|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolni odnosi :(
18.3.2008 13:16:24   
Sonja
drage moje nadam se da cete mi moci pomoci
juce mi je tek otisla user posted image i napokon se bacila u akciju sa dragimuser posted image
medjutim imala sam jake bolove za vrijeme odnosa i nisam mogla izdrzat "do kraja"
dali je neka imala slicno iskustvo i kako je rijesila problem???
samo mi nemojte reci da idem gin.user posted image
jel bi to moglo biti upala ili....
hvalaa

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 30.1.2009 17:44:51 >


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 13:25:00   
Amelaa RR
Draga Sonjice...i kod mene ti je ista situacija...nekad mi se to desi cim menst.ode a nekad ne...ali stvarno...tako da kada krenem u akciju nikad ne znam kako i sta ce biti...da li me boliti il ne...Jos ako je ona poza s zada...a ako me boli...ma to odmah prekinem....A neka uopste ne boli....isla sam i ginek.kaze to je od upale...da se cuvam...i sve...ali ne znam.,..valjda ce biti bolje od ovih cajeva sto sam kupila...
PUSA VELIKA.



< Poruku je uredio Amelaa RR -- 30.1.2009 17:42:57 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 13:25:11   
sarah
Eh draga moja Sonja, kao da sebe slusam.
Ja ti imam isti problem ali vec duze vrijeme, samo sto je nekad bol jaca a nekad minimalno izrazena. Moja dr mi kaze da to moze biti zbog toga sto imam cistu na jajniku.
U svakom slucaju ako ti se to bude ponavljalo najbolje je da odes kod ginekologa jer se mozda radi i o nekoj manjoj upali.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 13:26:54   
sarah
Amelice, kakve si to cajeve kupila?

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 13:29:26   
Sonja
nije me prije bolilo nikad tako....
a da li znate moze li za upalu pomoci tampon natopljen kantarionovim uljem???
to sam vec poodavno koristila za upalu i pomoglo je
ali ne znam dali mi to moze stetiti da ne ostanem trudna?????
koje si cajeve kupila?


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 14:00:43   
lejlašh
Sonja to ti je 90% upala, kupi vagitorije sa australijskim čajevcem (Cydonia), koristi 2x dnevno bar tri dana, a zatim 1x dnevno 7 dana (uveče) i trebalo bi biti OK. Neće ti štetiti ničemu, pa ni trudnoći. I čuvaj ih u frižideru, a na gaćice stavi bar dnevi uložak, a bilo bi dobro i pamučni deblji (veoplast ili vir).
Sretno

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 14:04:59   
Sonja
draga lejlašh kad sam bila prije 2 mj. kod gin. imala sam te bolove ali punoooo blaze i ona mi rekla da kupim vaginalete poliginex ( ne znam jel se tak pise) i ja kupila ali nikako da ih upotrebim....
kad se one koriste nema điđi-miđi a to znaci 6-7 danauser posted image user posted image user posted image
hmmmmmmm nesto mi se neda heheh
moze li mi pomoci macina trava ili neki drugio caj...
koliko sam upucena ti si farmaceutuser posted image user posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 14:11:47   
haidy
Joj i ja isto imam problema sa tim i to zadnjih godinu dana. Prvo sam imala gljivice, pa sam kontala da je od toga, ne znam da li je moguce?user posted image Sad kad sam trudna, bol je nekad manja, nekad veca, nekad je i nema (ali rijetko) i to me mnogo nervira. Ne mogu da se opustim i uzivam i stvara mi frustracije jer ne znam od cega je. Posto sam skoro pred porod, ne mogu otici kod doktora i reci "znate, mene boli kad imam sexualne odnose, sta da radim". Ipak ima milion drugih stvari oko trudnoce i bebe da pitam, pa mi je to pravo glupo.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 14:14:46   
Sonja
draga moja nije to uopste glupo...trebala si i ranije pitat
ako je kakva upala da je izlijecis sto prije zboguser posted image ...
nemoj se sramiti nego pitaj gin.


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 14:34:43   
kovrdjava
I ja imam pravo problema s tim,al pogotovo ako mi noge pokisnu,ili stanem na hladne plocice,uzas..al ja to rijesim macinom travom,brusnicom ili uvinim cajem za par dana prodjeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 16:05:16   
amdi
Ja sam to redovno imala u trudnoci i ne znam, nisam pitala doktora, valjda sam mislila da tako treba ...


