|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Peć za narodno grijanje
23.3.2010 14:39:47   
Anoniman
Možda nisam na pravoj adresi,ako je tako premjestite me user posted image

Ima li neko iskustvo sa pećima za narodno grijanje,odnosno dali se grijete na ovaj način ?

Mene zanima kakve su ove peći,dali su efikasne,kako griju i peku ?
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Peć za narodno grijanje
23.3.2010 14:52:28   
milenium
to je ona što se na drva grije cijela kuća.jel te ta zanima?
ako ćeš uvodit to grijanje peć te dođe najskuplje a ostalo sve nije skupo,radijatori,cjevi,majstoruser posted image peći se kreću od 1500-2000 Km.
kakve su kod vas cjene ne znam. imaš 2 vrste smještaja peći:1.netko se odluči pa peć stavi u podrum i dole loži(kuća mu je čišća nema mrva od drvauser posted image  samo što moraš eto silazit i dole ložit al ionako si išla dole po drva kad si ložila i u kući.
2.imaš opciju da se griješ narodno da držiš u kući  u kući ložiš ,al to nije ona ružnauser posted image peć,nego šporet.znači ložiš u kući i sve prostorije ti se griju.isti je učinak samo što ako imaš šporet u kući možeš onda i huhati na njemu,peći kruh itd-dakle ne moraš trošiti struju.pa eto kako kome pašeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Peć za narodno grijanje
23.3.2010 15:01:03   
Anoniman
eh mila mene zanima ova peć u kući što se može kuhati i peći na nju,cijevi su nam razvedene samo da kupimo radijatore i peć znam da je poskupa ali nije bitno ako je efikasna

neko kaže da je ta peć dobra,a neko kaže nevalja

meni bi ta pravo odgovarala,ali eto sad ne znam dali dobro peče,kakva joj je rerna i tako te neke funkcije vezane za tu peć

jel je ti imaš

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Peć za narodno grijanje
23.3.2010 15:05:19   
M kao Mama
To je super stvar, nećete se pokajati, samo ne smijete štediti, kako sam čula razlika je možda u nekoliko stotina maraka, a kvalitet je vidljiv. Moji riđaci imaju tu opciju za kuhanje, ma jo je ludnica kako grije i super su zadovoljni. U svakom slučaju isplatnije je od plina.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Peć za narodno grijanje
23.3.2010 15:13:53   
Anoniman
mila mi se grijemo na smederevac šporet,onaj bijeli obični,zagrijavamo kuhinju i dnevni,pošto smo malo bili u škripcu pa nismo mogli prije to uraditi,sad namjeravamo,ali ja bih voljela tu peć jer smo mi već navikli u kući ložiti,a vrlo jeftino možemo proći sa drvima.

snaha od moje prijateljice kaže da njena mama ima tu peć i da nije zadovoljna,kaže super grije ali rerna joj ravna nuli,uopšte kaže ne peče u rerni dobro

opet sam čula da imaju neke alfa peći za tu vrstu grijanja i da su dobre,pa sama ne znam šta da radimo

znaš li koja je peć kod tvojih rođaka,ili možeš li mi se malo bolje raspitati jesu li oni zadovoljni što se tiče rerne i pečenja

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Peć za narodno grijanje
23.3.2010 15:23:03   
milenium
moja tetka tu ima pa zato sve znam.user posted image ima običaj reć''''ma nebi ja kuhala na struju pored svog lipog šporeta''''user posted image  na njemu i kuha i peče kruh i peče kolače,pizze i sve.šporet isti fazon ko ovi smederevci bjeli ovi stari samo malo moderniji,veći,s pećnicom koja ima mali prozor kao kod strujnog pa možeš vidit kako se peče,srebrne šipke na njemu,stvarno je fin ma čudo je.
i još nešto,odmah si uštedila jedan radijator.u kuhinju di će ti to bit ne moraš stavljat radijator jer ionako šporet grije.
i još i ovo:temperatura na šporetu se može smanjivat (tako da ne moreš nikako izgorituser posted image )tako da možeš sebi podešavat kolko hoćeš.
a npr kad negdi odeš a oćeš da te dočeka topla kuća samo posmanjiš na najmanje da se samo održava žera.i onda ti i drva sporije gore.tako da ne treba nitko ostavat kod kuće i ložit( i trošit drva).kad dođeš samo nabaciš i rasplamsaš vatru,prostreš na pod deku,svekrvu istraš u selo i navali na tmuser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Peć za narodno grijanje
23.3.2010 15:26:40   
milenium
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

