RE: Privatni vrtici u SA (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Vrtić i čuvanje djeteta



Poruka


Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (11.8.2015 12:50:21)

Skorpija , slazem se..




Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (11.8.2015 15:56:48)

meni oko tog kids landa nije nikako jasno kako roditelji dozvoljavaju da im se djeca redovno slikaju i da su te slike na Facebook-u vrtica!?
Ne znam mozda sam ja naopaka, ali to ne bih nikako dozvolila




Lavica28 -> RE: Privatni vrtici u SA (11.8.2015 21:42:15)

Meni to nije jasno ni kod ostalih vrtica, lajkala sam na FB mnogo njih da ih pratim malo dok se konacno ne odlucimo i vecina njih objavljuje na stranicama normalno slike djece. Mame valjda s posla online prate sta im dijete radi, pa sve sretne komentarisu i lajkaju...pretpostavljam da se moze traziti da slike svog dijeteta ne zelite objaviti.
Ja sam obisla ovih dana jos dosta vrtica i nisam se bas previse opametila :) svi hvale, kod sviju super, cijene mnogo variraju, ali mislim da je peogram ipak najbitniji, naravno tete, higijena, hrana se podrazumijevaju da su prioritet, ali vecina ovoga sto sam obisla razlikuje se u programu, od onih koji nisu ni spomenuli nista posebno do onih koji svaki dan imaju sve aktivnosti detaljno isplanirano na godisnjem nivou.




salmy -> RE: Privatni vrtici u SA (11.8.2015 23:19:39)


IZVORNA PORUKA: laninamama

Čitam vaša iskustva u vezi vrtića, i poželih da napišem svoja. Moj muž i ja smo obišli sve vrtiće u gradu, i odlučili se za Kids Land. Mi smo odušljeveni vrtićem, učiteljicama, higijenom, aktivnostima. To što je meni najbitnije je da je moje dijete oduševljeno. Ona svaki dan sa ogromnim oduševljenjem priča o svi aktivnostima koje su imali, naročitorengleskim i kreativnim radionicama.Učiteljice su ljubazne, prijatne, jako frendly prema djeci. Sve u svemu moje dijete je jako oduševljeno i sretno. Vrtić je jako uredan i čist, skontala sam da imaju dvije tete spremačice. Hrana je odlična, prostor prostran, dobro opremljen. Ja sam pravo zadovoljna, ali ako se išta promjeni javljam.

[sm=smiley20.gif]

samo da takav i ostane...da ne bude suplja u pocetku a poslije izvjesnog vremena talasika

ja sma uvijek za privatni vrtic..ovaj me odusevio...steta decko moj krece u skolu....vrtici bay bay[sm=smiley36.gif]




mamita 2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (12.8.2015 14:36:31)

IZVORNA PORUKA: Lavica28

Meni to nije jasno ni kod ostalih vrtica, lajkala sam na FB mnogo njih da ih pratim malo dok se konacno ne odlucimo i vecina njih objavljuje na stranicama normalno slike djece. Mame valjda s posla online prate sta im dijete radi, pa sve sretne komentarisu i lajkaju...pretpostavljam da se moze traziti da slike svog dijeteta ne zelite objaviti.
Ja sam obisla ovih dana jos dosta vrtica i nisam se bas previse opametila :) svi hvale, kod sviju super, cijene mnogo variraju, ali mislim da je peogram ipak najbitniji, naravno tete, higijena, hrana se podrazumijevaju da su prioritet, ali vecina ovoga sto sam obisla razlikuje se u programu, od onih koji nisu ni spomenuli nista posebno do onih koji svaki dan imaju sve aktivnosti detaljno isplanirano na godisnjem nivou.


Mi smo prilikom upisa u vrtic dobili upitnik da popunimo da li dozvoljavamo da se slike djeteta objavljuju na FB. Ja nisam za to objavljivanje slika, ali sam primjetila da vecini roditelja to nije bio problem jer i sami objavljuju slike na FB.




Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 10:38:25)

Lavica28 ... ako jos uvijek trazis meni se super ucinio edukativni centar sovice... tek su otvorili na novoj lokaciji i po slikama i prici djeluje odlicno, mi smo se vec upisali u drugi vrtic pa ako ne bude kojim slucajem dobro ovo je jedini koji bi jos uzela u obzir




Lavica28 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 11:09:22)

Mamita2013, Sovice su diiivneee :) i njih sam isla posjetiti, nemam nikakvu zamjerku apsolutno, sve mi se svidja, jedino mi ne odgovara lokacija, jer su na Vracama i to pod Trebevic se penjes do njh :( ali su mi se toliko dopali da ih nisam iskljucila kao opciju. Obisla sam i Bonum, isto je ok,lokacija meni super pase, al im je dvoriste na parkingu..ostaje mi jos Pony da vidim, ta tri su mi u uzem izboru, Kids Land cu da pratim jos, tek su poceli, al s toliko djece ne znam kako su mislili odrzavati kolektivni imunitet..bas mi je zao sto je tako, jer mi je jako blizu posla i super bi mi pasao..
Koji ste vi upisali ako nije tajna?
Dajte jos iskustava molim vas....ide li icije dijete u Cvrcak na Malti, isto se nedavno otvorio.


IZVORNA PORUKA: Mama2013

Lavica28 ... ako jos uvijek trazis meni se super ucinio edukativni centar sovice... tek su otvorili na novoj lokaciji i po slikama i prici djeluje odlicno, mi smo se vec upisali u drugi vrtic pa ako ne bude kojim slucajem dobro ovo je jedini koji bi jos uzela u obzir





Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 11:30:12)

Mi smo upisali International Montessori House na mejtasu, ne spominjem jer znam da je opsto mišljenje da je preskupo .. meni iskreno se ne može porediti niti sa jednim vrticem koji smo vidjeli ..ni higijenom, pristupom, izgledom, profesionalnoscu...itd... tek treba da krenemo za par sedmica pa se nadam da će utisci ostati isti ili bolji.
A što se tiče cijene mi smo isto toliko plaćali ženu koja nam čuva dijete, pa nam finansijski dodje isto a mislim da ćemo mnogo dobiti..




Lavica28 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 11:35:35)

Bila sam i tamo, zaista je prelijepo, i naravno da za taj novac treba da ponude fisokokvalitetne standarde. Meni se tamo sve dopalo takodje, izuzev programa s kojim se nekako ne slazem, jer nije prilagodjen mentalitetu u kojem mi zivimo. Mislim na slobodu da dijete izabira sve sto zeli da radi, nema otimanja, ceka se u redu na sve, use your inside voice, nema deranja u vrticu...ja sam se nekako prepala da kad krene u skoli dijete ce biti nepripremljeno kad vidi da svijet u kojem zivi nije takav...moja prijateljica je tamo upisala svog djecaka i prezadovoljna je...mislim da cete biti i vi..ovo sto sam navela su moji strahovi kojima sam preplavljena sada prilikom izbora vrtica, pa samo gledam na potencijalne mane i opasnosti...to tako ne bi trebalo, ali ja si ne mogu pomoci...




aidana -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 11:39:32)

Mi smo isli u sovice na radionice dok su jos bili na staroj lokaciji. Sad sam gledala slike nove kuce i bas super izgleda, ali i meni lokacija uopste ne odgovara. To sto smo s njima imali iskustva 3 mjeseca na radionicama mogu reci da su stvarno predivni. Osim lokacije, i meni licno cijene :))) je sve ostalo super. Od uciteljica, programa, hrane...




Lavica28 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 11:45:03)

I mi smo isli na radionice, inace ne bih ni znala za njih, oni se uopste ne reklamiraju..bilo nam je divno, mozda smo isli skupa :) mi smo pohadjali Gegavce kod uciteljice Berine proteklo proljece, tako da planiram i ove godine da vodim djecaka na Senior grupu, pa cu taman da vidim kako u praksi izgleda ta tura do vrtica...ja sam se zaljubila u prostor, a narocito sto djecak vec zna tete, cak neka raja s radionica krecu u vrtic tamo...

IZVORNA PORUKA: aidana

Mi smo isli u sovice na radionice dok su jos bili na staroj lokaciji. Sad sam gledala slike nove kuce i bas super izgleda, ali i meni lokacija uopste ne odgovara. To sto smo s njima imali iskustva 3 mjeseca na radionicama mogu reci da su stvarno predivni. Osim lokacije, i meni licno cijene :))) je sve ostalo super. Od uciteljica, programa, hrane...





mamita 2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 12:05:08)

IZVORNA PORUKA: Lavica28

Mamita2013, Sovice su diiivneee :) i njih sam isla posjetiti, nemam nikakvu zamjerku apsolutno, sve mi se svidja, jedino mi ne odgovara lokacija, jer su na Vracama i to pod Trebevic se penjes do njh :( ali su mi se toliko dopali da ih nisam iskljucila kao opciju. Obisla sam i Bonum, isto je ok,lokacija meni super pase, al im je dvoriste na parkingu..ostaje mi jos Pony da vidim, ta tri su mi u uzem izboru, Kids Land cu da pratim jos, tek su poceli, al s toliko djece ne znam kako su mislili odrzavati kolektivni imunitet..bas mi je zao sto je tako, jer mi je jako blizu posla i super bi mi pasao..
Koji ste vi upisali ako nije tajna?
Dajte jos iskustava molim vas....ide li icije dijete u Cvrcak na Malti, isto se nedavno otvorio.


IZVORNA PORUKA: Mama2013

Lavica28 ... ako jos uvijek trazis meni se super ucinio edukativni centar sovice... tek su otvorili na novoj lokaciji i po slikama i prici djeluje odlicno, mi smo se vec upisali u drugi vrtic pa ako ne bude kojim slucajem dobro ovo je jedini koji bi jos uzela u obzir



Lavice imas pp




Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 12:08:23)

Lavica28...meni se iskreno baš iz tih razloga sviđa , jer to su vrijednosti koje mi ucimo nasu djecu kuci i zelim da se isto nastavi u vrticu..da poštuju sebe i druge , a što se tiče sredine u kojoj živimo.. ne želim a sigurno ni vi da naučim dijete da se tuče i otima i da smatra da je to normalno. ..naći će oni već modus da se izbore za sebe...moji bar već to cine




canim -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 16:40:14)

U cemu je razlika International montessori house od ostalih vrtica [sm=zmeden.gif] Jesu li oni akreditovani za rad po montessori metodi ili imaju samo tete koje se trude da rade na taj nacin ? koliko je djece u grupi na koliko teta ? Imaju li dvoriste? Koja im je cijena?




Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 19:11:35)

Iskreno u poredjenju sa vrtićima koje sam ja obišla razlika je u svemu, ali da ne pišem sada čitav sastav preporučujem ti da odeš sama vidjeti...da akreditovani su, u grupi u koju će moja kćerka ići je jedna teta na 6 djece, da imaju prekrasan vrt, cijena je 580KM mjesečno




canim -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 19:31:09)


IZVORNA PORUKA: Mama2013

Iskreno u poredjenju sa vrtićima koje sam ja obišla razlika je u svemu, ali da ne pišem sada čitav sastav preporučujem ti da odeš sama vidjeti...da akreditovani su, u grupi u koju će moja kćerka ići je jedna teta na 6 djece, da imaju prekrasan vrt, cijena je 580KM mjesečno



Ok hvala, otici cu da pogledam svakako, jeli rade u augustu, kakvo im je radno vrijeme ?




Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 19:37:17)

Rade, 08h do 17h




Isha -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 20:52:14)


IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: Mama2013

Iskreno u poredjenju sa vrtićima koje sam ja obišla razlika je u svemu, ali da ne pišem sada čitav sastav preporučujem ti da odeš sama vidjeti...da akreditovani su, u grupi u koju će moja kćerka ići je jedna teta na 6 djece, da imaju prekrasan vrt, cijena je 580KM mjesečno



Ok hvala, otici cu da pogledam svakako, jeli rade u augustu, kakvo im je radno vrijeme ?


Za ovu cijenu trebaju raditi barem do 20h, vecina roditelja tesko moze stici u ovom periodu, a da ne zuri.

Po meni nijedan vrtic ne bi trebao biti skuplji od tete koja cuva jedno dijete i samo se njemu posveti.




Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 22:43:35)

Isha ..tu se stvarno ne slažem. .ja imam prekrasnu tetu koja je postala dio naše porodice te čuvala moju kćerku 2 godine, one se obožavaju i nema ama baš ništa što mislim da je mogla bolje uraditi nego što jeste. ... ali sa druge strane u vrticu, u dobrom vrticu , djeca puno više nauče , tete se brinu o niima na drugi nacin uče ih da se druze , da poštuju jedni druge, da čekaju na svoj red za igracku, uče ih engleski , da postoji vrijeme za sve ,kako za igru, za učenje, za ručak i za spavanje i to sve u kolektivu. ..
Uglavnom mi tek treba da krenemo u Montessori ovo je sve bazirano na nekog prvom dojmu i dosta preporuka a iz prve ruke ćemo tek vidjeti




Isha -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 22:48:51)

Ne sporim ja da se mnogo nauci tamo, ali najjednostavnija ekonomska logik jeste da sa povecanjem broja djece, cijena treba biti niza. Naravno, da se ne pretrpvaju grupe. Radno vrijeme im je zaista kratko.




Mama2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 23:05:08)

Mah pazi šta god sad odgovorim ispast će neka vrsta reklame vrtića s kojim možda ne budem uopste zadovoljna...ali s obzirom da imam svoju firmu i znam šta znače troškovi odrzavanja, najma , režija, plate, doprinosa, namirnica, vjerovatno i vraćanja kredita da se sve to uredi itd isl stvarno ne mislim da je pretjerana cijena ali sad to da mi živimo u takvoj državi gdje većina ljudi dobije svaku treću platu, nije prijavljena ili nije dovoljno plaćena da si može to priuštiti to je skroz druga priča koja naravno stoji...




aidana -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 23:21:48)


IZVORNA PORUKA: Lavica28

I mi smo isli na radionice, inace ne bih ni znala za njih, oni se uopste ne reklamiraju..bilo nam je divno, mozda smo isli skupa :) mi smo pohadjali Gegavce kod uciteljice Berine proteklo proljece, tako da planiram i ove godine da vodim djecaka na Senior grupu, pa cu taman da vidim kako u praksi izgleda ta tura do vrtica...ja sam se zaljubila u prostor, a narocito sto djecak vec zna tete, cak neka raja s radionica krecu u vrtic tamo...

IZVORNA PORUKA: aidana

Mi smo isli u sovice na radionice dok su jos bili na staroj lokaciji. Sad sam gledala slike nove kuce i bas super izgleda, ali i meni lokacija uopste ne odgovara. To sto smo s njima imali iskustva 3 mjeseca na radionicama mogu reci da su stvarno predivni. Osim lokacije, i meni licno cijene :))) je sve ostalo super. Od uciteljica, programa, hrane...




Mi smo takodjer isli kod uciteljice Berine ali krajem godine i razmisljam da upisemo opet radionice za senior grupu. Imas li ti neke informacije za ovu grupu, kad pocinje, koliko traje, cijena itd...moze pp. Naravno ako imas ikakve informacije [sm=smiley1.gif]




mamita 2013 -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 23:30:20)


IZVORNA PORUKA: Mama2013

Mah pazi šta god sad odgovorim ispast će neka vrsta reklame vrtića s kojim možda ne budem uopste zadovoljna...ali s obzirom da imam svoju firmu i znam šta znače troškovi odrzavanja, najma , režija, plate, doprinosa, namirnica, vjerovatno i vraćanja kredita da se sve to uredi itd isl stvarno ne mislim da je pretjerana cijena ali sad to da mi živimo u takvoj državi gdje većina ljudi dobije svaku treću platu, nije prijavljena ili nije dovoljno plaćena da si može to priuštiti to je skroz druga priča koja naravno stoji...

Ne znam u koji vi montesori idete,ja sam gledala onaj na Mejtasu i rekli su mi da oni rade po tom programu ali da njihove odgajateljice nemaju licence, radno vrijeme im je do 17 h ni minute duze, dva puta godisnje imaju kolektivni godisnji odmor. ljeti mi je jos i prihvatljivo ali gdje sa djetetom zimi 10 dana.i jos dva dana godisnje ne rade jer imaju seminare. za to sve sto nude dosta su skupi, meni to nije odgovaralo. prostorije i dvoriste su im super




canim -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 23:48:38)

Isha,mama2013 kod brendiranih firmi uvijek placas oko pola cijene brend a onda ostalo, pod brendom ne mislim samo na ime vec i povjerenje i kvalitet koji ti taj brend nudi.

Eh tako je i sa Montessori licenciranim vrticima, radi se o licenciranoj firmi koja treba da ima iste vrtice iste materijale i osoblje koje je licencirano za rad u tim uslovima.
Isto kao kad odemo npr u Zarinu prodavnicu u Sa. nasa Zara i ona u Francuskoj ima isti namjestaj, iste lutke, istu odjecu i osoblje obuceno za prodaju te robe.

Ja znam samo jedan Montessori licenciran vrtic u Sa, pa mi cudno da cujem da ima jos neki a ne nalazim njihove podatke na netu da su medju licenciranim, s tim da ne znaci da nisu, mozda ja neznam naci, svakako cu otici da pogledam, bas me zanima [sm=smiley1.gif]





Isha -> RE: Privatni vrtici u SA (13.8.2015 23:51:23)


IZVORNA PORUKA: canim

Isha,mama2013 kod brendiranih firmi uvijek placas oko pola cijene brend a onda ostalo, pod brendom ne mislim samo na ime vec i povjerenje i kvalitet koji ti taj brend nudi.

Eh tako je i sa Montessori licenciranim vrticima, radi se o licenciranoj firmi koja treba da ima iste vrtice iste materijale i osoblje koje je licencirano za rad u tim uslovima.
Isto kao kad odemo npr u Zarinu prodavnicu u Sa. nasa Zara i ona u Francuskoj ima isti namjestaj, iste lutke, istu odjecu i osoblje obuceno za prodaju te robe.

Ja znam samo jedan Montessori licenciran vrtic u Sa, pa mi cudno da cujem da ima jos neki a ne nalazim njihove podatke na netu da su medju licenciranim, s tim da ne znaci da nisu, mozda ja neznam naci, svakako cu otici da pogledam, bas me zanima [sm=smiley1.gif]




Koliko vidim, radi se o jednom vrticu, i jasno mi je sta je licenca. Mislila sam da su se samo tako "prozvali" [sm=smiley36.gif]





Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>