RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


anandi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (29.12.2016 19:07:56)

Dobro vece zenice, evo i mene nakon nekoliko dana.
mm mi je par dana slobodan pa s njim provodim vrijeme. Vidim svasta se pisale a ja nista upratila nisam.
Znam da nam je zelimo bebu trebala danas na pregled [sm=zmeden.gif] cekam izvjestaj i nadam se da je sve ok
Ja sam ok, pupo raste i ne da mi nista obuci [sm=smiley36.gif] Evo danas sam nasla neke helanke koje mi gode na stomak. Iskreno bas mi je tesko uganjat i njih...ima ih dosta al pretezno je guma jaka a mene stomak od clexana uzasno boli i sve me na tim mjestima uboda zulja.
Moja mrvica danas i jucer slabo se javlja...uhvati me neka griznja savjest sto sam jucer popravljala zub sa anestezijom [sm=smiley13.gif] dok sam bila na stolici lupko je i poslije nista. Danas samo jednom...Sve se tjesim da je jos rano, sad sam 19+3.

3_godine cestitam ti draga na iznenadnoj trudnoci [sm=bravo.gif] i zelim ugodnu i skolsku trudnocu. Sve sto te zanima slobodno pitaj




Zelimo_bebu -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (29.12.2016 19:21:06)

Vecer evo i mene...danas smo samo prosli kroz Tuzlu jer je MM zurio na posao..zaspala sam oko tri evo naloprije se probudila...uglavnom pregled je dobro proaao...mrvica je dobro...narasla je...mase i rukama i nogama...bas sam sva ushicena izasla sa pregleda...




Zelimo_bebu -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (29.12.2016 19:22:49)

Anandi dobre helanke imas u newyorkeru ja sam sebi kupila uopce ne stezu i dobre su za pupu...
Zaboravih vam reci danas na vaganju smrsala [sm=smiley36.gif] a mislila sam da me jelo preko Bozica dokrajcilo




anandi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (29.12.2016 19:32:48)

Zelimo bebu bas mi je drago da mrvica fino napreduje [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Ja sam gledala helanke ovdje u newyorkeru i ove mi ne pasu. Pupo mi je bas porastao a helanke ako su duboke bas mi dodu negdje do pupka pa kad god se sagnem nazulja i zaboli, a opet one plitke dodu ispod stomaka ali onda su nogavice kratke [sm=smiley36.gif]
Ma izgurat ce se vec nekako, ionako se sad slabo krecem po ovoj hladnoci




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (29.12.2016 19:46:16)

Jest mi drago kad se raspisete[sm=bravo.gif] imam sta citati i da nisam jedina koja pise svake sekunde[sm=smiley36.gif]

Idemo redom haha

3GODINE [sm=bravo.gif]zelim ti urednu trudnocu do kraja aBd i sto laksi porod .mashalla bas mi drago kad cujem ovakve vijesti :) odmah cemo te uvrstiti u spisak i slobodno nam se javljaj i pitaj sta god ;)

COVERED ne brini za probadanja ,to je sve normalno ,siri se maternica ..jesul ko menstrualni bolovi ili zigne tu i tamo ?! Sve je to ok al za svaki slucaj pij tekucine ,cajeve ,brusnicu mozes u slucaju da je ne daj Boze kakva upalica ..al mislim da nemas razloga za brigu ...ja stalno imam probadanja u donjem dijelu[sm=smiley1.gif] nekad toliko istegnem ligamente da mislim da cu se poroditi [sm=smiley36.gif]popij usput i mg prah

ANANDI i ja sam pod anestezijom radila zub u oktobru ...znaci bila nekih 5,5 mj ...ne znam tacno koja sedmica ...i sve ok ....mislim da ne trebas da se brines :) nekad se cesce javljaju nekad rijedje ..ja u tom periodu sam mozda svaki 2 dan osjecala bebca :)

ZELIMO BEBU [sm=bravo.gif]za kontrolu




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (29.12.2016 19:47:30)


SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA[sm=bravo.gif]

DECEMBAR 2016

24.12. bambi1 [sm=modricrtici.gif]porodila se



JANUAR 2017 [sm=smiley1.gif]

04.01 pcelica 23[sm=modricrtici.gif] porodila se[sm=bravo.gif]
05.01. NARI
06.01. midnight489 [sm=rozacrtici.gif]
19.01. aidicaa [sm=modricrtici.gif]



FEBRUAR 2017 [sm=smiley1.gif]

02.02. saraa
02.02. manuela [sm=modricrtici.gif]
05.02. Zeze
09.02. Bubamara92 [sm=modricrtici.gif]
28.02. Lina85



MART 2017 [sm=smiley1.gif]

05.03. ananas_ze [sm=modricrtici.gif]
06.03. bejbibi [sm=modricrtici.gif]
17.03. Amela89 [sm=modricrtici.gif]



APRIL 2017 [sm=smiley1.gif]

30.04. Daj daj[sm=modricrtici.gif]


MAJ 2017 [sm=smiley1.gif]

11.05. strepnja
22.05. anandi [sm=modricrtici.gif]



JUNI 2017 [sm=smiley1.gif]

5.6. Mina 90 [sm=rozacrtici.gif]


JULI 2017[sm=smiley1.gif]

12.7 Zelimo bebu
14.07 Maca91


AVGUST 2017 [sm=smiley1.gif]

21.08. Andy_Bec
Orhideja2505
Covered
3godine







bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (29.12.2016 20:08:56)


IZVORNA PORUKA: Midnight_489

Hej ženice [sm=bravo.gif]
Jao kod nas čitav dan snijeg pada,baš mi je drago [sm=smiley36.gif] ja isto dijete [sm=jezicek.gif]
Evo MM otišao kupit šta slatka,a ja pod dekicom,gledam nešto na Foxu,Tufna trči okolo i igra se [sm=smiley36.gif] pravo razigrano mače
Mi smo za ručak danas imali pohovanu piletinu sa pirom [sm=smiley1.gif]


Kako slusa macka [sm=smiley36.gif]
Joj ja te htjedoh nesto pitati za macu i zaboravila ....kontamo definitivno uzeti al ...ah sjetih se hahaha

Jel ide na pijesak sama ,mislim jel znala odmah ili je ucis :) mala je jelda ?




covered -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (29.12.2016 20:22:41)

Desavalo se da zigne tu i tamo, ali evo mozda sahat osjecam tup bol, podsjeca me na menstrualni [sm=smiley19.gif]




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (29.12.2016 20:51:23)


IZVORNA PORUKA: covered

Desavalo se da zigne tu i tamo, ali evo mozda sahat osjecam tup bol, podsjeca me na menstrualni [sm=smiley19.gif]


Ti bolovi su normalni Covered ...ako ti se ne povecavaju onda nije nista ,popij mg i lezi,digni noge ...




Zelimo_bebu -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (29.12.2016 20:59:12)

Anandi meni bas pasu te iz newyorkera ne stezu me gdje se bocam....ali eto tebi je vec pupo porastao pa jos vise smeta...ma cini mi se da je ova zima tek pocela...koliko si ti platila pregled screening...mjerenje nuhalnog?




manuela RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (29.12.2016 22:50:22)

3 godine cestitke na [sm=nosecka.gif]
Da sve prodje kako treba...
Slobodno pitaj i pisi sta god te zanima neke od nas jedva cekaju da piskaraju...[sm=smiley36.gif]

Od juce imam bolove u ledjima slicne menstrualnim ali ne tako jake...
Navece me uhvati...
E sad dal je bebac svojim polozajem pritisnuo kicmu, il se lagano priprema za porod il sam pretjerala sa aktivnostima[sm=smiley36.gif] pa laznjaci il nesto trece uglavnom bolicka pomalo.




Midnight_489 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 7:48:26)

Jutro ženice [sm=bravo.gif]
U nas evo još uvijek snijeg pada [sm=smiley1.gif]
Ja maloprije ustala,odoh sad pristaviti kaficu,Tufna spava [sm=smiley36.gif]

bejbibi da mala je ona još,pa moraš je malo navikavat na pijesak,Tufna se malo navikla pa nekad ode sama nekad je ja nosim kad vidim da hoće obaviti nuždu,ali evo još malo pa će i sama ići [sm=smiley1.gif] u svakom slučaju preporučujem macu jer odmah je sve nekako veselije i drugačije u kući,ja i MM uživamo dok se igramo s njom [sm=smiley1.gif]
3_godine dobrodošla draga,želim ti laku i urednu trudnoću [sm=bravo.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 8:23:02)

Jutro Zenice ... mi smo prehladjeni ajme i ja i mali...
Bemti kud me snašlo sada strah me za bebicu ..
šta mi preporučujete?

Novim trudnicama želim urednu i školsku trudnoću...

Covered draga ja sam kad sam bila trudna sa d imala jake bolove pa čak i krvarenje u 7 i 11 nedelji i samo sam ležala i pila magnezijum i evo taj moj bol ima 2 godine već :)
Nemoj puno da se sekiras sve je to normalno ... nisi još išla ginekologu? Ti si sada isto 7 nedelja Ko i ja .. Odi i NEK te pregleda ako te je strah i isto će ti rec Ko i mi ovdje da je to normalno..

Midnight draga ja sam se porodila sa 39+2 možda će i kod tebe nemaš još puno ;)





Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 8:23:51)

Ja sjedim pijem kavu a moje djete rasprema perilicu susjeda 😂😂😂😂😂




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 8:35:23)

Jutro i od mene...evo me gnjavi pa jedva pisem[sm=smiley36.gif]
mm odveo M u vrtic ,bas je hladno vani ..ne bih ga ni vodila al imaju dodjelu paketica ..danas cwmo ranije po njega jer ga vodimo urologu i vec me neka blaga trema hvata 😰

Mene nesto zeludac boli ,sigurno od gladi i od treme a nista mi se ne jede ,cak sto vise muka mi ...

MIDNIGHT bas je tako sa mackama :) vjerovatno cemo i mi nabaviti ,djeca vec lude [sm=smiley36.gif]hoce macku ...A bas voli zivotinje i mislim da ce joj super biti sa macom..ona ce nju pojest[sm=jezicek.gif]

ANDY ako te nije puno steglo onda pij cajeve ,limun ,narandze,kivi,med, mozes paracetamol popiti ...ne sekiraj se puno ,ja sam sa A haman citavu trudnocu bila bolesna ,cak sam i antibiotik pila ,a evo i sad sam stalno prehladjena i kasljem uzasno ..ako ti bas frka otidji doktoru

MANUELA blizi se i tebi :)




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 8:54:21)

Od mene necete vidit veceg panicara....

Evo sada doruckujem, ma nije me uopce puno uhvatilo, pijem caj vec 3 dana, nego bila sam kod cure na noktima i ona pusi u stanu a stan 2 sa 2 i radi mi nokte i pusi ugusila sam se u dimu i jos uz to i mama joj tamo pusi, pa bile neke dvije jos prije mene isto pusile ma uzas i od tada se jos gore osjecam, fuj....

D je kenkav ajme... On voli cuke ali mi nemamo mogucnost u stanu da ga drzimo kada bi imala kucu odma bi si cuku uzela ....




covered -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 9:37:09)

Sto smo aktivne od jutros [sm=smiley1.gif] ja ustala i bacila se na ove vjezbe sa ringeraje, svidjaju mi se jer nisam neki sportski tip a sada moram biti aktivnija.. hvala vam, otici cu cim prije, sad ce neradni dani, a imam nesto porjesavati prije toga [sm=smiley13.gif]

Ja malo je reci uzivam u macama, pogotovo tako malim, ali mm ima neku averziju prema njima tako da do poroda necu imati mekanu mrvicu da se mazimo aBd

Ja sve cekam kada ce se koja javiti da je dosla kuci s bebicom i napise nam kilometarski tekst kako je prosla [sm=smiley36.gif] aBd bit ce i to




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 10:32:53)

Aj fuj ,i meni smetaju cigare ANDY ...na pocwtku trudnoce pogotovo ...povracala sam od dima fuj ...
Jesi vodila D doktoru ? Muci ga nesto 100% :(

COVERED ne sekiraj se ,ja sam proslu trudnocu haman pisala na rr i dok sam se poradjala[sm=smiley36.gif] al stvarno jesam ,non stop ..dok sam cekala u bolnici (jer sam isla ranije dva dana) ..kad sam se porodila pa ono 2h lezis ,ja sam pisala na rr[sm=smiley36.gif] ko ludjak hahah ...ono frisko iz sale ...jos sam selfi trebala postaviti [sm=jezicek.gif]
I sad cu tako haha aBd ...ako budem imala net [sm=smiley36.gif]




anandi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 10:59:25)

Jutro i od mene.
Ja ustadoh nekog loseg raspolozenja, bebac mi se jos nije javio i bas brinem [sm=smiley13.gif] i muz govori da dzaba brinem ali znate i same kad uhvati neko ludilo...Zadnji put sam bila 8.12. na pregledu pa mi se izgleda oduzilo, a naredni dogovoreni je tek 9.1.
Sad evo kontam da zovem redom ordinacije i da odem na uz cisto da se uvjerim da je sve ok ili cu poludit do 9-og [sm=smiley36.gif]

Andy izgleda smo mi sve panicarke [sm=smiley36.gif] Kad spominjes cigare one meni mirisu, nekad bi prije zapalila nego krisku hljeba pojela....nazalost. Kako sam pusac duuugo godina dr mi je zabranila daprestanem nego da ih samo smanjim, pa sam sa kutije smanjila na cca 8 cigara dnevno, bilo je na pet pa sam zadnjih dana opet povecala[sm=smiley13.gif]

bejbibi sretno kod urologa

Midnight blago vama kad pada snijeg, odmah je i temp iznad minusa. Kd nas opucala suha zima [sm=zz_cold.gif]




orhideja2505 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 12:43:21)

Zene moje, ja danas idem na ultrazvuk malo me strah...Nadam se da ce sve biti ok..eto pa vam pisem kad dodjem.[sm=smiley1.gif]




anandi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 13:53:13)


IZVORNA PORUKA: orhideja2505

Zene moje, ja danas idem na ultrazvuk malo me strah...Nadam se da ce sve biti ok..eto pa vam pisem kad dodjem.[sm=smiley1.gif]

sretno draga i drzim fige da sve bude ok [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
I ja sam sebi jedva nasla termin za danas u pola 4 da vidimo sto mi se malac ne javlja. Javljam i ja izvjestaj veceras




covered -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 14:12:18)

Sigurna sam da cete odlicno proci kod dr-a i da je sve u redu, sretno i obavezno pisite [sm=smiley1.gif]

Sta kuhate vi, ili ste vec rucali?? Inace kuham sve nesto komplikovano danas sam picu napravila nakon tooliko vremena, jedva cekam [sm=bravo.gif]




anandi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 14:15:37)


IZVORNA PORUKA: covered

Sigurna sam da cete odlicno proci kod dr-a i da je sve u redu, sretno i obavezno pisite [sm=smiley1.gif]

Sta kuhate vi, ili ste vec rucali?? Inace kuham sve nesto komplikovano danas sam picu napravila nakon tooliko vremena, jedva cekam [sm=bravo.gif]

ja nista ne komplikujem s jelom, nesto nemam ni ideja a jede mi se samo tijesto [sm=smiley36.gif] Trenutno dinstam junetinu pa kad bude upola gotovo dodat cu i nasjeckan kiseli kupus i mrkvu i sve zajedno jos malo prodinstat i eto ga. Super mi je i hladno a nekako bas me razgali




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 14:16:11)

Hello zene ...
Sretno na kontrolama ,da sve bude ok aB d[sm=smiley1.gif]

Mi dosli davno sa kontrole al dok sam ih nahranila i evo krenula uspavati A.uglavnom M mora na operaciju def[sm=smiley13.gif] testisi su u kanalu i moraju se hirurski spustiti ,nema druge ...pa cemo mi to u slo aBd kad krenemo za porod ..malo ranije doduse ,da to obavimo prije nego se porodim
Bilo mi je tesko kad sam to cula al kad se mora mora se ...samo da kasnije bude sce ok aBd




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-DECEMBAR (30.12.2016 14:17:09)


IZVORNA PORUKA: anandi


IZVORNA PORUKA: covered

Sigurna sam da cete odlicno proci kod dr-a i da je sve u redu, sretno i obavezno pisite [sm=smiley1.gif]

Sta kuhate vi, ili ste vec rucali?? Inace kuham sve nesto komplikovano danas sam picu napravila nakon tooliko vremena, jedva cekam [sm=bravo.gif]

ja nista ne komplikujem s jelom, nesto nemam ni ideja a jede mi se samo tijesto [sm=smiley36.gif] Trenutno dinstam junetinu pa kad bude upola gotovo dodat cu i nasjeckan kiseli kupus i mrkvu i sve zajedno jos malo prodinstat i eto ga. Super mi je i hladno a nekako bas me razgali


Ja imam grah od prekjucer[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>