snaha od moje prijateljice kaže da njena mama ima tu peć i da nije zadovoljna,kaže super grije ali rerna joj ravna nuli,uopšte kaže ne peče u rerni dobro


da nije zadovoljna prominila bi ona.isto da ja imam drvene prozore na kući a bavim se prodajem aluminijskih.user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 23.3.2010 15:27:06 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Peć za narodno grijanje
23.3.2010 15:34:35   
Anoniman
ma najvjerovatnije da ćemo i mi tu samo moram malo obići po radnjama da vidim kakvih ima
hvala vam

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Peć za narodno grijanje
23.3.2010 15:46:59   
kasper
draga NEUTJESNA mi smo prije centralnog imali to narodno grijanje
a sporet je bio cini mi se alfa 80 ,joj zaboravila sam al pitacu muza
i grijali smo 100kvadrata kuce,super je bila rerna ma pravo dobra stvar,neces se pokajati,moji roditelji su mislim za 2,500km kupili sporet i razvukli po citavoj kuci


_____________________________

**** ĐorĐe-26.08.2009.****
****31.08.2013.-dolazi nam nasa princeza****

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Peć za narodno grijanje
24.3.2010 7:44:38   
Anoniman
joj mila baš ti hvala,i ja sam za te alfa peći čula da su dobre,ipak mislim da ću se za tu opciju odlučiti,jer kad skontam to mi je najjeftinije

što ste je vi izbacili ?

(odgovor članu kasper)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Peć za narodno grijanje
24.3.2010 10:37:21   
ena0002
Moja komsinica se zali na to grijanje, tj. na tu pec. Kaze da je mora svake sedmice cistiti user posted image E sad ne znam ima li veze u vrstama tih peci ili se ugradjuje ista user posted image . Raspitaj se malo.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Peć za narodno grijanje
24.3.2010 10:51:45   
Anoniman
e jooooooooj neko kaže ovako neko onako

ma ja ću nju kupiti a sveki nek je čisti svakako je besposlena user posted image

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Peć za narodno grijanje
26.3.2010 14:53:31   
Anoniman
jeli ovo vise nema niko iskustvo sa ovim grijanjem ?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Peć za narodno grijanje
26.3.2010 19:49:45   
Nellica
Neutjena ima pp

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Peć za narodno grijanje
26.3.2010 20:07:01   
ena0002

IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

e jooooooooj neko kaže ovako neko onako

ma ja ću nju kupiti a sveki nek je čisti svakako je besposlena user posted image

user posted image user posted image user posted image ej pazi ti da i to ne budes cistila user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Peć za narodno grijanje
27.3.2010 10:26:44   
Anoniman
user posted image user posted image  dobra si,a koji sam ja peh tako ce i biti user posted image user posted image

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Peć za narodno grijanje
27.3.2010 22:57:18   
taurus

IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

e jooooooooj neko kaže ovako neko onako

ma ja ću nju kupiti a sveki nek je čisti svakako je besposlena user posted image



Pa se onda pita to se ne slae sa svekrvom. Čisti svoju peć ko svoju.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Peć za narodno grijanje
19.11.2010 19:44:19   
bebica1989
drage moje ja i mm smo vec  poceli razmisljati na cemu cemo se grijati kad preselimo u svoju novu kucu,i dosli smo na ideju na narodno grijanje to jest sporet u kuci sa kotlom da mozemo i grijati sobe...pa me zanima da li alfa sporeta ima takvih i koliko kostaju????

_____________________________

Ne vezimo srce za dunjaluk,jer samo tad bice nam lako podnijeti iskusenje.....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *