RE: HPV, Cin I II III i konizacija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (13.4.2012 23:06:44)

Draga moja zelim ti da ti Papa test bude uredan bez ikakvih promjena a razumijem tvoj strah i brigu ali nemoj sama sebi suhvu unaprijed stvarati.Sretno na pregledu i javi obavezno i za pa.nalaz i poslije tog pregleda sta je bilo.




lilix -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (15.4.2012 13:05:40)

Dženana sretno ))) uglavnom sve bude puno bolje nego što mi mislimo...čovjek se prepadne pa na svašta pomišlja...a kod dr,Anje Tomić Čiča sam bila 2 puta dok je radila na Otoci, skoro sam čula da je otvorila svoju privatnu praksu, što me baš obradovalo...meni je ona super, a kako sam čula od par ženica koje su imale neke operacije vezano za grlić kažu da je ona jedan od najboljih dijegnostičara za te probleme




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (16.4.2012 10:16:29)

Anja je odlican citolog, a ja imama drugog dr.




Esmeralda -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (17.4.2012 22:29:48)

Idem i ja kod Anje privatno za par dana!!!




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (19.4.2012 11:54:17)

Drage moje tema možda nije adekvatna, ali znam koliko vam kao i meni znaci svaka pouzdana inf. i ja sam u "potrazi" za dobrim tab. koje podizu imunitet probala razne vrste medjutim u posljednja tri mjeseca popila sam tri kutije Wellness tableta iz Oriflamea i prije par dana sam izvadila nalaze krvi i urina, doktori su me pitali sta jedem pa su hvala Dragom ALLAHU toliko dobri nalazi, sve zahvaljujuci tim tabletama, mozda ste skepticne dok ovo citate i ja sam bila dok se nisam i sama uvjerila, narocito one koje imaju problema sa zeljezom, kod mene je na gornjoj granici sad zamislite




Teddy Bear -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (19.4.2012 18:22:23)

Da li je neko radio PAPA test prosli mjesec na Jezeru (Kolposkopija), ja sam radila 07.03. i jos nije gotov, kazu da nece sigurno jos ni za 10 dana, pa to ce bit punih 2 mjeseca... Uzas stvarno[sm=zmeden.gif]




Dzenana_G -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (20.4.2012 10:24:26)

Ja evo radila kolposkopiju
Na nalazu pise sljedece:
Oko VU uoče se ostaci ektopije koja je većim dijelom skvamozno epitelizirala. Na 12h i 1h uoče se polja punktacije, a na 6h manje polje ABE, sve je jod negativno i oštro ograničeno. Čitava ZT slabo prima jod, dok preostali dio porcije dobro i ravnomjerno prima jod.

Ako neko zna sta ovo znači neka pise. Na Klinici zene su kao kakva roba, samo brzinski pregled, nemas vremena nista ni da pitas. Uglavnom rekla je narednu godinu kontrole redovne, a ako se stanje ne popravi za godinu dana biopsija.




lilix -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (20.4.2012 14:24:10)

Dženana ja ti ne bih znala interpretirati nalaz, ono što znam to je da se nakon nanošenja sirćetne otopine na grlić, malo sačeka pa se onda nanese jod, tamo gdje se jod ne primi, tj. gdje ne oboji glić on ostane bjelkast i znači na tim mjestima su neke promjene na grliću...ne mora značiti ništa strašno, bitno je samo da to redovno pratiš...sretno))




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (23.4.2012 14:24:04)

u svakom slučaju otiđi još kod barem jednog ljekara neka i on pogleda i za 2,5 - 3 mjeseca ponovi papu pa češ znati jer kao što napisa lilix na mjestima gdje se ne prima jod imaju neke promjene pa bolje ti je da pogledaš još kod nekog dr., ali u svakom slucaju nemoj da se plašiš vjerovatno nije ništa strašno




vjeverica1 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (8.5.2012 19:45:53)

postovanje, procitala sam gotovo sva postavljena pitanja i odgovore. sad bih htjela da i meni pomognete.. naime, otisla sam kod ginekologa prije 6mjeseci iz bezazlenosti... uradila sam papa nalaz koji mi jepokazao cin1,potom sam dobila terapiju koju sam trosila 15dana kad sam potoisila terapiju radila sam i kolposkopij i trebala sam nakon 4mjeseca ponoviti papa, sto sam i uradila.. kad sma otisla ponalaz, pogodite: opet cin1. na pregledu uzv doktor se odl.ucio da uradi bioskopiju. uradila sam i bioskopiju koja mi je pokazala cin 2.. mene zanima posto imam 26god i jos nisam radjala,da li ja mogu ostati trudna i iznjeti trudnocu normalno? hvala na svakom odgovoru i svjetu




