemas potrebe jos uvijek. Dobro je kantarionovo ulje na tampon natopis pa stavljas uvece, to nisam probala ali cure neke vec jesu. Samo redovno kontrolisi i akcenat stavi na imunitet. Sjecam se da mi je dr davala neke vaginalete na biljnoj bazi, malo se osjecaju ali su tobre bas protiv HPV-a. Mogu pogledati koje su ako te zanima, mislim da ima kutiju pa pitaj dr drugi put.

Hvala ti na rijecima podrske, trudit cu se da ne mislim puno na to i da zivim jednostavno kao da to nemam. Možes mi napisati kooje su to vaginalete da ih kupim i mozes li mi reci gdje mogu kupiti aloa veru i na koji nacin da je koristim i beta glukan gdje ga je najbolje kupiti? Zelim ti puno srece i da uskoro zatrudnis.




Lejni -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (2.7.2015 15:25:19)

Nery89, upravo tako, ne misli previse n to. Izvini sto ranije nisam odgovorila ali nisam imala vremena. Ne znam da li smijemo pisati ove nazive ali ako ne neka admini izbrisu poruku. Pharmagyn se zovu vaginalete i imaju ulje revensare u sebi. Najbolji je ucinak da kada potrosis betadine krenes sa ovim, tako mi je G davala da to koristim a rekla mi je i teta u apoteci, jer betdine imaju joda i sve isciste i onda na tako cisto idu ove i nema promasaja. Ipak se konsultuj sa G. Biljne su, osjetices miris ali vrijedi. Sok mod aloje mislim da imas po apotekama bolje snabdjevenim ali procackaj malo na google. Na pakovaju ce ti pisati kako da pijes sok. Beta glukan sam ja uzimala onaj oko 60 km sto kosta. Znam da sam tada malo teze nasla. Radila sam leetz konizaciju i nakon nje mi je doktor prepisao i westline tablete za jacanje imuniteta, mislim d mogu oko 4 mjeseca da traju a isto kao beta glukan kostaju od prilike. Nemoj da te zbuni jer njih vode kao za mrsavljenje, i jesu ako se piju po 4 na dan, ali ja sam pila jednu dnevno prema doktorovim uputstvima. Ja bih ti jos preporucila ulje od corokota, nadji pravo egipatko, znaci ni jedno drugo jer je ono najbolje. Ti sad vidi sama sta ti godi nemoj na sve da navalis da ne pretjeras [sm=smiley1.gif]. Ako jos sta treba pisi slobodno. Znaci najbitnije je imunitet odrzavas, da ga ojacas jer protiv HPV-a ne postoji lijek, samo organizam ga unistava kada bude dovoljno jak.




nery89 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (2.7.2015 22:28:21)

Hvala ti puno na svim informacijama. Kupit ću i te vaginalete. Morat ću tražiti i to ulje. A danas sam trazila beta glukan i ima ih razlicitih od 250 mg i od 500mg naravno ove od 500 mg su dosta skuplje ali mislim da ću ipak njih uzeti. Prvi put se susrećem sa tim pa ne znam ni odakle da počnem. U apoteci su mi rekli da dok trosim beta glukan ne trošim aloe veru već nakon toga. Zna li neko koje su najbolje beta glukan tablete jer ima ih od raznih proizvođaća konkretno sam pronašla od proizvođaća Aktival kostaju 140 KM 90 tableta od 500mg.




Lejni -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (3.7.2015 12:22:03)

Naravno da se ne pije to dvoje zajedno, posebno ne te od 500mg, ne mogu se sjetiti kako su se zvale one tablete da li west line ili tako nesto ali su u sebi izmedju ostalog imale i beta glukan, a bas su povoljne bile u odnosu na ostale cijene. Ja mislim da sam ja uzimala taj od 250mg jednom. Koristila sam ih dva ili tri puta pa sam vise sve pomijesala, sta sam sve prosla i koliko sam se cuda ispila, i dobila par kg na kilazi...[sm=smiley13.gif]. Ako ulje budes uzimala, trazi samo pravo egipatsko, samo sto je otuda uvezeno. Ne znam odakle si i je li ti dostupno to, ali mozda sa njim da krenes, ono ne daje odmah rezultate vec za mjesec, mjesec ipo koristenja ali sigurno znam da je meni pomoglo i oono. Rasporedi. Sto se tice itanja koje su ti najbolje beta glukan, ne znam da li ce se javti neko sa vise iskustva, ali u sustini je sve isto i ne trebas sad potrositi svaku marku na to, mozes povoljniju varijantu uzeti. Nar je jako dobar prirodni antioksidans. Samo rasporedi, ne previse odmah, sa necim krenes pa odrzavas to neko vrijeme dok se ne smiri sve, HPV je podmuklo zlo koje je meni napravilo cudo za samo 4 mjeseca iz ascusa preslo u CIN III, na zalost tada nisam znala sve sto sada znam, ali hvala bogu zavrsilo se kako treba.




