RE: ultrazvuk tokom trudnoce (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


milenium -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (27.7.2010 15:13:30)

prerano si otišla (obično oko 7 -8 idu jer se tada vidi)zato sad moraš ić.ali to što te ne vaga i ne mjeri tlak to joj nije ured.na svakoj kontroli se mora trudnici izmjerit tlak i vaganje.[sm=smiley1.gif]




sara.at -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (27.7.2010 15:31:51)

IZVORNA PORUKA: bonybaby

Ja sam prvi pregled uradila u 4 sedmici trudnoce. Doktorica mi je rekla da dodjem za sedam dana ponovno na  UZ pregled kako bi utvrdila da li se radi mozda o blizancima. Bila sam na kontroli, da bi mi ona rekla kako nisu blizanci, i da moram ponovo doci na ultrazvuk za sedam dana, kao da vidi embrij. Sad me strah da radim u tri sedmice tri ultrazvuka. Ja nemam nikakvih problema, ali sam sad citajuci ovaj forum se i zabrinula. Strah me da to nije previse. A mislim da je doktorica posto je privatnik, samo zeljna novca. Jos da vas pitam , jeli normalno da vas doktorica ne mjeri , mislim na mjernje tezine, i pritisak. Neznam da li da odem na tu kotrolu, posto namjeravam ici na more krajem ove sedmice. Ako mi moze dati neko savjet bila bi zahvalna[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


ako mislis za bebu stetno,uz nije statan za bebu bar ne normalni UZ [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] a to mjerenje i vaganje malo ti je rano draga sa 4 sedmice da pocne odmah sa mjerenjem. Meni je doktor tek u 10-toj sedmici otvorio trudnicku knjizicu i od 12-ste sedmice poceo mjeriti i tlak,tezinu, i onda sve nalaze i ostalo unutra upisivati...
ako imas nekih nejasnoca najbolje bi ti bilo da pitas doktoricu jer ona najbolje poznaje svoj pörincip rada ona ce ti sve objasniti i kako i zasto, ako je vec placas iskoristi njeno vrijeme u koje si ulozila novac [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




sarayka -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (31.7.2010 19:51:05)

Da li se fetus moze vidjeti 5 dana nakon izostanka menzesa odnosno 20 dana nakon začeća? Ja mislim da je to rano pa sam dosla u raspravku s kolegicom koja tvrdi da joj je vidjeno i to UZ preko stomaka a ne vaginalni...Da taj Dr nije neka ubleha il ja griješim...




rose -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (31.7.2010 22:53:14)

IZVORNA PORUKA: sarayka

Da li se fetus moze vidjeti 5 dana nakon izostanka menzesa odnosno 20 dana nakon začeća? Ja mislim da je to rano pa sam dosla u raspravku s kolegicom koja tvrdi da joj je vidjeno i to UZ preko stomaka a ne vaginalni...Da taj Dr nije neka ubleha il ja griješim...


jedino da je ostala trudna krajem proslog ciklusa...




sarayka -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (31.7.2010 23:59:02)

IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: sarayka

Da li se fetus moze vidjeti 5 dana nakon izostanka menzesa odnosno 20 dana nakon začeća? Ja mislim da je to rano pa sam dosla u raspravku s kolegicom koja tvrdi da joj je vidjeno i to UZ preko stomaka a ne vaginalni...Da taj Dr nije neka ubleha il ja griješim...


jedino da je ostala trudna krajem proslog ciklusa...



