RE: ultrazvuk tokom trudnoce (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Lulu_08 -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (18.11.2011 15:33:13)

Superrrr nermina_ a koja si ti sedmica? Ako se ne varam ti "nisi dobila" 2.11. a prije toga si uradila test, pa znaci sada si neka 6/7 sedmica je li?




nermina_ -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (18.11.2011 16:49:29)

danas sam 6 sedmica i 4 dana po mojoj racunici a i doktor mi je to potvrdio jucer na UZ, posto mi je inace ranije ovulacija uvijek izmedju 8. i 12. dana ciklusa.
po ZM mi je danas punih 6 sedmica. Doktor mi je rekao da zivot zapocinje nakon 40 dana, tj da srce obicno tada pocne kucati. dakle 40 dana od prvog dana ciklusa ako su ciklusi redovni ili 26 dana od ovulacije. tako on meni jucer rece.
pozzzzzzzzzz




Lulu_08 -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (18.11.2011 17:01:21)

Ja u cetvrtak trebam ici na pregled tada ce mi po ZM biti 5 sedmica i 5 dana, a mislim da ce tad biti cca 25 dana od ovulacije, pa mozda ce moci vidjeti se a mozda ne, ne smijem ni razmisljati o tome inace cu se totalno opteretiti bljak..




nermina_ -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (18.11.2011 17:06:06)

ma bice djana sve ok aBd nemoj se opterecivati niposto i ako znam da je to lako reci, ja sam umirala bukvalno bila na mukama dok nisam cula srce ali ipak je bolje ako se ikako moze opustiti i nerazmisljati. ja bih ti preporucila ako mozes na 3D UZ da odes posto je meni doktor rekao da misli da se na obicnom 2D ipak mozda jos nebi vidjelo.




Lulu_08 -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (18.11.2011 17:14:51)

Pa otici cu kod dr. Balic, pa cemo vidjeti, ako se ne bude vidjelo zamolicu je da pogleda na 3d. Znam znam, pokusavam se ne opterecavati ali haha tesko ide, danas sam dostigla vrhunac nervoze, fujfujfuj.




daca8282 -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (18.11.2011 17:16:21)

evo da se i ja prikljucim. trenutno sam u 23 nedelji trudnoce.
Svoju trudnocu vodim u plavoj poliklinici i do sada sam bila 3 puta na ultrazvuku.

prvi put sam bila u 6 nedelji gdje je ustanovljena trudnoca i otkucaj bebinog srca.
doktorica mi je rekla da dodem izmedu 11 i 13 nedelja na fetalni skrinig koji je takode bio uredu.
a sad sam tj preko vikenda bila na ultrazvuku gdje se gledaju bebini organi, stim da sam ja inzistirala da mi doktorica uradi i 4d ultravuk jer su dobili taj novi aparat.Doktorica me je geldala sat ipo detaljno i dobila sma snimak dvd i dvije prelijep slike mog bebana u boji.
taj sam pregled platila 100 km jer sam njihov pacijent a inace ovaj obicni je 40 km.
doktorica mi je rekla da dodem u 32 i 33 nedelji jer se tada gleda smjestaj i rast bebe.
jako sam zadovoljna jer mi sve detaljno obajsni a i ja sam se raspitivala i citala po netu....znaci ja bi do kraja trudnoce imala samo 4 ultrazvucna nalaza a ne svaki mjesec na kontrolu kao sto to pojedini privatnici narucuju.
meni je doktorica rekla da je trudnoca bez rizika i da ne trebam preceste kontrole ultrazvuka .
i jos nesto bi ovdje da razjasnim ,sve clanke koje sam citala kazu da nije stetno raditi ultrazvuk!!!




mamaibabo -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (18.11.2011 17:54:02)

drage da se i ja priključim ja sam 15n+4d i isla sam dosad 4 puta na UZ imam rizičnu trudnoču i moram doči na kontrolu svake 3 nedelje!? jel to puno ...mislim previse....[sm=smiley13.gif]




Lulu_08 -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (18.11.2011 18:01:55)

mamaibabo, naravno da nije previse, u rizicnoj trudnoci se sve mora pazljivo pratiti puno cesce nego u normalnoj trudnoci. Samo ti drzi pod kontrolom sve i dalje!




Lulu_08 -> RE: ultrazvuk tokom trudnoce (25.11.2011 10:21:14)

Evo da se prijavim, isla na pregled, doktorice nije bilo pa je doktor Balic me pregledao, malo je brzinski to odradio sve pa eto moram cekati mjesec dana na pregled kod doktorice kada ocekujem vise pregleda i svega. Za sada je 5+4 vidio se plod ali nisu mogli jos vidjeti srcanu akciju, kaze za par dana bi to trebalo biti vidljivo, kaze iza 6te nedelje, odnosno sa 6 punih pa na dalje, u nekim slucajevima tek sa 7. Pitala sam ima li potrebe da dolazim u medjuemenu da bi se ustanovila srcana akcija on kaze nema potrebe vidimo se krajem decembra, hmm ok?

Sta vi mislite o tome? Ja se prilicno OK osjecam mislim da je to sve uredu hB.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]