RE: Zensko ime (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


Hannan -> RE: Zensko ime (23.2.2014 21:10:42)

Zejna (moja kcerka), Hanan, Iman, Esma, Zejneb, Alijah...




Bubydina -> RE: Zensko ime (23.2.2014 22:46:37)

Pa najbitnije mi je da je muslimansko i da ima lijepo znacenje(da nema bas nesto ruzno u prijevodu) ... lijepa su mi neka imena ali jos ni za jedno ne mogu bas ono reci to je to ...
npr. amina,iman,merjem,inaya...





adissa_ -> RE: Zensko ime (24.2.2014 11:51:24)



Nezrina,Samija,Rania,Alima




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (24.2.2014 13:35:50)

Zejna[sm=bravo.gif] , Esma je prelijepo i Zejneb




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (24.2.2014 13:37:54)

Samija [sm=smiley1.gif],Rania[sm=love.gif]




Ajlaaaa -> RE: Zensko ime (25.2.2014 18:10:57)

Aleyna,Riana,Inaya,Aylin,Rania,Taida,Ajra

Fina imena su mi i : Anaya,Ayana ( znal koja sta znace ova imena i jesul muslimanska? )




chantal -> RE: Zensko ime (26.2.2014 9:15:28)

Nikad čula,neobična su,meni lično se ne sviđaju.Proguglaj malo o značenju,valjda nađeš nešto.


ja se jezim vise od ovih imena poput Hana,Sara,Lara,Lana da se niko ne uvrijedi ali ne volim ta precesta imena


Česta jesu,ali vala bolje biti Hana/Sara/Lana kao svaka 3-4 djevojčica nego jedna jedina Fevzijja / Selsebila / Ibtisam / i sl [sm=smiley1.gif] moje misšljenje.




elmaL -> RE: Zensko ime (26.2.2014 9:33:01)


IZVORNA PORUKA: Mahidevran 6

Zejna[sm=bravo.gif] , Esma je prelijepo i Zejneb


svidjaju mi se ova imena [sm=bravo.gif]

ja nisam pobornik imena koja imaju u sebi slova koja ne postoje u našem jeziku, niti dupla slova u imenu, po meni što jendostavnije to ljepše...ali naravno svako daje ime koje se njemu svidja, i tu ne bih nikad rekla što to ime i sl.

naša curica će biti AJNA aBd [sm=pikapoka2.gif]




Galicia -> RE: Zensko ime (26.2.2014 11:32:37)

Fevzijja / Selsebila / Ibtisam



[sm=zz_banghead.gif]




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (26.2.2014 13:51:01)

Ma kazem takva imena ta previse neobicna[sm=smiley36.gif] ali ja licno ne volim imena kojih ima previse ...




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (26.2.2014 13:56:50)


IZVORNA PORUKA: Ajlaaaa

Fina imena su mi i : Anaya,Ayana ( znal koja sta znace ova imena i jesul muslimanska? )


Da bas su lijepa[sm=bravo.gif] ,ali ne mogu naci znacenje na googlu ....mislim da jesu muslimanska[sm=smiley1.gif]




emy24 -> RE: Zensko ime (26.2.2014 14:42:25)

moja curica se zove Ejna i bas je fino i neobicno,a muslimansko je




MicoTico -> RE: Zensko ime (27.2.2014 11:12:50)

IZVORNA PORUKA: emy24

moja curica se zove Ejna i bas je fino i neobicno,a muslimansko je

I meni se baš sviđa




elmaL -> RE: Zensko ime (27.2.2014 11:34:39)


IZVORNA PORUKA: emy24

moja curica se zove Ejna i bas je fino i neobicno,a muslimansko je


očito nam se svidjaju ista imena [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]

i ja imam Emina, a sad bi trebala biti Ajna aBd [sm=smiley1.gif]




ananas_ze -> RE: Zensko ime (27.2.2014 12:02:57)


IZVORNA PORUKA: emy24

moja curica se zove Ejna i bas je fino i neobicno,a muslimansko je

i meni se svidja,a koliko sam cula nije muslimansko,sta znaci? odkud potice?




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (27.2.2014 17:48:04)

Ejna jeste muslimansko (arapsko)ime,lijepo je i neobicno [sm=bravo.gif]
Ime Ejna je izvedenica od arapske riječi ajn, ar. عَيْن, u značenju velikan, prvak, istaknuta ličnost, oko, izviđač, pupoljak, prsten, zlatnik, Sunce, znanje, zdravlje i tako dalje.




Bubydina -> RE: Zensko ime (28.2.2014 11:58:12)

Zna li neko značenje imena Inaya??? [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (28.2.2014 14:27:01)

Inaya - arapsko ime ,znacenje:dar od Boga...[sm=smiley1.gif]




emman -> RE: Zensko ime (1.3.2014 1:17:16)

Veliki pozdrav,
želim da vam ispričam svoje iskustvo sa imenom moje kćerke.Prije dvije godine kad sam se trebala poroditi puno sam istraživala o imenima i njihovom značenju.Odlučila sam dati svojoj curici ime Emman po jednoj arapkinji, značenje ovog imena je vjera.Da bih bila sigurna da je to ime prikladno za djevojčicu poslala sam mail Fondaciji Mulla Sadra i oni su mi odg. da je ime ok,samo je kod nas neobično jer se ne završava na slovo a. Međutim,danas ovo ime kod nas, ima drugo značenje vojskovođa,sigurnost i isključivo je muško.Kad tražim na engleskom onda piše da je žensko i da znači vjera.Tako da sam sad zbunjena,kako se poslije dvije god. kod nas promijenilo značenje.




Bubydina -> RE: Zensko ime (1.3.2014 11:32:49)

IZVORNA PORUKA: emman

Veliki pozdrav,
želim da vam ispričam svoje iskustvo sa imenom moje kćerke.Prije dvije godine kad sam se trebala poroditi puno sam istraživala o imenima i njihovom značenju.Odlučila sam dati svojoj curici ime Emman po jednoj arapkinji, značenje ovog imena je vjera.Da bih bila sigurna da je to ime prikladno za djevojčicu poslala sam mail Fondaciji Mulla Sadra i oni su mi odg. da je ime ok,samo je kod nas neobično jer se ne završava na slovo a. Međutim,danas ovo ime kod nas, ima drugo značenje vojskovođa,sigurnost i isključivo je muško.Kad tražim na engleskom onda piše da je žensko i da znači vjera.Tako da sam sad zbunjena,kako se poslije dvije god. kod nas promijenilo značenje.


Ja mislim da jest žensko,i da je značenje tako kao i od Iman,ali kod nas su običaji drugaciji,i pola imena bosanskih nije muslimansko,nego su oni sami smišljali i okretali mjenjali po koje slovo....Meni je isto jako lijepo Iman,ali mužu nije toliko za to ime,baš zbog drugih,jer kako će zvati,ono neobično,i tako,,,a ima dosta curica s tim imenom,a ima i onih Imana,naši Bošnjaci dodaju "a" na kraju...a ne brini ti draga,ime je sigurno muslimansko,i lijepog značenja,za imena naše djece ćemo odgovarati,zato smo znamo biti zabrinuti,,,Emman je 100% lijepog značenja




Bubydina -> RE: Zensko ime (1.3.2014 11:34:10)


IZVORNA PORUKA: Mahidevran 6

Inaya - arapsko ime ,znacenje:dar od Boga...[sm=smiley1.gif]


Stvarno,ja sam prije toliko tražila,i našla sam da je arp. porijekla a značenje BRIGA....hvala draga,a gdje si ti našla značenje [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (1.3.2014 16:41:04)

Ma ne znam negdje sam ga iskopala [sm=smiley36.gif] neka stranica sa arapskim [sm=rozacrtici.gif] imenima ... Evo sad gledam da je nadjem da ti ostavim link imalo je i drugih lijepih imena nego sam zaboravila gdje,sad trazim ne mogu nikako pronaci [sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]




reallove -> RE: Zensko ime (2.3.2014 12:05:23)


IZVORNA PORUKA: emman

Veliki pozdrav,
želim da vam ispričam svoje iskustvo sa imenom moje kćerke.Prije dvije godine kad sam se trebala poroditi puno sam istraživala o imenima i njihovom značenju.Odlučila sam dati svojoj curici ime Emman po jednoj arapkinji, značenje ovog imena je vjera.Da bih bila sigurna da je to ime prikladno za djevojčicu poslala sam mail Fondaciji Mulla Sadra i oni su mi odg. da je ime ok,samo je kod nas neobično jer se ne završava na slovo a. Međutim,danas ovo ime kod nas, ima drugo značenje vojskovođa,sigurnost i isključivo je muško.Kad tražim na engleskom onda piše da je žensko i da znači vjera.Tako da sam sad zbunjena,kako se poslije dvije god. kod nas promijenilo značenje.
Eman jest zensko ime...Eman(Iman) znaci vjera...




emči -> RE: Zensko ime (2.3.2014 15:19:07)

A ja poznajem 5 dječaka koji se zovu Eman, i baš mi je to nekako muško ime. Ali u drugim sredinama je to možda drugačije. Na netu nađoh da značenje- pouzdan, povjerljiv, siguran.




teacher75 -> RE: Zensko ime (2.3.2014 17:16:50)

I ja znam ovdje nekoliko djecaka eman a saamo jednu curicu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>