RE: Krevetic... ? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Šta mi treba za novorođenče?



Poruka


I love youu -> RE: Krevetic... ? (6.1.2013 15:03:18)

Da vas pitam jeste li vi obracale paznju pri kupovini na razdaljinu letvica na kreveticu?Ja trebam sad nekad da kupim krevetic,i do sada nisam obracala paznju na to.Svidio mi se jedan u pofalicima sto ima,ali sam onda vidjela da on nije ispravan jer je razdaljina izmedju letvica veca od 6,5cm,sto nije ok.Pa me zanima je li to stvarno puno,jer me strah da se beba slucajno ne zaglavi.Inace nemam iskustva sa kreveticima,jer sam trudnica po prvi put.Znam da cu staviti na pocetku ogradicu od posteljine,ali ce se ona kasnije skinuti kako djete bude raslo.Plz ako neko ima iskustva nek mi kaze.




Lady26 -> RE: Krevetic... ? (6.1.2013 15:08:29)

Jos nisam cula da je neko mjerio razmak izmedju letvica na kreveticu i da ima po tom pitanju "neispravan" krevetic....
Kupis koji ti se svidja, svakako ces koristiti ogradicu....
Sretno...




felix -> RE: Krevetic... ? (6.1.2013 15:10:21)


IZVORNA PORUKA: Lady26

Jos nisam cula da je neko mjerio razmak izmedju letvica na kreveticu i da ima po tom pitanju "neispravan" krevetic....
Kupis koji ti se svidja, svakako ces koristiti ogradicu....
Sretno...
heheh potpisujem te [sm=smiley1.gif]




sirnica -> RE: Krevetic... ? (6.1.2013 15:15:26)

Ja nisam mjerila razmak, ali naravno da sam gledala da ne bude puno lufta, jer se sjećam da je moj rođak uspio provući glavu kroz balkonsku ogradu, jedva smo ga izglavili[sm=smiley36.gif]




Lady26 -> RE: Krevetic... ? (6.1.2013 15:24:02)

Ma naravno da nece niko kupiti krevet sa ogromnim razmakom (a ne vjerujem da ima takvih, ipak su kreveti za bebe), to se vidi odokativno....svakako mala beba bude pri vrhu + ogradica...tek kad malo naraste spusta se na nizi nivo...kako beba raste razmak medju letvicama se "smanjuje" naspram nje...




MicoTico -> RE: Krevetic... ? (6.1.2013 15:25:18)

zašto bi bio upitan razmak od 6.5 cm[sm=zmeden.gif]
Moja M. je spavala u krevetiću u kojem sam ja spavala kad sam bila beba. Razmak nisam mjerila, ali sobzirom da je to onaj starinski, vjerovatno je i veći od 6,5 cm. Nikad nijedan dio tijela nije zaglavila na njemu.
T. je spavao u putnom krevetiću čim je napunio 3 mjeseca jer se baš vrtio i udarao od drvene letvice. O izdržljivosti istog govori činjenica da u njemu spava 2.5 godine i nema šta ne radi od njega, a on ko nov.




Lady26 -> RE: Krevetic... ? (6.1.2013 15:27:16)

Zasto bi neko mjerio razmak? [sm=smiley36.gif]




MicoTico -> RE: Krevetic... ? (6.1.2013 15:31:22)


IZVORNA PORUKA: Lady26

Zasto bi neko mjerio razmak? [sm=smiley36.gif]

Ma to se i pitam! Koja beba ( a pogotovo tek rođena) može provući glavu između letvica na krevetiću?[sm=smiley36.gif]




amrych -> RE: Krevetic... ? (6.1.2013 15:33:25)


IZVORNA PORUKA: sirnica

Ja nisam mjerila razmak, ali naravno da sam gledala da ne bude puno lufta, jer se sjećam da je moj rođak uspio provući glavu kroz balkonsku ogradu, jedva smo ga izglavili[sm=smiley36.gif]



Ovo sam i ja uradila hahahahahaha




I love youu -> RE: Krevetic... ? (6.1.2013 15:54:28)