_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 16:10:35   
lavica



i ja sam imala bolne odnose, ali ja to prekinem odmah, a to mi je bilo zbog upale jajnika, kad sam to sredila nije vise, al sad cim se prehladim odma malo boli....




_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 16:11:42   
lavica



P.S. s tim sto sam ja imala upalu jajnika, da mi je doktor kad je pogledao na UZ odmah postavio pitanje> izvini, a kako ti uopste hodas?




_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 17:02:05   
Amelaa RR
Evo upisala sam sebi sta ste mi napisale pa da to mogu kupiti pa javim vam sta je bilo nadam se da ce biti tako sve oki....Hajde pa se cujemo veceras...odo i ja sada kuci ....cuvajte se i sve najbolje...

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 30.1.2009 17:44:24 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 21:14:54   
Amelaa RR
VAGITORIJE SA ULJEM AUSTRALIJSKOG ČAJEVCA   6 vagitorija x 3 g 1 vagitorija sadrži 200 mg eteričnog ulja australijskog čajevca. user posted image   Proizvod sadrži eterično ulje čajevca najboljeg farmaceutskog kvaliteta, certificirano organsko i biodinamičko, dobijeno od kompanije Nambucca Tea Tree Oil Farm.   Latinski naziv biljke: Melaleuca alternifolia, Myrtaceae Zemlja porijekla: Australija Geografsko porijeklo: Nambucca Valley, New South Wales   OPIS ČAJEVCA: To je manje drvo, visoko do 7 metara , sa uskim, mekanim, naizmjenično postavljenim listovima i bijelim  do žućkastim cvjetovima čiji oblik podsjeća na četku za boce. Jedna od 30 vrsta drveća "paperbark" sa korom sličnom papiru, koja rastu u Australiji; čajevac pripada rodu Melaleuca, i blizak je srodnik sa Melaleuca leucadendron (od koga se dobija cajeput ulje) i Melaleuca quinquenervia (koja proizvodi niaouli ulje). Naziv Melaleuca dolazi od grčkog melas (crn) i leukos (bijel) - označavajući kontrast između tamno- zelenog lišća, koje izgleda crno, i rastresite, kao papir tanke  i izrazito bijele kore. Melaleuca alternifolia raste u relativno malom području Novog Južnog Velsa, na močvarnom niskom zemljištu okruženom plavnim sistemom rijeka. Obzirom da za rast čajevca  pogoduju pusta i vlažna zemljišta, berba lišća za dobijanje ulja je znatno otežana. Danas se uglavnom kultivira u Novom Južnom Velsu, i za aromaterapijske svrhe preferira se ulje certificiranog organskog kvaliteta dobijeno metodom bio-dinamičke kultivacije. Proizvedeno destilacijom pomoću vodene pare iz listova i grančica čajevca, ulje je mobilna tekućina, blijedo-žućkasto-zelene boje sa vrelim, svježim i oporim mirisom koji podsjeća na kamfor.   Historijska ili tradicionalna  primjena: Naše postojeće znanje o svojstvima i primjeni čajevca bazira se na veoma dugoj historiji njegove primjene kod australijskih urođenika. Oni su koristili lišće za liječenje posjekotina i infekcija kože. Oni bi sjekli lišće i nanosili ga na ozlijeđena mjesta. Kapetan James Cook i njegova posada nazvali su biljku "čajno drvo" ili "čajevac", jer su koristili lišće kao zamjenu za čaj, kao i da bi začinili pivo. Australijski vojnici u Prvom svjetskom ratu koristili su ulje čajevca kao dezinficijens. U novije vrijeme vršena su opsežna naučna istraživanja koja su dovela do novih spektakularnih rezultata: 1. Ulje čajevca je neobično po tome što je aktivno protiv sve tri vrste infektivnih     mikroorganizama:bakterija,gljivica i virusa i to je     glavni razlog zašto ga neki medicinski herbalisti zovu "Čudo iz Australije". 2. Ulje čajevca posjeduje protivupalna svojstva. 3. Djeluje kao snažan imonostimulans.     GLAVNI SASTOJCI: Monoterpeni: alfa-pinen: 2,7%, , beta-pinen: 0,1-1,6%, alfa-terpinen: 9.8%, p-cimen: 4,5%, limonen: 1,2%,  terpinolen: 3,6%,                       sabinen: 0,4%,  gama-terpinen: 20,3%. Seskviterpeni: beta-kariofilen:1%,   aromadendren: 1,5%,  delta-kadinen:1%,  viridifloren:0,3-6,1%. Alkoholi monoterpenoli:  terpinene-4-ol: 40,5%, alfa-terpineol: 2,2%,  Alkoholi seskviterpenoli: globulol: 0,2%,  viridiflorol: 0,1%.     Oksidi : 1,8-cineol: 3,9%     Sadržaj ulja odgovara zahtjevima Australijskog standarda koji zahtijeva: terpinene-4-ol: >30% ,and 1,8 cineol:<15%.   KOMENTAR: Najaktivniji antimikrobni sastojak je terpinen-4-ol, i proizvođači pokušavaju optimiziranjem uvjeta kultivacije proizvesti ulje sa 40% tog sastojka i manje od 15% 1,8 cineola, koji može djelovati kao blagi iritans.   OSOBINE I DJELOVANJE: Djeluje snažno protiv bakterija, gljivica i virusa, sa izrazitim protivupalnim i imunostimulativnim svojstvima.   GLAVNA AROMAMEDICINSKA DJELOVANJA: Nedavna opsežna istraživanja dovela su do zaključka da ulje čajevca posjeduje antimikrobnu aktivnost širokog spektra: Aktivno je protiv: Gram pozitivnih bakterija: Bacillus cereus, Bacillus subtilis, Beta haemolytic streptococcus, Corynebacterium spp, Enterococcus faecalis Micrococcus luteus, Propionibacterium acne, Methicillin rezistentnih Staphyloccus aureus, Staphylococcus aureus (NCTC 4163) , Staphylococcus epidermidis, Streptococcus agalactiae, Streptococcus faecalis, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Gram negativnih bakterija: Citrobacter soo, Enterobacter aerogenes, Escherichia coli, Klebsiella pneaumonia, Legionella spp. Proteus mirabilis ,Proteus vulgaris ,Pseudomonas aeruginosa(ATCC 9027), Pseudomonas putida , Serratia marcescens,  Shigella sonnei, zatim protiv: Gljivica i plijesni: Aspergillus niger, Aspergillus flavus, Candida albicans, Microsporum canis, Microsporum gypseum, Trichophyton mentagrophytes, Thermoactinomycetes vulgarus, Pityrosporum ovale,Trichophyton rubrum, Lysteria monocytogenes, i  protiv Virusa: Herpes simplex .                                UPOTREBA VAGITORIJA SA ULJEM ČAJEVCA: Liječenje vaginalne kandidijaze, trihomonijaze, bakterijske vaginoze i vaginalnog herpesa sa vagitorijama čajevca je omogućeno zahvaljujući mnogim in-vitro laboratorijskim studijama i nekim kliničkim pokusima koje smo ukratko prezentirali ovdje u formi kratkog sažetka.   Ulje čajevca djelotvorno je protiv HPV-a  (Human papilloma virus), zaključak  je autoriteta  holistički  orijentirane  medicinske aromaterapije. Mada  ova  tvrdnja  još uvijek  nema  znanstvenu  potvrdu  konvencionalne medicine,smatramo da preparat može pomoći u holističkom alternativnom pristupu u terapiji HPV-om izazvane cervikalne displazije.   LABORATORIJSKE STUDIJE: Djelovanje protiv gljivica: Hammer KA, Carson CF, Riley TV (1998). In-vitro activity of essential oils, in particular Melaleuca alternifolia (tea tree) oil and tea tree oil products, against Candida spp. J Antimicrob Chemother, 42(5):591-5. Sažetak: Ispitivana je antimikrobna aktivnost ulja čajevca na  81 izoliranom uzorku Candida albicans i 33 uzorka koji nisu Candida albicans. Minimalna koncentracija ulja koja je inhibirala mikroorganizme u 90% svih izoliranih uzoraka je bila 0.25% u podlozi. Test na proizvodima ulja čajevca za intravaginalnu primjenu je pokazao da su proizvodi pokazali aktivnost protiv gljivica Candida albicans. Istraživači su zaključili da ulje čajevca u obliku intravaginalnih preparata (vagitorija) može biti korisno za površinsko liječenje infekcija izazvanih  gljivicom Candida albicans. Williams LR (1998). Clonal production of tea tree oil high in terpinen-4-ol for use in formulations for the treatment of thrush. Complement Ther Nurs Midwifery,4(5):133-6. Sažetak: Ulje čajevca koje sadrži visoku koncentraciju sastojka terpinen-4-ol-a je poželjno  za primjenu u terapeutskim formulacijama, naročito onima za liječenje pojačanog vaginalnog sekreta. Selektivnim uzgojem čajevca proizveden je klon koji daje ulje sa visokim sadržajem terpinin-4-ol-a.  Nenoff P, Haustein UF, Brandt W (1996).  Antifungal activity of the essential oil of Melaleuca alternifolia (tea tree oil) against pathogenic fungi in vitro. Skin Pharmacol, 9(6):388-94. Sažetak: Ispitivano je djelovanje ulja čajevca protiv više od 100 različitih sojeva gljivica, uključujući 32 soja Candida albicans. Čajevac je inhibirao rast svih izoliranih sojeva pri koncentraciji od 0.5% - 0.44 %. Čajevac se često upotrebljava u komercijalnim proizvodima u koncentracijama od 5% - 10 %.  Autori zaključuju da efekat čajevca u liječenju gljivičnih infekcija kože i mukoznih membrana, kao i peruti, može biti djelomično objašnjen njegovom aktivnošću protiv gljivica. Carson CF, Riley TV (1995). Antimicrobial activity of the major components of the essential oil of Melaleuca alternifolia. J Appl Bacteriol, 78(3):264-9. Sažetak:  Ispitivano je djelovanje osam sastojaka ulja čajevca protiv više mikroorganizama. Terpinen-4-ol je bio aktivan protiv svih testiranih mikroorganizama, dok su ostale komponente bile aktivne protiv većine mikroorganizama. Autori su zaključili da ulje čajevca može igrati ulogu u budućnosti kao antimikrobni agens.   KLINIČKI POKUSI: Vaginalne infekcije (Candida Albicans) Nedavno je Dr Belaiche napravio dvije studije o ulju čajevca, od kojih je u prvoj, ispitivano dvadest osam slučajeva vaginalne kandidijaze (infekcija vagine sa gljivicom Candida albicans). Candida albicans (7) je normalno prisutna u vagini, ali njen rast je kontroliran pomoću izvjesnih bakterija. Česti uzrok kandidijaze je terapija antibioticima, koja rezultira uništenjem korisnih bakterija, tako dopuštajući gljivici Candida albicans da nesmetano raste. To zatim rezultira pojavom bijelog sekreta, koji je često praćen sa svrbežom i bolnom upalom. Za ovu studiju ulje čajevca je davano u obliku vagitorija po jednom uveče. Nakon prvog tjedna jedna pacijentica zbog osjećaja peckanja prekinula terapiju, dok ostale pacijentice nisu imale nikakvih sličnih nus djelovanja.Nakon trideset dana dvadeset sedam pacijentica je pregledano, i dvadeset tri su potpuno izliječene uz prestanak pojačanog lučenja sekreta i ostalih simptoma(peckanja). Ostale četiri su imale umjereno poboljšanje.  Belaiche je ustanovio da je ulje čajevca jednako efikasno kao i neka druga eterična ulja, ali znatno manje iritirajuće:  "Bili smo zadivljeni dobijenim rezultatima... eterično ulje melaleuca je ušlo u grupu glavnih eteričnih ulja i pojavilo se kao antiseptik i protugljivični agens prvog reda u fitoaromaterapiji". Prof. Paul Belaiche Faculty of Medicine of Bobigny 1985 Phytotherapy Pena (MELALEUCA ALTERNIFOLIA OIL, ITS USE FOR TRICHOMONAL VAGINITIS AND OTHER VAGINAL INFECTIONS. OB GYN 1962 19; 6:793-95) liječeno je  120 slučajeva trihomonasa i Candida vaginitisa sa uljem čajevca, liječenje je bilo jednako efikasno kao i  sa konvencionalnim vagitorijama protiv trihomonasa. Bakterijska vaginoza i monilijarni vulvo-vaginitis. Izvještaj autora o djelovanju vagitorija sa uljem australijskog čajevca. Nakon postavljene dijagnoze pacijentica je odbila konvencionalnu terapiju (metronidazol u ovom slučaju) i odlučila se za liječenje sa vagitorijama čajevca. Liječenje je trajalo 5 dana sa vagitorijama koje su sadržavale 200 mg eteričnog ulja australijskog čajevca u vegetabilnoj podlozi. Autor je zaključio da vagitorije sa uljem australijskog čajevca mogu biti sigurna, netoksična alternativa konvencionalnoj terapiji sa antibioticima posebno u trudnoći. Dr. Donald J Brown Townsend Letter for Doctors (Australia) May 1991 -reporting on A L Blackwell Lancet Dec 1989.   UPOTREBA:   VAGINALNA KANDIDIJAZA, TRIHOMONIJAZA I BAKTERIJSKA VAGINOZA: Primijeniti dvije vagitorije dnevno , svakih 12 sati po jednu , 6 dana.   VAGINALNI HERPES: Primijeniti jednu vagitoriju dnevno, 60 dana.


