RE: HPV, Cin I II III i konizacija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (9.4.2013 9:46:47)

cijenu klasicne konizacije ne znam ,znam samo LETZ koliko košta , preporucila bih ti da posjetis ako vec nisi dr. Muminbašića pa se konsultuj sa njim u svakom slucaju sretno




mamaajna -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (11.6.2013 23:19:39)

diagnoza cin 1 na kolposkopiji,moram odnjeti nalaz svom gin da ga ocita pa terapija,nesto je crtala,uglavnom kakvoj se terapiji mogu nadati?




panjičak -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (17.6.2013 17:48:59)

Drage moje,

upravo sam se učlanila i radujem se druženju sa vama.
Moj krajnji cilj, kao i većine vas je materinstvo.
Nažalost, godine me ne idu u prilog, a u prethodnom periodu sam imala CIN 2, letzz zahvat i mjesecima koristim
fitoterapiju, za koju mislim da mi je mnogo pomogla.
Letzz zahvat sam imala u martu 2012., Dakle, poslije ustavovljenog CIN 1 i potvrđenih HPV virusa 16 i 18.
Nakon, letzz zatvata, biopsija ili kako se već zove, potvrdila je CIN 2.
Zadnja 3 PAPA nalaza su mi negativna, a prije par dana sam uradila ponovo HPV tipizaciju i nalaz je negativan[sm=bravo.gif]
Moj ginekolog me i dalje plaši.Kaže da njegova struka kaže da se poslije ustanovljenog CIN 2 radi i prava konizacija radi preventive, ali da , pošto nisam rađala i svi su mi nalazi u redu, neće to za sada raditi, već kontrole svaka 3 mjeseca PAPA i kolposkopija.[sm=smiley13.gif]
Molim vas za vaše mišljenje.Ja sam mislila da je to sada u redu, a izgleda da nije tako [sm=bad.gif]

Hvala vam puno i veliki pozdrav




klemzi -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (17.6.2013 18:56:28)

Panjičak dobro došla....samo da podignem temu, ne znam nšta o ovome, ali javit će se već neko ko zna [sm=smiley1.gif]




Dalia_88 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (17.6.2013 23:18:16)

Nije mi jasno zasto ne mozes sad ostati trudna kad su ti svi nalazi ok.
Ja sam rodila u januaru iako mi je HPV jos uvijek pozitivan.
Radila sam biopsiju koja je pokazala CIN II a poslije toga krio terapiju i laser. PAP-a testovi nakon toga su svi bili uredni ali HPV pozitivan. Ostala sam trudna i sve super proslo. Sad u julu kad bude 6 mj poslije porodjaja cu raditi PAP-a test ponovo i HPV nalaz da vidim kakva je situacija.

IZVORNA PORUKA: panjičak

Drage moje,

upravo sam se učlanila i radujem se druženju sa vama.
Moj krajnji cilj, kao i većine vas je materinstvo.
Nažalost, godine me ne idu u prilog, a u prethodnom periodu sam imala CIN 2, letzz zahvat i mjesecima koristim
fitoterapiju, za koju mislim da mi je mnogo pomogla.
Letzz zahvat sam imala u martu 2012., Dakle, poslije ustavovljenog CIN 1 i potvrđenih HPV virusa 16 i 18.
Nakon, letzz zatvata, biopsija ili kako se već zove, potvrdila je CIN 2.
Zadnja 3 PAPA nalaza su mi negativna, a prije par dana sam uradila ponovo HPV tipizaciju i nalaz je negativan[sm=bravo.gif]
Moj ginekolog me i dalje plaši.Kaže da njegova struka kaže da se poslije ustanovljenog CIN 2 radi i prava konizacija radi preventive, ali da , pošto nisam rađala i svi su mi nalazi u redu, neće to za sada raditi, već kontrole svaka 3 mjeseca PAPA i kolposkopija.[sm=smiley13.gif]
Molim vas za vaše mišljenje.Ja sam mislila da je to sada u redu, a izgleda da nije tako [sm=bad.gif]

Hvala vam puno i veliki pozdrav






panjičak -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (18.6.2013 15:39:53)

Dalia_88,

ne kaže meni doktor da ne mogu ostati trudna, već da bi trebalo još jednom uraditi konizaciju(ali ovja put klasičnu),
je rpostoji mogućnost da je tkivo u dubljim slojevima inficirano virusima, iako na površini to ne pokazuje (jer briseve uzimaju sa površine).

