RE: Porodiliste Jezero (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


Neca xxx -> RE: Porodiliste Jezero (26.4.2013 8:25:36)

Hvala na odgovoru Miracle. [sm=smiley1.gif] Ponijeću onda i ja stvari u kesi.
Ja sam prošli put imala dosta stvari koje nisam ni iskoristila (mantil, veliki peškir za tuširanje...) pa sam kontala da to sada ne nosim. A uvijek mi to moženaknadno donijeti mm, ako mi baš zatreba.

Da li si se ti porodila prirodnim putem ili na cr?




I love youu -> RE: Porodiliste Jezero (26.4.2013 13:51:51)

Posto sam ja skoro pred porod, cesto sam gore na kontrola, i vidim da dosta zene prime sa torbom i vidim da ne prave probleme, pa vi kako hocete. Meni malo glupo sa kesama doci. Cula sam da je gore i zimi vruce da ne treba ogrtac, a pogotovo sad ne treba kad je ovako ugrijalo.




miracle -> RE: Porodiliste Jezero (26.4.2013 14:08:17)


IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Hvala na odgovoru Miracle. [sm=smiley1.gif] Ponijeću onda i ja stvari u kesi.
Ja sam prošli put imala dosta stvari koje nisam ni iskoristila (mantil, veliki peškir za tuširanje...) pa sam kontala da to sada ne nosim. A uvijek mi to moženaknadno donijeti mm, ako mi baš zatreba.

Da li si se ti porodila prirodnim putem ili na cr?
.
Porodila sam se prirodno.Od ponedjeljka do petka sam bila otvorena 5 pr.,zatim u cetvrtak na petak 7 i probili su mi vodenjak.Rodila sam ranije 36+1 ali hvala Bogu sve je ok.Jedino sto sam morala biti gore jer sam drugorotka pa me nisu smjeli tako otvorenu pustiti kuci.




malena sharena -> RE: Porodiliste Jezero (26.4.2013 15:28:54)

Imate u DM-u kupiti na kasi onih velikih cekera. Meni MM uzeo jedan, sve mi je stalo, a fino izgleda, dovoljan je jedan da se stane sva odjeca i kozmetika.




CombatKitten -> RE: Porodiliste Jezero (24.5.2013 17:44:28)

Da li ste upoznate sa novom politikom na GAK-u tačnije UZV kabinetu.
Nema više naručivanja kod doktora koji te vodi, prednost imaju hitni slučajevi, pa konzilij, pa tek ostali.
To sam doživjela prošli put. Čekala sam puna 2 sata. Danas mi je telefonom potvrđeno da se ne trebam naručivati, treba samo uputnica. Novine pod ruku i čekanje u čekaoni.




tratinčicaa -> RE: Porodiliste Jezero (24.5.2013 18:37:09)


IZVORNA PORUKA: CombatKitten

Da li ste upoznate sa novom politikom na GAK-u tačnije UZV kabinetu.
Nema više naručivanja kod doktora koji te vodi, prednost imaju hitni slučajevi, pa konzilij, pa tek ostali.
To sam doživjela prošli put. Čekala sam puna 2 sata. Danas mi je telefonom potvrđeno da se ne trebam naručivati, treba samo uputnica. Novine pod ruku i čekanje u čekaoni.


Kad je bio tebi taj " prošli put"? Prije koliko?




manfri -> RE: Porodiliste Jezero (24.5.2013 19:41:56)


IZVORNA PORUKA: CombatKitten

Da li ste upoznate sa novom politikom na GAK-u tačnije UZV kabinetu.
Nema više naručivanja kod doktora koji te vodi, prednost imaju hitni slučajevi, pa konzilij, pa tek ostali.
To sam doživjela prošli put. Čekala sam puna 2 sata. Danas mi je telefonom potvrđeno da se ne trebam naručivati, treba samo uputnica. Novine pod ruku i čekanje u čekaoni.



Potpisujem , jer sam jutros ja cula istu informaciju na salteru mada su
Mene jutros poslali gore cekala sat i pol jos bilo pod sifrom prijeteceg ranijeg porodjaja e sad ???




ada_ -> RE: Porodiliste Jezero (24.5.2013 20:03:19)

narucila se ili ne narucila uvijek sam cekala sat,dva i vise tako da mi je svejedno [sm=smiley1.gif],zene se znaju dogovoriti licno sa doktorom za termin pa opet provesti i po 6 sati cekajuci doktora koji je u sali,pa odmara,pa je opet u sali,pa ne znaju gdje je i sve tako....tako nam je kako nam je




tratinčicaa -> RE: Porodiliste Jezero (24.5.2013 21:29:06)


IZVORNA PORUKA: manfri


IZVORNA PORUKA: CombatKitten

Da li ste upoznate sa novom politikom na GAK-u tačnije UZV kabinetu.
Nema više naručivanja kod doktora koji te vodi, prednost imaju hitni slučajevi, pa konzilij, pa tek ostali.
To sam doživjela prošli put. Čekala sam puna 2 sata. Danas mi je telefonom potvrđeno da se ne trebam naručivati, treba samo uputnica. Novine pod ruku i čekanje u čekaoni.



Potpisujem , jer sam jutros ja cula istu informaciju na salteru mada su
Mene jutros poslali gore cekala sat i pol jos bilo pod sifrom prijeteceg ranijeg porodjaja e sad ???

Ma ja sam jučer sasvim regularno bila na pregledu, UZ, ne znam šta je sad ovo?! Naravno, dog, se s dr.prije svega kad da dođem i prozovem ga kad stignem na kliniku. Logično je da ću čekati na pregled, jer uvijek ima neko ko čeka od ranije. [sm=zmeden.gif] Tako mi je bilo i prvom trudnoćom...i ne znam šta je tu novo? Naoružajte se strpljenjem, i što reče jedna od med.sestara neki dan " ponesite sendvič i sok, kao da ste krenule na izlet, jer nikad ne znate kad se vraćate" [sm=smiley1.gif]




Marija13 -> RE: Porodiliste Jezero (24.5.2013 21:34:28)

Ja sam obicno isla na pregled oko 13h, tako da nikad nisam dugo cekala, nekad nas je znalo biti samo 2-3 [sm=smiley36.gif] samo nazovem pitam kad je moj dr.dežurni, koji dan...nikada nisam dugo čekala!




tratinčicaa -> RE: Porodiliste Jezero (24.5.2013 21:36:41)


IZVORNA PORUKA: Marija13

Ja sam obicno isla na pregled oko 13h, tako da nikad nisam dugo cekala, nekad nas je znalo biti samo 2-3 [sm=smiley36.gif] samo nazovem pitam kad je moj dr.dežurni, koji dan...nikada nisam dugo čekala!

Strategija je jako važna [sm=smiley36.gif] [sm=bravo.gif]




manfri -> RE: Porodiliste Jezero (25.5.2013 10:33:01)

Ma meni i nije problem cekanje jos uvijek nisam tako nestrpljiva nego onu informaciju da ne treba se vise narucivati , jer je neka frka ispala bunio se neko od zena sto ceka toliko a narucena je bila kod doktora u neko vrijeme?
A sto se tice cekanja e to Boga mi moramo oguglati jer ja jos nigdje nisam usla u neku od institucija da nisam cekaka ne samo kod nas u Bosni nego bilo gdje , razlika je samo u strpljenju , kulturi ljudi oko tebe i koliko ti se zuri.




Teddy Bear -> RE: Porodiliste Jezero (25.5.2013 10:57:15)

Meni se znalo desiti da ne cekam nimalo, a nekad da cekam i po 2 sata, nekad se potrefi da su sale pune, pa su svi doktori zauzeti. s[sm=smiley1.gif]amo strpljenja




CombatKitten -> RE: Porodiliste Jezero (25.5.2013 15:21:54)

Znam da su prije sestre govorile "gospođo da li ste naručeni? ima žena koje su naručene morate čekati " i da su uvijek pitale da li iko ima krvarenje da među prvima uđe.
Naravno znaju se prioriteti i nije privatna ordinacija.
Samo ne znam dok kad budu u UZV kabinetu. Da ne dolazim u 8:30, pa da čekam.




ada_ -> RE: Porodiliste Jezero (25.5.2013 16:04:00)

do kad su u UZ kabinetu je jako tesko odrediti jer zna jedan doktor biti do 12 pa onda dodje drugi jer je rekao svojim pacijenticama da dodju i sve tako,moj ti je savjet da dodjes oko 11 pola 12h kad sam god dosla u to vrijeme nisam cekala najvise pola sata,inace kad dodjem ujutru bila narucena ili ne cekam po dva sata,izuzetak je kad je doktor dezuran pa ga moram ganjati po bolnici,iako imam dogovoreno s njim, e onda znam ostati i po 6 sati jer su u sali,ja sam sreca blizu termina pa se ne moram jos dugo peglati sa njihovim glupostima




Mama_Mia -> RE: Porodiliste Jezero (25.5.2013 18:45:52)

Nije draga tačno da se znaju prioriteti..njihovi lični interesi su iznad svega i iznad svakog pacijenta pa i iznad trudnice koja krvari jer upravo to je slučaj kod mene..prokrvarila sam u ranoj trudnoći skoro u poslijepodnevnim satima i odmah sam otišla na Jezero i na nesreću gužva..pitala sam trudnicu koja je bila ljedeća na redu da me pusti jer krvarim na štomi je ona drsko odgovorila da je pred porod i da ima bolove..kažem joj hvala Bogu pa si to doživjela to su slatki bolovi..onda sam izbezumljena odmah ušla za njom i sestri objasnila šta mi se desilo i ona mi je na to odgovorila izađi i sačekaj red..ejjj trudnica u tom slučaju da čeka red..nakon tog je izašao "dotični" doktor koji je bio dežurni i tražio neku svoju pacijenticu koja ga je zvala privatno, koja je naravno došla iza mene a prva je ušla..kasnije kada me je primio doktor rekao mi je da je hematom prokrvario međutim kod mene je slučaj bio blizanačke trudnoće i tada sam izgubila jednu bebu..neki doktori se jednostavno ponašaju kao da su u svojoj privatnoj klinici ( usput, ovaj doktor nema privatnu kliniku pa je vjerovatno uzeo sebi za pravo da prima pacijente po privatnom pozivu) Žalosno!




ada_ -> RE: Porodiliste Jezero (25.5.2013 18:54:25)

zao mi je sto si tako prosla,a zaista su prioritet zene koje krvare ali ne i u prijemnoj ambulanti,vec kabinetima UZ,ne znam zasto je to tako i ne znam zasto je toj trudnici bio problem pustiti te ispred nje ali eto i to se desava,a drag moja stela je uvijek i svugdje prisutna tako nam je kako je,a povedi uvijek muza pa nek on reaguje onda ces sigurno biti primljenja preko reda ako krvaris...




I love youu -> RE: Porodiliste Jezero (21.6.2013 15:28:57)

Zna li neko moze li se uraditi papa test gore na Jezeru? Porodila sam se ima skoro pa 2mj pa sam kontala otici na pregled i uradit papa test, ali nisam sigurna moze li gore?




disaaa -> RE: Porodiliste Jezero (21.6.2013 17:43:17)

Moze na Jezeru,,dole u prizemlju se radi na vr
IZVORNA PORUKA: I love youu

Zna li neko moze li se uraditi papa test gore na Jezeru? Porodila sam se ima skoro pa 2mj pa sam kontala otici na pregled i uradit papa test, ali nisam sigurna moze li gore?

tima pise kolposkopija,samo sa uputnicom dodjes,,al nazoves Jezero sam provjeri jel se treba narucivati,,nisam sigurna




kaye -> RE: Porodiliste Jezero (19.8.2013 10:32:29)

Neki dan cekam u cekaonici na Jezeru, u kabinetu nema nikoga ni sestre ni doktora... Dodje zena pokuca na vrata, kad je vidjela da nema nikoga ode do recepcije i fino kulturno pita ''gdje je x doktor''... Kaze onaj na recepciji ''pa tu je gospodjo nece on vas cekati citav dan''... Zena zbunjeno govori ''nisam ocekivala da me ceka samo pitam gdje je i ima li neka sestra da pitam nesto'', na sta ce onaj na recepciji opet ''raaaaade gospodjo raaaade''...

Da bi se na kraju ispostavilo da su i sestra i doktor slobodni, samo nisu bili tu. Usla sam jednom u wc ispred cekaonice koji je bio bukvalno zaglavljen papirima i vodom, a papira vise nije ni bilo. sto se tice drugog osoblja ima ih zaista ljubaznih, nikakva stela vec jednostavno ''ljudi'', a ima vala i svega svacega.




lala0606 -> RE: Porodiliste Jezero (19.8.2013 19:29:51)

bolnicu jezeru kvare pojedini ljudi pa je odma na losem glasu... ima stvarno super , a ima katastrofa(u ovom slucaju pricam o sesttrama).. ovo kad sam ispricala mojim poznanicima nisu mogli da vjeruju... dan prije nego cemo izaci iz bonice moj bebac dobije zuticu i naravno nema nista od izlaza vec pravo na kvarcanje.. posto nije bilo potrebe da je konstantno u inkubatoru isao je na ono iz prekida odnosno par sati u ink par vani... i tako nas zakaci noc nesto iza 3 h odnosno jutro i vrijeme da ide u inkubator.. sestru smo cekali sigurno sat... nakon cekanja pojavi se sestra kao manekenka useta se u sobu sva usporena uze bebu skinu je (pelena samo ostade) i ubaci u inkubator , provrti se i ode.... sreca u nesreci mene je tu noc bolila rana pa nisam mogla spavat, nako pola sata od ubaciivanja bebe u inkubator ja se ustanem kao da mi je neko rekao pogledam u inkubator beba place i trese se, tek sam tad shvatila da manekenka nije ni upalila inkubator tj nije nastimala tem... samo je bog dragi spasio kad je nisam tad zadavila[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]necu nikad nikog... kad sam je zovnula nije znala sta je snaslo ni sta da kaze, bitno je da je kao barbika [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




Lalali -> RE: Porodiliste Jezero (20.8.2013 10:59:45)

Noc kad sam seporodila; bile su divne sestre a sutra kad sam krenula izaci kobila mi kaze da pozurim kroz hodnik jer ona nema cijeli dan; da ne govorim da nisam mogla hodati a ni stvari mi nije htjela ponijeti, kad je vidjela dole mm uhvatila me pod ruku i govori "polahko da mi ne padnes" izvucem ruku i izadjem sama




lala0606 -> RE: Porodiliste Jezero (20.8.2013 12:47:14)

meni je jedna otvoreno trazila mustuluk sto ce beba izac, jer mi smo bili malo duze gore polije poroda.. ma joj svega sam se nagledala, ima stvarno divni sestara ali ima i onu koji su [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif] uzas




Lalali -> RE: Porodiliste Jezero (20.8.2013 22:14:22)

kad sam izlazila, muz ide prema meni, grli me, ja ko iz topa "nemoj da bi joj dao marke, ruke bih ti iscupala"[sm=jezicek.gif]




snjeguljicaa -> RE: Porodiliste Jezero (21.8.2013 11:27:06)

Imam jedno pitanje za zenice koje su bile ili koje mogu da mi pomognu da samo napisu sta mi treba za ponjet u bolnicu da znam da mogu torbu pripremiti jer je vrijeme doslo hhihihi hvala vam unaprijed?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>