Tako je i moje misljenje da je rano a ona tvrdi da je to bilo jedino vrijeme da ostane trudna odnosno jedini nezasticen odnos...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




/MMK/ -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (1.8.2010 10:04:56)

IZVORNA PORUKA: sarayka

Da li se fetus moze vidjeti 5 dana nakon izostanka menzesa odnosno 20 dana nakon začeća? Ja mislim da je to rano pa sam dosla u raspravku s kolegicom koja tvrdi da joj je vidjeno i to UZ preko stomaka a ne vaginalni...Da taj Dr nije neka ubleha il ja griješim...

sarayka ovako je bilo kod mene
8 dana nakon izostanka M i 22 nakon začeća se vidjela GV,
15 dana nakon izostanka M i 29 nakon začeća su se čuli otkucaji i vidio plod od 5,6 mm.
Znam kada je bilo začeće i ovulacija, jer sam pila klomifen i išla na uzv,te je sve ovo provjeravano zbog prethodne vanmaterične, da znamo da je plod gdje treba.

Tako da je moguće da je tvojoj kolegici se vidjelo u maternici samo što se vjerovatno pogrešno izrazila, nije se vidio plod, nego gestacijska vrećica.
ne mogu da se sjetim, ali mislim da je i meni dr.radio uvz preko stomaka, samo sam trebala imati pun mjehur.




sarayka -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (1.8.2010 10:30:05)

MMK hvala , ja zaista nisam upućena pa sam mislila da je to bar rano al eto ako ti kazes da je i tebi bilo isto...onda ok...
Ma ta moja kolegica je u bunilu jer je nakon zaceca pila "pilulu za dan poslije" koja joj ocito nije djelovala pa sad se misli sta ce, jer nije bas za novu bebu... Dobre smo prijeteljice jer mi je to kuma a u teskom je nekom razdoblju pa sam uz nju...
Imala bih nekih pitanja za abortus ali ovdje nema slicne teme, ova je vise o moralnom pitanju abortusa...Sta god da odluci podrzat cu je...





qalb -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (8.8.2010 13:24:20)

Esselamu alejkum i pozdrav svima! Ne znam da li sam na pravoj temi[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image], ali kako god...   meni je M izostala od 23.7 kada sam trebala dobiti.. dva dana poslije(zbog prethodne vanmatericne) odmah sam uradila kucni test koji je bio negativan...  deset dana po izostanku uradila sam beta hcg i iznosio je tek 22 jedinice... u medjuvremenu  dobila sam smedji iscjedak koji jos ne prestaje i radjena su mi cetiri ulz ali se nista jos u maternici ne vidi, a sve je spremno za bebu!  radila sma ponovo betu koja se u cetiri dana uvecala i iznosi sada u petak 134 jedinice(rasla je pravilno od ponedeljak do petka)  sutra opet trebam vaditi betu, ali sam u velikom strahu...  da li da odgodim ulz za jos koji dan?? jer po nekoj mojoj procjeni moguce je da je od zaceca proteklo sa sutrasnjim danom dvadeset dana[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]...  da li je to premalo da se na ulz ugleda gestacijska vrecica??  molim Gospodara samo da je ovaj put [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image] tamo gdje treba da bude....  [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley6.gif[/image]




/MMK/ -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (10.8.2010 10:15:02)

qalb kolika je nova beta ?
Nadam se da će sve biti ok. i želim ti mnogo snage i sabura.

Koliko ja znam plod se u maternici vidi tek kada beta pređe 1000, a otkucaji čuju pri beti većoj od 5000-6000.
Sretno




qalb -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (10.8.2010 21:28:51)

Nazalost, beta je pala...   juce ujutro je iznosila 87, na GAK-u mi kazu da ce najvjerovatnije da nastupi spontani, za sada ne vide nesto sto bi upucivalo na vanmatericnu...   u ponedeljak ponovo vaditi betu...   tuzna sam...ne znam zasto se sve ovo desava, ali tjesim se da On zna...




/MMK/ -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (11.8.2010 8:45:56)

Žao mi je zbog takvog razvoja situacije, s obzirom da već imaš neka negativna iskustva ipak ti uzv-om ili betom prekontroliši za dogledno vrijeme, da znaš da možeš u nove pobjede.
Mislim da je najbolje da izvadiš betu za 10-15 dana trebala bi biti ispod 5.

Da u 2011. proživljavaš sve čari T i dobiješ malog zdravog bebača.




qalb -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (11.8.2010 12:10:18)

Hvala ti mila...  zapravo ne znam sta se desava, rekli su mi da ce krvarenje da se poveca a obrnuto je- skoro je pa stalo... sama sebe hranim mrvicama nade da mozda uspije, Allah moze sve kad hoce...  ali eto, ovi dani ispred ce pokazati pa neka bude ono sto je najhairnije...  a bol, bol ce proci kao i sve sto prolazi....  hvala ti jos jednom  <3




qalb -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (11.8.2010 15:19:55)

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bad.gif[/image]opet ja... znam da se hvatam za trunku nade, ali je li ikome na ovom forumu poznato ili mu se mozda desilo??  da je beta pala, pa se vratila i da je bila odrziva trudnoca i [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image]....    da li je to uopste moguce ??   ne znam kako izdrzati do ponedeljka...    




nermina_ -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (16.11.2011 13:58:56)

pozdrav

juce sam bila na prvom pregledu kod doktora po ZM sam trudna 5 sedmica i 4 dana. posto sam prije 6 mjeseci imala anembrionalnu trudnocu sva sam ko na iglama. doktor mi je radio UZ preko stomaka i rekao da se vidi trudnoca od 5 + sedmica, da se kao vidi nesto ali ne bas tako jasno i napisao mi nalaz u uterusu pocetni gestacijski mjehur za sada bez jasno vidljivog embrionalnog odjeljka. dao mi je utrogestan 2x1 vaginalno i rekao da dodjem za 7-10 dana kada ocekuje da jasno vidi i plod i srce. ja sam preplasena jako. na UZ sam i ja vidjela tackicu i on je rekoa kao evo to bi trebalo kao da bude to ali jos se jasno ne vidi a necu sada da te mucim i gledam vaginalni UZ. sta mislite da li bi se ipak bolje vidjelo da mi je radio vaginalni UZ. tako sam prestrasena, samo da na slijedecem pregledu bude aBd sve ok i da cujem srce.




Lulu_08 -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (16.11.2011 14:06:14)

Draga nermina_ evo ja sam napravila gresku i otisla prerano na pregled. Ispostavilo se da sam tek 4 sedmice, i da se na uzv jos ne moze vidjeti, tek za 10 dana kada bih trebala biti tako 5 sedmica i 4 dana trebam ici ponovo na uzv. Meni je radjen vaginalno, ali mislim da je to tu odprilike isto.

U prvoj trudnoci se sa 5 i 4 dana vidio se gestacioni mesak, prisutna je bila zumancana vrecica a eho su vidjeli tek 2 sedmice kasnije na pregledu sa 7 nedelja.

Citajuci po forumu to je valjda sve tako normalno?




nermina_ -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (16.11.2011 14:10:18)

hvala ti djana na odgovoru, ja cu otici kada po ZM budem 7 sedmica i 2 dana pa se nadam da ce se tada vidjeti. tako sam preplasena nadam se da ce sve biti ok.
veliki pozzz za tebe!




M kao Mama -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (16.11.2011 14:11:27)

Djana, a što misliš da si napravila grešku i ja sam u potpuno istom razdoblju bila kod gin, znači 4/5 jer sam imala bolove kao i ti, sve se vidjelo, što treba, ponovo sam bila 7/8 tada je i srce kucalo, mašala.

Mislim da nije prerano ozbizor na stanje

Oba puta me je dr. pregledao vaginalno i UZ sondom

U prvoj rudnoći sam otišla na pregled u koševo kada sam bila 7/8 i dr. Begić me je UZ preko stomaka pregledao i ustanovio trudnoću. Eto sve je to od dr. do dr.




animagical -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (16.11.2011 14:12:29)

IZVORNA PORUKA: nermina_

pozdrav

juce sam bila na prvom pregledu kod doktora po ZM sam trudna 5 sedmica i 4 dana. posto sam prije 6 mjeseci imala anembrionalnu trudnocu sva sam ko na iglama. doktor mi je radio UZ preko stomaka i rekao da se vidi trudnoca od 5 + sedmica, da se kao vidi nesto ali ne bas tako jasno i napisao mi nalaz u uterusu pocetni gestacijski mjehur za sada bez jasno vidljivog embrionalnog odjeljka. dao mi je utrogestan 2x1 vaginalno i rekao da dodjem za 7-10 dana kada ocekuje da jasno vidi i plod i srce. ja sam preplasena jako. na UZ sam i ja vidjela tackicu i on je rekoa kao evo to bi trebalo kao da bude to ali jos se jasno ne vidi a necu sada da te mucim i gledam vaginalni UZ. sta mislite da li bi se ipak bolje vidjelo da mi je radio vaginalni UZ. tako sam prestrasena, samo da na slijedecem pregledu bude aBd sve ok i da cujem srce.


meni se, sjecam se. s 5+4 abdominalnim uzv vidjelo samo zacetak gestacijskog mjehura , pa je dr uradio i vag uzv i to 3d i tek tada vidio plod i zumanjcanu... ne brini sve ok... samo strpljenja, a znam kako je iza pobacaja cekati srce da kucne[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]

i djana bezbeli da je rano, uzivaj, se je to ok[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Lulu_08 -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (16.11.2011 14:13:53)

Aha, ali meni ispada tek 4 sedmice da sam napunila, znaci trebalo je bar jos par dana da prodje da se moze vidjeti bar gestacioni mesak i zumancana vrecica, a srce oko 7 nedelja.

Ali obzirom da nisam bas zadovoljna dijagnostikom moje doktorice zbog nekih detalja, nazvat' cu doktoricu koja me porodila na GAK da odem do nje kada bude dezurala da me pregleda, mozda krajem ove sedmice.




nermina_ -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (16.11.2011 14:15:51)

znaci ipak sam mozda trebala zahtjevati da mi radi vaginalni UZ. Ma hajd izdrtacu valjda jos tih 11 dana nekako pa cemo tada nadam se sve vidjeti lijepo.




Lulu_08 -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (16.11.2011 14:19:51)

Ja evo gledam svoje papire iz prve trudnoce. Isto ovako otisla odmah poslje pozitivnog testa, bilo prerano i dodjem kroz 10 dana. Vidio se taj mesak i vrecica. Sljedeci pregled 2 sedmice kasnije, iliti sa 7 nedelja, vidio se plod sa otkucajem srca!




chuci -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (16.11.2011 14:27:37)

meni se vidi da mi je druga trudnoća
12+koji dan i tek sam u utorak aBd naručena na UZV
biću 13+1 aBd
u prvoj trudnoći mi je tu negdje bio već treći UZV




Lulu_08 -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (16.11.2011 14:48:38)

Hahaha chuci, pa trebala bih i ja biti "pametnija" jer sam bogatija za 1 iskustvo vec, ali eto sipak nista.

Ma iskreno, ja sam uranila zbog bolova odnosno zatezanja materice, pa samo da vidim da li je sve okej, da nije nedaj Boze nesto uredu i sl.





hatepsut -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (16.11.2011 22:30:05)

Ja sam u prvoj trudnoci otisla doktoru s izostankom m. nakon mozda 15ak dana...ne znam kako sam i toliko izdrzala,do duse ranije sam radila test koji je bio pozitivan...elem,doktor mi je uradio vaginalni UZ,njegovo objasnjenje je bilo kao "bolje se vidi" priliko pregleda vaginalnim UZ,osobito ako se radi o punijim zenama.




nermina_ -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (18.11.2011 15:18:52)

eh ja naravno nisam mogla izdrzati jos 10 dana i otisla sam juce na 3D ultrazvuk. radio mi je vaginalno i vidjela sam svoju mrvicu i cula otkucaje srca [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=duda.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>