RE: Inseminacija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


camelia -> RE: Inseminacija (11.11.2015 16:22:05)

Vodolija 2 hvala ti na takvom optimizmu [sm=smiley1.gif] puno podrške od mene za tebe i da se "napori" idućih dana isplate [sm=smiley1.gif] Kod mene se prošle godine nakon više od godinu dana truda desila blizanačka trudnoća koja je završila kiretažom u sedmoj sedmici zato što srce nije kucalo. Bilo je to baš teško razdoblje za mene. Sad eto opet oko godinu dana pokušavamo...




Vodolija 2 -> RE: Inseminacija (11.11.2015 16:30:46)

Mogu misliti kako ti je bilo tesko, mila. Ali, kontam, ako se desilo tada, desice se i opet. Trebas vjerovati i radovati se tome.
Ja nikad nisam bila trudna, ne znam ni kako se to radi, teorijski znam, ali praksa nista [sm=smiley13.gif]

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




sarisari -> RE: Inseminacija (14.11.2015 1:12:33)

Drage moje vodolija 2 i camelija imate veliki [sm=smiley31.gif] podrške od mene i ako Bog da isplatit će nam se trud jednoga dana, ja u to iskreno vjerujem




camelia -> RE: Inseminacija (17.11.2015 10:52:28)

eto ni druga inseminacija nije uspjela [sm=smiley19.gif]




sarisari -> RE: Inseminacija (17.11.2015 21:18:37)

draga camelia znam da ti je teško, ali ne očajavaj, samo naprijed u nove "radne"pobjede i uspjet će aBd,[sm=smiley31.gif]




AAvalon -> RE: Inseminacija (18.11.2015 6:25:48)

Ja samo kao stara i bivsa trudilica zelim da vam dam podrsku... Nekad davno sam bila aktivnija na ovoj temi. Meni je uspjela treca inseminacija sa stimulacijom Femarom. Imala jedan vodeci folikul, jedan srednji i 2 mala. Moj vodeci sad uskoro puni 4 godine aBd, ljubi ga majka. On nam je stigao nakon 5 godina pokusavanja i lijecenja, doktorica je predlagala i da ne radimo IUI jer imamo samo jednu folikulu ali mi smo htjeli nasoj folikuli da pruzimo maksimalne sanse i trazili smo inseminaciju. Poslije toga sam opet probala sa Femarom ali je doktorica opet predlozila ciljane odnose jer sam opet imala jednu vodecu, 1 srednju i 2 male folikule. Taj put sam pristala jer iskreno, nisam vjerovala da je uopste moguce da mi Femara opet bude dobitna. A iskreno, manje sam i insistirala na inseminaciji jer sam vec imala svoje zlato. I mi ciljali i naciljali, vjerovali ili ne, blizance koji uskoro pune aBd godinu dana. Tako da, zene drage, nemojte se predavat, nemojte odustajati. Korak po korak, vas vasa beba ceka. Ja bih ponovo prosla kroz 5 godina suza samo da dobijem svog prvog sina a ne neku drugu bebu. Ne bih ga mijenjala za 5 godina srece. Sretno!




Vodolija 2 -> RE: Inseminacija (18.11.2015 22:15:37)

Aavalon, kako divna prica ! Imate veliki [sm=smiley31.gif] od mene i ti i sincina i blizanci ! Blago tebi, zeno !
Hvala ti sto nam dajes podrsku i vjeru. Upratila sam tvoje postove nekada, poznat mi je nick.
Camelia, duso, drzi se!
Ja sam imala jedan vodeci i doktor G. je samo propisao Horiomon i rekao da uhvatim muza taj dan i iduci ;)
Preskocili smo inseminaciju ovaj mjesec.
Sarisari, sta ima kod tebe?
Ljubim vas sve




sarisari -> RE: Inseminacija (22.11.2015 0:34:24)


Aavalon hvala ti što nam daješ podršku i neka ste nam živi i zdravi ti, tvoje bebice i sinčina
Draga Vodolija 2 ja sam juce bila kod dr. i dogovorila da idem na drugu inseminaciju, sada čekam samo da dobijem i počnem koristiti Femaru i onda dalje po proceduri, ja se nadam aBd do bebice, kakvo je trenutno stanje kod tebe,
sve vi imate veliki [sm=smiley31.gif] podrške od mene




camelia -> RE: Inseminacija (23.12.2015 8:27:20)

moja treća inseminacija završila biohemijskom trudnoćom [sm=smiley19.gif]




mama3333 -> RE: Inseminacija (23.12.2015 10:15:30)

pozdrav drage moje,da vas pozdravim i ovdje budite jake i nikada ne odustajte,ja sam cekala 3,5 godine i docekala i zelim vam svima da sto prije docekate famozne crtice,prosla sam kao i vi mnogo toga loseg ali isplati se cekati..




Kiki1107 -> RE: Inseminacija (28.12.2015 14:27:52)

Žene, evo da vas obradujem...Inseminaciju sam radila 24.10.2015 posije sam dobila 05.11.2015. Menstruacija mi kasni 24 dana. Preksinoć sam pocela povraćati , naravno imam sve simptome kao da cu dobit, znaci raspad sam sistema . Jucer uradim test i veliki + ko kuca. Nije bil sreće mojoj radosti. Danas odoh kod doktora da potvrdim sve Abda. Zenice sve vam najbolje želim i da isto dočekate . Nikada ne treba gubiti nadu kad čovjek najmanje očekuje to mu se i desi . I jos nadam se da ce vam pomoci zadnja dva mjeseca sam pila Femisan A kapi , tri puta dnevno po 30/40 kapi. Mozda mi je i to pomoglo. [sm=nosecka.gif][sm=rozacrtici.gif][sm=duda.gif]




sarisari -> RE: Inseminacija (1.1.2016 23:37:35)


Kiki1107 nemaš pojma koliko sam sretna radi tebe, zaista mi je drago, koja ti je po redu inseminacija uspjela, meni na žalost ni druga inseminacija koju sam radila 09.12. nije uspjela, ali aBd nadam se da ću i ja ugledati jednoga dana svoj plusić
Gdje si kupila te kapi,koliko koštaju i prije nogo što si ih počela koristiti da li si se konsultovala sa dr.
želim ti lahku trudnoču i da sve prođe u najboljem redu, sretno




Kiki1107 -> RE: Inseminacija (2.1.2016 20:15:51)

Sarisari hvala ti mnogo 💋💋Abda i ti da isto dočekaš. Meni je bila prva Inseminacija i nije mi Uspijela. Poslije, odlučili smo da pauziramo dva mjesec, poslije razocarenja. I eto desilo se, kad sam bila kod doktora u ponedjeljak, rekao mi je da je začeće nastalo prirodnim putem , i vec mi je 7 sedmica. A kapi sam pocela piti odmah poslije zadnje menstruacije. Imas ih kupiti u skoro svakoj apoteci. Kaze doktor trebam se čuvati, a znas kako sam čudna sama sebi, bas je drugo stanje [sm=bravo.gif] . Vjeruj da sam jos iznenađena i svaki dan zahvaljujem dragom Bogu na ovome. Desilo mi se kad sam najmanje očekivala 😀😀👏👏👏🍼🍼🍼❤️❤️💋💋💋




Kiki1107 -> RE: Inseminacija (2.1.2016 20:18:42)

Ne moraš se konzultirati sa doktorom za kapi, na biljnoj su bazi. Mogu se piti i radi preventive👏👏👏😘😘❤️




Leva -> RE: Inseminacija (18.1.2016 13:23:21)

Ja bih se ipak posavjetovala sa ljekarom. Koristila sam Femisan A kapi neposredno nakon postupka i poremetila sebi ciklus. Bukvalno sam preskocila jednu menstruaciju i 56 dc imala trolinijski endometrij. Doktorka je savjetovala da prekinem sa kapima i dobila sam nakon tri dana. Sretno u svakom slucaju!




camelia -> RE: Inseminacija (10.3.2016 8:27:38)

Da li neka od vas radila intratubarnu inseminaciju (direktno u jajovod)? Zbog začepljenja jednog jajovoda idući ciklus radim tu vrstu inseminacije pa me zanimaju iskustva [sm=zmeden.gif]




mazza -> RE: Inseminacija (14.3.2016 19:07:59)

Zdravo,
I ja se spremam za , znam nije neki posto uspesnosti, ali valja inuspesnostipokusati.. ne znam jos koju vrsti iui cu raditi... divno je cuti ove price sa uspesnom, nadajmo se najboljem...




ljiljo -> RE: Inseminacija (14.3.2016 23:14:53)


IZVORNA PORUKA: camelia

Da li neka od vas radila intratubarnu inseminaciju (direktno u jajovod)? Zbog začepljenja jednog jajovoda idući ciklus radim tu vrstu inseminacije pa me zanimaju iskustva [sm=zmeden.gif]


ja ne mogu vjerovati sta citam, kako raditi tu inseminaciju kod zacepljenih jajovoda svasta [sm=zmeden.gif] tu rezultat moze biti samo vanmatericna trudnoca i odstranjivanje jajovoda

ne znam ko ti je draga to savjetovao jer kada je jedan jajovod ostecen i drugi je al eto...




camelia -> RE: Inseminacija (15.3.2016 14:01:43)

drugi jajovod je prohodan




denida -> RE: Inseminacija (30.4.2016 17:35:12)

je li neko imao krvarenje nakon inseminacije....[sm=zmeden.gif]




Moon1 -> RE: Inseminacija (12.6.2016 14:31:24)

Lijep pozdrav cure! Nova sam tu..al trudilica vise godina..10.6. smo obavili prvu inseminaciju, i sad cekamo..i imala sam tj.imam krvarenje u biti je to smedje i nije puno..dokt.mi je rekla da ce se pojaviti jer prilikom stavljanja katetera malo ostete..al da ako se pojavi nista ne brinem..da to nije krv direktno iz maternice..inace sam u Mariboru..




AMHA -> RE: Inseminacija (20.6.2016 14:03:05)

I ja sam nova! Jučer bili na prvoj insem. Vi samo još malo čekate? Kakav je osjećaj?




Moon1 -> RE: Inseminacija (20.6.2016 14:18:57)

Pa dobro dosla..Da, cekamo jos saamoo do petka..ako[sm=hudicek1.gif] ne dodje prije..nista se posebno nije desavalo..braon iscjedak bio 2,3 dana ali malo samo..poslije toga jedan dan malo grcice imala..i vise nista..ostalo jos sacekati test pa sta bude bice..




AMHA -> RE: Inseminacija (20.6.2016 14:23:38)

Hvala ti na dobrodošlici!Koristiš Utrogestane? U čemu je kod vas bio problem? Držim ti palčeve da [sm=hudicek1.gif] ne dođe, do petka ćemo ti ovdje kratiti vrijeme[sm=bravo.gif]




Moon1 -> RE: Inseminacija (20.6.2016 14:30:41)

Pa problem je sto problema nema..sve smo nalaze uradili..moj m 2 puta spermiogram i super nalaz..moji svi hormoni super..radili mi THL- jajovodi prohodni, sve ok..ali trudnoce nema..ne koristim nista..rekli mi samo folnu kiselinu i to je to. Sta je kod vas problem?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  131 132 [133] 134 135   Sljedeća stranica >   >>