RE: Privatni vrtici u SA (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Vrtić i čuvanje djeteta



Poruka


canim -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 23:56:04)

Pa ako je samoprozvani vrtic onda ne kontam cijenu nikako [sm=smiley36.gif] a taman sam nasla opravdanje za istu [sm=smiley36.gif]




Isha -> RE: Privatni vrtici u SA (14.8.2015 0:01:32)


IZVORNA PORUKA: canim

Pa ako je samoprozvani vrtic onda ne kontam cijenu nikako [sm=smiley36.gif] a taman sam nasla opravdanje za istu [sm=smiley36.gif]


Vjerovatno je imaju [sm=smiley36.gif]
Radno vrijeme im je opet kratko, i znam za ove kolektivne godisnje odmore, kada se roditelji moraju snaci za cuvanje djeteta.




canim -> RE: Privatni vrtici u SA (14.8.2015 0:08:46)

I ja se nadam da je imaju, s tim da recimo moze biti osoblje licencirano za rad ali nemora biti vrtic licenciran, jer oni imaju svoje standarde i posebne materijale s kojima rade, tako i da je osoblje licencirano a vrtic nije ne igra puno ulogu jer nemogu da koriste sve one materijale koje Montessori posjeduje za rad.




aidana -> RE: Privatni vrtici u SA (14.8.2015 1:17:01)

Canim ja se ne slazem s tim poredjenjem neke marke (tipa Zara) i Montessori odgoja. Montesori je metoda odgoja a ne proizvodjac. Pa prema tome ne postoje materijali koje Montessori posjeduje i pravi, vec materijali odredjenih proizvodjaca koji su u skladu sa Montessori principom i koji se koriste u vrticima koji primjenjuju ovu odgojnu metodu. Recimo namjestaj treba biti prilagodjen djecjem uzrastu, kao i pribor koji treba da bude od prirodnih materijala, ali ne postoji identican namjestaj i pribor u svim licenciranim vrticima. Sto se tice licence cini mi se da ima raznih udruzenja i edukativnih centara koji izdaju svoje licence, eh sad koliko je koja priznata nemam pojma. Imaju cak i seminari za roditelje.
Po meni ako neko odgaja svoje dijete u skladu sa Montessori principima, logicno mi je i da upise dijete u vrtic koji, sve i da nije licenciran, se najvise priblizio toj vrsti odgoja odnosno slijedi glavna nacela. Naravno bitno je da su i pare tu jer je ovaj vrtic duplo skuplji od vecine privatnih vrtica[sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]Meni je od tog pomenutog radnog vremena bitnije da sam zadovoljna programom, uciteljicama, hranom i da su manje grupe u pitanju.

Ja sam obisla Zvjezdice, Prve korake i Buducnost jer mi odgovara lokacija i nijedan mi se nije svidio kao recimo Sovice kod kojih mi ne odgovara lokacija i cijena. Sta dalje, vidjecemo.




canim -> RE: Privatni vrtici u SA (14.8.2015 1:35:35)

aidana u potpuno se slazem da se radi o odgojnoj metodi ali mi pricamo o vrticu koji ima ime "Montessori" i samim tim namece sebi ne samo odgojne metode vec i osnovne materijale koji se koriste u svim montessori vrticima kao i izgledu ucionice, koja mora zadovoljiti te standarde.

Recimo Kidsland ne kaze mi smo Montessori vrtic vec da primjenjuje njihove metode ali i pored toga primjenjuje i neke druge...itd.

Sovice su super ali ne znam ko ih nagovori na onu lokaciju, bas nepristupacno, mogu zamisliti kako ce im tesko biti zimi [sm=smiley13.gif]




Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (14.8.2015 9:49:59)


IZVORNA PORUKA: canim

aidana u potpuno se slazem da se radi o odgojnoj metodi ali mi pricamo o vrticu koji ima ime "Montessori" i samim tim namece sebi ne samo odgojne metode vec i osnovne materijale koji se koriste u svim montessori vrticima kao i izgledu ucionice, koja mora zadovoljiti te standarde.

Recimo Kidsland ne kaze mi smo Montessori vrtic vec da primjenjuje njihove metode ali i pored toga primjenjuje i neke druge...itd.

Sovice su super ali ne znam ko ih nagovori na onu lokaciju, bas nepristupacno, mogu zamisliti kako ce im tesko biti zimi [sm=smiley13.gif]



Što se tiče Montessori House imaju sve Montessori materijale i ucionice su tako opremljene. ..
A kids land je iskreno meni po principu odgoja smiješan... njihov je tim psihologa kao za par mjeseci napravio kombinaciju Montessori, walfdorf i drugih odgojnih metoda...kao oni su za kratko vrijeme napravili nešto što je "bolje " od metoda koje su poznate i priznate u cijelom svijetu ne znam ti koliko godina...




kendzo -> RE: Privatni vrtici u SA (15.8.2015 23:00:08)


IZVORNA PORUKA: canim
Sovice su super ali ne znam ko ih nagovori na onu lokaciju, bas nepristupacno, mogu zamisliti kako ce im tesko biti zimi [sm=smiley13.gif]


Sto se tice Sovica oni su meni super. Lokacija nije idealna ali nije ni uopste nepristupacna. Posto imam rodbine gore krecem se cesto putem ispred Sovica. Tim putem prolazi autobus tako da je cesta uvijek prohodna. Meni se svidza lokacija posto sam za 2 minute kuci na Marin Dvoru.




alenasa -> RE: Privatni vrtici u SA (7.9.2015 10:48:21)

Pozdrav forumasi.
Ovo iskustvo moramo podijeliti s vama.
Mislili smo da je za dijete najbolje do 3. godine teta, a potom vrtic. I krenuli u tom pravcu. S tetom zavrsili i onda je krenula agonija oko upisa u vrtic. Prva opcija bio je drzavni. Tri neuspjesna pokusaja upisa tokom 9 mjeseci. Uvijek je odgovor - nema mjesta. Nemamo drugu opciju nego privatni vrtic. Obidjemo sve i odaberemo Kids Land. E onda tek slijedi katastrofa. Koja kolicina neprofesionalizma i bezobrazluka u "najljepsem i najboljem vrticu u gradu". Vlasnica nam sve lijepo predstavi, kaze ima jos 3 mjesta u toj grupi, imate tri dana da se javite. Mi odmah sutra ujutro predamo zahtjev i dokumente. Kazu zvacemo vas poslije podne da potpisete ugovor. Poslije podne zovu, kazu, zao nam je, ali nema mjesta. Molim????? Nema mjesta. Pa bilo je tri!!!! Nema.. dali nekom drugom. Mi otkazali i tetu, svi drugi vrtici vec puni, nemamo gdje s djetetom od ponedjeljka. FUJ!!! Dakle, dosao je neko drugi od koga vlasnica može imati vise koristi nego od nas "obicnih ljudi". Znaci samo lijep izgled vrtica, a ostalo nula bodova.
I kad je takva situacija sa djetetom od tri godine koje ne mozete na normalan nacin upisati u vrtic u ovom gradu, sta ocekivati kad krene u skolu, fakultet...
Ne znam..




Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (7.9.2015 12:18:30)

Baš mi je žao! Nažalost nema vam druge nego zivkati privatne vrtiće pa gdje bude mjesta a naravno da vam se svidi...sretno!




Lavica28 -> RE: Privatni vrtici u SA (28.9.2015 19:29:26)

Ima li ikakvih novih informacija o vrticima?




SemaSa -> RE: Privatni vrtici u SA (7.10.2015 9:56:26)

Drage mame,imate li iskustva s vrticem Cvrcak na Malti..?..hvala puno




Lavica28 -> RE: Privatni vrtici u SA (8.10.2015 13:12:01)

Molim vas, ima li iko da podijeli iskustva sa vrtićem Kidsland?




salmy -> RE: Privatni vrtici u SA (8.10.2015 13:43:00)


IZVORNA PORUKA: Lavica28

Molim vas, ima li iko da podijeli iskustva sa vrtićem Kidsland?

od moje drugarice djecak ide tamo...ma sta znam..kaze da nije sve onako kako izgleda na slikama...29 djece na 2 uciteljice u jednoj grupi...




Lavica28 -> RE: Privatni vrtici u SA (8.10.2015 14:56:06)

Toga sam se bojala, a slike su vise nego obecavajuce [sm=smiley13.gif]
Ako ima još bilo ko da dobronamjerno i otvoreno podijeli iskustva sa vrticima Pony, Bonum, Kidsland, molim vas neka piše...




mamita 2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (8.10.2015 20:39:26)


IZVORNA PORUKA: Lavica28

Toga sam se bojala, a slike su vise nego obecavajuce [sm=smiley13.gif]
Ako ima još bilo ko da dobronamjerno i otvoreno podijeli iskustva sa vrticima Pony, Bonum, Kidsland, molim vas neka piše...

Moj djecak je od septembra u Pony, zasada smo zadovoljni nadam se da ve tako i ostati




SemaSa -> RE: Privatni vrtici u SA (9.10.2015 8:56:56)

nema niko u Cvrcku?




Lavica28 -> RE: Privatni vrtici u SA (9.10.2015 8:59:51)

Nas rodjak je upisao curicu tamo i oni su vrlo zadovoljni. Djeca su vani u basti stalno, imaju domacu kuhinju svoju..samo sto kao i mnogi drugi nisu registrovani.
IZVORNA PORUKA: SemaSa

nema niko u Cvrcku?





Emica_sa -> RE: Privatni vrtici u SA (10.10.2015 12:17:36)

IZVORNA PORUKA: Lavica28

Toga sam se bojala, a slike su vise nego obecavajuce [sm=smiley13.gif]
Ako ima još bilo ko da dobronamjerno i otvoreno podijeli iskustva sa vrticima Pony, Bonum, Kidsland, molim vas neka piše...

nedavno je jedna zena toliko nahvalila Kidsland curica joj ide tamo,kaze sve 5 i sve najbolje




SemaSa -> RE: Privatni vrtici u SA (13.10.2015 11:44:16)

Drage mame,posto smo jos u dilemi oko vrtica,zanima me ima li neko iskustvo s Sovicama?..super izgleda,po cemu su se diferencirale osim po cijeni :)




Malisa 23 -> RE: Privatni vrtici u SA (14.10.2015 9:00:17)

Moja djeca idu u Pony vec dugo i ja toplo preporucujem..Iskreno bez zamjerke i vrlo aktivno od kada znam za njih non stop neka desavanja za djecu, posjete, radionice ,obilasci...vrlo profesionalno..




salmana -> RE: Privatni vrtici u SA (14.10.2015 9:04:18)

Malisa ti si, ali tako ocigledno, neko iz Ponya, mozda dir himself [sm=jezicek.gif]




ponosni roditelj -> RE: Privatni vrtici u SA (15.10.2015 21:51:55)

Prvi put se javljam pa da pozdravim sve roditelje na forumu. Roditelji smo male slatke djevojcice koja od nedavno ide u vrtic Kids land. Nije nam prvi vrtic pa mislim da mozemo dati dobru ocjenu. Ovaj vrtic je vrhunski i za ova dva mjeseca mogu reci da smo odusevljeni sa uslugom. Razvoj djeteta u ovom periodu nas je iznenadio. Koliko je dijete zadovoljno vrticem vidimo kad dodje kuci i tu kroz njenu igru vidimo koliko je ispunjena desavanjima u vrticu i koliko to pozitivno utice na nju. Nismo to ocekivali iskreno. Do sada je nase iskustvo sa starijom kcerkom bilo skroz drugacije. Engleski koji djeca tamo uce je odlican. Nije ono ucenje radi reda nego pravo ucenje sa izgovorom koji bi i ja pozelio. Tete koje tamo rade su za pohvalu. U pocetku je bilo malo frka kada treba dovesti djecu na kraju dana. Ipak je ogroman proator i puno djece ali sad to ide puno brze. Vlasnica i direktorica su takodjer profesionalne i trude se maksimalno. Nadam se da ce ostati ovako profesionalno tj. na ovom nivou. Mali nedostatak je mali prostor vani za igru djece. Hrana, higijena i prostor su velik plus. Jos jedna dobra stvar je veliki parking na kojem uvijek ima mjesta. Uglavnom sve preporuke od mene mada u biti to i ne znaci puno jer odavno nemaju slobodnih mjesta.




SREĆNA -> RE: Privatni vrtici u SA (16.10.2015 8:52:33)

Ima li neko iskustvo sa vrtićem Zvjezdice i Ciciban na Dobrinji, svaka info je dobro došla, od teta do cijena, subvencija, uslova i svega hvala [sm=smiley1.gif]




SREĆNA -> RE: Privatni vrtici u SA (21.10.2015 7:51:56)

Baš niko nema da mu dijete ide ove vrtiće /jedan od njih [sm=zz_wavespin.gif]




Merylin -> RE: Privatni vrtici u SA (17.12.2015 15:00:16)

Maštalica na Stupu - nikad, ma ni u snu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sljedeća stranica >   >>