U svakom slučaju, hvala na optimizmu i sve najbolje[sm=smiley32.gif]




Dalia_88 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (18.6.2013 16:05:10)

Ma meni je bilo bitno da rodim dijete a kasnije nek bude sta hoce. Redovno cu kontrolisat i ako uspijem za 2 god mozda rodit jos jedno a onda nek sjeckaju sta hoce [sm=smiley36.gif]

Meni su skinuli dio tkiva sa grlica e sad jesu li samo malo za biopsiju ili to sto ti spominjes vjeruj da ne znam. Doktor je radio sto je mislio da treba.

Ima dosta zena s tim problemom tako da no sikiriki [sm=smiley2.gif]




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (19.6.2013 22:19:32)


Draga moja Panjičak, ja sam na ovoj temi jako puno pisala pa da se ne bih ponavljala zamolila bih te da iscitas postovve od prije 4 god pa na dalje ( ja sam LETZ konizaciju radila 2009.godine i hvala Allahu dragome do sada su mi svi nalazi u redu i HPV negativan, radim nalaze svakih 4-5 mjeseci ) . Nakon što sve procitas ako te i dalje bude zanimalo nesto slobodno pitaj, zaista sve sto budem mogla da ti pomognem u bilo kojem smislu nije nikakav problem i nemoj da se brines sve ce biti u redu vjeruj, sretno




panjičak -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (5.8.2013 12:51:27)

Sarisari,

hvala ti puno, pročitaću sve kako si mi rekla[sm=bravo.gif]




panjičak -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (5.8.2013 13:17:23)

Draga Sarisari,

možeš i mi pojasniti nešto za recept koji je dala Crnadama?
Listove aloje treba samljeti .Na čemu?Stalno govore da ne smije doći u dodir sa metalom.
Šta se sa medom radi?Da li se , takođe, samelje ili se rukama usitni?
Da li se cikorija ostavlja u obliku kakvom i jeste?
Da li se taj lijek mora držati u frižideru , kad ga napravimo?

Pozdrav veliki i hvala[sm=smiley31.gif]




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (8.8.2013 0:48:01)


draga moja ja sam ovaj napitak pravila prilicno davno, ali ono sto se sjecam jeste da sam aloju sjekla drvenim nozem ( ogulila i isjekla na komade ) ,med usitnis rukama ( sac ) a cikoriju u kojem obliku kupis tako i stavljas, ja nisam drzala u frizideru jer nece stajati godinama ali je bitno da bude na tamnom mjestu,sretno i javi jesi li se snasla poz




LocaDoll -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (20.9.2013 15:53:52)


Drage forumasice, ja sam prvi put na forumu. Iscitala sam starije postove, ali u zadnje vrijeme je malo ko aktivan na ovoj temi. Mene zanima kako izgleda klasicna konizacija, jer me to uskoro ocekuje. Ako je neko voljan da isprica svoje iskustvo, bila bih mu veoma zahvalna. Prestrasena sam i bilo kakva informacija bi mi zaista koristila.




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (20.10.2013 1:22:29)


što se tiće klasične konizacije ja o tome baš ništa ne znam, znam samo kako izgleda LETZ. s obzirom da si procitala sve da se ne ponavljam.U svakom slucaju mnogo srece i nemoj da se brineš bit će sve u redu ako Bog da, poz




M.A.M. -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (24.12.2013 15:31:43)

Pozz drage zenice
Naime prije par dana sam bila na kolposkopiji i dr mi je uocila neke promjene i preporucila biopsiju,pa vas molim da mi napisete svoja iskustva,boli li? [sm=smiley19.gif]




Teddy Bear -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (24.12.2013 15:42:42)

Draga MAM, meni je dr Asotic uradio biopsiju kad sam bila trudna 7 punih mjeseci, uhvatiome "na prepad" ,kaze samo da pogleda, hmmm , meni je bilo neugodno, i bilo me je strah zbog bebe, a nisam osjetila nikakvu bol, samo sam kasnije procitala na nalazu da je radjena biopsija [sm=zmeden.gif] Tad mi je nadjen CIN II, kontam da nije to neki blazi oblik biopsije, da nije samo malo sastrugao i sl. Ostavio mi je ogromnu gazu unutra, koja me najvise slomila, jer se izvlaci tek za 24 sata, bilo je malo krvi na njoj i to je to... Bez brige, nadam se da sam ti bar malo olaksala. Sretno[sm=smiley1.gif]




M.A.M. -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (24.12.2013 16:18:48)

Hvala mila,meni je Dr.Lacevic preporucila tu biopsiju,izbezumila sam se kad mi je rekla da imam neke promjene,jer sam u junu radila PAPA i bio je ok,odmah je rekla da se ne prepadam,kontam u sebi zeno draga neznam kako cu kuci od soka [sm=zmeden.gif] al eto nadam se da nece biti nista strasno,sve u svemu postoji lijek i za to [sm=smiley1.gif]




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (30.12.2013 22:01:45)


draga nemoj da se sekiraš ne bi trebalo ništa da boli, ja sam radila sa nekom kao lokalnom anestezijom, ustvari nešto između lokalne i opće i ništa nisam osjetila, ako te strah traži anesteziju pa 100% nećeš ništa osjetit,i u svakom slučjau nemoj da se sekiraš, ništa strašno, znam da je tebi sada užasno, ali bit će sve hairli, sretno




M.A.M. -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (30.1.2014 12:47:50)

Eh zenice evo mene sa milion pitanja,jutros mi je ocitan nalaz biopsije CIN 2,odmah su mi rekli da se javim u utorak na komisiju rad konizacije,eh sad pitanja koliko se ostaje u bolnici,da li boli,koja anestezija [sm=zmeden.gif] po glavi jos milion pitanja [sm=zmeden.gif].Uglavnom molim vas sve koje su ovo prosle da odgovore.Hvala [sm=smiley1.gif]




dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (30.1.2014 15:15:57)

Je li klasicna konizacija u pitanju?Ja sam radila klasicnu,opsta anestezija,konizacija radjena u petak a kuci izsla u utorak.Mene nista poslije nije bolilo,ustvari kao blagi menstrualni bol me drzao taj dan i vise ne.Eto sretno i javi se ako te jos nesto interesuje.I ne sekiraj se sve to bude bolje nego sto mi mislimo.




M.A.M. -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (30.1.2014 15:19:22)

Mislim da je klasicna konizacija,saznat cu svakako na komisiji,jesi ti dugo cekala na op? Hvala :)




dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (30.1.2014 15:21:55)

Nisam,otisla na komisiju zakazali mi op.i da se javim sa prikupljenim nalazima,ma sve se vrtoglavo brzo odigralo,samo ja sam to davno radila ali sjecam se svega ko da je juce bilo[sm=smiley36.gif]




M.A.M. -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (30.1.2014 15:25:48)

Hehe hajd valjda ce biti brzo i kod mene,hvala ti na informacijama u svakom slucaju [sm=smiley1.gif]




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (30.1.2014 20:26:16)



ej ne znam za klasičnu kon., ali predhodno sam pisala o LETZ konizacij pa ako si u finansijskoj mogućnosti zašto nju ne uradiš jer CIN 2 može ići sa LETZ-om, u svakom slučaju sretno i ne brini se sve će to biti uredu




M.A.M. -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (31.1.2014 9:52:01)

Nisam nazalost u mogucnosti platit LETZ,al ne brinem bit ce AkoBogda sve uredu :)




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (8.2.2014 20:55:29)


Super što se ne brineš previše jer je to jako bitan faktor, što manje opterečenja i stresa i sve će biti ok aBd, sretnooooo




Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>