RE: Zensko ime (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


Medić* -> RE: Zensko ime (9.5.2015 22:50:39)


IZVORNA PORUKA: kocka

Ma nije tesko procitati, naravno [sm=smiley1.gif]
ali ides da prijavis dijete negdje i pitaju kako se zove, ti kazes Umma sa dva m? Ili kako?
Kakva je nasa administracija, mogu misliti sta se sve desava.. [sm=smiley36.gif]

Npr. ja imam dva prezimena, bez crtice, i to moram naglasavati jer ako upisu crticu onda to vise nisam ja, kao... i takve stvari..


Da naglasim sa dva M.

Kako mislis bez crtice ?
Ni meni nema crtica izmedju dva prezimena....Ako ne razumiju napisem im [sm=smiley36.gif]




kocka -> RE: Zensko ime (9.5.2015 22:55:15)

pa imas dva prezimena sa crticom izmedju i bez, kao neko-nekic i neko nekic [sm=smiley36.gif]
i to su dva razlicita prezimena..
al ajd Umma jos i jednostavno prolazi, ima ovih sto se citaju skroz drugacije, a pisu drugacije.. komplikacije.. mada, dobro, ima naroda pa sto bi jednostavno kad moze i komplikovano.. [sm=smiley36.gif]




Medić* -> RE: Zensko ime (9.5.2015 23:04:07)

Ma da razumijem. i kod mene nema crtica [sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Zensko ime (9.5.2015 23:06:12)

i moje ime ima dva dupla slova, i nemam problema oko nanglasavanja kako se pise.
Ko ne razumije, izvadis licnu i zdravo djaci. Ili slovo po slovo na saaaaav glas im kazes. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Medić* -> RE: Zensko ime (9.5.2015 23:11:32)


IZVORNA PORUKA: Galicia

i moje ime ima dva dupla slova, i nemam problema oko nanglasavanja kako se pise.
Ko ne razumije, izvadis licnu i zdravo djaci. Ili slovo po slovo na saaaaav glas im kazes. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Da, ako treba i zapisat cu [sm=smiley36.gif]




Emica_sa -> RE: Zensko ime (9.5.2015 23:16:39)

i moja curica je Ella,samo kazem dva l[sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: Zensko ime (9.5.2015 23:22:59)

moj je alan pa moram naglasit uvijek da nije alen vec alan sa a[sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: Zensko ime (9.5.2015 23:23:43)

il kazem alan kao alan ford[sm=smiley36.gif]




irenaSA -> RE: Zensko ime (10.5.2015 9:00:19)


IZVORNA PORUKA: kocka

Pitanje: sve vise cujem da se daju imena kao sto su Farah i Sarah, jasno mi je recimo na engleskom kako to zvuci, ali kako kod nas? Kako se zovu ta djeca, izgovara li se uopste to h ili se izostavlja? I kako se dozivaju ta djeca? Nisam uzivo srela nikoga, ali sam procitala da postoji..


Ja imam Sarah i zovem je baš, tako, kako se piše, SARAH, sa svim pročitanim..izgovorenim slovima..tako je i dozivamo..ne znam zašto bi to bio problem...izgovoriti glas H[sm=zmeden.gif]
Ovo Halilović progovara iz mene[sm=smiley36.gif]
Moja curica insistira da je i prijatelji zovu punim imenom a ne nadimkom.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]