RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.8.2013 21:56:12)

Vinetu možeš i na vodi praviti a u kombinaciji sa voćem odličan! [sm=smiley20.gif] mada smo mi probali i sa mlijekom [sm=smiley9.gif]
Jedemo griz od pira češće nego pšenični.




Alannah -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.8.2013 22:03:24)

vinetu ja sve pravim na vodi,nekad u vodu u kojoj se kuha dodam i suhe marelice ili suhe sljive,ako je obrok sa vocem.
Marija,telecu koljencu pretpostavljam,mozes dati kad uvedes meso,ona se iskuha jel da? Treci obrok dobije pola sata do sat prije spavanja. Amaranth izblendam,ali nikad ne moze do kraja,pa da bude gladak,vec ostane malo onh kugliva,koliko god ga kuhala.I da,iz bebe izadju cesto kako su i usle.




almondray -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.8.2013 22:25:30)

Ja sam večeras kuhala supicu [sm=smiley36.gif] , mrkvu i piletinu naribala , par zrna graška dodala i proso.Vodicu popije a proso zadrži u ustima i onda se počne davit [sm=zmeden.gif]
I jha često kuham griz za večeru.Slaže se sa svim.
A koljenica može od kad i meso.Mislim.




Lalali -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.8.2013 23:25:45)

Ja griz pravim na vodi. A sto se tice vecere dam je 2-3 sata prije spavanja jer moja cura hoce samo na ciki zaspati.
Koljenica moze od 7. mjeseca, mislim na vodu u kojoj se koljenica kuhala.




Vinetu -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.8.2013 11:37:24)

Kuhala sam ja starijoj kćerkici griz sa voćem. Miješala sam ga i sa sušenim i sa svježim voćem. No, nisam se mogla sjetiti jesam li ga kuhala sa vodom ili ga je jela sa mlijekom tek nakon što je mlijeko i smjela probati.

Mi smo doručkovali proso sa jabukom i šljivom, a za ručak ide piletina, celer, tikvica, riža i brokula. Kad uvedemo gluten, uvest ćemo i treći obrok. Doduše, ja planiram, kao i sa kćerkicom, još neko vrijeme zadržati AD, jer ne dojimo : (, kao večernji obrok pred spavanje.




bebaa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.8.2013 11:45:31)

pozz.....probala sam malom dati piletinu 3.put i opet povraćao katastrofa......jedva ga smirila......odustajem....
alergo-testovi su svi negativni a ja ni dalje n znam šta može biti problem sem hrane i aditiva kojima se pilad hrani pa da mu to eventualno ne odgovara.....[sm=smiley13.gif]
danas mu je na meniu teletina s mohunama.....a za doručak je imao hljeh sa ABC namazom......[sm=smiley1.gif]




visnjica1 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.8.2013 12:26:19)

MOja A.je doruckovala Sljivu, bananu i avokado sa keksom i bas joj se svidja, za rucak ce jesti prvi put kuhani grasak sa mrkvicom i teletinu iz rerne ( stomak)




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.8.2013 12:38:43)

IZVORNA PORUKA: bebaa

pozz.....probala sam malom dati piletinu 3.put i opet povraćao katastrofa......jedva ga smirila......odustajem....
alergo-testovi su svi negativni a ja ni dalje n znam šta može biti problem sem hrane i aditiva kojima se pilad hrani pa da mu to eventualno ne odgovara.....[sm=smiley13.gif]
danas mu je na meniu teletina s mohunama.....a za doručak je imao hljeh sa ABC namazom......[sm=smiley1.gif]


Bebo ne znam možda si pisala već o tome, a da li ste imali priliku probati domaću piletinu, koja nije nafilovana kojekakvim hormonima, da li od nje isto povraća!?
Napravite pauzu neki period pa opet probajte..ako već fino podnosi teletinu,junetinu itd..piletina vam i ne treba!




bebaa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.8.2013 16:28:58)

joj ja junetinu još nisam davala...ne razumijem se baš u meso pa ne znam šta da mu kupim.......[sm=zmeden.gif]
a nemam prilike davati domaću piletinu a nakon ovoga odustajem dok ne navrši bar 3 godine ako bog da.....




Alannah -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.8.2013 17:53:27)

beboo,imala sam isti problem,malom sam sa 8 mjeseci dala piletinu i sva tri puta je povracao i od domace i od kupovne piletine. Nismo nikakve testove radili,ali sam dva mjeseca skroz izbacila piletinu.Za to vrijeme je probao teletinu i puretinu,pa sam tek sa 10 mjesci ponudila opet piletinu i nije povracao vise. Moj bebac inace nece meso da jede,sve do ove sedmice pojede jedva 5 kasikica kasice s mesom,a ove sedmice je prvi put pojeo svu kasicu sa teletinom.
Kako ti je proslo sa teletinom, je li povracao?
Mi smo jutros svi u kuci za dorucak jeli isto: griz od pira,kupine,krusku i breskvu sa cimetom. Mali je pojeo i jogurt sa mrvicama heljdinog hljeba i cekam da ustane pa da jede junetinu,mrkvu i bundevu.




bebaa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.8.2013 22:13:14)

Kako ti je proslo sa teletinom, je li povracao?


nije ,teletinu baš podnosi i voli...a od zadnjeg davanja piletine do sad je prošlo više od 2 mj...zato sam mu i dala kontajući reko posle tolike pauze možda bude bolje..........ali nije......




Lalali -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.8.2013 22:27:55)

bebo ja junetinu uzimam ramstek i but




bebaa -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.8.2013 22:32:37)


IZVORNA PORUKA: Lalali

bebo ja junetinu uzimam ramstek i but

ok hvala ti.....




Alannah -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.8.2013 22:40:55)

Ja kupila danas junece snicle,ne razumijem se bas u dijelove,ali valjda je to but.




Lalali -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.8.2013 22:43:14)

Nema na cemu, ako bas niste sigurne u dio onda stanete ispred one vitrine i kao gledate gdje pise junetina i trazite sta vec hocete, pa cete vidjeti sta ce dati[sm=smiley36.gif]




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.8.2013 22:50:39)

Nisam ni ja stručnjak za meso ali kako kuham za D svašta naučih, pa sam saznala i to da junetina iako je "starija" i duže se kuha od teletine ima više vrijednih sastojaka a prije svega željeza i proteina [sm=smiley14.gif]




SREĆNA -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.8.2013 13:30:46)

Molim vas ako neko ima volje da napiše, kad kuhate kompot kliko dugo ga kuhate, kad dajete šljivu je li ide kuhana ili svježa i da li je gulite pretpostavljam da da , ali moram pitati.




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.8.2013 13:46:30)


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Molim vas ako neko ima volje da napiše, kad kuhate kompot kliko dugo ga kuhate, kad dajete šljivu je li ide kuhana ili svježa i da li je gulite pretpostavljam da da , ali moram pitati.

Kompot kuham dok vidim da je voće mekano, onda ispasiram voće a kompot pije kao vodu! [sm=smiley1.gif]
Mi smo rijetko jeli svježe šljive, možda par puta, gulila sam ih ali mu se nije bas svidjelo, dok suhe sljive kuhane u kompotu sa jabukama, kruškama obožava [sm=smiley1.gif]




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.8.2013 13:51:36)

Naš današnji meni:
-3korn+jabuke+kruške
-užina banana
-junetina+proso+krompir+mrkva+luk
a da li će nešto pojesti večeras vidjet ćemo, ako bude htjeo napravit ćemo hipp milk pap, do sad sam mu za večeru ponekad davala voće ali smo čuli da voće navečer može biti teško, bolja opcija je nešto mliječno, griz, keks itd...! [sm=smiley2.gif]




Alannah -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.8.2013 13:53:06)


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Molim vas ako neko ima volje da napiše, kad kuhate kompot kliko dugo ga kuhate, kad dajete šljivu je li ide kuhana ili svježa i da li je gulite pretpostavljam da da , ali moram pitati.


I ja,kao i Marija kuham. Vocu ne treba puno,nekih 10-15 minuta na laganoj vatri,jabuke i kruske recimo mogu i 5 minuta. Sljivu ogulim uvijek,jer sam primjetila da mom bebacu zapada ljuskica. Sto se tice davanja svjezeg,ja sam tek malo prije 8 mjeseca dala svjeze voce,do tada sam kuhala ili na pari ili kako kompoot,pa tu vodu onda dala da pije. Ne znam koliko ti beba ima mjeseci?
neke mame su davale od pocetka dohrane svjeze voce. Sad dajem svjeze,ogulim ako sam kupila na pijaci li u marketu,ako je domace ne gulim,jer jos uvijek miksam. Ako mu dam breskvu npr domacu da sam jede,onda ogulim jer mu zapada korica,pa se zakaslje.




SREĆNA -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.8.2013 13:53:40)

E Marija fala ti puno, srce si [sm=smiley1.gif]




Lalali -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.8.2013 15:32:58)

Ja sam davala svjeze voce. Kompot kao sto je vec recno 5-10 min. kuham. Ali isto tako znam u kompot umjesto suhog ubaciti svjeze voce, breskve, kruske, jabuke, maline itd. i kad je kompot gotov izblendam voce i vratim u kompot pa tako imamo malo gusci sokic




Alannah -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.8.2013 21:25:16)

Planiram kupiti koljenicu,pa mi, molim vas ,recite da li kupujem telecu iskljucivo,koliko kuham,koliko je otprilike para ta koljenica.I bude li tu mesa,sorry ali nikad je nisam koristila[sm=zmeden.gif]




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.8.2013 21:41:38)


IZVORNA PORUKA: Alannah

Planiram kupiti koljenicu,pa mi, molim vas ,recite da li kupujem telecu iskljucivo,koliko kuham,koliko je otprilike para ta koljenica.I bude li tu mesa,sorry ali nikad je nisam koristila[sm=zmeden.gif]

I ja planiram ovih dana, kod nas je kg oko 6KM, tako da zavisi od veličine koljenice, obično ima oko 2-3kg i bude mesa na njoj. Meni su rekli kuhati dok se ne počne meso odvajati od kosti, a nakon kuhanja obavezno procijediti zbog sitnih koščica! [sm=smiley1.gif]





Vinetu -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.8.2013 23:16:34)

IZVORNA PORUKA: Lalali
Ja sam davala svjeze voce. Kompot kao sto je vec recno 5-10 min. kuham. Ali isto tako znam u kompot umjesto suhog ubaciti svjeze voce, breskve, kruske, jabuke, maline itd. i kad je kompot gotov izblendam voce i vratim u kompot pa tako imamo malo gusci sokic


Ovako i ja radim, s tim da procijeđen kompot sipam u manje čašice i tako zaledim, pa imam čisti sok nekoliko dana da pije, a ono voće izblendam kao kašicu, a kasnije, kad maleni počne jesti i hljeb, to ću mu davati i kao džem..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  451 452 [453] 454 455   Sljedeća stranica >   >>