Ma ja nisam ni gledala te razmake samo da mi se svidja,al eto to procitah pa me uhvati strah,al znaci ipak kupujem taj pa valjda se ne zaglavi,[sm=smiley36.gif]




animagical -> RE: Krevetic... ? (6.1.2013 16:22:48)

nema potrebe ni kasnije da skidas ogradicu, jer ublazava udarce kad se beba vrti po noci..ovo mislim na veliku bebu...ali bebi je tada glava tolika da nema zive sanse da se zaglavi[sm=smiley36.gif] a u prvih pola godina vrh bebine gimnastike je prevrtanje na stomak i nazad, ne vjerujem da ce se igdje zaglavljivati[sm=smiley36.gif]




R&T@ -> RE: Krevetic... ? (6.1.2013 23:03:31)

Obratite paznju na post od IceRose

http://www.ringeraja.ba/forum/friske-vijesti-/m_1108259/mpage_26/tm.htm#1528190

Mislim da niko ne zeli kupiti krevetic koji je povucen iz prodaje zbog nesigurnosti...




I love youu -> RE: Krevetic... ? (7.1.2013 12:44:18)


IZVORNA PORUKA: tajra

Obratite paznju na post od IceRose

http://www.ringeraja.ba/forum/friske-vijesti-/m_1108259/mpage_26/tm.htm#1528190

Mislim da niko ne zeli kupiti krevetic koji je povucen iz prodaje zbog nesigurnosti...


E to je taj post na kojem sam ja vidjela krevetic koji sam htjela kupiti. To mi je i podstaklo razmisljanje o tom razmaku letvica,zato sam i htjela da pitam ovdje da vidim jel vi obracate paznju na to. Jesu li ovi krevetici povuceni sa trzista ili?




salmy -> RE: Krevetic... ? (7.1.2013 14:32:21)

Desavalo se da zaglavi nogicu...ali kad je bio veci...ali vala beba sa 2-3 mj..nema sanse

Kod nas je bas bio veliki razmak(nikad nisam mjerila)ali ni opterecavala se sa tim...uvijek je imao zastitnu ogradu i divota....A tako male bebe sigurno nikada nisu same kad spavaju....

Malo mi je prica bezveze...
Ovako je vecinom izgledao

http://slkm.at/5398910





sukibajro -> RE: Krevetic... ? (29.1.2013 11:03:22)

Ja sam se bila odlucila za drveni krevetac sa onim sipkicama, ali sada kada citam ove postove o tome kako se beba moze da zaglavi, sada sam u dilemi dali kupovati takav krevetic.




sanjaa -> RE: Krevetic... ? (30.1.2013 15:23:41)

Ma samo je bitno koje su dimenzije između šipki, da se bebici glava ne zaglavi.




Medi_87 -> RE: Krevetic... ? (1.2.2013 18:06:56)

ma nema sanse da će se zaglaviti glavica pa nije promjera ni 9,10 a ni 12 mm glava djeteta svakako treba opbrtaiti pozornost da ne budu ni siroke sipke, ali treba gledati da je krevetić stabilan, da nema nekih kerefeka po sebi kao sto ima ovaj sto je označen kao nesiguran sto ima ove krugove koji mogu ispasti pa ne d'o Bog djetetu na glavu, uostalom večina nas stavlaj ogradice koje će ublaziti udarce ako je beba nemirna mi i dan danas imamo s jedne stranice ogradicu




Lavica28 -> RE: Krevetic... ? (10.2.2013 19:03:15)

Ako je neko u fazi kupovine krevetića, info da je u Adaxu na Pofalićima sniženje svih krevetića i komodica 40%, jer  se sele u Altu. I ostale stvari su im snižene oko 20-30%, ali ova ponuda krevetića je super! Meni su njihovi definitivno najljepši u gradu.




I love youu -> RE: Krevetic... ? (10.2.2013 19:13:03)

Koliko su im krevetici snizeni? Ja sam htjela kod njih kupiti oko nove godine, iisto im bilo snizenje, medjutim sta su oni uradili, povecali pocetne cijene I onda na to je bilo 30% tako da sam se bila naljutila na njih.




draguljče -> RE: Krevetic... ? (10.2.2013 20:11:51)

Zato smo mi kupili Graco Pack & Play i prezadovoljna sam. Koristila za oba djeteta, i nikad nikakvih problema nije bilo. Sinoć smo ga spakovali [sm=smiley13.gif], baš mi neobično. [sm=smiley1.gif]




cipi -> RE: Krevetic... ? (30.3.2013 11:33:21)

ja sam i prosli put i sad gledala da kupim drveni i da su one sipkice blize, da nisu puno razmaknute ili ovakve kao sto je ovdje slucaj:

[img]http://imgb.pik.ba/galerija/2012-11/20-09/slika-32792-2012-11-1353444850-thumb.jpg[/img]
(ovaj mi se cini najnesigurnijim kreveticem na svijetu)
iako bude ogradica skroz okolo i nije se niko koga znam tako zaglavio mene opet strah [sm=smiley36.gif]
tog starog krevetica vec odavno nemamo pa smo sad na piku kupili jedan predivan, sa madracem nas kostao 100 KM
izgleda ovako:

[img]http://www.bambino.rs/images/krevetic/suzy_sa_fiokom/014.png[/img]





Azura -> RE: Krevetic... ? (8.4.2013 0:54:26)

ja dobila na poklon vikend krevetac kupljen u Fis-u.Kako kazu poklonjenom konju u zube se negleda,da mi oci ne para ono"made in china"ja se zabrinula,neznam sta da radim nisam ga jos iz kutije ni izvadila da vidim kakav je.Cula sam da su se nek krevetici,kolica i jos neke stvari za bebe navodno povlace iz prodavnica,u sto ja toliko i ne vjerujem,kod nas je sve uporeno.Uzela sam ime krevetca i model koji je jedini kineski na ovoj listi,da sutra provjerim.Dali iko zna jeli ovo potpuna lista ili ima jos sto testiraju,tj.ako ovaj moj krevetac nije taj zabiljezeni,mogu li se nadati da je "safe" za moju bebicu,a ako nije pokusat cu da ga vratim i donaplatim za drveni.Nadam se da cu uspjeti jer nemam racuna.




Medi_87 -> RE: Krevetic... ? (8.4.2013 17:04:14)

Ako nemas racuna cisto sumnjam[sm=zmeden.gif]




Skvo RR -> RE: Krevetic... ? (9.4.2013 10:05:18)

IZVORNA PORUKA: Azura

ja dobila na poklon vikend krevetac kupljen u Fis-u.Kako kazu poklonjenom konju u zube se negleda,da mi oci ne para ono"made in china"ja se zabrinula,neznam sta da radim nisam ga jos iz kutije ni izvadila da vidim kakav je.Cula sam da su se nek krevetici,kolica i jos neke stvari za bebe navodno povlace iz prodavnica,u sto ja toliko i ne vjerujem,kod nas je sve uporeno.Uzela sam ime krevetca i model koji je jedini kineski na ovoj listi,da sutra provjerim.Dali iko zna jeli ovo potpuna lista ili ima jos sto testiraju,tj.ako ovaj moj krevetac nije taj zabiljezeni,mogu li se nadati da je "safe" za moju bebicu,a ako nije pokusat cu da ga vratim i donaplatim za drveni.Nadam se da cu uspjeti jer nemam racuna.

provjeri u agenciji za nadzor nad trzistem, oni imaju listu nesigurnih kolica, krevetica i druge opreme za bebe.




vjestica -> RE: Krevetic... ? (9.4.2013 12:35:07)

kakav je madrac najbolji
danas onako geldam , čisto da vidim šta ima i kolike su cijene, kad mi žena najbraja mardac ovako, madrac onako memory pjena, sa žicom, bez žica [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]
koaj je razlika i koliko je bitno?
kakav izabrati?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>