UN dijeta (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Mršavljenje



Poruka


leme -> UN dijeta (27.1.2016 14:45:01)

Drage mame,
porodila sam se prije 14 mj i nabrala poprilicno viska kilograma, pa odlucih na UN dijetu. evo vec 20ti dan sam i ide ok,spalo je nekih 5 kg. Zanima me dal i ima jos neka od vas koja je na UN trenutno, pa da zajedno razmjenjujemo iskustva ovdje :) pozzic za sve[sm=bravo.gif]




azra I ADI -> RE: UN dijeta (27.1.2016 17:49:10)

Ja sam pokušavala, ali nije mi išlo. Problem mi je bio proteinski dan, jer ne volim ni meso ni jaja. Sretno!




berni_Sa -> RE: UN dijeta (28.1.2016 10:31:53)

Cao ja imam dobrog iskustva sa UN. To je jedina dijeta u kojoj sam istrajala i smrsala 20 kg ali to je utjecalo na moje zdravlje. Od 2007 god kada sam drzala dijetu striktno sam se drzala upustava pa bih ti savjetovala da ipak uzimas neke vitamine, med ili neki domaci pekmez i sl.
Proslo ljeto sam izdrzala mjesec dana i smrsala 7 kg.ali opet mi se pocelo mantati i krvna slika slabiti pa sam prestala...




MicoTico -> RE: UN dijeta (28.1.2016 20:13:32)

Mm je bio nekoliko puta na UN dijeti. I savki put bi vratio kilograme, ali nikad nije ni izdržao dijetu un 3 mj, kako se propisuje. Posljednji put kad je bio na UN dijeti, omršavio je 17 kg, ali je izdržao svih 3 mj. Jedino što je "varao" je mlijeko u kafi svaki dan i nije držao one vodene dane.
Polsije dijete je još mjesec dana jeo za doručak 2 voćke, a ostalo klasični ko i mi ostali ukućani[sm=smiley36.gif] I tad je još 3 k izgubio, znači ukupno 20. T je bilo u septembru, od tad jede "ormalno" tj. sve ko i mi ostali koji nismo na dijeti, ali nije ni jedan kg dobio[sm=bravo.gif]




MicoTico -> RE: UN dijeta (28.1.2016 20:15:04)

Ja sam jednom pokušala tu dijetu i poslije 10 dana sam morala prestati jer sam se užasno osjećala, zujalo mi je u šima, pritisak mi je spao na 80/50. I inače mi je nizak, ali to je baš prenisko.
Mm nije imao takvih problema.




Vanja88 -> RE: UN dijeta (28.1.2016 21:37:50)

Leme, ista sam ti...porodila se prije 14mj jja se sve natezem da je krenem a nemam volje [sm=smiley13.gif]




Vanja88 -> RE: UN dijeta (28.1.2016 21:40:37)

Leme, mogla si ovdje da napises sta se sve jede sta ne u toj dijeti, mozda mozemo biti podrska jedne drugoj. ko ima zelju...:)




M.A.M. -> RE: UN dijeta (29.1.2016 11:04:56)

J a sam bila prije par godina na ovoj dijeti i stvarno rapidno kile idu dole,ali kada dodjem do vodenog dana lose mi bude[sm=smiley36.gif],najgori je onaj prvi krug dok malo i zeludac navikne ali sam stvarno dosta smrsala jest da sam izdrzala samo mjesec i po,eh sad bih volila opet probati jer sam nabacila dosta kila nakon poroda,pa eto drage zene hajde da pokusamo[sm=smiley1.gif]




Vanja88 -> RE: UN dijeta (30.1.2016 20:11:07)

cekajte dok pojedem ove minjon kocke pa cemo poceti od 1Feb. necemo ni osjetiti kratak mjesec[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




alman -> RE: UN dijeta (30.1.2016 20:36:39)

I ja sam prije dvije godine bila na UN dijeti i za tri mjeseca skinula 22 kg al sam i imala pofino. Pridrzavala sam se dijete i kad sam uradila nalaze poslije mjesec dana bilu su mi odlicni al sam ja ipak zadnji mjesec uvela duo vit tablete.
Poslije dijete za 6 mjeseci normalne ishrane sam skinula jos 3 kg i kad sam htjela da podjem jos jedan krug da skinem jos 7-8 kg zatrudnim i tako da sam prekinula sa dijetom. U trudnoci se i nisam puno udebljala al zato sam sad za 7 mjeseci nabacila pofino kg i znam da ih necu skinuti bez dijete, jer sam i poslije prvog poroda 4 god pokusavala al sam samo isla gore.
Da se ne bih dovela do cifre of prije dvije god i ja sutra ako Bog da krecem sa dijetom [sm=bravo.gif]
Koliko nas to sutra pocinje[sm=smiley36.gif]




Vanja88 -> RE: UN dijeta (30.1.2016 21:06:41)

Ja priznajem da sam malo paglu [sm=smiley36.gif] hoce li mi neko objasniti jeste li sve jele sto pise...cak i za ugljene hidrate tamanile kolace,sladoled?? moze li neko da da recept sta da se jede koji dan, na koji nacin da kuvam grasak,mahune i ostali skrobni dani?
ko ima vise iskustva, neka napise ako moze




Vanja88 -> RE: UN dijeta (30.1.2016 21:08:05)


IZVORNA PORUKA: alman

I ja sam prije dvije godine bila na UN dijeti i za tri mjeseca skinula 22 kg al sam i imala pofino. Pridrzavala sam se dijete i kad sam uradila nalaze poslije mjesec dana bilu su mi odlicni al sam ja ipak zadnji mjesec uvela duo vit tablete.
Poslije dijete za 6 mjeseci normalne ishrane sam skinula jos 3 kg i kad sam htjela da podjem jos jedan krug da skinem jos 7-8 kg zatrudnim i tako da sam prekinula sa dijetom. U trudnoci se i nisam puno udebljala al zato sam sad za 7 mjeseci nabacila pofino kg i znam da ih necu skinuti bez dijete, jer sam i poslije prvog poroda 4 god pokusavala al sam samo isla gore.
Da se ne bih dovela do cifre of prije dvije god i ja sutra ako Bog da krecem sa dijetom [sm=bravo.gif]
Koliko nas to sutra pocinje[sm=smiley36.gif]



*Dize dva prsta* [sm=zz_dance.gif]




alman -> RE: UN dijeta (30.1.2016 22:25:11)

Ja sam obavezbo jela kolac ili neku cokoladu i red cokolade za kuhanje. Mislim da nisam nikad slatko preskocila a jela pola od rucka

A za skrobni dan sam najvise jela rizoto ili kuhani krompir ili paprike punjene krompirom ili neku povtnu corbicu sa graskom




alman -> RE: UN dijeta (30.1.2016 22:30:07)


IZVORNA PORUKA: Vanja88


IZVORNA PORUKA: alman

I ja sam prije dvije godine bila na UN dijeti i za tri mjeseca skinula 22 kg al sam i imala pofino. Pridrzavala sam se dijete i kad sam uradila nalaze poslije mjesec dana bilu su mi odlicni al sam ja ipak zadnji mjesec uvela duo vit tablete.
Poslije dijete za 6 mjeseci normalne ishrane sam skinula jos 3 kg i kad sam htjela da podjem jos jedan krug da skinem jos 7-8 kg zatrudnim i tako da sam prekinula sa dijetom. U trudnoci se i nisam puno udebljala al zato sam sad za 7 mjeseci nabacila pofino kg i znam da ih necu skinuti bez dijete, jer sam i poslije prvog poroda 4 god pokusavala al sam samo isla gore.
Da se ne bih dovela do cifre of prije dvije god i ja sutra ako Bog da krecem sa dijetom [sm=bravo.gif]
Koliko nas to sutra pocinje[sm=smiley36.gif]



*Dize dva prsta* [sm=zz_dance.gif]


Ja sad skonta da nije sutra 1. Feb al nema veze pocinjem sutra ako Bog da [sm=jezicek.gif]




bejbibi -> RE: UN dijeta (30.1.2016 22:34:23)

Alman evo mene odmah za tobom [sm=jezicek.gif] samo da podrzim temu i da kazem da se uskoro pridruzujem [sm=smiley36.gif]
Bila sam vec jednom na un dijeti i super super ..prezadovoljna sam bila mrsanjem stim da se ja nisam pridrzavala striktno dijete al opet smrsala do zeljenw kilaze [sm=bravo.gif]
Nisam zurila ,onako na tenane ak kile su isle dole :) ...
U martu ce nam biti prvi rodjendan aBd ..zatrudnila sa 57 ..otisla na porod 78 [sm=smiley36.gif] ..sad sam na 67,5 kg

Uskoro planiram na Un dijetu i pridruziti se temi [sm=smiley1.gif]


I da, visoka 163 [sm=smiley36.gif] idealna kilaza bi bila 57 😊




bejbibi -> RE: UN dijeta (30.1.2016 22:37:14)


IZVORNA PORUKA: Vanja88

Ja priznajem da sam malo paglu [sm=smiley36.gif] hoce li mi neko objasniti jeste li sve jele sto pise...cak i za ugljene hidrate tamanile kolace,sladoled?? moze li neko da da recept sta da se jede koji dan, na koji nacin da kuvam grasak,mahune i ostali skrobni dani?
ko ima vise iskustva, neka napise ako moze

Sve sam jela [sm=smiley36.gif] al manje neg sto se preporucuje jer nw volim bas slatko ..a vodeni dan nisam drzala [sm=jezicek.gif] sto je previse previse[sm=smiley36.gif]




bejbibi -> RE: UN dijeta (30.1.2016 22:40:06)

http://www.dijeta.net/un_dijeta.htm

Nesto za pocetak :)




Vanja88 -> RE: UN dijeta (31.1.2016 3:47:29)

e bejbi ziva bila, pridruzii se,nebi dijeta trebala da skodi s dojenjem jede se ipak sve sto vec tvoja A jede, grasak,mahunarke ono sto nadima recimo...
al brate ko ce drzati vodeni dan ja mogu dok n ne zaspe onda napadnem frizider jer imam vremena a neda mi se odma zaspati,zato i jesam ovolikaaaaaa




bejbibi -> RE: UN dijeta (31.1.2016 12:37:46)


IZVORNA PORUKA: Vanja88

e bejbi ziva bila, pridruzii se,nebi dijeta trebala da skodi s dojenjem jede se ipak sve sto vec tvoja A jede, grasak,mahunarke ono sto nadima recimo...
al brate ko ce drzati vodeni dan ja mogu dok n ne zaspe onda napadnem frizider jer imam vremena a neda mi se odma zaspati,zato i jesam ovolikaaaaaa


Hocu VAnja :) imam nekih obaveza ,putovanje jedno pa mrsko mi krenuti ....mozda do kraja sedmice krenem ..
Bidi ja kad sam drzala ovu dijetu nisam se skroz pridrzavala ...recimo nw bi jela onoliko slatka koliko pise ,nit sam drzala vodeni dan ...i recimo kad je samo voce ja sam znala i kiflu pojest [sm=smiley36.gif] al sam smrsala 7 kg za dva mjeseca ..jer mi nije bilo prekipilo ko sad [sm=jezicek.gif]

Al ako se bas drzi ona se fakat smrsa ..




bejbibi -> RE: UN dijeta (31.1.2016 12:47:07)

Alman ,Vanja jeste li vi krenule ??? Ako vam nije mrsko da napisete svoje jelovnike




alman -> RE: UN dijeta (31.1.2016 15:38:01)

Pocela sam [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
D: 2 jabuke
R: teletina sa sampinjonima i povrcem na pari (mrkva, brokula karfiol)
Solja supe
I tanka snita hljeba
V: pola
Popila do sada 1.5 l vode i solja caja




bejbibi -> RE: UN dijeta (31.1.2016 15:52:07)


IZVORNA PORUKA: alman

Pocela sam [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
D: 2 jabuke
R: teletina sa sampinjonima i povrcem na pari (mrkva, brokula karfiol)
Solja supe
I tanka snita hljeba
V: pola
Popila do sada 1.5 l vode i solja caja

[sm=bravo.gif]
[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Sretnooo




alman -> RE: UN dijeta (31.1.2016 17:48:51)


IZVORNA PORUKA: Vanja88

e bejbi ziva bila, pridruzii se,nebi dijeta trebala da skodi s dojenjem jede se ipak sve sto vec tvoja A jede, grasak,mahunarke ono sto nadima recimo...
al brate ko ce drzati vodeni dan ja mogu dok n ne zaspe onda napadnem frizider jer imam vremena a neda mi se odma zaspati,zato i jesam ovolikaaaaaa

Meni nije problem vodeni dan, daje do gurati to 29 dana. Ja sam cak ubacivala i mijene pa i na te dane pila samo vodu a sutradan nastavljala sa dijetom
Ja jedva cekam vocni dan taj mi je najdrazi[sm=smiley1.gif]




Vanja88 -> RE: UN dijeta (31.1.2016 19:15:02)

alman pa jel danas 1[sm=smiley36.gif]
sutra se pridruzujem, vec sam sve prekrsila od jutros
kako ti napredujes?




alman -> RE: UN dijeta (31.1.2016 20:33:40)


IZVORNA PORUKA: Vanja88

alman pa jel danas 1[sm=smiley36.gif]
sutra se pridruzujem, vec sam sve prekrsila od jutros
kako ti napredujes?

Ma znam da nije al ja rekoh od danas, da sam se kontala mozda bih bilo hajd od iduceg ponedjeljka. Ovako je bolje[sm=smiley1.gif]
Nema veze ti sutra pa cemo se pratiti i mjenjati recepte i bit podrska[sm=smiley36.gif]
Za sad je dobro nisam bila toliko gladna a vidjet cemo kakva ce bit noc ima jos do spavanja[sm=jezicek.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>