h@ny -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (4.10.2015 22:11:12)

Drage moje, prvi put pišem na ovoj temi. Radila sam konizaciju prije desetak dana. Papa i biopsija pokazali dysplazija planum et CINII/CINIII. Urađen je op.zahvat conisatio pvu plastica sturmdorf. Imam jednu djevojčicu i planiramo još jedno dijete. Može li mi se javiti neko ko je iznio trudnoću nakon konizacije. Koliko dugo ste čekale? Je li bilo problema? Uglavnom, sve o trudnoći...
Hvala [sm=smiley13.gif]




Cicka86 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (21.10.2015 10:09:50)

Pozdrav svima. Ja sam iz Podgorice, juce je su trebali da mi ubrizgaju embrion u materici, ali nisu uspjeli, doktor kaze da mu se to nikad nije desilo u karijeri, marerica je bila bukvalno zatvorena, nije uspio da prodje sa iglom do nje. Zamrzli smo embrione i cekamo sledeci mjesec. Ima li neko iskustva sa ovim ili je cuo nesto o ovome? Hvala.




Lidija Tz -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (29.12.2015 10:46:38)

Drage moje skoro sam radila HPV testiranje u Tuzli. Nasla sam na Facebook-u P3 Diagnostic Laboratoriju u Tuzli koji su prvi na nasim prostorima poceli raditi HPV testiranje po americkom principu, 'Real Time PCR Genotipizaciju HPV-a koji otkriva i najmanje kolicine virusa. U toj laboratoriji je testiranje 60 KM i prezadovoljna sam sa uslugom i brzinom nalaza.

Na svu srecu nalaz mi je bio negativan ali ovom prilikom zelim i vama da se pohvalim i ako neko nema ovjerenu knjizicu moze uraditi u P3 Diagnostic-u odmah jer kod nas na Gradini se radi samo screening koji nam moze dati samo potvrdu da li imamo ili nemamo ali ne moze tacno odrediti koliko imam virusa u sebi i u kojoj sam fazi. Pored toga sto ne rade genotipizaciju oni u vecini slucajeva i nemaju reagense tako da sam bila prisiljena da platim za HPV kao i vecina nas Tuzlaka.




ladybug7819 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (4.1.2016 23:27:37)

Pozdrav svima. Imam višak pakovanje i po kreme Aldara 5% (17 kesica od po 250 mg kreme) koje se koristi za liječenje genitalnih bradavica (HPV) za koje bi mi bilo jako žao da propadne, imajući na umu koliko košta, pa bih je rado dala nekome kome treba. Rok trajanja je do 7.2106. Cijelo vrijeme je držim u frižideru. Inače, krema je užasno nezgodna, ali je i izuzetno učinkovita.
Ako nekome treba, javite se.




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (14.4.2016 23:53:45)

da li neko može da odgovori na pitanje h@ny u vezi konizacije i trudnoče




miracle -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (5.8.2016 12:23:22)

Lijep pozdrav,
Da li neko ima informacine da li se hpv screening i dalje mogu raditi na dip-u,kako ide ta procedura uzimanje uzorka)uputnice itd..hvala unaprijed:)




strepnja -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (6.8.2016 9:34:14)

Ja sam imala CIN III prije nekih 6 godina. Uradila konizaciju i doktor rekao da cekamo nekih 6 mjeseci sa zatrudnjivanjem. NIje nam se svakako zurilo tako da smo mi cekali godinu.... I onda smo pokusavali, pokusavali (prirodno sve), ja redovno isla na kontrole, ultrazvuke, PAP testove, kolposkopije, hormone, sve ok, sve super. Medjutim 6 godina proslo, nigdje ni naznaka trudnoce.
Odemo na kraju u Bahceci, i prvi put kada me je doktor tamo pregledao rekao je da imam deformisan grlic maternice. Ok, naravno da nije kao kod svih ostalih zena jer je moj sjecen- mislim konizacija brate... Ali kada su mi trebali da rade HSG nisu uopce mogli da ubrizgaju kontrast u mene koliko mi je taj oziljak od konizacije skupio grlic maternice i koliko je to sve deformisano bilo! Da napomenem da su si svi ostali nalazi, od hormona, spermica, itd. super bili. Zakljucak? Je li moguce da od takve deformacije spermiji jednostavno nisu mogli da prodju? VJerovatno!
Uglavnom, sad se spremamo za IVF. Idemo stariji, ne mladji i ovog puta nemamo sta da cekamo vise.
Sta bih drugacije uradila da ponovo radim konizaciju? Ili bih 1. otisla da mi neko uradi leetz da se takav oziljak ne pojavi ili 2. ne bih cekala tu prvu godinu sto smo cekali jer nam se nije zurilo, jer mozda u tom trenutku oziljak nije bio tako zlocest! Nadam se da ce moj odgovor nekome pomoci.
I da, obavezno beta glukan :D !!! najbolja stvar ikad!




strepnja -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (6.8.2016 9:41:48)


IZVORNA PORUKA: miracle

Lijep pozdrav,
Da li neko ima informacine da li se hpv screening i dalje mogu raditi na dip-u,kako ide ta procedura uzimanje uzorka)uputnice itd..hvala unaprijed:)


Jao davno je to bilo, ali znam da nije nesto bilo komplikovano (dok se sad ne sjecam detalja). MIslim da mi je doktorica u onom Zavodu za zdravstveni zastitu zena i materinstva uradila to proceduru (ma bris-bris, nekim stapicem mahne po grlicu, zapakuje i to je to) i da sam onda to nosila na DIP... Uputnicu dobijes od tih doktora iz tog Zavoda, ili bilo kojeg drugog ginekologa iz drzavne sluzbe. Ja sam otisla u Zavod jer stvarno nemam iskustva sa ginekolozima iz drzavnih institucija, a bilo mi je svejedno ko ce to uraditi, jer nije u pitanju bilo neko mudro slovo. Nikad joj se vise nisam vratila svakako. Taj idiot od zene mi je trazio da kod njih ponovim PAP test jer zaboga Spahovicev PAP ne vazi pa mi je tek onda dala uputnicu i uradila bris. TO je bila jedina "komplikacija" cini mi se. Al dobro...




miracle -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (6.8.2016 14:07:46)

Hvala na odgovoru...vec je komplilovano jer ja idem kod privatnika..Ja kontam moze uputnica od se.opspte prakse na preporuku privatnig ginekologa...izgleda da cu morati privatno to odraditi...hvala u svakom slucaju.




Acctros -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (16.9.2017 8:54:26)

Pozz žene..... Upravo mi zbog Hpv i CIN1 preporučeno da radim tipizaciju i kolposkopiju, pa Vas molim za savjet gdje ovo dvoje brzo odraditi.

Također, pošto ne hodam po biljnim sajmovima i apotekama - zna li iko od žena gdje se može nabaviti reishi gljiva ili barem pripravci na bazi iste. Davno sam iz Srbije nabavljala kapi ali je čiko otišao u Ameriku jer su tamo investirali u dalji razvoj toga. A tzv. Carska gljiva je baš carska što se tiče imuniteta. Barem po informacijama koje sam prije 10ak godina našla na netu.
Unaprijed hvala za odgovore [sm=smiley1.gif]




Miki87 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (24.5.2018 23:37:47)

Pozdrav,
Radila sam biopsiju i imam CIN2 i pozitivna sam na visokorizicni HPV 16. . Da li mi neko moze dati preporuku gdje da se uradi LETZ u Sarajevu i vasa iskustva?
Unaprijed hvala.




sanina -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (22.6.2018 13:24:45)

Pozdrav. Letz možeš uraditi u Poliklinici Kozarić, ja ću tamo ići na uklanjanje kondiloma. A uplašena sam ko vrag imam visokorizični HPV 16/18. Imam mozaik na grliću i te proklete kondilome. Stres će me ubiti.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 39 40 [41]