|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolovi u trudnoci
30.10.2017 11:53:19   
dupliciramose
Postovanje drage moje, naime sesti sam mjesec trudnoce, sve uredu na kontrolama, nalazi svi ok, prije par dana probudim se sa uzasnim bolovima u misocima, evo treci je dan bolovi konstantno jaci, misoci u nogama toliko bole da ne mogu sama ustati iz kreveta, bolovi u misicima ruku i nogu, te me poceo i vrat kociti. Ne znam da li je neko imao slicna iskustva, kretanje minimalizirano zbog boli, sjedenje otezano, lezanje takodjer, svaki pomak bilo kojeg dijela tijela boli. Stomak me ne boli, bebica se rita normalno, nikakvih fizickih napora nisam imala, samo nagla ta pojava boli. Za par dana trebam na kontrolu.

< Poruku je uredio dupliciramose -- 30.10.2017 11:57:22 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bolovi u trudnoci
30.10.2017 13:51:59   
ziel
Koristis li Mg ? I koju dozu?
Mozda ti treba veca doza i malo vise odmora...
Ali svakako konsultovati se sa svojim doktorom bar preko telefona.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu dupliciramose)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bolovi u trudnoci
30.10.2017 15:31:23   
dupliciramose
Koristim mg 375, ali ne vidim da pomaze, po preporuci doktora koristim i voltaren gel za masazu...

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bolovi u trudnoci
30.10.2017 15:44:05   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: dupliciramose

Koristim mg 375, ali ne vidim da pomaze, po preporuci doktora koristim i voltaren gel za masazu...

pokusaj unositi dodatne kolicine magnezija kroz donat mg ili mivelu. neke trudnice trebaju malo vecu kolicinu magnezija.


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu dupliciramose)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bolovi u trudnoci
30.10.2017 16:00:03   
dupliciramose
Hvala pokusati cu i sa vasim savjetima, naravno vidjeti cu sta ce i doktor reci za koji dan kada odem na kontrolu...

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bolovi u trudnoci
30.10.2017 16:06:53   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: dupliciramose

Hvala pokusati cu i sa vasim savjetima, naravno vidjeti cu sta ce i doktor reci za koji dan kada odem na kontrolu...

Nema na cemu.
Vecina nas je prosla kroz isto ili slicno.
Ja sam recimo u prvoj trudnoci bila na ginipralu i apaurinu zbog otvaranja i kontrakcija u maternici a imala sam i ceste grceve u nogama. Znali su me grcevi u nogama probuditi i biti toliko jaki da 10ak minuta nisam mogla nista s nogama, prsti na nogama bi se rasirili kao kad na ruci rasiris sve prste.
Bolovi su bili uzasni i grcevi su se iznenadno javljali. Ja sam svoje probleme rijesila tako sto sam u dogovoru sa ginekologom povecala dozu unosa magnezija.
Posavjetuj se svakako sa doktorom. Ja nisam imala problema sa oticanjem, svoje patike i cizme sam nosila sve do dana poroda. Znam da i oticanje u trudnoci moze uticati na bolove u nogama, prekomjerna kilaza.
Sretno u svakom slucaju i javi nam se kako napreduje user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu dupliciramose)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bolovi u trudnoci
30.10.2017 16:22:19   
dupliciramose
Mila moja, ovo mi je cetvrta trudnoca, dva su spontana bila, a imam djevojcicu od 4 godine, nije mi ovako ni blizu bilo s njom, nisu grcevi nego toliko bole misici da se nemogu okrenuti npr dok lezim sa boka na ledja i slicno, kada ustajem bukvalno ako ste nekada nesto radili ili dugo pjesacili nakon mirovanja pa vam se upalili misici, ili poslije mnogo napora u teretani, e takav mi je bol. samo sto evo danas pocinje u kukove udarati, kao sijevajuca bol. znam sta su trudovi prosla sam to, nisu trudovi, stomak kao da je odvojen dio od ostatka tijela, hvala Bogu boliva nemam a bebica je zivahna lupa redovno. Nadam se da ce mi doktor znati dati nesto mimo mirovanja i masaza, jer ne pomaze ni jedno ni drugo.

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bolovi u trudnoci
30.10.2017 16:26:01   
LieToMe RR
Zao mi je zbog tvojih losih iskustava, ja sam navela svoja koja eto nisu losa kao tvoja ali su losija od normalne trudnoce...
Bolovi u nogama bez grceva obicno prati ukljestenje nekog zivca. Za druge slucajeve nisam cula. Nista mi ne pada na pamet sem da pijes vitamine, vode, i magnezij...nista to ne moze odmoci u trudnoci.
Svakako se posavjetuj sa doktorom.


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu dupliciramose)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bolovi u trudnoci
30.10.2017 16:34:36   
dupliciramose
Hvala ti, znam da je svako pise iz svoga iskstva, naravno svi smo razliciti, pa su nam i trudnoce razlicite, jedna osoba moze imati trazlicite trudnoce, kao sto sam se sama na sebi uvjerila☺ ali neka iskustva mogu biti slicna, detalji neki, zato sam i pitala da li je neko imao takav slucaj, nagli bolovi, da se pojave itd. Naravno ne ocekujem da mi neko kaze kupi te tablete itd pomazu sigurno, nista ne bih bez savjetovanja sa lijecnikom uzela, ali rekoh ako ke neko imao slicno nesto, mozda mu je nesto prirodno pomoglo. Divne zenevama hvala na odgovorima i pomoci, ja se nadam da ce zdravlje sluziti vas i vase malisane cijeli zivot ❤

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bolovi u trudnoci
30.10.2017 20:32:53   
ziel
Draga javi nam se na temi RAZGOVORI U OCEKIVANJU BEBA user posted image Tamo se druzimo redovno mi debele user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu dupliciramose)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *