RE: HPV, Cin I II III i konizacija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (30.5.2012 15:14:09)

ja nisam čula za to i ovo ti ne pišem da bih te prestrašila, da me shvatiš pogrešno ili nesto slicno nego iz najbolje namjere obzirom da ti je potvrđen CIN 3 razmisli dobro da li zelis u tolikoj mjeri da ocuvas grlic,grlic ce ti i drugim metodama ostati ok samo malo kraci,sretnooooooo




Tanjamika -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (6.7.2012 17:47:33)

Drage moje,

Nova sam na forumu. Cula sam za ovaj lijek od aloje i cikorije i procitala na vise foruma, kupila cikoriju u Bademu, aloju u Kosevu i sve ostalo po preporuci ostalih clanica...

Eh sada, neko je mojoj mami rekao da se stavlja cikorija u obliku Franckove Divke, medjutim koliko sam ja gledala Divka je u stvari kombinacija jecma i cikorije...Ovo sto smo kupili u Bademu nije u prahu, nego su neke stabljike, korijencici...

Da li moze neko reci sta je ispravno u stvari za ovaj dio napitka?




dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (7.7.2012 0:24:44)

Ja sam uvijek kupovala Divku-cikoriju,tako mi je rekla zena koja je pravila lijek.




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (10.7.2012 8:20:36)


ja sam stavljala pola divke frankove u prahu , a pola ove iz badema u obliku ovih korjencica jer svakako pocjediš kroz gazu, sretno




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (1.8.2012 10:29:00)

samo da se javim da mi je hvala Bogu papa uredan i HPV negativan nakon tri godine od kako sam darila LETZ i iz iskustva mogu potvrditi da je dr. Muminbašić to odlično odradio što pokazuju i ovi dobri nalazi




dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (1.8.2012 17:29:13)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] bravo draga,drago mi je da je sve ok[sm=smiley1.gif]




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (2.8.2012 12:16:22)

mila, hvala ti puno kako si ti?




Džensi -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (16.8.2012 10:58:32)

Zdravo!Ja sam nova na forumu mada ga pratim od kad se pojavio i moj problem tacnije CIN III. Redovna sam sto se tice pregleda i nikada nisma imala nikakvih problema medutim na zadnjem pregledu ustanovljen je CIN III.Uradila sma kolposkopiju i biopsiju koja je pokazal takode CIN III. Doktorica je predlozila da radim HPV test koji je bio negativan na sto sam ostal zbunjena jer mi je receno da ga sigurno imam. Ustvari i nakon neg nalaza doktorica je tvrdila da nemam visokorizicne tipove nego niskorizicne ali da nisu naveli na nalazu, sto je cista glupost bar za mene. Uglavnom cekala sma 2 mjeseca da se obnove celije tj tkivo i za to vrijeme pila beta glukan, omegu 3, bijeli luk, biljne vaginalete, folnu kiselinu, vitamin C, prestala pusiti, opustenije zivjeti koliko se to moze.Ponovo sma uradila papu i ovaj put je bio ASCUS.Sad sma bila zbunjena i ja i doktorica koja je rekla da bi trebala na konizaciju ali da potrazim jos jedno misljenje.Usput sv e ovo sam radila u klinici BSO.Otisla sam direktno u bolnicu Jezero i gore su mi uradili kolposkopiju i biopsiju.Nakon 12 dana nalaz je glasio CIN 1.i CIN 2 sto mi je i rekao doktor prilikom pregleda. KOmisija je odlucila da moram raditi klasicnu konizaciju i sad pripremam nalaze i potvrdu da mogu na operaciju. Pocetkom septembra odlazim na operaciju i nadam se da ce sve proci OK. Eto zeljela sam podijeliti svoje brige pa javim se opet nakon operacije.Zene cuvajte se i sretno




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (16.8.2012 12:51:24)


draga moja samo se uzdaj u dragog Allaha bit će to sve u redu CIN II nije toliko strašan a poslije ove konfuzije kao sto si navela ako je zaista samo CIN II iz iskustva znam da možeš ići na LETZ konizaciju ali nemoj mene slušati posavjetuj se sa ljekarima za svaki slučaj ali ipak im spomeni i LETZ narocito ako ti je HPV negativan odnosno ako si pozitivna samo na niske rizike, puno, puno sreceeeee




alldijana -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (20.10.2012 12:49:03)

POZDRAV EVO DA SE I JA UKLJUCIM NA OVU TEMU HPV...
Godinu dana sam u braku imam 26godina.Krenula sam na preglede jer mi se desavalo da tokom odnosa prokrvarim i to je trajalo do neki dan.,tad me vodio dokt BORIS NIKULIN na GAK-U (al jos tad sam bila u iscekivanju PAPA TESTA)Uradila sam sve nalaze sto mi je dokt Boris rekao i pogledavsi te nalaze (osim pape) rekao mi je da su relativno dobri,da ja nisam njegov slucaj da se ja obratim dokt Godinjaku.O dok Borisu sam sve najbolje cula pa sam se iznenadila kad mi je to rekao.Odem na odjel za sterilitet, do dokt Godinjaka nisam dosla(jos jedna od pacijentica kojoj nije uspjelo)
Tad je bio u smijeni dokt NERMIN MUMINBASIC I ODEM KOD NJEGA,obasjnim mu situaciju i da mi PAPA jos nije gotov da cekam vec dva mjeseca.Par br je okrenuo i papa gotov-(ja sretna sto nisam vise cekala i napokon da saznam sta mi se desava(kad ono HPV CN1-NARAVNO alaik sam bila nista o tome nisam znala dok mi dokt Muminbasic nije objasnio( da se najvise prenosi sekusalnim putem,padom imuniteta da su muskarci prenosioci mi zene nosioci ako hpv pokaze viskorizicni da ce mi suprug uraditi taj nalaz ako ispadne obrunuto ne mora jer postoji mogucnost da je kod mene doslo zbog pada imuniteta) moram skrenuti paznju da sam odusevljena sa strpljivoscu,razumjevanju od strane dokt Muminbasica i svaka cast pa imamo jos takvi doktora i sto prica ma moj JEZIK:)Odmah mi je uradio biopsiju i nalaz hpv i najvjerovatnije da idem na operaiciju dok nalazi budu gotoviCEKALA SAM 15DANA NALAZE i napokon nalazi gotovi ii pokazalo se da je niskorizicni al to nista ne mjenja moram na operaciju pod nazivom LETZ-ta se operacija preporucuje zenama koje nisu radale,Na jezeru se nisam operisla jer se ceka otprilike 2mj jer je taj aparat jedan na gak-u-PA MI JE DOKT predolozio da to uradim u BOSANES POLIKLINICI I DA ne cekam s obzirom da planiram trudnocu,nisam nista razmisljala poslusala sam dokt jer mi je zdravlje i porodica prioritet poslije toliko hodanja i pregleda jedva sam cekala da i to zavrsim.Operacija je bila prije 3dana osjecam se super,nema konaca nema sivenja fakticki kod nisam imala nikakvu operaciju tako se osjecam...malo mirovanja i abd na kontrolu za 3mj ii bacit se na posao:)Planiram da me i dalje vodi dokt MUMINBASIC jer se do sad pokazao najbolji...




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (22.10.2012 9:25:40)


zaista mi je drago sto si zadovolja jer dijelimo isto iskustvo i istoga doktora :D, super bit ce to sve u redu vjerovatno si iscitala moje postove, ali evo da ti samo ponovim da sam ja sve to prosla prije 3,5 godine i da mi je do danas hvala ALLAHU dragome uvijek uredan nalaz i idem na papu svaka 3-4 mjeseca,
[sm=bravo.gif] za tebe i [sm=bravo.gif] za dr. Muminbašića




alldijana -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (22.10.2012 11:52:58)

Odlicno,drago mi je procitat da je sve ok poslije toliko vremena,bitno je da su nalazi ok....(SARISARI)
Stvarno sam I JA zadovoljna i nisam vise tako prestrasena kao sto sam bila.Opet kazem povjerenje imam u doktora,i vidim koliko ga zanimaju njegovi pacijenti jer me zvao par puta da vidi jesam ok....SVAKA CAST... Rekao mi je nazovi kad god i ako ima sta da MI je nejasno...ii tako sam uradila;)MISLIM DA CE SVE II DALJE OK DA BUDE....JAVIM SE....;)




alldijana -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (22.10.2012 12:07:20)

Ne vidim razloga zasto bi se islo u Zagreb na operaciju kad to moze da se uradi u SA...
Ja SAM PRIJE 5DANA OPERISANA U BOSANES KLINICI I PLATILA SAM 1300KM-A TO BI VAS DAME ISTO TOLIKO DOSLO DA IDETE DALJE CAK I VISE.Ja ovo pricam sve iz iskustva i ev kao novopecena[sm=jezicek.gif]mogu samo reci da odete pa da se uvjerite...tako je najbolje..




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (23.10.2012 8:49:56)


slažem se alldijana i vjeruj , iz iskustva, mozes nazvati dr. Muminbasic kada god zelis i ono sto je jako pozitivno kod njega jeste taj psiholoski efekat koji umiruje pacijente




HanaBana -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (23.10.2012 12:39:44)

drage evo i ja da se priljucim ovoj temi..u aprilu dijagnoza hpv visokorizicni + ASCUS. Kolposkopija nije pokazala nista narocito, nista na grlicu.
Dr preporucio podizanje imuniteta beta glukanom, pila sam aloju, neke cajeve iz Beogarada nabavila, svasta sam probala. U augustu uradim ponovo papu ali mi je tek jucer bila gotova (nakon puna 2 mjeseca9 i divna sestrica naseg DZ mi kaze da mi dr moze ocitati nalaz tek u decembru, a na papi mi stoji kontola za 4 mjeseca. Pravo sam se nasekirala, prvenstvenmo sto to znaci da mi nije papa uredu a s druge strane sto taman kad mi dr bude "mogla" ocitati nalaz bice vakat za drugu papu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
Sad nista ne koristim od terapije. Jedan ginekolog iz TZ mi preporucio sumamed i interferon vaginalete ali evo citam rijetko kome je to pomoglo...bas sam depersivna..imam kcerku i bas smo se pripremali za drugog bebaca i sada se ipak moram posvetiti lijecenju...
ima li mi ko dati br NERMIN MUMINBASIC-a da vidim sta mi on ima reci?




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (23.10.2012 13:55:05)


draga nemoj da se toliko sekiras vidjet ces da ce to biti ok ako Bog da, a evo ti br. Muminbsica 063/165-063 i 063/893-748 i iskreno ti savjetujem da se posavjetujes s njim, ukoliko ga ne budes mogla dobit posalji mu sms, sretno




alldijana -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (23.10.2012 15:11:49)

Hana nemoj da se brines sve ce to biti ok,ev ja sam sve prosla prije 7dana,a istraumirana sam bila i totalni alaik,A SAD MIRNA i upucena u sve-Doktora Muminbasica NAZOVII II VJEROVATNO CE SVE TO BITI SREDENO U KRATKOM vremenu,OBAVEZNO NAM JAVI...[sm=smiley13.gif]




Džensi -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (31.10.2012 13:16:20)

Zdravo!Rekla sam da cu se javiti nakon operacije tj klasicne konizacije pa evo me.Uradila sam konizaciju 06.09.2012. Sve je dobro proslo, super sma se osjecala nakon anestezije i odmah slijedeci dan izasla kuci. Nalaz PH nakon konizacije CIN I, CIN II i nije preslo rubove sto je najvaznije.Mirovanje 3 sedmice, nema sjedenja, dizanja teskoih stvari,pila caj od nevena i kunice i kontrola 9 oktobra.Na kontroli ustanovljeno da nisu otpali konci ali je to OK i nakon druge menstruacije su i otpali. Uglavnom sada se dobro osjecam jos uvijek se pazim ne daj boze prehlada, jacam imunitet i u decembru opet na pap test, kolposkopiju i test HPV pa cemo vidjeti.




alldijana -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (31.10.2012 16:31:53)

EVO DA s vama podjelim dobre vijesti...
Juce sam dobila s patologije nalaze sve ok sto je najabitnije doktor Muminbasic je sve dobro uradio sto potvrduju nalazi
Na kontrolu za 3mjeseca....
Ovim putem se zahvaljujem prvo doktoru Muminbasicu i ljubaznom osoblju Bosanes stavrno nemam ni jednu primjedbu.....[sm=smiley36.gif]




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (1.11.2012 10:21:08)


Džensi zaista mi je drago što se dobro osjećaš i što je sve u redu, odlično i čuvaj se

alldijana evo baš uđoh na forum da vidim kako si ustvari znam da ti je nalaz u redu hvala Bogu, ja juce bila kod dr. Muminbašića na kontroli i reče mi za tebe da je sve fantastčno s obzirom da si friško operisana, super baš sam sretna radi tebe sada nemaš šta da se brineš samo polahko redovne kontrole, imunitet malo pojačati i to je to ( sada zvučim kao da sam liječnik [sm=smiley1.gif]), cuvaj se




alldijana -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (3.11.2012 15:50:10)

Hvala Sara odlicno sam,uskoro cu opet na kontrolu pa se javim....[sm=smiley36.gif]Ma svi koji cesto posjecujemo doktore na kraju i sami postanemo "lijecnici" i sve znamo :)al to je ok da mozemo i druge posavjetovati....(ovako izmedu nas)....
Hvala na lijepim rijecima cuvaj se i tii pa navrati kad kad...KOD RAJE [sm=smiley36.gif].....Takode i ja se javimm....[sm=bravo.gif]....




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (7.11.2012 10:27:33)


evo mene da se javim, javio mi je dr. Muminbašić da je nalaz hvala Allahu dobar i da sada mogu na kontrolu svakih 6 mjeseci što me jako raduje jer do sada je uvijek na nalazu stajalo 4 mjeseca mada ću ja i dalje ići svakih 4 -5 mjeseci ali ipak mi je draže kada dr. napiše da više nije potrebno tako često raditi papu
vama žene želim puno sreće




dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (7.11.2012 13:16:24)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]bas,bas,ali bas mi je drago zbog tebe.
I ja sam prije mjesec radila papu i nalas hB uredan i dr.kaze kontrola za godinu,ali ja mu rekoh ne doktore nema sanse eto mene za 6 mjeseci[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif].




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (8.11.2012 9:57:41)



hvala puno,dinaa baš mi je drago za tebe ma to je samo covjeku psihicki da je lakse a naravno nikada vise ne treba da se desi, po mom misljenju, da prodje vise od 6 mjeseci bez obzira kako oni napisali




miki81 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (2.4.2013 10:56:21)

Proše godine u septembru sam radila papa test nakon dvije tri godine i našli su mi CIN II na III. Doktorica mi je preporučila da radim biopsiju i kolposkopiju ali kako nemam zdravstveno, odlučila sam da probam da pojačam imunitet i počela da pijem beta glucan forte sa cinkom i C vitaminom. Opet sam ponovila nalaze i u petak saznala da imam CIN III. Doktor mi je rekao da nema potrebe da radim ni biopsiju ni kolposkopiju nego mi je preporučio da odmah uradim konizaciju i s obzirom da je visok stepen klasičnu a ne LETZ. Pročitala sam milion foruma, i realno nije me strah, samo će mi teško pasti to ležanje i to što nisam rađala mada su mi svi rekli da neće imati uticaja na trudnoću. Da li neko zna cijenu klasične konizacije na klinici bilo kojoj i neka preporuka ako može. Hvala vam :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>