RE: Privatni vrtici u SA (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Vrtić i čuvanje djeteta



Poruka


škorpija -> RE: Privatni vrtici u SA (10.6.2015 15:26:26)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

bice da je do mene ali meni ovo izgleda tmurno.... depresivno
lijepo za nešto drugo ali za vrtic nikako..
npr rado bih tu prelistala neki časopis uz čokoladni kolač i kaficu...dok vani pada kiša....

dobro grozna sam al zaista čudan stil za vrtić....

Vrtić kao da je u Enegleskoj [sm=smiley36.gif], ja se smao bojim hoće li djeca smjeti da diraju stvari




canim -> RE: Privatni vrtici u SA (10.6.2015 15:27:09)

I meni na fotografijama djeluje tmurno, ali ja mislim da je to do fotografija, jer su htjeli da fotografija djeluje kao u retro fazonu, vjerujem da neka normalnija bistrija slika bi ostavila ljepsi dojam.




škorpija -> RE: Privatni vrtici u SA (10.6.2015 18:16:48)

Od 15 do 20 juna je dan otvorenih vrata, a posto mi je vrtić blizu otići ću i pogledati pa ću javiti utiske 😊




salmy -> RE: Privatni vrtici u SA (10.6.2015 23:57:15)

mene je odusevilo radno vrijeme defintivno...




veeseelaa -> RE: Privatni vrtici u SA (11.6.2015 0:21:48)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Mama2013

Ne znam sto je problem reci ime vrtica, kids land koji se otvara na Malti i meni izgleda super samo sto me malo brine cinjenica sto ce primati 250 djece, sto znaci da ce svaki virus, svaka djecija bolest ili bakterija tu doci...
A za taj novi vrtić na kosevskom stvarno ne znam pa molim vas ko zna da napise ime

mislis da ima raje koja ce dati 350 KM za taj vrtic? ja ne mislim iskreno

a imaju posebnu sobu za bolesnu djecu/izolaciju



ma što neće
ja sam jedno vrijeme plaćala za Ajšu vrtić 300 KM




veeseelaa -> RE: Privatni vrtici u SA (11.6.2015 0:23:14)


IZVORNA PORUKA: salmy

mene je odusevilo radno vrijeme defintivno...



da, predobro
biće tu posla




Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (15.6.2015 20:11:28)

Jel iko bio na danima otvorenih vrata u Kids Land? Kakvi su utisci?




Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (16.6.2015 9:01:20)

Da li neko ima iskustva sa Montessori house vrtićima, jedan na Vracama a drugi na Mejtašu?




lana32 -> RE: Privatni vrtici u SA (16.6.2015 13:22:51)


IZVORNA PORUKA: Gabicca

Mogu li mi mame nesto vise reci o vrticu Bonum na ciglanama? Jaslicka grupa, a moze i ova starija. Iskustva, prednosti i nedostaci... hvala unaprijed. Lp



Idu moje djevojčice,jedna u jasličkoj ,druga u starijoj grupi ,vrtić sasvim solidan ,djevojcice prezadovoljne .




maksi -> RE: Privatni vrtici u SA (16.6.2015 13:54:13)

Mene zanima cjena cjelodnevnog boravka u ovom vrticu
IZVORNA PORUKA: lana32


IZVORNA PORUKA: Gabicca

Mogu li mi mame nesto vise reci o vrticu Bonum na ciglanama? Jaslicka grupa, a moze i ova starija. Iskustva, prednosti i nedostaci... hvala unaprijed. Lp



Idu moje djevojčice,jedna u jasličkoj ,druga u starijoj grupi ,vrtić sasvim solidan ,djevojcice prezadovoljne .





mamita 2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (16.6.2015 13:54:29)

IZVORNA PORUKA: lana32


IZVORNA PORUKA: Gabicca

Mogu li mi mame nesto vise reci o vrticu Bonum na ciglanama? Jaslicka grupa, a moze i ova starija. Iskustva, prednosti i nedostaci... hvala unaprijed. Lp



Idu moje djevojčice,jedna u jasličkoj ,druga u starijoj grupi ,vrtić sasvim solidan ,djevojcice prezadovoljne .


Ide i moj djecak u jaslicku grupu, zadovoljna sam. Nisam sigurna da ima mjesta u mladjog grupi do septembra. Pa provjerite




mamita 2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (16.6.2015 13:55:40)

IZVORNA PORUKA: maksi

Mene zanima cjena cjelodnevnog boravka u ovom vrticu
IZVORNA PORUKA: lana32


IZVORNA PORUKA: Gabicca

Mogu li mi mame nesto vise reci o vrticu Bonum na ciglanama? Jaslicka grupa, a moze i ova starija. Iskustva, prednosti i nedostaci... hvala unaprijed. Lp



Idu moje djevojčice,jedna u jasličkoj ,druga u starijoj grupi ,vrtić sasvim solidan ,djevojcice prezadovoljne .



Za jaslicku grupu cjelodnevni boravak je 260 km. Ne znam da li je ista cijena i za stariju grupu.




Lavica28 -> RE: Privatni vrtici u SA (16.6.2015 14:11:02)

Sad sam bila u posjeti Kids Landu. Prednosti su jelovnik i organske namirnice uzgojene u vlastitoj proizvodnji, kazu da ce biti program po HOPE principu, stalbo neke radionice za roditelje, veceras je u 18 prezentacija javna tog programa, mogu svi doci, i sutra isto u isto vrijeme. Slatko sve izgleda, a ostali su upravu da je to vise slatko nama roditeljima, vintage stil koji je djeci vjerovatno potpuno svedan :) bilingualna nastava, primaju 300 djece, 9 tematskih soba pri cemu grupe djece nisu u svojoj stalnoj sobi, nego kruze tokom dana po tim tematskim sobama, slatko sve izgleda, zanimljivo...jos nije sve gotovo, bice i park iza zgrade ogradjen, sa igralistem i zelenom povrsinom. Mana je sto je zgrada neprilahodjena obdanistu unutra je stepeniste uzasno strmo za penjanje djece i sve je u staklu ja sam se skuhala, efekat staklenika ima, ali ce biti klimatizirano a klime za blokatorima da ne puse durektno u djecu. Ne znam kako ce izgledati kad se to sve napuni djecom. Ja cu da razmislim o vrticu dok pocne da radi pa da vidimo kakva ce biti iskustva. U svakom slucaju super da se otvorilo nesto novo, neka konkurencije :)




Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (16.6.2015 14:38:26)

Evo i ja sam bila u Kids Landu, iskreno meni se apsolutno ne svidja. To su stari kancelarijski prostori unionkomerca, gdje su u vintage stilu uredili 2 sobe, a u ostale prostorije ubacili po koju djeciju stolicu, stolic i pokoju igracku.
Sve sto malo bolje pogledate jako je prljavo, od uticnica , klupica od prozora, ulaznih vrata u sve te prostorije (sve ustvari sto nije obnovljeno), a plafoni su puni fleka od vlage.
Definitnivno nece biti nas izbor....




salmana -> RE: Privatni vrtici u SA (16.6.2015 14:39:28)

Meni nije jasno otkud oni svi "sponzori" u vrticu [sm=zmeden.gif] ne kontam kakvog je tipa ugovor o saradnji sa oriflamme-om, coca-colom, hypo bankom, a vrtic je u pitanju [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




mamita 2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (10.7.2015 12:36:33)

Ima li neka mama cije dijete ide u vrtic Pony? Molim vas za iskustva




salmana -> RE: Privatni vrtici u SA (10.7.2015 15:07:46)

Da, mi smo se ispisali...I nismo bili jedini.




Lavica28 -> RE: Privatni vrtici u SA (10.7.2015 15:42:15)

Mozete li molim vas napisati iskustva iz Ponija i mene zanima, jer mi je u najuzem izboru?




mamita 2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (10.7.2015 15:47:04)

IZVORNA PORUKA: salmana

Da, mi smo se ispisali...I nismo bili jedini.


mozete li mollim vas malo vise detalja,cime niste bili zadovoljni? hvala




salmana -> RE: Privatni vrtici u SA (10.7.2015 16:18:48)

Sta da vam kazem, kod nas je prevagnula cinjenica da je s vremenom i brojem djece kvalitet generalno pao.

Neke od uciteljica su jako mlade, neprimjerenog ponasanja i rijecnika, nezainteresovane i nemotivisane...

Morala bih vam referat citav napisati da bih vam priblizila nase razloge da se povucemo iz tog vrtica, a svi znamo kako je to teska odluka i vecina roditelja izbjegava takav stres
da priredjuje djetetu nakon sto se navikne na odredjenu sredinu, djecu i osoblje...tako da, razloga je u nasem slucaju itekako bilo, i previse.

Jos jedna forumasica tamo od samog pocetka rada vrtica ima upisanu djevojcicu, ali ona se uvijek javi sa super utiscima i preporukama.
To je u njenom slucaju mozda i tacno, s obzirom da je javna licnost i da se privatno zna sa vlasnikom vrtica, pa zasigurno ima drugaciji tretman.

Ni takav odnos (povlasten) prema nekoj djeci tamo nije rijedak slucaj, npr opcenito govoreci prvoupisana djeca su uvijek tamo bila drugacije tretirana u odnosu na sve druge
male koji su poceli da pristizu kasnije.

Razumijem donekle takvu pristrasnost, ali to nema bas mnogo veze sa dobrom pedagogijom i psihologijom jednog djecijeg kolektiva.

Dalje, sam koncept rada vrtica se jako mijenjao vremenom. U jednom momentu je bilo pokrenuto vise razlicitih radionica koje su djeca pohadjala u toku redovnog cjelodnevnog boravka,
sto je imalo velikog efekta na djecu
koja nisu bila upisana na iste, npr sklanjali su ih u druge prostorije (a onda ovi mali misle sta li to propustaju), pa onda zbog vise termina tih radionica tokom vise dana u sedmici, prestali su da
organizuju zajednicke izlaske ili posjete kinu ili pozoristu...a da napomenem da je cijena radionica nezanemarivo visoka (30KM za ples ili muzicku radionicu ili 70 KM za engleski jezik).

Nama je to jako poskupljivalo boravak djeteta (izmedju ostalog) ciji je cjelodnevni boravak vec svakako placen u okviru redovne cijene, a misljenja sam da angazovani "predavaci" radionica ne
vrijede bas tolikg mjesecnog iznosa (na nivou vrtica).

Zamjerke tehnicke (higijenske) prirode - nikad nisam vidjela cistacicu, mislim da je ni nemaju, nego uciteljice ciste usput sta treba, a kada i kako se obavlja temeljito ciscenje i dezinfekcija, ne bih vam znala reci
(nama su rekli da vikendom dolazi zena, ali iskreno posumnjala sam nakon sto sam vidjela debele slojeve prasine na gredam u jaslicama u potkrovlju). Pjescanik u dvoristu se nikad ne pokriva, a djeca u njemu
borave znacajan dio dana, pogotovo mali iz jaslica, ni nakon vise molbi roditelja to je ostalo tako izlozeno macama (ako ne i cukama) da obavljaju nuzdu u isti.

Eto sam se potrudila da napisem neke udarne stavke koje su bile nama bitne, sitnica je bilo tona, tako da mso se ispisali.

Vec duze vrijeme nismo tamo i ne znam da li se nesto popravilo, sumnjam. Ne dozvolite da vam oci zamazu sarenim IKEA namjestajem i zidovima, tamo se vjerujte mi, sustinski ne ulaze mnogo u djecu!

Eto, potrudila sam se da vam napisem neke udarne





leona81 -> RE: Privatni vrtici u SA (10.7.2015 19:26:06)

Javim se sa pozitivnim utiscima, jer su utisci pozitivni :) Moj posao i privatna poznanstva cijeli zivot su mi bili samo prepreka a nikako plus, i ja definitivno nisam jedna od onih koja bi pristala da se prema njenom djetetu ponasa drugacije od ostalih, a pogotovo ne bih pristala na privilegije zbog onoga cime se bavim. To zna vecina clanica koje me poznaju a i mislim da je i onima koje me ne poznaju privatno to jasno iz mojih postova i stavova koje iznosim vec sestu godinu na ovom forumu. Moje dijete je jedno od najmanje 60ak zadovoljne djece koja idu u Pony. Nikada nije sve idealno, zato postoji dvosmjerna komunikacija, a nakon dva vrtica mi smo napokon nasli vrtic koji volimo. Ono sto odgovara mojoj M. ne odgovara apsolutno svoj djeci sto je normalno. Kao sto se nekome moze svidjati moja muzika, a neko ce prebaciti kanal. Ono sto je poenta ove price je da niko Poniju ne moze osporiti kvalitet. I ako nekoga interesuje vise o vrticu, sasvim objektivno, iz vizure zadovoljne mame, a ne javne licnosti, rado cu odgovoriti na sva pitanja.




Malisa 23 -> RE: Privatni vrtici u SA (10.7.2015 23:25:24)

Vrlo pozitivno iskustvo sa Pony vrticem.Dvoje djece mi je islo jedno jos uvijek a ako bog da od septembra i trece.Sigurnost ,hrana ,rad uvijek su ispunjavali visoke standarde i sto je nama najvaznije djeca su uvijek napolju i kada rade i kada se igraju.Posjete ceste djeci zanimljivim mjestima i na kraju krajeva ako je nekome skupo nije obavezno ici u Pony stvar izbora.Uciteljice iste od kada idemo od 2011 i gradska struktura roditelja samim tim i djece ..Nas izbor..
Kvalitet neosporan a misljena uvijek razlicitih..




Gabicca -> RE: Privatni vrtici u SA (27.7.2015 22:25:52)

Cjelodnevni boravak za stariju grupu iznosi 300KM. Upisala sam i ja kcerkicu u Bonum, takodjer jaslicka grupa. :)




laninamama -> RE: Privatni vrtici u SA (11.8.2015 7:52:55)

Čitam vaša iskustva u vezi vrtića, i poželih da napišem svoja. Moj muž i ja smo obišli sve vrtiće u gradu, i odlučili se za Kids Land. Mi smo odušljeveni vrtićem, učiteljicama, higijenom, aktivnostima. To što je meni najbitnije je da je moje dijete oduševljeno. Ona svaki dan sa ogromnim oduševljenjem priča o svi aktivnostima koje su imali, naročitorengleskim i kreativnim radionicama.Učiteljice su ljubazne, prijatne, jako frendly prema djeci. Sve u svemu moje dijete je jako oduševljeno i sretno. Vrtić je jako uredan i čist, skontala sam da imaju dvije tete spremačice. Hrana je odlična, prostor prostran, dobro opremljen. Ja sam pravo zadovoljna, ali ako se išta promjeni javljam.




škorpija -> RE: Privatni vrtici u SA (11.8.2015 10:20:42)


IZVORNA PORUKA: laninamama

Čitam vaša iskustva u vezi vrtića, i poželih da napišem svoja. Moj muž i ja smo obišli sve vrtiće u gradu, i odlučili se za Kids Land. Mi smo odušljeveni vrtićem, učiteljicama, higijenom, aktivnostima. To što je meni najbitnije je da je moje dijete oduševljeno. Ona svaki dan sa ogromnim oduševljenjem priča o svi aktivnostima koje su imali, naročitorengleskim i kreativnim radionicama.Učiteljice su ljubazne, prijatne, jako frendly prema djeci. Sve u svemu moje dijete je jako oduševljeno i sretno. Vrtić je jako uredan i čist, skontala sam da imaju dvije tete spremačice. Hrana je odlična, prostor prostran, dobro opremljen. Ja sam pravo zadovoljna, ali ako se išta promjeni javljam.

Kad se neko tek prijavi na forum i prvi post mu bude ovakava pohvala, nama RR mamama je jasno da je 99 posto u pitanju vlasnik vrtića ili prijatelj vlasnika koji koristi priliku da besplatno izreklamira privatni vrtić, a ne stvarno iskustvo. Za tim stvarno nema potrebe, je rako je vrtić dobar mame će usmenim putem i putem foruma prenijeti pohvale i sigurno će imati posla




Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sljedeća stranica >   >>