|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   10 razloga za platnene
17.8.2008 22:06:32   
mamina cura
by Susan K. Doge-Doak

1. Komfor moje bebe
Da li biste vi zeljeli nositi nesavitljiv papir ili plasticne gace 24 sata dnevno? Komfor sa pamukom i znanje da omogucavam najbolji moguci komfor svojoj bebi je bio 1# razlog zasto sam presla na platnene i zasto ih toliko volim jos i danas
2. Ocuvanje okoline
Ostavite cistiji svijet za vasu djecu i unucad. Jednokratne pelene ostavljaju prosjecno 2,7t nerazgadivog otpada (ne ubrajajuci otpad koji nastaje proizvodnjom) po djetetu. Uporedite to sa nekoliko desetaka pamucnih pelena i zakljucite sami.
3. Stedite novac
Sa jednokratnim pelenama, racunali su da se potrosi oko 2000$ po djetetu. Platnene pelene su 150-300$ po djetetu ( sa dodatim troskovima struje i praska za pranje). To je predivna izlika da stvorite fond za skolovanje svoga djeteta odmah i mozete biti sigurni da ce novac biti dobro potrosen a ne bacen na otpad
4. Tuta trening je laksi i desava se ranije
Manje je poznata cinjenica da djeca u platnenim brzo se oslobode pelena, ranije i sa manje truda njihovih roditelja. Ovo se desava zbog cinjenice da kod jednokratnih pelena dijete ne osjeca da je mokra.
Kemikalijama pretovarena jednokratna pelena, tako da dijete osjeca da je suho i vasa beba ne moze dobiti sansu da razumije sta njeno tijelo radi
5. Platnene pelene su bez gela
Poliakrilni gel je u jednokratnim pelenama relativno novi fenomen, nedovoljno ispitan i ne znaju se posljedice. On odvodi vlagu sa bebine koze. Osim toga, jednokratne pelene su pune dioxina. Dok neorganski pamuk moze sadrzavati dioxin on se sapere sa prvim pranjem pelena ( prije nego ih beba koristi) dok sa jednokratnih pelena nikad.
Pored toga, vjerovatno najveci nesavladiv razlog za ne koristenje jednokratnih pelena jesto sto sadrze poliakilni gel koji je pod sumnjom da uzrokuje astmu
6. Platnene pelene ljepse izgledaju
7. Vise zadovoljstva za mame
Nije svaka mama shopingholicarka ali vecina jeste. Ja znam koliko je zabavno kupovati platnene pelene
8. Bolja apsorbcija pada na bebinu guzu
9. Pogodnost
Ne moram da brinem da li mi je nestalo pelena i da idem u kupovinu svako malo. Nikada necete morati drzati nos od jednokratnih pelena dok presvlacite bebu. Imacete dvije kese smeca manje svake sedmice
10. Biti vodja je mnogo zabavnije nego pratilac
Stati ispred gomile i pokazati da brinete da date svojoj bebi najbolje, ukljucujuci i nacin premetanja bebe. Mnogo je zabavnije dijeliti iskustva o platnenim pelenama sa drugim mamama.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: 10 razloga za platnene
17.8.2008 23:06:44   
Aminad
user posted image Jako lijepo rečeno. Mi ne koristimo stalno platnene ali povremeno stavimo one koje nam je radila mamina cura.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: 10 razloga za platnene
18.8.2008 10:46:32   
boogy woogy
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Pampers bebe jos nisu dosle u reproduktivnu dob, tek dolazi njihovo vrijeme i pitanje kako ce te buduce mlade zene i muskarci imati dalekosezne probleme, za koje ce se doktori cesati po glavi i pitati "odkud takav porast tog i tog oboljenja kod tako mladih ljudi?" Ja ne zelim da razmisljam o tome.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: 10 razloga za platnene
18.8.2008 10:56:41   
Suncica*
Posto vise nemamo pelene, sa drugim detetom aBd cu sigurno koristiti platnene..user posted image


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: 10 razloga za platnene
18.8.2008 11:05:19   
boogy woogy
user posted image user posted image Podrzavam te!user posted image user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: 10 razloga za platnene
18.8.2008 12:17:53   
nikka
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Pampers bebe jos nisu dosle u reproduktivnu dob, tek dolazi njihovo vrijeme i pitanje kako ce te buduce mlade zene i muskarci imati dalekosezne probleme, za koje ce se doktori cesati po glavi i pitati "odkud takav porast tog i tog oboljenja kod tako mladih ljudi?" Ja ne zelim da razmisljam o tome.

Pampers proizvodi pelene od 1961god,1976 napravili su pelenu koja je veoma slična današnjoj a 1986 kao i Huggies sa gelom,prema tome pampers bebe i ostale koje nisu nosile platnene su itekako reproduktivne,ima nas i živih primjera.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: 10 razloga za platnene
22.8.2008 0:47:07   
triplemama
IZVORNA PORUKA: nikka

Pampers proizvodi pelene od 1961god,1976 napravili su pelenu koja je veoma slična današnjoj a 1986 kao i Huggies sa gelom,prema tome pampers bebe i ostale koje nisu nosile platnene su itekako reproduktivne,ima nas i živih primjera.



Ali nije bilo gela u njima, koji je i njagori u ovim novim pelenama. Kažu da je gori za dječake zbog toga što proizvodi veliku toplotu na testisima.
Prije rata je u BiH bila emisija "Poslije 2000-te" i tada su pokazali da su japanci izumili taj gel. Do tada su pelane bile od celuloze kao upijajući sloj. Čak i ja nepodnosim uloške sa gelom.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: 10 razloga za platnene
22.8.2008 11:32:46   
lana84
Mi žene smo stvorene za raspravu..uvijek neka dilema jedni između drugih, pa svatko ima pravo odlučiti kako on želi...a čuj molim te reprodukcija... dalekosežni problemi...joj, pa to je već za uvredu.

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: 10 razloga za platnene
22.8.2008 12:35:05   
boogy woogy
Ja sam ti zena od nauke i vjerujem u dijalog i raspravu. Pa gdje bi svijet bio kad bi svi slijepo vjerovali u SVE. Pa ne bi bilo Galilea i vjerovatno bi jos uvijek mislili da je svijet ravna plocauser posted image user posted image

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: 10 razloga za platnene
22.8.2008 12:38:03   
boogy woogy

[/quote]
Pampers proizvodi pelene od 1961god,1976 napravili su pelenu koja je veoma slična današnjoj a 1986 kao i Huggies sa gelom,prema tome pampers bebe i ostale koje nisu nosile platnene su itekako reproduktivne,ima nas i živih primjera.

[/quote]

Nikka, gdje si ti rodjena? Cisto sumnjam da je tebe tvoja mama stavljala STALNO u pampersuser posted image Ovaj trend je tek zazivio kod nas nakon rata! Bilo ih je naravno i ranije, ali su bile skupe i malo ko ih je stavljao svojoj  djeci 24/7!

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: 10 razloga za platnene
22.8.2008 13:07:29   
Blue rose RR
Rođena sam u državi gdje je pampers davno bio na rafama prodavnica, i ništa različitiji od ovog koji sada (hvala Bogu već samo u toku noći), stavljam svom djetetu. 
I još više se zahvaljujem Bogu da sam svoju kikicu rodila. Znači sa reprodukcijom nema nikakve veze..ili pak ništa više/manje od majičica bez leđa po temperaturi od 17 stepeni C, ili načina prehrane uopšte (povezujem sa hroničnom malokrvnošću).

Helem nejse, i pampers i platnene pelene povezujem sa komercijalnim reklamiranjem vodećih brendova u svijetu.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: 10 razloga za platnene
22.8.2008 14:16:02   
nikka
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Nikka, gdje si ti rodjena? Cisto sumnjam da je tebe tvoja mama stavljala STALNO u pampersuser posted image Ovaj trend je tek zazivio kod nas nakon rata! Bilo ih je naravno i ranije, ali su bile skupe i malo ko ih je stavljao svojoj  djeci 24/7!


Ajme,nemam namjeru da ti ovdje stavim svoj rodni list,ali ako ti misliš da nitko "prije rata" nije imao pampers ok,neka bude tako,neda mi se raspravljati,ali gle čuda ima još reproduktivnih,i maryam amina je rodila zdravu curicu,bravouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: 10 razloga za platnene
22.8.2008 14:19:24   
Emina*
Da se i ja javnem, i ja sam "reproduktivna"
(a  bila sam "na pampersu") user posted image  user posted image  user posted image

Bez uvrede svima, mozda platnene jesu zdravije,
ali zahtijevaju jako puno vremena, a ja ga nemam.... user posted image

< Poruku je uredio Eminica -- 22.8.2008 14:21:08 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: 10 razloga za platnene
22.8.2008 14:24:24   
nikka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,bravo Eminice,ma i meni je svejedno nek stavlja ko šta hoće,da bar nemoramo nikakve,jadni mališani .

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: 10 razloga za platnene
22.8.2008 14:41:25   
M kao Mama
Da budem malo ironična, da ne kažem bezobrazna, hvala mojoj mami, koja me je s devet mjeseciodvikla od tih pamučnih pelena, pa sam samo zahvaljujuči toj činjenici danas ija majke, jer šta bi bilo sa mnom da su mi stavljali "Pampersice", halo žene dozovite se, ako hočete stavljaljte svojoj djeci platnene pelene, stavljajte pampersice, ako hočete vodajte ih gologuze, ali držite da je to vaša odluka i ne pokušavajte da nekoga ubjedite kako je to što vi radite ispravo, a to što neke druge mame rade neispravno, danas pio drugi put ponavljam svaka majka svom djeteu želi najbolje, iako gledajući iz nekog drugog ugla, tom nekome drugom se čini da ona ne radi ispravno,
u vremenu kakvoje današnje, gdje se živi 24 sata na dan, ne pada mi na pamet da ja svom djetetu stavljam te pamučne pele, pored pampersica, da se vratimo na uloške, i da vas pitam da li vi stavljate pamučne krpe kada dobijete ili koristite uloške,

znači pustite svakoga da radi i čini ono što želi, i još nešto da pomenem, tako je jedna dotična kćer iz moje nove mahale pričala kako su mom djetetu krive noge jer je nisam povijala 40 dana, a sada njena mala ima kriva noge, čak se i o operaciji priča, znači da sumiramo, svako neka radi šta misli da je najbolje, jer sve da mi neko govori koristi pamučne, ja ću i dalje koristiti pampers jer živim u ubjeđenju da su one bolje,a ko je meni kriv što sam rođena 1981. pa su pampersice tada bile "žara" (mada su i danas pioskupe), pa sam bila osuđena na platnene.


(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: 10 razloga za platnene
24.8.2008 0:21:38   
mamina cura
Koristila sam Pampers sa starijim a sad sam na platnenim sa malenom. Poslije takvog iskustva i sagledavajuci sve opredjeljujem se za platnene. Nije mi mrsko prati, uvijek ima nekog vesa, zdravlje djeteta mi je na prvom mjestu.
Neka misli ko sta hoce ali me ne moze ubijediti da je fabricki napravljen proizvod sa umjetnim stvarima, ma kako se zvale, bolje za bebe od prirodnog "proizvoda".
A sto se tice "reprodukcije" to se vise odnosi na muske bebe i njihove testise.
Zar nije pohvalno da je mama od mame alme odvikla svoju bebu od pelena sa devet mjeseci user posted image  dok su sada "neke" velike bebe i do pet godina u pelenamauser posted image
Ja zivim za svoju bebu i ne zelim da zivim 24 sata na dan. Zelim da sto vise provodim vremena sa svojom bebom uzivajuci u svakom trenutku.
Nisam jos dobila ali cu svakako koristiti platnene uloske aBd.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: 10 razloga za platnene
24.8.2008 22:47:50   
boogy woogy
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: 10 razloga za platnene
24.8.2008 22:48:45   
triplemama
Samo naprijed cure user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: 10 razloga za platnene
25.8.2008 8:28:55   
ElmaB
Ja koristim jednokratne pelene, zavisi kako kad, nekad Violetu ili Pampers, ali zaista pored blizanaca i starije kcerke nemam vremena da se bakcem s platnenim pelenama. Znam da su bolje jer su od prirodnog materijala, ali ne bih stigla jos i oko toga da vodim racuna! Zadovoljna sam sa jednokratnim i bebama nista ne fali!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: 10 razloga za platnene
25.8.2008 9:38:44   
mamina cura
Ma nije ovo stranica za nagovaranje. Meni nije problem prati i nije to ni toliki posao kao sto se misli. Ja znam mame u HR koje koriste platnene a imaju trojke. Sve ovisi kako se covjek organizuje. Moj mm je stalno na posluuser posted image  i ja ostajem sama sa dvoje, ne bi mi bio problem da je stariji dovoljno zreo i da se normalno ponasauser posted image  ali ja opet sve stignem sama. Jucer sam zajedno sa malenom, na ledjima prostirale njene peleneuser posted image  Robice uvijek ima i ja gurnem pelene sa ostalim bijelim vesom. E da nemam ves masine bila bi druga pricauser posted image  
Evo ga upravo jede cilimuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: 10 razloga za platnene
25.8.2008 9:45:01   
ElmaB
Svaka cast tebi ako stizes na sve. Ja zaista pored blizanaca nemam vremena, cak ponekad mislim da sam na izmaku snage. Toliko se umorim oko njih, a kucnih poslova... Ali, da im ne prijaju jednokratne pelene, nasla bih vremena za platnene. Ali, posto sam vidjela da im je i njima dobro, necu da ih mijenjam!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: 10 razloga za platnene
25.8.2008 9:53:17   
mamina cura
Ma nisam ni ja super mama, nekad padam s nogu. Pobjegnem i na vikendicu kod svojih. Tamo se vec raspituju sta visi na striku. A za kucu uradim sta mogu i zovnem zenu za one teze poslove.user posted image Meni je srecom malena jako mirna beba i zadovoljna tako da pored nje mogu i siti i raditi sve sto nisam prije mogla. I mama mi je prihvatila moje platnene i uvijek mi rado pomogne. Nije to stvarno toliki posao. Meni je teze kucu raditi i smisljati sta danas za rucak.user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *