|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
11.10.2009 12:13:47   
Amrino
user posted image   Udruženje DjeCa poziva sve zainteresovane majke da se prijave na obuku za savjetnice za probleme sa dojenjem. Obuka počinje 01.11.2009. godine, sa početkom u 10:00h.

Savjetovanje je koncipirano na modelu-majke majkama, gdje će majke volonterke pružati podršku putem telefona drugim majkama u vezi sa svim pitanjima i problemima koje su vezane za dojenje. Majke-volonterke moraju ispunjavati sljedeće uslove:

- da su isključivo dojile prvih šest mjeseci djetetovog života,
- da imaju iza sebe minimalno devet mjeseci sveukupnog iskustva sa dojenjem,
- da su spremne baviti se volonterskim radom,
- da su članovi udruženja DjeCa.

Pristupnicu za članstvo možete pronaći na stranici udruženja DjeCa

Predavači koji će voditi obuku su prof. dr. Esma Zečević , Adisa Hotić, IBLCE konsultantica za dojenje , i Anisa Džiho, voditeljica projekta Dojenje je IN

Dodatne informacijemožete pronaći na linku ispod:
http://djeca.org/site//index.php?option=com_content&task=view&id=450&Itemid=33  user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 11.10.2009 12:15:53 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
11.10.2009 12:16:57   
triplemama
user posted image user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
11.10.2009 12:21:56   
mamine oci
user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
11.10.2009 14:22:56   
Bubana
user posted image user posted image

_____________________________

Mama sada ima dva mala mirisna cvijeta ... Asju i Dalal <3

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
11.10.2009 14:27:49   
MELLI
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bubana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
11.10.2009 18:03:08   
Aminad
Amrino ja imam pitanje nadam se da mi možeš odgovoriti. user posted image
Koliko će trajati obuka????? Je li samo 1.11.? Vidim da je to nedjelja što je super. Hoće li biti još nekih predavanja ili je to samo tad?


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
12.10.2009 22:45:57   
idana_85
ja bih rado,ali ne ispunjavam uslove...nadam se da ce se nase forumasice odazvati i pomagati i dalje zenama, kao sto su do sada putem ovog foruma

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
13.10.2009 14:23:37   
ziki
Super akcija, ispunjavam uslove i rado bih se uključila samo da skontam kako ću uklopit moje radno vrijeme 8-16h kako se tad javit na telefon i objasnit, saslušat... ima li "rada" po smjenama ako ima rado bih se pridružila.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
14.10.2009 1:11:38   
triplemama
Na ovom linku vam je većina objašnjena a ostalo možete pitati voditeljicu projekta "Dojenje je IN" na kontakt koji je također objavljan u linku

http://djeca.org/site//index.php?option=com_content&task=view&id=450&Itemid=33

Želimo što više savjetnica jer bi svim budućim mamama dojilicama bilo lakše kada bi mogle nekoga pitati.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
14.10.2009 1:12:33   
triplemama

IZVORNA PORUKA: ziki

Super akcija, ispunjavam uslove i rado bih se uključila samo da skontam kako ću uklopit moje radno vrijeme 8-16h kako se tad javit na telefon i objasnit, saslušat... ima li "rada" po smjenama ako ima rado bih se pridružila.

Sve se može prilagoditi i naravno da na poslu ne možeš odgovarati na pozive.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
14.10.2009 9:53:59   
mišur
Svaka čast onome ko se ovoga sjetio!user posted image user posted image user posted image
Mislim da je ovo najbolji način da se pomogne neiskusnim mamama, obzirom da naši dr zaista ili nisu dovoljno edukovani ili ne žele biti, pa čim se pojavi neki problem, odmah savjetuju AD mlijeko!
Bravo!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
26.10.2009 17:55:54   
Amrino
Drage moje, Obavjestavam vas da Udruzenje pocinje sa obukom za savjetnice za probleme sa dojenjem u nedjelju 01.11.2009. godine sa pocetkom u 10,00 sati. Prvo predavanje ce voditi Adisa Hotić, IBLCE konsultantica za dojenje. Savjetovanje je koncipirano na modelu-majke majkama, gdje ce majke volonterke pruzati podrsku putem telefona drugim majkama u vezi sa svim pitanjima i problemima koje su vezane za dojenje. Napominjem jos jednom koji su uslovi za pristup obuci: da su iskljucivo dojile prvih sest mjeseci djetetovog zivota,da imaju iza sebe minimalno devet mjeseci sveukupnog iskustva sa dojenjem,da su spremne baviti se volonterskim radom,da su clanovi udruzenja DjeCa. (Pristupnicu za clanstvo mozete pronaci na ovdje.) No prije nego sto se odrzi prvo predavanje sa gdjom Adisom, trebali bi se svi upoznati sa novim clanovima i buducim savjetnicama, rijesiti papirologiju, razmijeniti dio literature itd.

Dogovoreno je da se taj prvi sastanak odrzi u srijedu, 28.10.2009. godine sa pocetkom u 18,00 sati, na slijedecoj adresi: Patriotske Lige 28.,prizemlje.
Za one koji nisu nikada bili u ovim prostorijama saljem detaljan opis i mapu kako doci do navedene lokacije.
Molim vas sve da potvrdite svoj dolazak kako bi se unaprijed mogle planirati sve aktivnosti.
Takodje obavjestavam buduce savjetnice da pristupnicu i uplatu godisnje clanarine (5,00 KM) mogu obaviti na sastanku u srijedu.

ZA dodatne informacije slobodno se obratite na slijedece kontakte:
MOB: 062/549-088
home: 033-470-103
Udruzenje: 033-950-704
gmail: anisadziho@gmail.com
        anisa.dziho@djeca.org

  Uputstvo: zvonite na Arch Design. Zgrada je bordo boje, nalazi se između plavih nebodera prije Građevinskog fakulteta (kad dolazite iz pravca centra). Kada dolazite iz pravca grada, idete ulicom Patriotske lige do prvog plavog nebodera, prije raskrsnice koja vodi lijevo za tunel na ciglanama, desno za Bolnicu i pravo za stadion Kosevo, imate skretanje u ulicu na cijem pocetku je TAXI stajaliste, zapravo ulazite u naselje Park. Kad tu skrenete idete cca 200 m do prve crvene tj. bordo zgrade (ima 6 spratova), ta zgrada je broj 28. Ulaz je iz suprotnog pravca od kojeg ste dosli.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.10.2009 17:57:42 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
26.10.2009 18:02:10   
meli
super ideja!!! i ja ispunjavam sve uslove ali mi je malo podaleko. nisam iz sarajeva.

_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
26.10.2009 22:55:12   
milenium
Adresa:patriotske lige...roza zgrada...sve ste vi napisali ali ... KOJI GRAD???

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
26.10.2009 22:57:24   
milenium
IZVORNA PORUKA: meli

super ideja!!! i ja ispunjavam sve uslove ali mi je malo podaleko. nisam iz sarajeva.
[/quote

hvala meli da nisi ovo napisala isan nebi znao koji grad!
još nešto,poziv za isto ovo na fb također NE piše o kojem se gradu radi tako da ako netko pročita a nije na ovom forumu jadan ne zna ni kud će.

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
26.10.2009 23:10:16   
Anoniman
naravno da bih voljela da se pridruzim, i to cu aBd i uciniti, iako imam ıspite te sedmıce, sve se moze.user posted image

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
27.10.2009 9:22:46   
Amrino
milenium- hvala na ukazanom propustu user posted image . Radi se o Sarajevu...a valjda ja kontam da su svi upuceni user posted image .
Uglavnom ovaj prvi "krug" obuke je za clanice iz Sarajeva samo iz razloga sto Udruzenje trenutno nema sredstva za placanje putnih i ostalih troskova onim clanicama koje bi dolazile iz drugih gradova (a ni u kojem slucaju ne bi dopustili da clanice same sve to placaju).
Slijedeci put ce aBd biti i sredstava pa ce vaziti i za sve ostale gradove!

Napominjem jos jednom sve zainteresovane da se jave i da dodju na sastanak u srijedu! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
27.10.2009 10:12:11   
Suzana
Joj tako bih voljela (uslove ispunjavam user posted image ), ali ne mogu obećati... Radim do 17 h, dok dođem kući, dečki me čekaju i da ručaju i sve...
Nastojaću, ali ne mogu obećati... Baš mi je žao. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
28.10.2009 10:23:26   
Amrino
Zene moje drage- dolazi li ko?!
Suzana- ti ako stignes dobrodosla- mada ako ne stignes na ovaj prvi sastanak mozes doci na slijedeci...Ako ti obaveze budu dozvoljavale...
Shee- sta je s tobom?
aazra- gdje siiii?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
28.10.2009 10:59:20   
MELLI
IZVORNA PORUKA: meli

super ideja!!! i ja ispunjavam sve uslove ali mi je malo podaleko. nisam iz sarajeva.

isti slučaj i samnomuser posted image

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
28.10.2009 11:12:56   
milenium
dojimo evo 15 mj.al nažalost daleko sam.user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
28.10.2009 11:13:42   
merima_s
Ja ispunjavam sve uvjete i rado bih dosla. Medjutim mozda mi neki gosti dodju za vikend. Javicu se cim prije da potvrdim da li dolazim ili ne.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
28.10.2009 12:08:53   
Amrino
IZVORNA PORUKA: merima_s

Ja ispunjavam sve uvjete i rado bih dosla. Medjutim mozda mi neki gosti dodju za vikend. Javicu se cim prije da potvrdim da li dolazim ili ne.


Prvi sastanak je veceras pa dodji ako ne mozes za vikend. Iznad ti pise u koliko i gdje. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
28.10.2009 16:50:15   
scarlett
Ja bih se rado pridružila, ali ni blizu ne ispunjavam uslove, ipak nadam se da da ćete vi koje možete iskoristiti priliku da ukažete koliko je bitno da ova obuka prođe i kroz manje gradove ili da u njima ima barem neko ko je stručan po ovom pitanju.
Ja sam inače porijeklom iz malog grada i iz iskustva znam da su manji gradovi u mnogome "zakinuti" u usporedbi sa većim gradovima, posebno Sarajevom.
Ovdje recimo ne moramo plaćati ni CTG ni patronažne sestre, a u nekim manjim gradovima nema ni CTG aparata ili ga ima a dr. dolazi 1x sedmićno, pa se mora ići privatniku, a nema ni patronažnih sestara ili dolaze na poziv koji naravno platite. Tako isto nema ni savjetnica za dojenje, pa mnogo mladih žena lahko odustaje od nakane da doji.
Mislim da je ovo super akcija!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Obuka za savjetnice za probleme sa dojenjem
31.10.2009 16:13:28   
Amrino
Sutra pocinje obuka!!! user posted image user posted image user posted image
Vidimo se sutra- ako neka od vas bude odlucila da dodje! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *