RE: Zensko ime (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


Galicia -> RE: Zensko ime (13.8.2014 15:45:58)

Pa nek se sestra javi ovdje, ona ocekuje dijete. [sm=smiley36.gif]
Meni je lijepo ime Lara i Lola.




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (13.8.2014 20:06:01)

Meni su od navedenih prelijepa:Amani,Nedzla,Azra,Selma




Azja -> RE: Zensko ime (14.8.2014 1:35:05)

Galicia

Ali ja cu biti kuma [sm=bravo.gif] i seka i ja cemo skupa odluciti [sm=jezicek.gif][sm=nosecka.gif]




Almasa_T -> RE: Zensko ime (19.8.2014 15:09:25)

Drage moje ja sam novopecena trudnica i nova sam na forumu. Drago mi je da postoji ovakva jedna stvar koja ce nama mladim mamama pomoci sa korisnim savjetima. Muz i ja smo uzbudjeni zbog dolaska bebe i jedna cekamo da se to desi. Prosle srijede saznali smo da nam mala princeza dolazi i vec razmisljmo o imenima. Imate li vi nekih prijedloga? Volimo neka medjunarodna imena koja nekako isto zvuce na vise jezika.




Almasa_T -> RE: Zensko ime (22.8.2014 13:16:12)

Kad smo vec poceli pricati o ovome evo koja se to imena najcesce daju kod nas u BiH. Nama se svidja Sofija :) http://www.ljepotaizdravlje.ba/porodica/vi_i_vase_dete/novosti/najpopularnija-zenska-imena-u-bih




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (4.9.2014 18:50:27)

Neka je sa srecom [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Moji predlozi su:Atija,Dalija,Kalina,Luna,Latifa,Rehana,Amani,Zejna,Zana,Iris,Hava[sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




teacher75 -> RE: Zensko ime (4.9.2014 23:19:12)


IZVORNA PORUKA: Almasa_T

Drage moje ja sam novopecena trudnica i nova sam na forumu. Drago mi je da postoji ovakva jedna stvar koja ce nama mladim mamama pomoci sa korisnim savjetima. Muz i ja smo uzbudjeni zbog dolaska bebe i jedna cekamo da se to desi. Prosle srijede saznali smo da nam mala princeza dolazi i vec razmisljmo o imenima. Imate li vi nekih prijedloga? Volimo neka medjunarodna imena koja nekako isto zvuce na vise jezika.

Lana, dalia, mona, nora, lara, lena, luna, nina, tina, stela, ...




Medić* -> RE: Zensko ime (4.9.2014 23:46:24)

Evo jos koje medjunarodno Ema, Ena, Hana.




veeseelaa -> RE: Zensko ime (5.9.2014 0:16:43)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Almasa_T

Drage moje ja sam novopecena trudnica i nova sam na forumu. Drago mi je da postoji ovakva jedna stvar koja ce nama mladim mamama pomoci sa korisnim savjetima. Muz i ja smo uzbudjeni zbog dolaska bebe i jedna cekamo da se to desi. Prosle srijede saznali smo da nam mala princeza dolazi i vec razmisljmo o imenima. Imate li vi nekih prijedloga? Volimo neka medjunarodna imena koja nekako isto zvuce na vise jezika.

Lana, dalia, mona, nora, lara, lena, luna, nina, tina, stela, ...


dana, hana, bana, kana, mina

ena, lea, mea, tea








MicoTico -> RE: Zensko ime (5.9.2014 9:13:44)

IZVORNA PORUKA: Almasa_T

Drage moje ja sam novopecena trudnica i nova sam na forumu. Drago mi je da postoji ovakva jedna stvar koja ce nama mladim mamama pomoci sa korisnim savjetima. Muz i ja smo uzbudjeni zbog dolaska bebe i jedna cekamo da se to desi. Prosle srijede saznali smo da nam mala princeza dolazi i vec razmisljmo o imenima. Imate li vi nekih prijedloga? Volimo neka medjunarodna imena koja nekako isto zvuce na vise jezika.

Una, Lana, Hana, Stela, Sara,...




MicoTico -> RE: Zensko ime (5.9.2014 9:17:12)

Evo još jednog prijedloga, to je inače moj nadimak od djetinstva(iako nema veze s mojim imenom, ali tako me svi zovu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]).
Baš je univerzalno
http://www.znacenje-djecijih-imena.com/naam/Tana




teacher75 -> RE: Zensko ime (5.9.2014 9:22:58)

ja bi dodala jos i: ada i tara




ljubi_1985 -> RE: Zensko ime (5.9.2014 9:27:05)

Ema Ena Lara Ajna Sejla [sm=smiley1.gif]




Almasa_T -> RE: Zensko ime (5.9.2014 13:57:00)

Drage moje, hvala vam svima. Baš ste dale dosta prijedloga. Ova kraća imena su super i zahvalna nekako ne mogu ti prikačiti nadimak. Ja sam uvijek imala neki nadimak [sm=smiley1.gif]




hadzimustra -> RE: Zensko ime (11.11.2014 14:57:52)

Nasa ljubica stize u decembru i mi smo vec odlucili da bude Zana (vila) [sm=bravo.gif]




Galicia -> RE: Zensko ime (11.11.2014 17:09:44)

Zana je bas lijepo ime. [sm=bravo.gif]




kocka -> RE: Zensko ime (9.5.2015 20:58:42)

Pitanje: sve vise cujem da se daju imena kao sto su Farah i Sarah, jasno mi je recimo na engleskom kako to zvuci, ali kako kod nas? Kako se zovu ta djeca, izgovara li se uopste to h ili se izostavlja? I kako se dozivaju ta djeca? Nisam uzivo srela nikoga, ali sam procitala da postoji..




teacher75 -> RE: Zensko ime (9.5.2015 21:05:01)

Ovi koje ja poznajem izgovaraju kako se pise, znaci sa h na kraju




Galicia -> RE: Zensko ime (9.5.2015 21:21:25)

I meni je to bilo malo nejasno, pogotovo sa h na kraju. Samo sam ovdje cula da se to h izgovara.




Medić* -> RE: Zensko ime (9.5.2015 21:45:45)

IZVORNA PORUKA: teacher75

Ovi koje ja poznajem izgovaraju kako se pise, znaci sa h na kraju


Da.

Poznajem i osobe koje imaju Sara ime. A i one koje nose ime Sarah.

Poznajem i Hana i Hanah.


Ako je Sarah - tako se i izgovara ( bar kod nas :)




Galicia -> RE: Zensko ime (9.5.2015 21:50:40)

Jesul to onda dva razlicita imena Sara i Sarah?
Umma i Ummah?




Medić* -> RE: Zensko ime (9.5.2015 21:54:01)

IZVORNA PORUKA: Galicia

Jesul to onda dva razlicita imena Sara i Sarah?
Umma i Ummah?


Mislim da su ista.
Za Umma, Umah, Uma znam da jesu.

A sve mi se cini i ova dva da imaju ista znacenja, mozda princeza ??

Samo eto znam osobe sa imenima Sara i Sarah.
Neko ce valjda pojasniti bolje....




kocka -> RE: Zensko ime (9.5.2015 22:32:30)

A kako funcinisete sa imenima koja se ne citaju kao sto pise, npr. Umma i sl., zar nije malo neprakticno (osim ako ne zivite negdje u inostranstvu)? Npr. stalno se mora naglasavati pise se tako i tako.. sad je naisla neka najezda tih imena, imamo i lijepih domacih imena, ili bar verzija koje se pisu kako se cita..




Medić* -> RE: Zensko ime (9.5.2015 22:36:02)


IZVORNA PORUKA: kocka

A kako funcinisete sa imenima koja se ne citaju kao sto pise, npr. Umma i sl., zar nije malo neprakticno (osim ako ne zivite negdje u inostranstvu)? Npr. stalno se mora naglasavati pise se tako i tako.. sad je naisla neka najezda tih imena, imamo i lijepih domacih imena, ili bar verzija koje se pisu kako se cita..


Moja je mala Umma.
U dokumentima pise tamo.
Uma ili Umma svejedno ( bar koliko ja znam )
Nije tesko procitati [sm=smiley36.gif]




kocka -> RE: Zensko ime (9.5.2015 22:45:15)

Ma nije tesko procitati, naravno [sm=smiley1.gif]
ali ides da prijavis dijete negdje i pitaju kako se zove, ti kazes Umma sa dva m? Ili kako?
Kakva je nasa administracija, mogu misliti sta se sve desava.. [sm=smiley36.gif]

Npr. ja imam dva prezimena, bez crtice, i to moram naglasavati jer ako upisu crticu onda to vise nisam ja, kao... i takve stvari..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>