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 21:16:28   
Amelaa RR
VRKUTA (Gospin plašt) Virak (Alchemilla vulgaris) 5 vagitorija x 3,0 g     user posted image   Sastav: 1 vagitorija sadrži 200mg ekstrakta vrkute, 50 mg eteričnog ulja rimske kamilice(Anthemis nobilis), pčelinji vosak, Witepsol-H15 i vitamin E.   Aktivni sastojci: Tanini, elaginska kiselina, glikozidi, saponini, flavonoidi i salicilna kiselina, estri: izoamil-angelat, izobutil-angelat, 2-metilbutil, 2-metilbutirat, vitamin E.   Djelovanje: Vrkuta kao prirodni adstringens, hemostatik i uterotonik , smanjuje krvarenje naročito vezano za ženski reproduktivni sistem i djeluje protivupalno. Posebno efikasno pomaže pri liječenju fibroida i endometrioze, pojačanog menstrualnog krvarenja, kao i menstrualnih grčeva praćenih bolovima.   Indikacije: -          Pojačano menstrualno krvarenje(Menorrhagia) -          Pojačano krvarenje van ciklusa(Metrorrhagia) -          Fibroidi uterusađ -          Endometrioza -          Dismenorrhea(bolne menstruacije praćene grčevima) -          Leukorrhea -          Krvarenje poslije poroda   Upotreba: U slučaju pojačanog menstrualnog krvarenja (menorrhagia), kao i krvarenja izvan ciklusa (metrorrhagia) preporučuju se dvije vagitorije dnevno, svakih 12 sato po jedna. Za hroničnu terapiju fibroida uterusa i endometrioze preporučuje se po jedna vagitorija dnevno 60 dana, u kombinaciji sa kapsulama vrkute. Terapija se po potrebi može nastaviti.   Neželjeni efekti: Nisu poznati   Kontraindikacije: Nisu poznate   Trudnoća i dojenje:  Ne preporučuje se primjena preparata za vrijeme trudnoće.  Nema ograničenja za primjenu preparata za vrijeme dojenja.



_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 21:16:43   
Amelaa RR
VAGITORIJE SA KANTARIONOVIM ULJEM Vagitoria cum Hyperici oleum   Pakovanje 5 vagitorija x 3 g 1 vagitorija sadrži 900 mg kantarionovog ulja    Latinski naziv biljke: Hypericum Perforatum L. Hypericaceae user posted image Glavni sastojci Hypericum perforatum i njihovo djelovanje: Sastojci: Farmakološko djelovanje: Diantronski derivati
hipericin, pseudohipericin   0,1% anti-virusno Flavanoli
(+)-catehin (+polimeri: kondenzirani tanini), leukocijanidin, (-)-epikatehin (ukupni sadržaj tanina je:6.5-15%) astringentno, anti-inflamatorno, stiptično, anti-virusno Flavonoidi
hiperozid (hiperin), kvercetin, izokvercetin, rutin jačanje kapilara, anti-inflamatorno, inhibicija tumora ,antitumorsko djelovanje Ksantoni
ksantonolignoidne komponente antimikrobno, antivirusno Fluoroglucinolski derivati
Hiperforin 4% anti-bakterijsko (Staphylococcus aureus), antiinflamatorno Karotenoidi
Epoksiksantofili zarastanje rana   Glavna farmakološka djelovanja: Važno protivupalno djelovanje vagitorija sa kantarionovim uljem na vaginalnu i cervikalnu  sluznicu pripisuje se uglavnom acilfluoroglucinolskom derivatu hiperforinu koji  je glavni lipofilni sastojak biljke Hypericum perforatum. U jednom novom naučnom radu po prvi puta je objavljeno da hiperforin kao i ekstrakti iz H. perforatum, snažno suprimiraju 5-lipooksigenazu (5-LO) kao i ciklooksigenazu (COX)-1, ključne enzime u formiranju proinflamatornih eikosanoida iz arahidonske kiseline (AA). Ovaj mehanizam bi mogao objasniti snažnu protivupalnu aktivnost produkata na bazi kantarionovog ulja.   Hiperforin je također snažan antibakterijski agens, aktivan protiv Staphylococcus aureus, i nekih drugih bakterija. Glavni diantronski derivati iz kantariona su hipericin i pseudohipericin i to su komponente koje pokazuju antivirusnu aktivnost. Hipericin, i u manjoj mjeri pseudohipericin, djeluju protiv virusa tako što inaktiviraju zrele viruse i inhibiraju pravilnu reprodukciju inficiranih virusnih stanica. Oni su efikasni protiv virusa sa opnom (to su one virusne stanice okružene sa lipidnom membranom), uključujući  herpes simplex tip 1 i 2, i neke druge. Međutim, hipericin posjeduje potencijalnu aktivnost protiv retrovirusa, uključujući virus (HIV) što je pobudilo najveće moguće interesovanje. Mada je potrebno još mnogo istraživanja, ipak se može reći da hipericin iz kantariona pokazuje obećavajuće rezultate kao potencijalni lijek protiv retrovirusa HIV koji izaziva AIDS.  Mada još uvijek nema znanstvene potvrde o djelotvornosti sastojaka kantariona protiv HPV-a(Human papilloma virus),zabilježeno je više slučajeva potpune eradikacije virusa nakon primjene vagitorija sa kantarionovim uljem. Karotenoidi, epoksiksantofili, pomažu zarastanje ozljeda cervikalne, i vaginalne sluznice nastalih usljed različitih infektivnih procesa, ili u stanjima koja uzrokuju vaginalnu suhoću (menopauza, različita stanja hormonskog disbalansa). Flavonoidi, hiperozid, kvercetin i rutin posjeduju naučno potvrđeno antitumorsko djelovanje. U stanjima koja dovode do pojačanog vaginalnog sekreta, adstringentna i stiptična svojstva katehinskih tanina iz kantariona izgleda imaju blagotvorni učinak. Vagitorije sa kantarionovim uljem općenito na vaginalnu sluznicu djeluju kao blagotvorni lubrikans, sprečavajući njena dalja oštećenja, pomažu vraćanju elasticiteta i funkcionalne koherentnosti.   INDIKACIJE:       - Vaginalne upale sa pojačanim vaginalnim sekretom.       - Vaginalni herpes(Herpes simplex 2) - Cervikalna displazija izazvana HPV-om(Human papilloma virus) sa promjenama na   sluznici cerviksa praćenim upalom. - Degenerativne promjene cervikalne  i vaginalne sluznice nakon terapije zračenjem. - Promjene vaginalne sluznice u stanjima  vaginalne suhoće različitog porijekla , usljed   hormonskog disbalansa ili u toku menopauze.   UPOTREBA: Kod upala praćenih pojačanim vaginalnim sekretom po jednu vagitoriju uveče u toku 5 dana. Terapija se može slobodno produžiti ovisno o stanju bolesti. Kod vaginalnog herpesa(Herpes simplex 2) i cervikalne displazije(HPV) primjenjuje se po jedna vagitorija dnevno 30 do 60 dana ovisno o stanju bolesti kao i eventualnom korištenju drugih komplementarnih preparata. U ostalim slučajevima primjenjuje se jedna vagitorija dnevno do 30 dana.    KONTRAINDIKACIJE: Nisu poznate.   NEŽELJENI EFEKTI: Za površinsku (vanjsku primjenu) proizvoda na bazi kantarionovog ulja nisu poznati.

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 21:21:27   
lavica



e svaka cast amelice, bas si se potrudila!!!!user posted image




_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: bolni odnosi :(
18.3.2008 21:24:07   
Amelaa RR

    user posted image   VRKUTA VIRAK (Gospin plašt) Alchemilla vulgaris   1 kapsula sadrži 450 mg ekstrakta nadzemnih dijelova vrkute (Alchemilla vulgaris), eterično ulje konopljike (Vitex agnus castus) 50 mg, ulje noćurka (Oenothera biennis) 200 mg, mješavinu biljnih ulja, pčelinji vosak i vitamin E. Vrkuta kao prirodni adstringens smanjuje krvarenje naročito vezano za ženski reproduktivni system i djeluje kao snažan uterotonik. Posebno efikasno pomaže pri liječenju fibroida i endometrioze, pojačanog menstrualnog krvarenja, kao i menstrualnih grčeva praćenih bolovima. Vrkuta djeluje i kao jetreni decongestant, pojačavajući eliminaciju estrogena. Ulje konopljike regulira hormonski balans povećanjem nivoa progesterona uz istovremeno smanjenje nivoa estrogena. Smanjuje lučenje FSH, pojačava lučenje LH, stimulira corpus luteum. Sprečava pojavu simptoma PMS-a. Ublažava simptome menopause. Pomaže u liječenju steriliteta izazvanog sekundarnom amenorrhoea-om i lutealnom insuficijencijom.  

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: bolni odnosi :(
20.3.2008 15:31:56   
đejla
i ja imam bolne odnose,kako sam izracunala,otprilike su kada su mi plodni dani,i kad bi trebala biti najaktivnija,ja muke mućim,takodjer iamam cesto bijelo pranje..

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: bolni odnosi :(
20.3.2008 22:55:05   
Monia
Nemoj da se ponasas kao derle i dumas,i sikiras se i nista ne poduzimas.Pa zar je tako tesko otici doktoru i znati zasto imas taj problem koji nije u redu da imas????? Moze biti svasta,od upala razne vrste,preko cisti,do kondiloma,gljivica itd.Daj,ne budali i idi vidi sta je,ne igraj se doktora.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: bolni odnosi :(
20.3.2008 23:36:46   
Amelaa RR


IZVORNA PORUKA: Monia

Nemoj da se ponasas kao derle i dumas,i sikiras se i nista ne poduzimas.Pa zar je tako tesko otici doktoru i znati zasto imas taj problem koji nije u redu da imas????? Moze biti svasta,od upala razne vrste,preko cisti,do kondiloma,gljivica itd.Daj,ne budali i idi vidi sta je,ne igraj se doktora.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image MONIA JE ALI BAS UVIJEK JE UPRAVU....user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: bolni odnosi :(
22.3.2008 10:54:45   
Sonja
mozda je upravu ali me uvijek iznervira nacinom na koji to kaze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 3.10.2008 10:49:52 >


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: bolni odnosi :(
22.3.2008 14:36:37   
mamabb
E cure čitam ove vaše poruke i raznorazne tablete što se koriste za upalu...ja vam iz sopstvenog iskustva toplo preporučujem MED, parvi domaći pčelinji med. Umočiš tampon u med i staviš tampon tamo gdje ide kad kreneš na spavanje ili ako je lakše na gazu, uložak, mada je najbolje s tamponom i tako nekoliko dana. Kao vodom odnešeno. Ništa niti boli, pecka NIŠTA

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: bolni odnosi :(
22.3.2008 15:16:16   
akica b
IZVORNA PORUKA: mamabb

E cure čitam ove vaše poruke i raznorazne tablete što se koriste za upalu...ja vam iz sopstvenog iskustva toplo preporučujem MED, parvi domaći pčelinji med. Umočiš tampon u med i staviš tampon tamo gdje ide kad kreneš na spavanje ili ako je lakše na gazu, uložak, mada je najbolje s tamponom i tako nekoliko dana. Kao vodom odnešeno. Ništa niti boli, pecka NIŠTA

I JA SAM PROBALA I UMJESTO VODE I BILO KAKVIH TEKUCINA ZA ISPIRANJE SKUHAM KAMILICU I TAKO SE OPEREM...VRIJEDILO JE

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *