RE: Inseminacija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


AMHA -> RE: Inseminacija (20.6.2016 14:39:09)

Kod mene AMH nije idealan, kod MM spermiogram nije idealan..Nismo baš perspektivni kandidati, al eto u dogovoru s gin. idemo na jednu, max dvije insem prije IVF—a. I nadamo se čudu[sm=duda.gif] Na klomifen sam fino reagirala, jedan vodeći folikul. Utriće odmah počela koristiti vagonalno. Inače, ako netko ne zna(ja nisam znala) besplatni su na recept, što je jako fina ušteda s obzirom da su u ljekarni 16—19 KM a treba barem nekoliko kutija. Vjerujem da ćeš nas ti obradovati u petak :-)




AMHA -> RE: Inseminacija (20.6.2016 14:42:05)

*Vaginalno [sm=smajl.gif]




Moon1 -> RE: Inseminacija (20.6.2016 14:48:33)

Meni su isto rekli da sam na klomifen lijepo reagovala..imala sam 5 folikula 18, 17, 17, 14, i 10 mm..racunali su kao na ta 3 veca..do 3 i rade inseminaciju ova zadnja dva su premala. Ja zivim u Mb inace i tu sam sve te nalaze radila i ne placam nista jer imam njihovo osiguranje..ali mi za utrice niko nista nije rekao a nisam ni ja pitala[sm=zmeden.gif]..i meni je dok.rekla 2 inseminacije i ako ne bude nista onda IVF..drzimo palceve da svim trudilicama uspije i jednom ugledamo[sm=rozacrtici.gif]




AMHA -> RE: Inseminacija (20.6.2016 14:58:43)

Mi smo već potrošili brdo para[sm=smiley13.gif], nadam se samo da nas ne čeka previše postupaka. Inače, 31 godina mi je, trudilica oko godine dana..




Moon1 -> RE: Inseminacija (20.6.2016 15:23:13)

Da to sve kosta...nama tu osiguranje pokriva sve..4 ili 6 postupaka IVF ako se ne varam. Ja imam 28..i vec 4 god.pokusavamo..ispocetka sve mislili bice, bice..onda sam ja umislila da imam neki prob.pa dok sam sve to odradila i sve ok..onda nisam htjela ici na insem.bilo mi glupo jer je kao sve ok..i eto sad zavrsi na inseminaciji..znam da je uspjesnost mala..al se ipak nadam, valjda doktori znaju sto rade..vrijedi pokusati sve..moje sestre su imale i vece probleme pa su dobile[sm=duda.gif]..jedna curicu a druga ce decka aBd za mj.dana joj je termin..starije su od mene skoro 10 god..




AMHA -> RE: Inseminacija (20.6.2016 15:27:24)

To je divno, i mojoj starijoj sestri dobro ide s[sm=nosecka.gif]! Bit će i nama [sm=rozacrtici.gif] aBd!




amiyca -> RE: Inseminacija (20.6.2016 18:00:14)

Pozdrav, trudilice! Prije svega zelim vam da sto prije ugledate crtice... [sm=smiley1.gif] Eh sad moji problemi... Hormoni relativno uredni (prolaktin nekad dobar, nekad nije dobar [sm=zmeden.gif]), TSH, FT3 i FT4 pod kontrolom, antitijela visoka vec godinama... ostalo ok. Ovulacije uredne. HSG (danas radila) uredan. Spremiogram uredan. Dr koji je radio HSG predlaze da se radi stimulacije i ciljani odnosi, ali dr u New Lifeu da idemo na inseminaciju do 2 puta a ako ne upali onda IVF... Godine moje 38, MM 40. Pitam za cijenu inseminacije i kazu 600+1000-1500 KM lijekovi... Da li zaista trebaju svi ti lijekovi i po tolikoj cijeni... U cetvrtak idem kod Divanovica da vidim sta ce on reci...




AMHA -> RE: Inseminacija (20.6.2016 18:14:12)

Hej, trudilice, dobrodošla i ti![sm=smiley36.gif] Ne treba toliko lijekova za insem., moguće da je to cijena za IVF. Ja sam dosad pila klomifen(4—5 KM), štoperica(Choriomon) je cca 23 KM i nakon insem.Utrogestan koji je oko 19 KM a na recept besplatan. Inseminacija 600 KM. Nije jeftino al isplatilo bi se kad bi se dočepali [sm=duda.gif] bez preskupog IVF—a![sm=smiley27.gif]




Moon1 -> RE: Inseminacija (20.6.2016 18:18:11)

Pozdrav amiyca..pa evo ja sam pila klomifen 2x1 od 5 do 9 dana ciklusa i primila sam stop inekciju..osiguranje mi to krije..inace kutija od 30kom kosta oko 25e...a valjda su potrebni svi ti lijekovi, vi koji morate placati sve sigurna sam da nije lako..ali opet za cilj koji sve imamo ja mislim da je sve vrijedno. U Sloveniji preko 35 ne rade insem.moja sestra ima 38 i isla je odmah na ivf..doktori su smatrali da je za njene godine iui samo gubljenje vremena..pa sad, potrazi misljenje jos nekog dokt..pa ako ti kazu ciljani odnosi ili iui pokusaj..jer svaki pokusaj=moguc uspjeh..




amiyca -> RE: Inseminacija (20.6.2016 19:08:39)

Hvala, drage moje! I bilo mi je cudno... svakako idem kod Divanovica u cetvrtak sa svim nalazima... Znam da bi ova cijena lijekova bila normalna za IVF, ali za inseminaciju [sm=zmeden.gif] Mi imamo vec jedno dijete i dr predlaze zbog toga da probamo tako, a i svi nalazi su u redu... uglavnom, ako i budemo isli u postupak IUI onda ce to biti nekad u augustu vjerovatno...
I znate li kod jos radi privatno u Sarajevu osim Turaka i Mehmedbasica?




AMHA -> RE: Inseminacija (20.6.2016 20:31:57)

Ne znam, mi smo radili u Mostaru[sm=zmeden2.gif]




AMHA -> RE: Inseminacija (20.6.2016 21:44:11)

Listam malo forum, u zadnje vrijeme slab uspjeh?[sm=zmeden.gif] Kad je zadnji put zabilježena uspješna inseminacija? Ima li itko da je uspio od prve? Dajte malo pozitive[sm=9nebesa.gif]




amiyca -> RE: Inseminacija (21.6.2016 8:10:29)

Da li su vama dr davali da radite Antitijela za HIV, Hepatitis, Rubellu.... prije postupka... Gledam privatno bi morala dati jos minimalno 500-600 KM za te nalaze.




AMHA -> RE: Inseminacija (21.6.2016 8:21:09)

Meni to gin nije spominjao. Radila sam briseve, oni su 250 KM.




Moon1 -> RE: Inseminacija (21.6.2016 9:12:00)

Mi smo oboje morali obaviti te nalaze prije inseminacije..nece da rade insemin.bez tih nalaza..bar je tako kod nas..




Moon1 -> RE: Inseminacija (21.6.2016 11:01:48)

Cure pomozite...jel imala neka osip?? Ja sam ga dobila po cijelom tijelu, osim lica, vrata...bila jutros kod dokt.kaze da je mozda zbog trudnoce kao da moj imunski sistem reaguje na embrio kao na strano tijelo..i poslala me dermatologu..dermat.pogledala kaze neki virus je u pitanju dala mi neku emulziju da to mazem da ce proci za 7 dana..a ako ne da se javim opet..danas mi je 30 dan ciklusa..inace dobivam na 30, 31..test radim u cet.il petak..al se bojim ovog sto mi rekla moja dokt.da se imunitet bori protiv trudnoce..[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




AMHA -> RE: Inseminacija (21.6.2016 11:17:23)

Ne znam šta da ti kažem osim da je drugo stanje svakom drugo i drugačije, vjerujem se da je to neka reakcijica na to, [sm=hudicek1.gif] ipak nije došla[sm=bravo.gif]




Moon1 -> RE: Inseminacija (21.6.2016 11:25:58)

[sm=hudicek1.gif] jos nema[sm=bravo.gif]..sto ne znaci da nece..desavalo se vec od silne zelje za[sm=duda.gif] da sama sebi poremetim ciklus pa kasni dan dva..pa eto tako je mozda i sad..polazem velike nade u iui, i nadam se..sta mi drugo preostaje..iui mi je radjena 19 dan ciklusa..bojim se da mi za test jos uvijek rano, a vrijeme tako sporo prolazi..




AMHA -> RE: Inseminacija (21.6.2016 14:52:49)

Povlači li se osip? Mogu zamislit koje je to nestrpljenje al stvarno bi bila šteta prerano uradit test pa se lažno razočarat. Navijam za tvoje strpljenje![sm=bravo.gif]




Moon1 -> RE: Inseminacija (21.6.2016 21:10:38)

Hvala AMHA..i tebi zelim puno strpljenja..kad ti radis test? Osip je jos tu..imam osjecaj da ga je jos vise..nista ne svrbi..al je tu..sitne crvene tockice..al valjda ce proci..ako ne prodje, moracu ici opet..




AMHA -> RE: Inseminacija (22.6.2016 0:25:53)

Ja sam bila na inseminaciji 11.dan ciklusa, tako da mi je vječnost do testa[sm=smiley13.gif]! Ne smijem prije 5.7.




AMHA -> RE: Inseminacija (22.6.2016 0:28:30)

Hvala i tebi![sm=smiley27.gif]Ne znam je li mi pametno ić na more, bar malo prikratit..




Moon1 -> RE: Inseminacija (22.6.2016 1:14:54)

Pa evo ne znam sto bih ti rekla..ja sam se ponasala normalno sve ove dane..putovala u Bosnu za vikend..e sad sto se tice kupanja, mora..ne znam..ginekolozi kazu ponasaj se normalno..tako da ja vjerujem da ako ce se zakaciti ce se zakaciti..ako nece nece..ili da pozoves ginek.pa pitas za svaki slucaj..jer cekanje je mukotrpno..




AMHA -> RE: Inseminacija (22.6.2016 9:21:00)

Ako će se zakačit..[sm=bravo.gif]! Baš me nasmija! Jooj, kako mi je smiješno kad me moji upitaju kako sam. Kao da me poslije odnosa pitaju je li se primilo[sm=smiley1.gif]Rekla sam samo užoj obitelji i već se pitam je li mi to pametno. Kako tvoj osip?




Moon1 -> RE: Inseminacija (22.6.2016 9:27:08)

Heh..pa evo danas kao da ga je manje..samo me stomak poceo boljeti, bas kao da cu dobit..tako da je[sm=smiley19.gif] skoro stigla[sm=smiley19.gif]..a ja nisam rekla nikom, mislim da je to jos dodatan stres, pa sam ga izbjegla, al eto po svemu mislim da nije uspjelo, al uspjece neki dr.put aBd..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  132 133 [134] 135 136   Sljedeća stranica >   >>