RE: Porodiliste Jezero (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


lala0606 -> RE: Porodiliste Jezero (21.8.2013 13:34:26)

ulozke vir i ves(najmanje 10) obavezno nek ima da ne zafali[sm=smiley1.gif]. ja sam svoje spavacice nosila, medjutim nisu mi dali sad je pravilo samo u njihovim da budes i na porodu i poslije poroda ti oni daju.. neseser sa osnovnim za higijenu. nek ti se nadje neka cololadica ili keksic u torbi. peskiric mali i stavi carape [sm=smiley1.gif] mene je uzasna groznica uhvatila poslije poroda... to je osnovno sve ostalo sta ti zatreba mozeti se donjet jer sve zavisi nedo bog da ti bude ko meni svasta mi je trebalomi ostadosmo 7 dana ne planski...[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]Sretnoo i nek me dopuni neko ako sam sta zaboravila




lala0606 -> RE: Porodiliste Jezero (21.8.2013 13:36:13)

eee draga i papuce, to sam zaboravila




snjeguljicaa -> RE: Porodiliste Jezero (21.8.2013 14:20:18)

Lala0606 hvala ti puno na odgovoru prvi mi je porod pa stvarno ne znam sta da ponesem naravno ako Bog da planiram prirodan porod hvala Bogu sve je O.K do sad, znaci ja svoju spavacicu necu ni nositi jer mi ne treba, a uloske vir plave ili crvene koje idu? i jos jednom hvala ti puno[sm=smiley27.gif]




lala0606 -> RE: Porodiliste Jezero (23.8.2013 0:58:34)

ponesi ti spavacicu nek se nadje nije teska, a vir... ja sam crvene uzimala, bolje su... oni su s mrezicom... nek ti je sa srecom i da na svijet doneses sebi najvece blago[sm=duda.gif]




Teddy Bear -> RE: Porodiliste Jezero (23.8.2013 15:37:00)

snjeguljice obavezno VIR crveno pakovanje, nama su to striktno naglasili na Jezeru, i sretno draga [sm=smiley1.gif]




hElma -> RE: Porodiliste Jezero (24.8.2013 22:54:44)

Snjeguljice, ja sam se porodila prije 3 mj i moj ti je savjet da kupis nesto za pranje, a da nije sapun jer ce ti puno lakse biti. Imas u apoteci cini mi se onako mala bocica providna, ne znam kako se zove, pise nesto ph vrijednost, ali nisam sigurna za naziv. I obavezno, ali znaci obavezno vlazne maramice




veeseelaa -> RE: Porodiliste Jezero (24.8.2013 23:00:53)


IZVORNA PORUKA: snjeguljicaa

Imam jedno pitanje za zenice koje su bile ili koje mogu da mi pomognu da samo napisu sta mi treba za ponjet u bolnicu da znam da mogu torbu pripremiti jer je vrijeme doslo hhihihi hvala vam unaprijed?



dvije spavaćice, peškir, papuče, par vešova, pribor za ličnu higijenu, vir ulošci, punjač + mob, vlažne maramice, par sokova....
četka za kosu, koja traka za kosu




hElma -> RE: Porodiliste Jezero (24.8.2013 23:03:22)

I da, ponesi ti i veliki peskir jer sam se ja tusirala i poslije poroda u toku noci i ujutru kada sam se malo dohavizala. Mozzes slobodno ponijeti i sok, cokoladice, kroasane za poslije poroda da se povratis. Meni je mm u 3 ujutru donio sokove jer sam odmah sa ginekoloskog stola otisla u salu tako da nisam mogla stvari ni odnijeti u sobu nego mi ih kasnije donijeli. Papuce isto obavezno ponesi. I punjac za telefon[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]. Sretnooooooooooooooo budi hrabra [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




AliGee -> RE: Porodiliste Jezero (25.8.2013 22:42:26)

Pozdrav,

Rodila sam prije mjesec i 20 dana,tako da ti mogu reći šta treba da spremiš u jednu veću kesu za porodilište (ja sam svoju spremila 3 sedmice prije).Spavaćica ti ne treba, dobit ćeš njihovu,kako za porod, tako i poslije poroda drugu.Uzmi Uloške Vir 80 -2 paketa, jednokratne gaćice (mrežaste) u gradskoj apoteci -jedno pakovanje dođe 5 komada, veš, peškir veliki i mali, vlažne maramice, (ja sam uzela i maramice za dezinfekciju wc šolje u DM-u),neser sa higijenskim potrepštinama(četkica, kaladont, češalj..),papuče koje ćeš moći skvasiti (zbog tuširanja), čarape.Želim ti mnogo sreće na porodu, da ti bude brz i lak kao moj!




snjeguljicaa -> RE: Porodiliste Jezero (26.8.2013 11:35:31)

Hvala vam puno drage moje [sm=smiley31.gif] vecinu sam vec pripremila i cekamo sad hvala jos jednom i ljubim vas sve redom
AliGee hvala draga nadam se i ja brzom i lakom a prije svega da beba dode zdrava i ziva




AliGee -> RE: Porodiliste Jezero (26.8.2013 18:17:57)

Naravno, to se podrazujeva, ne brini,bit će sve bolje nego što očekuješ, samo se opusti i ne slušaj "strašne" priče ..svaka žena je priča za sebe..




kaye -> RE: Porodiliste Jezero (31.8.2013 13:47:17)

Dr ardat, covjek i po, ne gleda tebkao jednu od pacijentica vec zaista pokusava saslusati i udovoljiti a uz to veliki strucnjak.

ali jezero ko jezero... na cijelom porodilistu nemaju analgina covjece... u porodjajnoj sali mi kazu dobicete analgin gore na.spratu ovdje nestalo, na spratu nema ni analgina a sestru jednom zovnes odmah se dere "sta zoves 10 putaa". U porodjajnoj sali sestra fahira, crne kose sa tri kile sminke kaze zeni koja jenpocela gurati bebu van u ogromnim bolovima "e neceno se derati" i gleda je smrknuto, a zena umire od bolova. definitivno osoba koja ne treba tu raditi...




hElma -> RE: Porodiliste Jezero (5.9.2013 6:36:21)

I meni je ta sestra bila na porodjaju i isti je komentar bio, pa sam joj u svoj onoj muci morala reci da joj je sreca sto ne mogu ustati inace bih je zadavila... kada su me sile doktorica i ona je tu bila onda se izvinila... divna jedna kokos od cure




kaye -> RE: Porodiliste Jezero (5.9.2013 10:41:18)

İ meni je bila prisutna na sivanju, sili kad sam se ohladila, vanjskih 8-9 konaca unutarnjih ne znam ni sama koliko... normalno boli, nisam se derala ali povremeno sam rekla "aj uh" jer nisam mogla izdrzati a one sto su sile nesto bisu ni znale pa je domtor morao popravljati.... u cijeloj toj boli fahira mi kaze "e pa ne boli toliko sta jaucete"... Htjela sam joj reci de da tebi samo jedan konac na usta stavimo...

da ne kazem da su me sokirali kad sam tek ugledala svoje dijete izjavom "de da provjerimo da nismo slucajno zasjekli glavicu"!!!




kaye -> RE: Porodiliste Jezero (5.9.2013 10:45:59)

U salu daju unijeti samo uloske i papuce, meni su dali njihovu spavacicu u kojoj sam bila dok me nisu prebacili u sobu.... kese mi niko nije provjeravao a ponijela sam ono samo osnovno... meni je trebala samo jedna moja spavacica jer iako sam prokrvarila nisam imala snage ustat iz kreveta od rabe do jutra... al opet trebaju dvije spavacice...




Teddy Bear -> RE: Porodiliste Jezero (5.9.2013 15:17:46)

"e neceno se derati"

Al zaista kad krenu naponi nema dernjave, nekako mi ne ne ide jedno uz drugo [sm=smiley1.gif] , ne moze se derat i tiskat, tad se stisnu zubi i pokaze snaga...




veeseelaa -> RE: Porodiliste Jezero (5.9.2013 15:21:13)

"de da provjerimo da nismo slucajno zasjekli glavicu"!!!


[sm=zmeden.gif]




Teddy Bear -> RE: Porodiliste Jezero (5.9.2013 15:29:24)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

"de da provjerimo da nismo slucajno zasjekli glavicu"!!!


