|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cista na mozgu bebe
27.12.2007 12:05:33   
Hannah
Na pregledu u 19. sedmici mi je dijagnosticirana cista na mozgu bebice user posted image . Doktor je rekao da se cista može javiti i da obično prođe do čini mi se 30. sedmice. Pročitala sam sve o ovim cistama, ali ipak bih voljela da znam ukoliko je neko prošao kroz isto...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Cista na mozgu bebe
27.12.2007 14:45:25   
mišur
Hannah, nemoj biti tužna, sigurno će sve biti kako je doktor rekao i bebac će biti dobro.
Nemoj se nervirati i sekirati, misli pozitivno i kako će sve biti dobro i kako ćeš uživati sa svojim anđelom kada se rodi.
Držim vam palčeve za to, i tebi i bebici

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Cista na mozgu bebe
27.12.2007 14:57:27   
D_K
Nisam imala takvo iskustvo ali bih neke doktore razbila!!
Pitaj ti i za drugo misljenje - obavezno!! A uostalom ako se ta cista moze javiti i nestati sama od sebe i ako je to normalno onda ti nije trebao nista ni reci. Pa ti si sad preosjetljiva i jos ti takva informacija treba.
Ja cu ti ispricati kako je jedna ''pametna'' doktorica moje prijatelje isprestravila:
u 7 mjesecu trudnoce je rekla mojoj prijateljici kako joj je kod ploda nekakva komora u mozgu prevelika (kaze treba da se smanjuje i iznosi nekih 10 - 12 mm a ona je veća) i da dodje sa muzem kod nje na razgovor. I kaze im ona sljedece: eto beba se moze roditi kao imbecil i ona cak predlaze abortus iako se moze desiti da beba i tada ostane ziva - kad je izvade i tako 1000 gadosti. Ne smijem da zamislim kako im je bilo!! Elem, oni ti fino kod par doktora odu i na kraju i u Beograd na jednu kliniku kod jednog starog doktora (koji je bio profesor ovoj nasoj 'pametnici'). I svi su im rekli da je beba u savrsenom redu i da je normalno da se nekim bebama ta komorica smanji prije, nekim poslije ali da je kod nje u tom trenutku bila na gornjoj vrijednosti ali da se to vremenom smanji. I hvala Bogu ona je rodila malog djecaka koji je ko lutkica i hvala Bogu sve je u savrsenom redu...
Zato - bez sikiracije i odmah kod drugog doktora. Raspitaj se za nekog dobrog strucnjaka i furaj!!!

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Cista na mozgu bebe
27.12.2007 15:13:07   
makana
moj jedini komentar je - užas
i eh da
ja bih joj opet otišla i takvu joj šamarčinu zveknula da me dobro zapamti

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Cista na mozgu bebe
27.12.2007 15:20:47   
D_K
Ma kazu da im je tad otislo par godina zivota!!
A hajde - oni su pametni pa su otisli traziti jos misljenja. A najgore je sto je ona mozda nekom tako nesto i preporucila a oni je mozda iz neznanja i poslusaju!!! To je najtuznije - neko misli pa hajde ona je doktorica - ona zna najbolje!!! Boze sacuvaj..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Cista na mozgu bebe
27.12.2007 15:25:51   
makana
eh to je
uvijek čovjek misli pa obraća se stručnjaku i vjeruje
nadati se samo da svojim neznanjem nije unesrećila mnogo ljudi

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Cista na mozgu bebe
27.12.2007 20:23:02   
laracroft
Zelim ti puno puno srece i nadam se da ce ako Bog da sve biti u najboljem redu.I sama sam dozivjela ogroman sok kada mi je u osmom mjesecu trudnoce doktor saopstio da beba ima kracu bedrenu kost,a citajuci o tome saznala sam da je to prvi pokazatelj Downovog sindroma.Zivot moj mi je prosao u minuti i tada kad nisam umrla,necu nikada..Sok je preblaga rijec za ono kroz sta sam ja prosla.Obisla sam tri doktora,od kojih su mi dvojica rekla da moja beba nije u skladu sa evropskim standardima i da ne mora nuzno biti anomalija,ali niko nije zelio da precizira,a onda me muz odveo kod dr.Mehmedagica koji je rekao da femur jeste kraci,ali da je sve ok.Ipak sve do trenutka poroda ja nisam vjerovala da je sve ok i kada sam prvi put primila dijete odmah sam gledala ostale simptome Downa,bez obzira na to sto mi je pedijatar u radjaoni za vrijeme pregleda bebe rekao da je sve super.Vjeruj mi i sada znam surfati netom i citati o tome.

Tri su markera (koliko ja znam) pomocu kojih se moze posumnjati na Downov sindrom
1. cistica na mozgu
2. kraca bedrena kost
3. vratni nabor
Cistica za mozgu u 99% slucajeva sama nestaje,a moj malac je imao kracu bedrenu kost i rodjen je kao savrseno normalno dijete.Hvala Bogu.Saljem ti puuuuuno snage i optimizma.Pusa

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Cista na mozgu bebe
28.12.2007 8:08:51   
Amelaa RR
Ma hej nemoj se sikratit...kod mene su drugarici rekli da joj ne "cuju"srce kod bebe a ovako joj je bio 8-prag 9mjes.i kako joj oni savjetuju da ide na prinudni porod da rodi ne do Bog mrtvu bebu jer nemaju sto cekat..ona je mislila da ce umrijet...cijeli svjet joj se srusio...i kada je usla u 9 mjes.i zabolilo je ona rodi zdravu i zivu bebacu..a ovi ovamo doktori hm...Ispostavilo se da apart nesto nije dobro radio a da je beba spavala.A oni ko s neba pa u rebra...beba mrtva.Zamislite to...I eto ti nasih doktora

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Cista na mozgu bebe
28.12.2007 8:10:51   
Hannah
Hvala vam puno na odgovorimauser posted image
Doktor mi nije rekao da treba da se brinem nego samo da ćemo pratiti cistu, i da ima još neka nepravilnost da bi me poslao na amniocentezu, ali kad čovjek ima internet i onda počne kopati dublje poželi da živi prije 50 godina, kad nije bilo ni 1d ni 2d ni 2d ni ostalih d ni ničeg...


(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Cista na mozgu bebe
28.12.2007 12:27:42   
laracroft
Ma ja ti imam osjecaj da su ovi nasi doktori pokupovalione UZV aparate na nekoj akciji tipa kupis dva,a treci gratis.Mamicu im njihovu...

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Cista na mozgu bebe
28.12.2007 22:31:06   
Suzana
Hannah, bice sve OK, opusti se.

UVIJEK, UVIJEK treba traziti misljenje vise doktora.... Nazalost... Ne znam je li to samo u ovoj nasoj Bosni tako, ali ima ih svakakvih (mislim na doktore).


(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Cista na mozgu bebe
28.12.2007 22:46:10   
Amelaa RR
Bas tako lara ko da je AKCIJSKA PRODAJA BILA....

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Cista na mozgu bebe
26.5.2014 11:31:23   
_majka_
Draga moje trudnice lijep pozdrav i molim vas recite mi jel imao neko iskustvo s cistama kod beba? Da li su se ciste povukle itd. Sve mi recite, unaprijed hvala!

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Cista na mozgu bebe
27.5.2014 21:38:23   
Mostarka*
Iako su mi doktori-vise misljenja-rekli da nema potrebe za AC i da po knhigama postoji 1% zs D.sindrom ja sam uradila AC. Sve je sada ok. Ciste du se povukle u 20sedmici. Cak i u momentu AC me dr pitao jesam li sigurna jer to se obicno povuce ali ja nisam imala mira.

_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu _majka_)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Cista na mozgu bebe
27.3.2019 0:49:01   
Anoniman
Cao, i meni je u 19 nedelji trudnoce otkrivena cista na mozgu bebe tkz. Pleksus cista.. obostarano po 12mm.. u medjuvremenu se nije smanjivala i poslata sam kod specijaliste za rano otkrivanje anomalija kod fetusa, koji je tvrdio da sve preko 10mm je abnormalno, i da cu morati na cordo, jer sam na amnio zakasnila , ali ako ne prodju za dvije -tri nedelje iako su mi svi prenatalni testovi bili uredni.. tada sam bila 24ta nedelja a on kaze ako ne prodju do tada da je to znak neke kongenitalne anomalije.. suprug i ja nismo znali da izadjemo iz ambulante od soka.. sacekamo mi dvije nedelje i odemo na ultrazvuk, ciste su NESTALE u 28oj nedelji.. tako da drage buduce mame koje se susret ete sa slicnim problemom, pokusajte da ne panicite kao ja jer to samo steti bebi.. samo treba biti strpljiv i uzivati u trudnoci.. veliki pozdrav

(odgovor članu Hannah)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Cista na mozgu bebe
30.3.2019 11:47:00   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Cao, i meni je u 19 nedelji trudnoce otkrivena cista na mozgu bebe tkz. Pleksus cista.. obostarano po 12mm.. u medjuvremenu se nije smanjivala i poslata sam kod specijaliste za rano otkrivanje anomalija kod fetusa, koji je tvrdio da sve preko 10mm je abnormalno, i da cu morati na cordo, jer sam na amnio zakasnila , ali ako ne prodju za dvije -tri nedelje iako su mi svi prenatalni testovi bili uredni.. tada sam bila 24ta nedelja a on kaze ako ne prodju do tada da je to znak neke kongenitalne anomalije.. suprug i ja nismo znali da izadjemo iz ambulante od soka.. sacekamo mi dvije nedelje i odemo na ultrazvuk, ciste su NESTALE u 28oj nedelji.. tako da drage buduce mame koje se susret ete sa slicnim problemom, pokusajte da ne panicite kao ja jer to samo steti bebi.. samo treba biti strpljiv i uzivati u trudnoci.. veliki pozdrav


user posted image divan ishod zastrasujuce price. Sigurna sam da ce ohrabriti i umiriti mnoge roditelje.
Vama sve najbolje i da uskoro vasa mrvica bude u vasim rukama ziva i zdrava!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *