RE: Porodilište Mostar (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


Lana_ -> RE: Porodilište Mostar (23.1.2012 17:14:18)

IZVORNA PORUKA: yasemin

pozz imam jedno pitanje , da li se u Brankovcu (u kom sumnjam da ću se poroditi) uzimaju matične stanice , kao i na desnoj stranii  U MO  (ne znam kako se zove bolnica),???


Bolnica se zove Sveučilišna klinička bolnica Mostar,neznam uzimaju li to,ima na web stranici br za informacije pa se raspitaj [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




yasemin -> RE: Porodilište Mostar (27.1.2012 9:33:02)

hvala :)




elmaL -> RE: Porodilište Mostar (27.1.2012 10:46:39)

Uzimaju se maticne, obucen je kadar za to, tako da ide to vec neko vrijeme.




elmaL -> RE: Porodilište Mostar (27.1.2012 10:47:58)

Mislim na bolnicu na Bijelom Brijeg, jer za tu znam 100% gore cu se poroditi, a za Brankovac nisam sigurna, nisam cula da su nekom uzimali, ali ne znam ni da li moze ili ne moze.




jana@ -> RE: Porodilište Mostar (2.2.2012 10:35:48)

Ja trebam roditi za mjesec dana. Zatražila sam suglasnot od bolnice mostar da mi daju odobrenje za uzimanje matičnih stanica. suglasnost sam dobila u roku 3 dana na kućnu adresu. mIslim da je u svim bolnicama osoblje obučeno za uzimanje uzorka matičnih stanica, samo treba prije poroda dostaviti zahtjev, sa nalazima koji se posebno vade za tu svrhu i sa ugovorom.




Novopecena -> RE: Porodilište Mostar (15.2.2012 14:24:33)

Slazem se [sm=smiley19.gif]




librica -> RE: Porodilište Mostar (22.2.2012 13:00:13)

niste mi mostarke bas nesto aktivne. meni je termin pocetkom 3 mj i jedva cekam. trudnocu sam vodila kod dr sarica, do sad je sve ok, nadam se da ce tako i ostati. meni nije jasno sto kod nas uopste trudnice ne pregledaju u 9 mj trudnoce umjesto da to bude svake sedmice i vaginalno i uzv kod nas nista.. bas nigdje vezee... ima li vas jos koje ce sada roditi?




mostarka82 -> RE: Porodilište Mostar (22.2.2012 14:38:20)

termin mi je 1.4  znači iducu sedmicu ulazim u 9 mjesec i doktor me naručio da dodjem kod njega da me pregleda UZV da izmjer bebu jer kaze da cu roditi malog mršavaka pa da vidi jel koliko napradovao [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] sve mi je uredu ali eto doktor se zeli uvjeriti koliko dobiva na kilazi [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] i koliko znam tamo pred kraj trudnoce se počme ici u bolnicu na redovne preglede i ultrazvučni i vaginalno po potrebi ne znam otkud ti ta informacija da se u Mostaru zene ne kontroliraju u 9 mjesecu trudnoce. Ja koliko znam baš jesu i to više ne moraju privatno ici vec im doktor kaze da dodju u bolnicu na pregled mozda 15 dana prije termina i onda se opet po potrebi dogovara kada opet doci na pregled.




librica -> RE: Porodilište Mostar (22.2.2012 14:53:22)

meni je termin za 13 dana. zadnji put sam bila na pregledu u 33 sedmici kod dr sarica privatno kod kojeg sam vodila trudnocu, rekao mi je da nema potrebe visse da dolazim nego samo u bolnicu na ctg. vec sam 2 puta bila u brankovcu na ctg kazu uredu sve, trazila sam pregled oni govore nije potreban pregled do kraja trudnoce samo ctg. opet u srijedu i onda svako 2 dana do termina, a ako se promasi termin svaki dan na ctg pregleda nema..




elmaL -> RE: Porodilište Mostar (23.2.2012 17:33:04)

Meni je termin 10.3. i bila sam na ctg-u u utorak, i opet cu za sedmicu, dakle iduci utorak, sve je uredu. A iduci put bi trebala imati i ultrazvucni pregled ili mozda onu zadnju sedmicu, kad je sve uredu dr vecinom kazu ne mora se precesto ici na ctg vec tek pred termin.

pa ne znam, valjda doktori znaju najbolje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




librica -> RE: Porodilište Mostar (23.2.2012 19:03:43)

i ja sam bbila u utorak na ctg u 11, mozda smo se i srele... hehe.. neznam meni niko nije rekao, nego me narucila opet u srijedu u 11 na ctg, i bas sam je pitala za pregled kaze ona za to nema potrebe vise.. e neznam jedino da odem negdje privatno. jeli tebi rekla da trebas na pregled ili si ti trazila?




elmaL -> RE: Porodilište Mostar (23.2.2012 19:42:03)

Ja sam bila na BB, tako ako ides u Brankovac onda se nismo srele, ja sam odlucila da se porodim na Bijelom Brijegu. Meni dr. Kahro Tanovic vodi trudnocu i on mi je rekao kad sam bila na pregledu u 34 sedmici da dodjem gore na ctg u 36 tj. kad udjem u 9. i da izvadim nalaze, medjutim posto je bio snijeg i nije bas bilo prohodno, ja sam sacekala sedmicu pa otisla ovaj zadnji utorak. Kad je tebi termin, tu smo negdje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




librica -> RE: Porodilište Mostar (24.2.2012 10:27:43)

aha, e ja sam u brankovcu. meni je termin 06.03 ie jedva cekam, bas mi je vise dosadilo puno. a gdje dr tanovic radi privatno, jel samo u poliklinici h.? rado bi otisla na pregled jer kod nas bukvalno niko nece da te pregleda u 9 mj, samo glupi ctg?




elmaL -> RE: Porodilište Mostar (24.2.2012 13:42:30)

Eto jos malo, brzo ce i ovi zadnji dani proci, samo da nam se sve dobro zavrsi[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Jest, Tanovic radi privatno u Poliklinici H, i tamo je ponedeljkom i srijedom poslije 17h. Dolazi on u Dom Zdravlja dva puta mjesecno, ja sam tamo isla kod njega uvijek na preglede,pa ne znam mozda da pokusas tamo. Pa valjda ce te pregledati na iducem ctg-u kad isla, ja sad kad sam bila gore, zene koje su dolazile na pregled sve su bile u 9.mjesecu i vecinu ih je pregledao i vaginalno i ultrazvuk zavisi koja su sedmica, nije samo ove sto su u prvoj polovini 9. kao ja.




ucitelj -> RE: Porodilište Mostar (15.3.2012 14:44:36)

hej zenice jeste rodile




yasemin -> RE: Porodilište Mostar (19.3.2012 16:48:46)

želim da ti sve prođe OK , moja je komšinica na carski rodila u januaru i kaže da je tako prljavo u Brankovcu sestre neljubazne , bebea neokupana užas , tako da živa ne znam gdje ću roditi Šuko me vodi a ja sam iz Ko. Ovde je kod nas je čisto manji promet , ali ulttrazvuk je iz vremena moje mame , a ctg ne znam i imaju li .....




Ben 10 -> RE: Porodilište Mostar (19.3.2012 18:49:10)

Yasemin,ja sam 2 cr radila u Brankovcu ,prvi mi je radio Šuko i to je covjek za 10.Neznam ko ti kaze da je Brankovac prljav ,2 puta se dnevno cistio dok sam ja lezala,posteljina se mijenja svaki dan ,spavacicu takodje kada god zatrazis dobijes ,sestre su takodje bar kod mene bile extra ,poneke na prvom porodu odvratna je jedna bila ,ali sam i nju pridobila.ja ih doduse vecinu poznajem iz grada pa mozda prema meni nisu ,ali kada cujem one neke zene koje se bezveze jadaju ,bude mi krivo jer su prema meni super bile.Ja govorim iz licnog iskustva...




Romali -> RE: Porodilište Mostar (19.3.2012 19:05:44)

Ni meni nije sve najbolje riješeno u Brankovcu, ali, brate, meni se čini da je sad in pljuvati po istom [sm=zmeden.gif]
Dajte ljudi, to je ''prinudno rješenje'' nastalo nakon rata. Nadajmo se da će se stvari popraviti, da ćemo dobiti novu zgradu (za koju kažu da se gradi u Južnom l.).

Nisu sve sestre neljubazne, nemojmo pretjerivati. Nije baš da će vas svugdje dočekivati sa osmijehom, to je odraz stanja našeg društva.


A nemam nikog od porodice da radi tamo, časna pionirska :)




Ben 10 -> RE: Porodilište Mostar (19.3.2012 19:34:24)

Imenjakinjo,nemam ni ja nikoga blizega da radi tamo...ali meni nije bilo lose.cak sta vise sam poprilicno zadovoljna.Izgleda da je moda da pljuju po njemu.
Gradi se nesto u Juznom ,ali sta neznam ,kazu porodiliste.




yasemin -> RE: Porodilište Mostar (20.3.2012 15:04:32)

ne znam moju komšinicu je isto porodio Šuko carskim on je za 10 ali njoj je stvarno bilo grozno dole , još se ni beba ne kupa jeli to istina??
mene vodi Šuko on mi je OK ali ja nisam iz Mo nego iz Ko tako da ako bude carski radiću ga ovde manji je promet , sve babice u Ko znam jer sam završila srednju -babica ali nikad nisam radila jer sam završila pravo.




yasemin -> RE: Porodilište Mostar (20.3.2012 15:07:43)

dao Bog da se izgradi i na ovoj vamo strani pristojno i normalno porodilište , prljavo je Ben 10 čim uđeš na vrata ja sam dole išla 2-3 puta vaditi krv fuj što je toalet prvljav oni hodnici , stvarno ne znam kako izgleda samo rodilište (samo iz priče svoje kone) ali ako su toaleti kao dole u prizemlju onda veliko fuj




tweety -> RE: Porodilište Mostar (20.3.2012 23:12:40)

Slažem se da nije baš najidealnije mjesto ali šta je tu je. Grade u Južnom porodilište i pedijatriju, nadajmo se da će brzo.

Nije istina da se beba ne okupa. Nedavno sam prisustvovala porodu i gledala babicu kako bebu okupa nakon poroda. E sad jeli to od babice do babice, ne znam. Znam isto da ima jedna posebna babica na koju se žale jer ima loš pristup prema pacijentima ali opet čovjek treba da jednostavno ostane smiren i misli na svoje dobro radi bebe.

Neko je pitao da li se uzimaju matične ćelije u Brankovcu. DA, uzimaju se i osoblje je obučeno za taj poduhvat.




yasemin -> RE: Porodilište Mostar (22.3.2012 12:38:12)

svašta , moja kona je rodila carski u januaru beba nije okupana , a snaha je 2 rodila prirodnim nijedno nije okupano , da li se kupanje bebe traži ili je baš od babice do babice??




hope4 -> RE: Porodilište Mostar (25.4.2012 13:13:55)

Molim Vas da mi netko pomogne. Treba mi informacija kako se može doći do dr. Solde, radi li privatno i gdje. Ima li netko slučajno br. telefona?




kinder suprise -> RE: Porodilište Mostar (25.4.2012 13:37:40)

Dali ima netko tko je radio c.rez u Mostaru?? Tko je najbolji doktor za te operacije ????




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>