RE: Porodiliste Jezero (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


mimi_2in1 -> RE: Porodiliste Jezero (10.9.2013 8:02:10)

Odlicno! Hvala ti puno na svjezim informacijama [sm=smiley1.gif] evo bas danas ide da uzme uputnice za te briseve...nadam se da ce moci biti prisutan, i meni i njemu bi to mnogo znacilo. Hvala ti jos jednom :)




kaye -> RE: Porodiliste Jezero (11.9.2013 11:49:11)

Mi smo kasno saznali za briseve al na kraju mi je bilo drago sto nijenprisustvovao jod njega ne bih mogla smirivati :))




Admi085 -> RE: Porodiliste Jezero (12.9.2013 19:04:57)

Posto znam da ne daju da u torbama nosimo stvari, sta mislite dali ce proci oni veliki plavi cekeri iz DM? Nedavno sam kupila pa me interesuje dali da njih ponesem ili ipak kesa?




Neca xxx -> RE: Porodiliste Jezero (12.9.2013 20:04:43)


IZVORNA PORUKA: Admi085

Posto znam da ne daju da u torbama nosimo stvari, sta mislite dali ce proci oni veliki plavi cekeri iz DM? Nedavno sam kupila pa me interesuje dali da njih ponesem ili ipak kesa?


Moze taj ceker iz DM. Ja sam u njemu nosila stvari.




Admi085 -> RE: Porodiliste Jezero (13.9.2013 23:15:33)

Ok ...hvala ti na informaciji :)




Admi085 -> RE: Porodiliste Jezero (19.9.2013 10:26:26)

Ne znam dali su razlicita pravila za neke ali razgovarala sam sa zenom koja se porodila prije mjesec dana i ona kaze da njoj nisu dali da unese taj ceker iz DM nego je sve stvari morala prebaciti u obicnu kesu.To ocito kako su sestrice raspolozene pa tako i dozvoljavaju :) ajd im znaj!




AliGee -> RE: Porodiliste Jezero (23.9.2013 21:28:41)

Porodila se prije 2 i po mjeseca na Jezeru, muž prisustvovao, izvadio bris grla i nosa (da nije stariji od 15 dana), dobili zasebnu malu salu. Meni je lično mnogo pomogao i puno mi je značilo što je bio samnom, ne znam kako bih podnijela porod u sali sa drugim zenama, da ih slusam i gledam kako se porađaju (mada sam ih i ovako sve cula, jer je velika sala preko puta). Uglavom, toplo preporucujem da i muz prisustvuje porodu,ukoliko to želi, moj je želio od prvog dana kada je saznao da sa trudna...P.S imamo slike i mali snimak tik poslije poroda,neprocjenjivo!!




mimi_2in1 -> RE: Porodiliste Jezero (24.9.2013 13:05:47)

Eh hvala puno na info. Moj mm vec izvadio briseve, dakle morat ce ponovo. to je bas sa 15 dana nezgodno jer se i brisevi cekaju par dana..al hajd. nadam se da cemo uspjeti uganjati to :) hvala jos jednom.




snjeguljicaa -> RE: Porodiliste Jezero (26.9.2013 13:47:09)

Mozda neko ovdje zna koje veceras dezurni na Jezeru? Jel Nikulin citav dan i noc ili kako vec to ide unaprijed hvala




salmy -> RE: Porodiliste Jezero (26.9.2013 15:54:46)

Ja zaista moram ovo da podijelim sa vama

Seka se porodila u nedjelju na Jezeru...porod sve za 5.))

Medjutim edukacija pomoc bilo kakve vrste oko bebe nema[sm=smiley13.gif] rekli su da ne treba dojiti par dana dok mlijeko ne nadojde[sm=zmeden.gif] niko nije pokazao kako se to opste radi??
Sutra dan ide kuci i pita: jeli ja trebam poceti dojiti bebu? odgovor koji je dobila je:

Cjelu noc si hrkala budila sve oko sebe,,i sad si nasla da pitas za bebu[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]
Drugoj porodilji kaze: Ako neznas sta ces sa bebom baci je u kantu[sm=smiley13.gif]

a jedna je vidjela da bebe hrane istom flasicom[sm=smiley13.gif]

A vrh je bila patronazana po imenu Afrodita da beba treba GRCATI u kamilici[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

Ja sam sokirana svime ovime....




I love youu -> RE: Porodiliste Jezero (26.9.2013 16:05:54)


IZVORNA PORUKA: salmy

Ja zaista moram ovo da podijelim sa vama

Seka se porodila u nedjelju na Jezeru...porod sve za 5.))

Medjutim edukacija pomoc bilo kakve vrste oko bebe nema[sm=smiley13.gif] rekli su da ne treba dojiti par dana dok mlijeko ne nadojde[sm=zmeden.gif] niko nije pokazao kako se to opste radi??
Sutra dan ide kuci i pita: jeli ja trebam poceti dojiti bebu? odgovor koji je dobila je:

Cjelu noc si hrkala budila sve oko sebe,,i sad si nasla da pitas za bebu[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]
Drugoj porodilji kaze: Ako neznas sta ces sa bebom baci je u kantu[sm=smiley13.gif]

a jedna je vidjela da bebe hrane istom flasicom[sm=smiley13.gif]

A vrh je bila patronazana po imenu Afrodita da beba treba GRCATI u kamilici[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

Ja sam sokirana svime ovime....

Ne znam sta bi ti rekla na sve ovo. Ali ja sam se porodila prije 5mj, i bebu su mu donijeli odma u sobu kad sam se ja istusirala. Sestra mi je pokazala kako se doji i pustila me dok je beba sisala, kasnije su je odnijeli. Istina je da bebu nahrane tamo, rekose mi glutenom, ne znam sta je to. Ali ja sam je dojila tamo, mislim nije to bilo pravo mlijeko nego kolostrum. Jer mi je mlijeko nadoslo tek 4. dan po porodu a ja sam izasla odma sutra dan poslije poroda. Sestra ti je trebala traziti bebu da joj je donesu.




I love youu -> RE: Porodiliste Jezero (26.9.2013 16:06:34)


IZVORNA PORUKA: snjeguljicaa

Mozda neko ovdje zna koje veceras dezurni na Jezeru? Jel Nikulin citav dan i noc ili kako vec to ide unaprijed hvala


Nazovi 250 250 pa pitaj, meni su uvjek govorili kad bi nazvala.




Bebica11 -> RE: Porodiliste Jezero (26.9.2013 16:15:24)


IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Cao vam, imam pitanje jedno. Da li je sa nekom od vas koje ste rađale na jezeru bio tata na porodu? Znate li koja je procedura za to?


Joj I ja imam zelju da mm prisustvuje. Dal ce uvaziti neki privatni nalaz ili mora biti bas iz DZ?




kaye -> RE: Porodiliste Jezero (26.9.2013 20:06:29)

Ja sam rodila 1.5 mjesec na otpusnici pise da su pregledane dojke da je data edukacija o dojenju da je jos svasta nesta a meni sestra nije ni prisla... kakav pregled dojki kakvo sta, kad sam pokusala zovnuyi sestru jedna se dreknula "ooojjj ova zovensto puta".

ja sam u kesi odbijela stvari iako je zena samnom u sobi imala torbu... kako kome izgleda.




kaye -> RE: Porodiliste Jezero (26.9.2013 20:09:01)

A meni patronazna dosla i ja je pitam.kad cemo kupati bebu, a ona meni hladno "mozetr svaku noc", ja jedva hodam od rane makar da pokaze kupanje itd. a ranu mi ni jednom nije pogledala.




salmy -> RE: Porodiliste Jezero (26.9.2013 20:58:52)


IZVORNA PORUKA: kaye

A meni patronazna dosla i ja je pitam.kad cemo kupati bebu, a ona meni hladno "mozetr svaku noc", ja jedva hodam od rane makar da pokaze kupanje itd. a ranu mi ni jednom nije pogledala.

[sm=smiley13.gif]




AliGee -> RE: Porodiliste Jezero (26.9.2013 21:06:01)


IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Eh hvala puno na info. Moj mm vec izvadio briseve, dakle morat ce ponovo. to je bas sa 15 dana nezgodno jer se i brisevi cekaju par dana..al hajd. nadam se da cemo uspjeti uganjati to :) hvala jos jednom.

Pitaj svoju dr. moze li nalaz biti stariji od 15 dana, moguce je da moze, jer se ceka 7 dana da bude gotov. Bitno je da ima papir uz sebe, a velike su sanse da ga dr. nece ni pogledati. Mnogo sreće!!!




ada_ -> RE: Porodiliste Jezero (26.9.2013 22:06:24)


IZVORNA PORUKA: kaye

Ja sam rodila 1.5 mjesec na otpusnici pise da su pregledane dojke da je data edukacija o dojenju da je jos svasta nesta a meni sestra nije ni prisla... kakav pregled dojki kakvo sta, kad sam pokusala zovnuyi sestru jedna se dreknula "ooojjj ova zovensto puta".

ja sam u kesi odbijela stvari iako je zena samnom u sobi imala torbu... kako kome izgleda.

ja sam se porodila prije 4 mjeseca i imala sam torbu sa sobom niko mi nista nije rekao a zeni koja se porodila 20 minuta posle mene vratili sve stvari nije imala gace da obuce kad su je doveli na odjel molila sestrica mene da joj posudim jer sam imala jednokratne,znaci sve kako te sreca potrefi,isto mi niko nije pokazao kako dojiti bebu samo su mi je donijeli i stavili pored mene pa me sestrica iz nocne smjene napala sto ne dojim rekoh ko mi je pokazao kako da dojim i ona pridje i pokaza mi...




ada_ -> RE: Porodiliste Jezero (26.9.2013 22:14:22)


IZVORNA PORUKA: salmy

Ja zaista moram ovo da podijelim sa vama

Seka se porodila u nedjelju na Jezeru...porod sve za 5.))

Medjutim edukacija pomoc bilo kakve vrste oko bebe nema[sm=smiley13.gif] rekli su da ne treba dojiti par dana dok mlijeko ne nadojde[sm=zmeden.gif] niko nije pokazao kako se to opste radi??
Sutra dan ide kuci i pita: jeli ja trebam poceti dojiti bebu? odgovor koji je dobila je:

Cjelu noc si hrkala budila sve oko sebe,,i sad si nasla da pitas za bebu[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]
Drugoj porodilji kaze: Ako neznas sta ces sa bebom baci je u kantu[sm=smiley13.gif]

a jedna je vidjela da bebe hrane istom flasicom[sm=smiley13.gif]

A vrh je bila patronazana po imenu Afrodita da beba treba GRCATI u kamilici[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

Ja sam sokirana svime ovime....

mene ovo bas cudi jer ti bebu odmah donesu i bude cijelo vrijeme kod tebe u sobi,nose ih da ih okupaju,nahrane,i presvuku sve ostalo je tu uz tvoj krevet,prije otpusta glavna sestra nam je rekla kako i sta raditi prvih dana s bebom a kasnije je dosla i patronazna i pokazala sta treba raditi,i sta treba imati u kuci,mogu samo reci da mi je zao sto je imala takvu srecu da bude u smjeni tih doticnih sesti i da dobije takvu patronaznu [sm=smiley13.gif]




shej -> RE: Porodiliste Jezero (30.9.2013 21:51:38)

Zna li neko da li u posljednje vrijeme bebice dobijaju Violeta poklon-paket na Jezeru, jer citam na njihovoj stranici da poklone dobijaju sve porodilje, a cure se zale da im babice kradu [sm=smiley36.gif]




salmy -> RE: Porodiliste Jezero (30.9.2013 21:59:23)


IZVORNA PORUKA: shej

Zna li neko da li u posljednje vrijeme bebice dobijaju Violeta poklon-paket na Jezeru, jer citam na njihovoj stranici da poklone dobijaju sve porodilje, a cure se zale da im babice kradu [sm=smiley36.gif]

Nista ne dobivaju osim 15 % poklon bon u prodavnici u BBi u prizemlju[sm=smiley36.gif]




ada_ -> RE: Porodiliste Jezero (30.9.2013 22:18:14)


IZVORNA PORUKA: shej

Zna li neko da li u posljednje vrijeme bebice dobijaju Violeta poklon-paket na Jezeru, jer citam na njihovoj stranici da poklone dobijaju sve porodilje, a cure se zale da im babice kradu [sm=smiley36.gif]

mi smo dobili i sve zene otpustene taj dan [sm=smiley13.gif]




shej -> RE: Porodiliste Jezero (1.10.2013 12:41:10)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: shej

Zna li neko da li u posljednje vrijeme bebice dobijaju Violeta poklon-paket na Jezeru, jer citam na njihovoj stranici da poklone dobijaju sve porodilje, a cure se zale da im babice kradu [sm=smiley36.gif]

Nista ne dobivaju osim 15 % poklon bon u prodavnici u BBi u prizemlju[sm=smiley36.gif]


Wow! bas im hvala [sm=smiley13.gif]




salmy -> RE: Porodiliste Jezero (1.10.2013 14:32:25)


IZVORNA PORUKA: shej


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: shej

Zna li neko da li u posljednje vrijeme bebice dobijaju Violeta poklon-paket na Jezeru, jer citam na njihovoj stranici da poklone dobijaju sve porodilje, a cure se zale da im babice kradu [sm=smiley36.gif]

Nista ne dobivaju osim 15 % poklon bon u prodavnici u BBi u prizemlju[sm=smiley36.gif]


Wow! bas im hvala [sm=smiley13.gif]

Cak su trzile odmha da muz donese pelene za bebu...seka je ostavila taj paket pelena njima[sm=smiley13.gif] jadni mi,jadna nam Drzava i sve otislo u helac




Mama_Mia -> RE: Porodiliste Jezero (1.10.2013 14:55:54)



Wow! bas im hvala [sm=smiley13.gif]
[/quote]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif].. da nije smiješno bilo bi žalosno.. teško nama trudnicama..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>