[sm=zmeden.gif]

Kontam da to nije od one sipke za probijanje vodenjaka, jer je moja Ajsa imala ogrebotinu na guzi od toga(ona je guzom izasla) [sm=zmeden.gif]




veeseelaa -> RE: Porodiliste Jezero (5.9.2013 15:33:01)


IZVORNA PORUKA: Teddy Bear


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

"de da provjerimo da nismo slucajno zasjekli glavicu"!!!


[sm=zmeden.gif]

Kontam da to nije od one sipke za probijanje vodenjaka, jer je moja Ajsa imala ogrebotinu na guzi od toga(ona je guzom izasla) [sm=zmeden.gif]



ne vjerujem šipkica je drvena i beba već tad nije na izlazu d aje mogu zarezati
prije da misle na zasjecanje kod epi, tad budale i mogu takvo što uraditi bebi




Teddy Bear -> RE: Porodiliste Jezero (5.9.2013 15:38:56)

Sve je moguce, a meni to rece patronazna kad je mojoj A. vidjela guzu, kaze imamo djece kojoj ostete glavicu sa tom sipkom pa moraju sit, ja mislila laze[sm=zmeden.gif]




kaye -> RE: Porodiliste Jezero (6.9.2013 11:29:19)

Kod mene se mislislo na rezanje pri epi... beba izasla ja sva izvan sebe sto od bola sto od srece glefam u bebu jos onako krvavu (meni prelijepa) kaze doktor tu famoznu recenicu i pocese bebu vrtit tamo vamo i zagledat u glavicu... ja izvan sebe nemam daha da pitam je li se sale... Ciste krv na glavi da vide ima li da krvari ili je to samo krv od poroda....

ne do Allah da se sta desili mislim da bi skocila sa onog stola...

A sad su mi se savovi od epi svi rastvorili...




mimi_2in1 -> RE: Porodiliste Jezero (6.9.2013 16:14:37)

Cao vam, imam pitanje jedno. Da li je sa nekom od vas koje ste rađale na jezeru bio tata na porodu? Znate li koja je procedura za to?




hElma -> RE: Porodiliste Jezero (7.9.2013 16:32:07)


IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Cao vam, imam pitanje jedno. Da li je sa nekom od vas koje ste rađale na jezeru bio tata na porodu? Znate li koja je procedura za to?

Moj suprug je htio biti, ali posto je doslo do "iznenadnog" poroda nazalost nije. Nikakva posebna procedura, potreban je njegov bris nosa i grla cini mi se (uglavnom potreban je bris necega ? ) i to je to. Ima posebna sala za pacijentice ciji partneri hoce da prisustvuju. U svakom slucaju na kontrolnom pregledu pitaj doktora sta je od briseva potrebno i to je to. Sretnoo




mimi_2in1 -> RE: Porodiliste Jezero (8.9.2013 22:04:11)

Hvala puno na odgooru. [sm=smiley1.gif] ja se u skerlica vodim, nisam jos nikad isla na jezero, al valjda dr u skerlica zna :)

I super ovo sto ste napisale sta sve treba ponijeti...sad tacno znam :) vakat se spremati :)




ZuZuM -> RE: Porodiliste Jezero (10.9.2013 4:26:30)

Evo Mimi da ti prenesem svoje iskustvo s muzekom na porodu [sm=smiley1.gif]

Porodila sam se prije 4 mjeseca na Jezeru i m je bio na porodu, treba samo uraditi bris grla i nosa a to radis ili na Ilidzi ili u gradu prekoputa Vijecnice.

Iskreno ja nisam ni pricala nesto sa dr. o njegovom prisustvu samo mu jednom napomenula, a papire prilozila sestrama na prijemu u bolnicu.

Ako muz ima dileme da prisustvuje ja cu samo reci jedno a to je da te kao porodilju osoblje bolje gleda kad je muz tu nego kad nije, onda cjelokupno je sve drugacije poradjas se u puno intimnijoj atmosferi nego one bez muzeva. Dobijes zasebn salu i sl...

Ja sam cak isla i s planom poroda i uvazili su sve sto sam trazila.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>