RE: Zensko ime (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (2.3.2014 21:47:51)

Ja znam samo djecake Eman ,ali u arapskim zemljama je to zensko ime ,a kod nas se uzima kao musko [sm=zmeden.gif]




emman -> RE: Zensko ime (3.3.2014 10:02:03)

Iskreno se nadam da je značenje lijepo,jer mi je to važno.Čak sam razmišljala da joj promijenim ime,ali muž neće ni da čuje.IJa radim u vrtiću i imam dva dječaka Eman.Najnovija informacija koju sam dobila od momka koji je diplomirao arapsku književnost je da ovo ime ne postoji, već da je eman termin koji se koristi u vojsci.[sm=zmeden.gif]




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (3.3.2014 13:52:22)

Ma ne brini znacenje je vjera [sm=smiley1.gif]...Bolje sto joj nisi mijenjala ime ...a to sto se tice vojske ,nesto mi je cudno [sm=zmeden.gif]
ime Emir je nekada oznacavalo titulu princa,plemica i nije se davalo kao ime,a sad se smatra prelijepim imenom..[sm=smiley1.gif]
Bez brige ,tvoja djevojcica ima lijepo zensko ime ,medjutim kod nas ga nose uglavnom djecaci [sm=smiley36.gif]tako da je greska do nase zemlje mi sve izvrcemo pa i imena [sm=smiley36.gif]




Hannica -> RE: Zensko ime (3.3.2014 13:58:51)

Predlazem da Mahidevran stavimo za moderatora na temama o imenima.[sm=smiley36.gif]




emman -> RE: Zensko ime (3.3.2014 15:25:03)

Hvala vam puno na odgovorima i komentarima.Malo mi je lakše kad čujem i druga mišljenja [sm=smajl.gif]




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (3.3.2014 21:11:05)

[sm=smiley4.gif][sm=smiley4.gif]Moze,sto da ne [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=zz_giggle.gif]




Ajlaaaa -> RE: Zensko ime (3.3.2014 21:38:38)


IZVORNA PORUKA: Hannica

Predlazem da Mahidevran stavimo za moderatora na temama o imenima.[sm=smiley36.gif]


Slazem se [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




sara123 -> RE: Zensko ime (4.3.2014 19:34:47)


IZVORNA PORUKA: emči

A ja poznajem 5 dječaka koji se zovu Eman, i baš mi je to nekako muško ime. Ali u drugim sredinama je to možda drugačije. Na netu nađoh da značenje- pouzdan, povjerljiv, siguran.


Pa i jeste musko ime, i znaci upravo to sto si navela.

Emman, ta kolegica po kojoj si dala ime je najvjerovatnije Iman, ali na engl.se pise Eman. (isto djecak forumasice reallove je Ameen, jer zivi u Jordanu, koristi se engleskim jezikom, ali po bosanski on je Emin)
Znaci Iman po bosanski i to je 100 % zensko ime (bez obzira na nepostojanje -a- na kraju[sm=smiley29.gif]/kao Merjem, Zejneb, itd) i znaci vjera.




Galicia -> RE: Zensko ime (4.3.2014 19:44:18)

Ja jos ni jednu amerikanku ne poznajem da se zovu eman a poznajem par njih koje se Zovu iman. Tako da to sto si napisala veze nema s vezom.




sara123 -> RE: Zensko ime (4.3.2014 19:53:40)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Ja jos ni jednu amerikanku ne poznajem da se zovu eman a poznajem par njih koje se Zovu iman. Tako da to sto si napisala veze nema s vezom.


Jel'ti to meni? [sm=smiley1.gif]




Galicia -> RE: Zensko ime (4.3.2014 20:06:34)

Da tebi.




teacher75 -> RE: Zensko ime (4.3.2014 20:12:40)

Eman se na eng.nikako ne moze citati kao iman




sara123 -> RE: Zensko ime (4.3.2014 20:41:08)

Dobro, vas dvije amerikanke [sm=smiley36.gif]
ja pricam za arape, ova forumasica koja je pitala, valjda kako skontah dala ime po toj nekoj svojoj kolegici arapkinji, a oni tako pisu kad pisu svoja imena latinicnim pismom. Zivjela s njima i ne pricam napamet[sm=smiley1.gif]




emman -> RE: Zensko ime (5.3.2014 0:23:38)

Svi je zovu Emman,a ne Iman.Samo u našem prevodu piše da je ime za dječake.Totalno sam zbunjena [sm=smiley13.gif]




Galicia -> RE: Zensko ime (5.3.2014 0:39:58)

Eman je Eman, a Iman je Iman.
Osim ako si htjela da se pise Eman, a da se izgovara Iman.




emman -> RE: Zensko ime (5.3.2014 0:48:22)

Ma ne,isto se piše i izgovara.Sad sam ovo našla:

Additional information about the name Eman:
Eman is a name found used for both boys and girls. it is thought to have two possible origins. It can be a variant of the unisex name Iman, which is of Arabic origin and is said to mean ‘Faith’. Alternatively, the name could be a short form of the masculine Emmanuel, but this name is specifically masculine.





somaja -> RE: Zensko ime (5.3.2014 15:46:20)

Najla Farah,,,Ja volim malo cudnija imena posto i sama imam jako cudno ime ako ne i unikatno [sm=smiley1.gif]




canim -> RE: Zensko ime (5.3.2014 16:37:18)

A sta je problem sa Eman imenom [sm=zmeden.gif] pa ako ti se svidja kakve to veze ima sto nose i djecaci, ima djecaka i curica sa imenima Noa, Vanja, Mirza i slicno.

Farah i Najla i nisu bas cudna imena, cak su na listi medju 100 najpopularnijih imena u BiH.A Najla je lijepo nase starinsko ime , od moje nane r. sestra se zvala tako :)




somaja -> RE: Zensko ime (5.3.2014 17:01:34)

CANIM ma i u mom kraju bilo dosta starih osoba ali su se zvale Naila ali ne i Najla. U pravu si da ta imena vise i nisu cudna kao i mnoga druga jer se na nasim prostorima daju vec zadnjih 20-tak god.,nekad su bilaa..Da mogu dala bih svoje danas-sutra [sm=smiley2.gif]




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (7.3.2014 16:10:23)

Kako vam se svidja ime SAHRA[sm=smiley27.gif] ? Meni je bas prelijepo i neobicno ali ne znam znacenje ,nikako ne mogu pronaci...[sm=smiley13.gif]
Da li zna neko znacenje imena RUMEJSA [sm=smiley1.gif] ?




reallove -> RE: Zensko ime (7.3.2014 16:29:00)

Citava rasprava oko imena Eman[sm=smiley36.gif]..ovdje je Eman zensko ime,pisu ga Eman,izgovaraju Iman...




lala0606 -> RE: Zensko ime (7.3.2014 16:31:53)

tri curice znam s imenom eman... nisam josnaletila na djecake s istim[sm=zmeden.gif][sm=smiley1.gif]




emman -> RE: Zensko ime (7.3.2014 16:43:23)

Polemika oko imena Emman je zbog značenja,naišla sam na različita značenja.Ne morate odmah biti ironični jednostavno ne morate ništa napisati ako vam je smiješno ono što sam pitala.Meni jako puno znači da saznam tačno značenje i hvala svima koji su se trudili da mi pomognu.Baš ste me obradovali što ste rekli da imaju još tri djevojčice sa ovim imenom,je li u Sarajevu ili....?




lala0606 -> RE: Zensko ime (7.3.2014 16:59:14)

da u Sarajevu, licno znam 3 djevojcice.... i cak mi je to ime prelijepo... neka je ona tebi ziva i zdrava , no siki riki za ime... evo sad dok tipkam pitam ukucana cije je ime eman zensko ili musko ... svi uglas zensko... jos me muz cudno pogleda hahahha sta ti trazis zenska imena da mi nemas sta saopstit[sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




emman -> RE: Zensko ime (7.3.2014 22:20:35)

hahaha hvala puno, najbitnije je da su nam živi i zdravi kao što ste i rekli [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>