Zensko ime (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


Mahidevran 6 -> Zensko ime (22.2.2014 11:42:04)

Vidim da nema teme za zenska nego samo za muska[sm=smiley13.gif] ...pa reko ako nije problem da otvorim temu ...[sm=smiley1.gif]
Vasa omiljena zenska imena su ??[sm=rozacrtici.gif]




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (22.2.2014 11:45:56)

Evo nekih predloga nasla sam na jednoj stranici ...[sm=smiley1.gif]
Esma, Umejma, Umejna, Umejja, Unejsa, Bunana, Džesra, Džemila, Džuvejrija, Hababa, Habiba, Hasna, Hafsa, Hukejma, Hamna, Hamida, Hava, Halida, Havla, Hajra, Rufejda, Rukajja, Rumejsa, Remla, Zejneb, Sara, Saiba, Selma, Sumejja, Sevda, Suvejda, Selama, Šifa, Šumejsa, Safijja, Alija, Aiša, Akila, Amra, Fatima, Kebša, Kurejba, Kerima, Kejjisa, Lubaba, Lejla, Merdžana, Merjem, Muaza, Mun-ja, Mulejka, Nudba, Nusejba, Hinda, Jusejra, Amina, Burda, Bejda, Tehida, Tevba, Dževhera, Hakima, Hamada, Havla, Džarija, Hadidža, Huzejma, Rabia, Rahiba, Rejhana, Zehra, Atika, Abda, Ufejra, Alila, Madžida, Mu’mina, Melika, Muniba, Munira, Munifa, Našira, Hunejda, Berira, Ema, Buhejsa, Džebela, Humejda, Ruhma, Sumejta, Kirsafa, Kurejba, Kamira Asija, Ibtisam, Idžlal, Ezhar, Erva, Esmehan, Efnan, Emira, Basima, Bedrija, Besma, Belkisa, Behidža, Tesnima, Tekijja, Tejma, Tejsir, Semra, Suvejba, Sena, Džinana, Džehra, Dželila, Džuhejna, Hasiba, Halima, Hamida, Hafiza, Halida, Dun-ja, Zakira, Rasija, Rabiha, Ranija, Rabia, Rida, Refia, Ragda, Ruvejda, Zekija, Zina, Sadžida, Samija, Suad, Sekina, Selsebila, Selva, Semira, Semijja, Suhejra, Šakira, Šerifa, Šefika, Šemsa, Šehida, Šejma, Sabira, Sadika, Safija, Saliha, Saba, Tahira, Tajjiba, Zahira, Zafira, Abida, Atika, Aida, Azra, Aziza, Ismeta, Anbera, Fadila, Fethijja, Ferida, Fehima, Fevzijja, Kanita, Kamila, Kazima, Kevsera, Latifa, Lamija, Madžida, Mahbuba, Mediha, Merva, Mirnan, Munira, Muna, Muniba, Mehdža, Nadija, Nebila, Nedžva, Nesma, Neima, Nura, Hadija, Hidaja, Huda, Verda, Vesima, Jasmina.




ljubi_1985 -> RE: Zensko ime (22.2.2014 13:26:21)

meni se svidjaju Sejla,Lejla,Iman,Ajsa,Asja,Una....[sm=duda.gif][sm=duda.gif]




MajkaTereza -> RE: Zensko ime (22.2.2014 14:46:16)

Ja sam nasla jedno starobosansko ime kad sma bila trudna, koje mi se jako svidjelo - Asta. Na kraju se pokazalo da je moja curica djeckic, ali mi je ostalo u sjecanju :-) Od ovih modernih, volim kratka imena -Ena, Ema, Ina, Mia, Ida..




Galicia -> RE: Zensko ime (22.2.2014 14:53:38)

Ja pola ovih imena ne kontam. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (22.2.2014 15:40:54)

Zato sam ih i postavila jer su neobicna ... [sm=smiley1.gif] nisu kao ona tipicna imena koja mozemo suvgje naci [sm=rozica.gif]




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (22.2.2014 15:45:26)

Evo nekih [sm=rozacrtici.gif] imena iz moje porodice tj mladje generacije [sm=smiley1.gif]
Dalila,Aisa,Dalija,Sumeja,Iris,Zejna,Ilma... Od ovih mi se svidjaju samo ova podebljana[sm=smiley27.gif]




Galicia -> RE: Zensko ime (22.2.2014 15:48:54)

Kod mene su Hanna, Hana, Dina, Kristina, Maja, Hristina., Ella.




dandi84 -> RE: Zensko ime (22.2.2014 16:14:13)

Helena, Hristina, Ekatarina, Čarna, Sofija, Mila...
Hana, Azra, Zara, Sara, Farah...





Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (22.2.2014 16:59:34)

I kod mene ima Hana i Dina u porodici ali su starije..mnogo...i da zaboravih da spomenem i Linu,Zaru,Saru




MicoTico -> RE: Zensko ime (22.2.2014 18:40:23)

Meni je ko curi najljepše žensko ime bilo Ana (tako se zvala i moja učiteljica, jedna nadasve prekrasna osoba), međutim kasnije kad sam trudna bila sa M nekoliko mojih kolegica , pa mm-ov brat su dali svojim ćerkama ime Ana, a mm je molio da ćerki damo ime Milica. Sad mi je to najljepše žensko ime, logično.

Pored imena moje ćerke i imena Ana, definitivno najljepša su mi Katarina i Lucija (Lucija je moja vječna rana).




MicoTico -> RE: Zensko ime (22.2.2014 18:45:09)

Što se tiče imena u mojoj prorodici, od ove mlađe raje tj. dječice to su:
Anja, Dunja, Ana, Natalija, Nataša, s mm-ov strane: Doris, Karla, Anabela, Ivana, Jelena...




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (22.2.2014 21:45:47)

I bolje sto si se odlucila za to ime kojeg nemas u okolini ..ja se jezim vise od ovih imena poput Hana,Sara,Lara,Lana da se niko ne uvrijedi ali ne volim ta precesta imena ...I da kod nas je zadnjih godina bila tradicija da se sestre zovu Lejla i Ajla i od toga se jezim[sm=jezicek.gif] znam najmanje sest "pari"sestara koje nose ta imena[sm=smiley36.gif] ...Ili ono kad u komsiluku imas 5 Amina,4 Anese ,2 Azre ,2 Selme...Ova podebljana su mi bas lijepa ali mi se sestre tako zovu pa ne bi dala ta imena [sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Zensko ime (22.2.2014 21:52:02)

kod nas su imena u bližem rodu
djevojčice: Soraja, Džejlan, Farah, Hanadi, Sara, Nađa, Adna, Iman, Ajna
muški: Benjamin, Arman, Din, Dal, Eman, Jasmin, Eldar, Emin,

Istina ima često ponavljajućih ali nama nikome to ne predtsvalja problem...
svako svoje ime nosi na sebi svojstven način




reallove -> RE: Zensko ime (22.2.2014 22:10:09)

Meni je lijepo ime Lajla...Pored toga Lana,Dima,Lamia...




teacher75 -> RE: Zensko ime (22.2.2014 22:12:26)

Meni se svidjaju sljedeca imena: lana, dalia, mona, alina, nadin, lara, nora, lena, luna, ajlin, aja, ada, tara, dunja, ajna, ajla, stela, dania, sibel, tina, nina, eda, iris, ira, dora[sm=smiley1.gif]




teacher75 -> RE: Zensko ime (22.2.2014 22:15:27)

Da dodam i elena, zana, zara, azra i asja[sm=smiley1.gif]




ananas_ze -> RE: Zensko ime (22.2.2014 22:25:55)

Atija
Aida
Azra
Dunja
Melika
Sukejna
Ruvejda
Rumejsa




dinaa -> RE: Zensko ime (22.2.2014 23:30:54)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Ja pola ovih imena ne kontam. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley20.gif]
Gdje ih samo izvuce?




hanabanana -> RE: Zensko ime (22.2.2014 23:57:26)

Moglo je biti milion Hana, ali je samo jedna moja.

Meni se svidjalo Esma, ali sad nesto kontam da mojoj S. samo to ime stoji.
Jednostavno ide uz nju.
Ona ne bi mogla biti Esma.




hanabanana -> RE: Zensko ime (22.2.2014 23:59:13)

http://m.youtube.com/watch?v=cqJ-oTibU9Y

Zbog njeeeeeeeee, zbog Eeeeeeeeeeeesmeee....




Mya_81 RR -> RE: Zensko ime (23.2.2014 0:04:14)


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Moglo je biti milion Hana, ali je samo jedna moja.

Meni se svidjalo Esma, ali sad nesto kontam da mojoj S. samo to ime stoji.
Jednostavno ide uz nju.
Ona ne bi mogla biti Esma.


Mislim da svi na kraju tako mislimo, kad se ime nekako stopi sa osobom, kao da joj pripada. Ni ja svoju curu ne mogu zamisliti da se zove onako kako sam ja htjela. Čak mi je sad to ime i bezveze [sm=smiley36.gif]




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (23.2.2014 8:16:35)

Evo mojih omiljenih :
Atija,Asija,Amani,Azra,Ajsa,Dalija,Darija,Esma,Firuza,Hava,Hatidza
,Hasna,Ismihana,Isma,Kalina,Lamija,Latifa,Luna
,Nurija,Nedzla,Ranija,Rumejsa,Rejha,Sejma,
Umihana,Usnija,Irhana,Zulejha,Zejna,Zarin,Zejsan,Ejsan
...[sm=smiley27.gif]




Bubydina -> RE: Zensko ime (23.2.2014 15:53:21)

[sm=bravo.gif] lijepa imena,ja bas tražim ime za curicu(muslimanska imena),za dječaka imam,iako ne znam još šta je [sm=duda.gif] .... dobro da si započela ovu temu,




Mahidevran 6 -> RE: Zensko ime (23.2.2014 20:49:41)

Ma da bilo je samo muska imena pa rekoh da ljepsi pol ne bude zapostavljen [sm=smiley36.gif] nego kakva imena volis imas li neke opcije ili bas nista?[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>