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (9.5.2012 12:55:35)

ja također sada imam 26 god. već si sigurno proćitala da sam LETZ radila sa 23 god. ja još ne radim na bebi, ali gin.kažu da sto se tiće tog zahvata ne postoji smetnja prilikom zaceca, znaci sebi si na prvom mjestu te ti preporucujem da uradis LETZ pa poslije mozes ganjati trudnocu,sretno




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (9.5.2012 13:00:12)

zaboravih,
Dobro došla vjeverice




choirgirl -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (9.5.2012 14:03:50)

moze li mi neko pomoci totalno sam isprepadana i izgubljena...
nisam nikad imala hpv prije a papa test radim redovno svake godine
vec tri godine se borim se neplodnoscu, muski faktor, kod mene je dosad sve bilo uredu
imala sam pobacaj prije 3 mjeseca, isla ginekologu prosle sedmice radila papa test izmedju ostalog
i sad mi javlja doktor da je pronadjen hpv i promjene na grlicu i da dodjem u petak da se vidim s doktorom i da treba raditi kolposkopiju
zene drage ovo mi je skroz sve novo, a sto je najtuznije ja sam trebala poceti vto za 3 sedmice...
vjerovatno cu morati odgoditi vto, je li tako? stavrno sam ocajna trenutno..




choirgirl -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (10.5.2012 8:58:32)

zene ima li iko da mi kaze nesto utjesno[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]...ja sam psihicki rastrojena skroz...mogu li ja na ivf s ovim problemom? Ili prvo moram rijestit problem? Koliko to obicno traje?




dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (10.5.2012 9:48:48)

Draga nista neznas dok ne odes kod ginekologa da ti kaze kakve su promjene.Nemoj se unaprijed toliko brinuti,dobit ces terapiju i kad to saniras onda u borbu za [sm=duda.gif].
Sretno i nadam se da nije nista opasno.




choirgirl -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (10.5.2012 13:41:02)

hvala Dinaa, ma toliko su se stvari pocele komplikovati u zadnje vrijeme, hvata me panika.. kao da ja trcim za necim a ono mi stalno bjezi...u pravu si trebam pricekati doktora, a ja sam se toliko vec u ova dva dana nasikirala.. ja nemam s tim nikakvog iskustva, ali procitah na nekim stranim forumima da ako je CIN1 da to nije razlog da se odlaze IVF.. a je l se taj ctepen CINa moze odrediti pap testom ili je zato potreban kolposkopija ili cak i biopsija?




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (11.5.2012 14:45:20)

draga nemoj toliko da se sekiraš, ali ne razumijem te je li se brineš da nešto ne bude tebi nedo Bog ili što možda nećeš moći na VTO, najvažnija si sebi kada sve središ onda idi na VTO, gora ti je sitacija da budeš trudna a nedo Bog cin se poveća , ne možeš nista raditi dok ne rodiš a to je ipak 9 mjeseci, u svakom lsučaju nije razlog da se toliko brines jer se cinovi daju rijesiti, sretno




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (11.5.2012 14:46:29)

sorry ja napisah vto




choirgirl -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (11.5.2012 17:59:23)

Hvala sarisari,

ma najvise sam bila razocarana sto vto moram pomjeriti, ali sad sam se i za sebe prepala..kaze doktor na imunitetu raditi, stres smanjiti ali kako kod ovolikog pritiska i brige..meni je 36 godina vec[sm=smiley13.gif]

sad sam od doktora, radila kolposkopiju i biopsiju, rezultat ce biti za 2 sedmice...prema nalazu pape CIN 3 je u pitanju...pitala sam kako tako brzo za samo godinu dana da se razvije CIN 3, jer je nalaz bio uredan prije godinu, a on kaze da postoji odredjeni agresivni tipovi HPVa koji preskoce CIN1 i CIN2...

uglavnom vec imam termin za tacno 2 sedmice da radim taj LETZ, prema onome sto je vidio kaze da su poprilcno velike lezije i da ih treba odstraniti..pa sam se sad uplasila i za sebe...

sarisari posto si ti to radila bi l mi mogla objasniti ukratko kako to izgleda, narucen asam 3 petka zaredom po 10 minuta
hval




choirgirl -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (11.5.2012 20:06:09)

evo ja sad kopam po internetu i skontala sam da je letz ustavri jednokratni zahvat, tako da ovo sto cu ja raditi je nesto drugo-ali sta? eto tako sam bila prepadnuta da nisam doktora nista ni skontala....




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (15.5.2012 8:31:13)


draga prvo moraš da se smiriš, ja prvi put čujem za tako nešto što se radi parcijalno, letz eto već si pročitala je jednokratan zahvat, s obzirom da sam već pisala ukratko ću ti objasniti o čemu se radi što se tiće samog zahvata:
odeš kod dr. dobijš anesteziju, nista ne osjetis znaci apsolutno ništa ne boli ni poslije zahvata znaci kada se probudis nista neces osjecati kao da nisi nista ni radila, zahvat kraje prilicno kratko, poslije toga cim se probudis malo sjednes i ides kuci, kod kuce odmaras par dana bolje sto duže odnosnooptimalno oko 7-10 dana mozes normalno da se kreces do WC ili malo po kuci uglavnom lezi nemoj da sjedis ja sam osmi dan izasla iz kuce svo to vrijemeponavljam hvala Bogu nista ne boli niti osjecas, meni se desilo da u to vrijeme odnosno drugi dan odmah dobijem mjesecnicu, tako da ti to nije nista strasno, bez obzira sto imaš 36 god prvo zavrsi ovo pa onda beba, a savjetujem ti da se dobro raspitas sta je to planirao tvoj dr. da ti radi o cemu se radi pa ako treba posavjetuj se sa jos nekim a mogu ti ja dati ako hoces br. i od svog dr., sretno u svakom slucaju, vec sam neki dan napisala da postoje odlicne tab. zai munitet i one se mogu naruciti u Oriflameu nije nikakva reklama jer ja evo pijem već ćetvrtu kutiju preporucena je doza min. tri kutije vadila sam nalaze i hvala ALLAHU dragom odlični su pa eto da znas sta mozes piti




choirgirl -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (15.5.2012 13:57:06)

hvala sarisari na postu
ja zivim vani i malo ljudi ovdje znam, ne mogu doci ni do kakve preporuke tipa ovaj dr je dobar ovaj nije
tako da i ako odem po drugo misljenje opet sam na istom u biti...
u principu vjerujem svom doktoru a i mogu mu zaista postaviti 1001 pitanje
do mene je bilo jer ja sam toliko usplahirena bila i razocarana da se jednostavno nisam snasla, nisam ni znala sta treba da pitam u tom trenutku...

on ce meni ustvari raditi zaledjivanje a kako citam na netu zaledjivanje se bas ne preporucuje za CIN3 jer ne ide dovoljno duboko..
LETZ bi bio bolji ali sjecam se da je rekao da zeli da maksimalno ocuva grlic i da cemo zato raditi zaledjivanje, jet bi LETZ odstranio velike dijelove tkiva...o cemu isto svakako treba dobro razmisliti... ispitacu ga sve dobro kad odem a svakako zasto 3 puta moram dolaziti...pa cu onda odluciti


hvala ti puno !!!





choirgirl -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (15.5.2012 13:58:53)

da li bi mi poslal na pp naziv tih tableta, ako niej dozvoljeno postirati javno? HVALA




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (15.5.2012 15:00:56)

zovu se Wellness Oriflame paket za žene




choirgirl -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (25.5.2012 23:00:48)

Ja upravo od dr, biopsija je potvrdila CIN3 i dr mi je sve objasnio ovaj put. Dr predlaze da se te lezije premazuju nekim rastvorom, podophyllotoxin se zove, jednom sedmicno, 3 sedmice zaredom. Ovo predlaze da bi se ocuvao grlic materice. Ima li iko da je radio nesto slicno?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>