|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Podrška osobama s posebnim potrebama
12.7.2009 13:00:35   
Anoniman
Uskoro prva emisija tv serijala I MI SMO TU o djeci i osobama ometenim u razvoju...svaka čast za ideju, svaka čast na podršci...
Nadam se da će se i kod nas mnogo više pričati o ovoj djeci a ne da budu zaboravljena i sakrivena od javnosti. Želim ovo da podijelim sa vama, da znamo da ta djeca žele i mogu da rade i budu ravnopravni članovi ove zajednice... Pružimo im podršku i saznajmo šta oni sve mogu da rade-pogledajte
http://www.youtube.com/watch?v=KZF3pKB7e4s
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
12.7.2009 13:24:53   
ljubičica 28
Od mene imaju veeeeliku podršku i drago mi je da se počelo voditi više brige o takvim osobama. Mogu oni funkcionirati kao i svi drugi i postići mnogo toga, samo im treba malo više posvetiti pažnje i gledati ih kao normalne osobe, jer to i jesu.
U porodici imam slučaj dječaka koji je gluhonijem, i znam koliko je potrebno snage i volje da se takvo dijete prilagodi svojoj okolini, ne zbog njih samih, nego zbog okoline koja,uglavnom, nije spremna da prihvati bilo koga ko je drugačiji.Hvala Bogu, njegova majka se uspjela izboriti da ide u običnu školu, jer u blizini nema škole za djecu s posebnim potrebama i dijete se super uklopilo, sada je 7. razred, a već tri-četiri godine nastupa na priredbama recitujući pjesmice (ugrađena mu je pužnica, i vremenom je počeo da govori hB). I dalje je puno veća borba za njega nego inače, a ja se nadam da će uspjeti završiti školu i steći neko obrazovanje kako bi bio sposoban za život bez ičije pomoći...a sve se može postići...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
14.11.2009 18:11:29   
9januar
Pzdrav svima
Ptreban mi je savjet pa ako mi nek mze pmci nek se javi.
Imam dijete 10 mjeseci i uskr bi trebala na psa.
Djete ima west sindrm tezak blik epilepsije,kasnjenje u motrickm razvju,kifzu kicme....
Dali imam prav na prduzenje pordiljskg i kak t ide.
Ja zivim u sarajevu.
usput da kazem u mojoj firmi su mi rekli da ne znaju za to....
aipak n je dijete sa posebnim ptrebama i moze li me nek uputiti gdje trebam ici....
Hvala vam pun...

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
14.11.2009 18:40:33   
veeseelaa
mislim da po osnovu Zakona o radu imaš pravo nakon iskteka porodiljskog naredne dvije godine raditi po 4 sata a na osnovu preporuke doktora da je tvoja nazočnost pored djeteta neophodna

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu 9januar)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
15.11.2009 10:35:01   
Anoniman
9Januar- djeca s posebnim potrebama su:
djeca sa motoričkim smetnjama
slijepa i slabovidna djeca
djeca koja imaju poremećaj glasa, govora, sluha
djeca s mentalnom retardacijom
djeca s poremećajem u ponašanju
djeca sa hroničnim bolestima
hospitalizirana djeca
romska djeca
darovita djeca...
Sva djeca koja imaju neku nezadovoljenu potrebu nazivaju se djeca s posebnim potrebama...
Ne znam zašto navodiš "nije dijete s posebnim potrebama", jel ti to neko rekao?West sindrom, kifoza kičme, zastoj u motoričkom razvoju nisu bezazlene stvari, tvoje dijete treba tebe i mislim da imaš prava
Eh sad zakoni su različiti od katona do kantona, tu ti treba pravnik, skupi svu dokumentaciju (nalaze i mišljenja ljekara) i obrati se pravnom licu...
Sretno

< Poruku je uredio Breskva -- 15.11.2009 10:36:51 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
15.11.2009 10:50:03   
Sandrich
Svaka čast svima koji imaju bilo kakvog interesa za djecu sa posebnim potrebama.Takva djeca ne treba da budu diskriminirana,ismijavana i smatrana manjem vrijdnim samo zato što su "drugačiji od drugih".Imala sam priliku da boravim i posmatram mentalno retardiranu djecu,sa dawnovim sindromom,i zapravo oni su svi tako umiljati,željni pažnje,veseli da čovjek ne može da ih ne zavoli user posted image

9 januar najbolje ti je da odvedeš dijete na preglede a po mogućnosti i logopedu,jer što je dijete manje veće su šanse za oporavak !!!! SRETNO

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
15.11.2009 18:24:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sandrich

9 januar najbolje ti je da odvedeš dijete na preglede a po mogućnosti i logopedu,jer što je dijete manje veće su šanse za oporavak !!!! SRETNO

Izvini Sandrich al moram te ispraviti, nemoj mi zamjeriti molim te...
Logoped joj ne može pomoći jer je on stručnjak samo za jezik i govor, a njena beba je još mala i ne govori;
Što se tiče stručnjaka koji mogu pomoći su: Neuropedijatar, defektolog-somatoped i fizijatar i svakako pravnik u vezi zakona.

(odgovor članu Sandrich)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
15.11.2009 18:41:21   
Sandrich
naravno Breskva slobodno me ispravi,i ja sam mislila na defektologa ( kod mene je prijateljica defektolog-logoped i zato sam navela jer ona radi sa takvom djecom i uvijek zna primjetiti na takvoj djeci da nesto nije uredu)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
24.1.2010 11:41:35   
Anoniman
Evo jedna priča koja vas neće ostaviti ravnodušnim i iz koje možete naučiti mnogo...

Na dobrotvornoj gala-večeri, na kojoj su se prikupljala sredstva za školu za decu sa posebnim potrebama, otac jednog od učenika podelio je sa prisutnima priču koju neće zaboraviti niko ko je tada prisustvovao tom događaju.

Pošto je zahvalio školi i njenom predanom osoblju, postavio je sledeće pitanje:
"Ako nije ometena spoljašnjim uticajima, sve što priroda stvori je savršeno kreirano. Ali moj sin Siniša ne može da nauči sve one stvari koje mogu druga deca. Nije u stanju da razume i uradi sve ono što i njegovi vršnjaci.

Gde je tu prirodni poredak stvari, kada se radi o mom sinu?"

Publika je utihnula posle tog pitanja.

Otac je nastavio:
"Verujem da se, kada telesno i umno invalidno dete, poput mog Siniše, dođe na svet, prilika za iskazivanje istinske ljudske prirode sama javi i pokaže, i to u vidu načina na koji drugi ljudi tretiraju to dete".

Potom produži:
Siniša i njegov otac šetali su pored parka, gde su neki dečaci, koje je Siniša inače poznavao, na terenu igrali fudbal.

Siniša je upitao oca:
"Šta misliš, tata, da li bi me pustili da igram sa njima?"

Sinisin otac je znao da većina dečaka ne bi želela da neko kao Siniša igra u njihovoj ekipi, ali je isto tako vrlo dobro znao koliko bi njegovom sinu značilo da mu dozvole da zaigra, i koliko bi mu to samo dalo toliko potrebni osećaj pripadnosti i samopouzdanja, uverenje da od društva biva prihvaćen uprkos svom invaliditetu.

Sinišin otac je prišao jednom od dečaka pored aut-linije i upitao (ne očekujući previše) da li bi i Siniša mogao da zaigra sa njima.

Momčić se u neverici okrenuo prema igralištu i rekao:
“Znate šta, gospodine, mi gubimo sa 4 : 1, a bliži se i kraj drugog poluvremena. Pa, ..., može da igra za našu ekipu, pokušaćemo da ga postavimo na poziciju levog beka".

Siniša se malo namučio hodajući do ekipe, ali je sa širokim osmehom obukao dres svog tima.

Otac ga je ozaren gledao sa majušnom suzom u oku i osećajem narastajuće topline u grudima.

Dečaci su mogli jasno da vide i osete sreću ovog čoveka, ganutog oca koji radosno gleda kako njegov sin biva priman u njihov tim.

Pri kraju utakmice Sinišina ekipa je dala gol iz jedne brze kontre, ali je još uvek gubila sa dva gola razlike.

Siniša je pokrivao levu stranu polovine terena.

Iako nikakve akcije tuda nisu išle, on je očito bio u euforičnom raspoloženju jer je dobio priliku DA BUDE u igri, na travnatom tepihu; razvukao je osmeh od uva do uva, dok mu je otac mahao sa tribine.

U samoj završnici Sinišina ekipa je opet postigla gol, dakle, gubila je samo sa 4 : 3 !
Sada, sa jednim golom u minusu, smešila im se prilika za eventualno izjednačenje u zaustavnom vremenu od 5 minuta.

I zaista, dosudjen je penal za Sinišin tim i dečaci su stali da se pogadjaju ko će ga izvesti.

Pade ideja da puca Siniša, ali uz veliki rizik da izgube utakmicu !?
Na opšte iznenađenje - Siniši je ipak data lopta !
Svi su znali da je to bila nemoguća misija, jer Siniša nije ni umeo pravilno da šutira, a kamo li da pogodi okvir gola i da prevari golmana.

Ipak, kad je Siniša stao iza lopte, protivnički golman je, shvativši da Sinišina ekipa svesno reskira poraz radi tog jednog jedinstvenog trenutka u Sinišinom životu, odlučio da se baci u pogrešnu stranu kako bi lopta ipak ušla u mrežu.

Siniša je uzeo zalet, zamahnuo i ... traljavo zakačio loptu, koja je polako krenula ka suprotnoj stativi.

Utakmica bi u ovom trenutku bila praktično rešena, jer je lopta bila spora i većina protivničkih igrača bi je mogla sustići.

Medjutim, i oni su se kretali sasvim lagano, pa svi gledaoci povikaše:
"Siniša, Siniša, trči za njom, Siniša, trči, stigni je, stigni !!! Trči, trči, i ćušni je u mrežu !!!
Nikada pre u svom životu Siniša nije toliko brzo trčao, uspeo je, na jedvite jade, da stigne do nje pre nego što je završila u gol-autu. Doteturao se i širom otvorenih očiju, zadihan, upitnog pogleda, zastao da vidi šta će dalje.

Svi graknuše: "Šutni je, šutni je u gol !!!

Uhvativši dah, Siniša je vidno potresen, naprežući zadnje snage, kao u nekom delirijumu, magnovenju, nekako umirio loptu, zahvatio je unutrašnjom stranom stopala i ... i smestio je u mrežu !!!

Muk, ... , a onda provala ... prasak - svi skočiše:

"Siniša, Siniša, bravo, Siniša !!!"

Zajapurenom i preneraženom Siniši priskočiše svi saigrači, grleći ga, ljubeći ga i slaveći ga kao heroja koji je spasao svoj tim od poraza.

"Tog dana ...", okončavajući svoju priču s drhtajem u glasu potreseni otac, dok su mu se suze kotrljale niz lice, "... dečaci obeju ekipa doneli su komadić prave ljubavi i humanosti u ovaj svet".

Siniša nije preživeo do sledećeg leta.

Umro je još iste zime, nikada ne zaboravivši da je bio heroj, da je zbog toga njegov otac bio presrećan i pamteći kako je svog malog heroja dočekala oduševljena majka, grlivši ga plačući od sreće!

(odgovor članu Sandrich)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
24.1.2010 11:57:45   
Mya_81 RR
Evo me sva u suzama user posted image

Ne znam je li ovo napisano po nekom istinitom dogadjaju, ali svaka čast za ovakve dječake koji su znali da se odreknu nečeg, što uostalom oni mogu raditi svaki dan, da bi se jedan dječak kao Siniša osjeća tako posebno kao da istinski pripada tom timu...tako jedna obična stvar, a toliko velika za njega...čini mi se da previše stvari uzimamo zdravo za gotovo...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
4.3.2011 11:02:59   
la bomba
IZVORNA PORUKA: Breskva

Evo jedna priča koja vas neće ostaviti ravnodušnim i iz koje možete naučiti mnogo...

Na dobrotvornoj gala-večeri, na kojoj su se prikupljala sredstva za školu za decu sa posebnim potrebama, otac jednog od učenika podelio je sa prisutnima priču koju neće zaboraviti niko ko je tada prisustvovao tom događaju.

Pošto je zahvalio školi i njenom predanom osoblju, postavio je sledeće pitanje:
"Ako nije ometena spoljašnjim uticajima, sve što priroda stvori je savršeno kreirano. Ali moj sin Siniša ne može da nauči sve one stvari koje mogu druga deca. Nije u stanju da razume i uradi sve ono što i njegovi vršnjaci.

Gde je tu prirodni poredak stvari, kada se radi o mom sinu?"

Publika je utihnula posle tog pitanja.

Otac je nastavio:
"Verujem da se, kada telesno i umno invalidno dete, poput mog Siniše, dođe na svet, prilika za iskazivanje istinske ljudske prirode sama javi i pokaže, i to u vidu načina na koji drugi ljudi tretiraju to dete".

Potom produži:
Siniša i njegov otac šetali su pored parka, gde su neki dečaci, koje je Siniša inače poznavao, na terenu igrali fudbal.

Siniša je upitao oca:
"Šta misliš, tata, da li bi me pustili da igram sa njima?"

Sinisin otac je znao da većina dečaka ne bi želela da neko kao Siniša igra u njihovoj ekipi, ali je isto tako vrlo dobro znao koliko bi njegovom sinu značilo da mu dozvole da zaigra, i koliko bi mu to samo dalo toliko potrebni osećaj pripadnosti i samopouzdanja, uverenje da od društva biva prihvaćen uprkos svom invaliditetu.

Sinišin otac je prišao jednom od dečaka pored aut-linije i upitao (ne očekujući previše) da li bi i Siniša mogao da zaigra sa njima.

Momčić se u neverici okrenuo prema igralištu i rekao:
“Znate šta, gospodine, mi gubimo sa 4 : 1, a bliži se i kraj drugog poluvremena. Pa, ..., može da igra za našu ekipu, pokušaćemo da ga postavimo na poziciju levog beka".

Siniša se malo namučio hodajući do ekipe, ali je sa širokim osmehom obukao dres svog tima.

Otac ga je ozaren gledao sa majušnom suzom u oku i osećajem narastajuće topline u grudima.

Dečaci su mogli jasno da vide i osete sreću ovog čoveka, ganutog oca koji radosno gleda kako njegov sin biva priman u njihov tim.

Pri kraju utakmice Sinišina ekipa je dala gol iz jedne brze kontre, ali je još uvek gubila sa dva gola razlike.

Siniša je pokrivao levu stranu polovine terena.

Iako nikakve akcije tuda nisu išle, on je očito bio u euforičnom raspoloženju jer je dobio priliku DA BUDE u igri, na travnatom tepihu; razvukao je osmeh od uva do uva, dok mu je otac mahao sa tribine.

U samoj završnici Sinišina ekipa je opet postigla gol, dakle, gubila je samo sa 4 : 3 !
Sada, sa jednim golom u minusu, smešila im se prilika za eventualno izjednačenje u zaustavnom vremenu od 5 minuta.

I zaista, dosudjen je penal za Sinišin tim i dečaci su stali da se pogadjaju ko će ga izvesti.

Pade ideja da puca Siniša, ali uz veliki rizik da izgube utakmicu !?
Na opšte iznenađenje - Siniši je ipak data lopta !
Svi su znali da je to bila nemoguća misija, jer Siniša nije ni umeo pravilno da šutira, a kamo li da pogodi okvir gola i da prevari golmana.

Ipak, kad je Siniša stao iza lopte, protivnički golman je, shvativši da Sinišina ekipa svesno reskira poraz radi tog jednog jedinstvenog trenutka u Sinišinom životu, odlučio da se baci u pogrešnu stranu kako bi lopta ipak ušla u mrežu.

Siniša je uzeo zalet, zamahnuo i ... traljavo zakačio loptu, koja je polako krenula ka suprotnoj stativi.

Utakmica bi u ovom trenutku bila praktično rešena, jer je lopta bila spora i većina protivničkih igrača bi je mogla sustići.

Medjutim, i oni su se kretali sasvim lagano, pa svi gledaoci povikaše:
"Siniša, Siniša, trči za njom, Siniša, trči, stigni je, stigni !!! Trči, trči, i ćušni je u mrežu !!!
Nikada pre u svom životu Siniša nije toliko brzo trčao, uspeo je, na jedvite jade, da stigne do nje pre nego što je završila u gol-autu. Doteturao se i širom otvorenih očiju, zadihan, upitnog pogleda, zastao da vidi šta će dalje.

Svi graknuše: "Šutni je, šutni je u gol !!!

Uhvativši dah, Siniša je vidno potresen, naprežući zadnje snage, kao u nekom delirijumu, magnovenju, nekako umirio loptu, zahvatio je unutrašnjom stranom stopala i ... i smestio je u mrežu !!!

Muk, ... , a onda provala ... prasak - svi skočiše:

"Siniša, Siniša, bravo, Siniša !!!"

Zajapurenom i preneraženom Siniši priskočiše svi saigrači, grleći ga, ljubeći ga i slaveći ga kao heroja koji je spasao svoj tim od poraza.

"Tog dana ...", okončavajući svoju priču s drhtajem u glasu potreseni otac, dok su mu se suze kotrljale niz lice, "... dečaci obeju ekipa doneli su komadić prave ljubavi i humanosti u ovaj svet".

Siniša nije preživeo do sledećeg leta.

Umro je još iste zime, nikada ne zaboravivši da je bio heroj, da je zbog toga njegov otac bio presrećan i pamteći kako je svog malog heroja dočekala oduševljena majka, grlivši ga plačući od sreće!



Priča je veoma emotivna i, ako mogu reći, poučna.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
4.3.2011 14:34:06   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Breskva

Evo jedna priča koja vas neće ostaviti ravnodušnim i iz koje možete naučiti mnogo...

Na dobrotvornoj gala-večeri, na kojoj su se prikupljala sredstva za školu za decu sa posebnim potrebama, otac jednog od učenika podelio je sa prisutnima priču koju neće zaboraviti niko ko je tada prisustvovao tom događaju.

Pošto je zahvalio školi i njenom predanom osoblju, postavio je sledeće pitanje:
"Ako nije ometena spoljašnjim uticajima, sve što priroda stvori je savršeno kreirano. Ali moj sin Siniša ne može da nauči sve one stvari koje mogu druga deca. Nije u stanju da razume i uradi sve ono što i njegovi vršnjaci.

Gde je tu prirodni poredak stvari, kada se radi o mom sinu?"

Publika je utihnula posle tog pitanja.

Otac je nastavio:
"Verujem da se, kada telesno i umno invalidno dete, poput mog Siniše, dođe na svet, prilika za iskazivanje istinske ljudske prirode sama javi i pokaže, i to u vidu načina na koji drugi ljudi tretiraju to dete".

Potom produži:
Siniša i njegov otac šetali su pored parka, gde su neki dečaci, koje je Siniša inače poznavao, na terenu igrali fudbal.

Siniša je upitao oca:
"Šta misliš, tata, da li bi me pustili da igram sa njima?"

Sinisin otac je znao da većina dečaka ne bi želela da neko kao Siniša igra u njihovoj ekipi, ali je isto tako vrlo dobro znao koliko bi njegovom sinu značilo da mu dozvole da zaigra, i koliko bi mu to samo dalo toliko potrebni osećaj pripadnosti i samopouzdanja, uverenje da od društva biva prihvaćen uprkos svom invaliditetu.

Sinišin otac je prišao jednom od dečaka pored aut-linije i upitao (ne očekujući previše) da li bi i Siniša mogao da zaigra sa njima.

Momčić se u neverici okrenuo prema igralištu i rekao:
“Znate šta, gospodine, mi gubimo sa 4 : 1, a bliži se i kraj drugog poluvremena. Pa, ..., može da igra za našu ekipu, pokušaćemo da ga postavimo na poziciju levog beka".

Siniša se malo namučio hodajući do ekipe, ali je sa širokim osmehom obukao dres svog tima.

Otac ga je ozaren gledao sa majušnom suzom u oku i osećajem narastajuće topline u grudima.

Dečaci su mogli jasno da vide i osete sreću ovog čoveka, ganutog oca koji radosno gleda kako njegov sin biva priman u njihov tim.

Pri kraju utakmice Sinišina ekipa je dala gol iz jedne brze kontre, ali je još uvek gubila sa dva gola razlike.

Siniša je pokrivao levu stranu polovine terena.

Iako nikakve akcije tuda nisu išle, on je očito bio u euforičnom raspoloženju jer je dobio priliku DA BUDE u igri, na travnatom tepihu; razvukao je osmeh od uva do uva, dok mu je otac mahao sa tribine.

U samoj završnici Sinišina ekipa je opet postigla gol, dakle, gubila je samo sa 4 : 3 !
Sada, sa jednim golom u minusu, smešila im se prilika za eventualno izjednačenje u zaustavnom vremenu od 5 minuta.

I zaista, dosudjen je penal za Sinišin tim i dečaci su stali da se pogadjaju ko će ga izvesti.

Pade ideja da puca Siniša, ali uz veliki rizik da izgube utakmicu !?
Na opšte iznenađenje - Siniši je ipak data lopta !
Svi su znali da je to bila nemoguća misija, jer Siniša nije ni umeo pravilno da šutira, a kamo li da pogodi okvir gola i da prevari golmana.

Ipak, kad je Siniša stao iza lopte, protivnički golman je, shvativši da Sinišina ekipa svesno reskira poraz radi tog jednog jedinstvenog trenutka u Sinišinom životu, odlučio da se baci u pogrešnu stranu kako bi lopta ipak ušla u mrežu.

Siniša je uzeo zalet, zamahnuo i ... traljavo zakačio loptu, koja je polako krenula ka suprotnoj stativi.

Utakmica bi u ovom trenutku bila praktično rešena, jer je lopta bila spora i većina protivničkih igrača bi je mogla sustići.

Medjutim, i oni su se kretali sasvim lagano, pa svi gledaoci povikaše:
"Siniša, Siniša, trči za njom, Siniša, trči, stigni je, stigni !!! Trči, trči, i ćušni je u mrežu !!!
Nikada pre u svom životu Siniša nije toliko brzo trčao, uspeo je, na jedvite jade, da stigne do nje pre nego što je završila u gol-autu. Doteturao se i širom otvorenih očiju, zadihan, upitnog pogleda, zastao da vidi šta će dalje.

Svi graknuše: "Šutni je, šutni je u gol !!!

Uhvativši dah, Siniša je vidno potresen, naprežući zadnje snage, kao u nekom delirijumu, magnovenju, nekako umirio loptu, zahvatio je unutrašnjom stranom stopala i ... i smestio je u mrežu !!!

Muk, ... , a onda provala ... prasak - svi skočiše:

"Siniša, Siniša, bravo, Siniša !!!"

Zajapurenom i preneraženom Siniši priskočiše svi saigrači, grleći ga, ljubeći ga i slaveći ga kao heroja koji je spasao svoj tim od poraza.

"Tog dana ...", okončavajući svoju priču s drhtajem u glasu potreseni otac, dok su mu se suze kotrljale niz lice, "... dečaci obeju ekipa doneli su komadić prave ljubavi i humanosti u ovaj svet".

Siniša nije preživeo do sledećeg leta.

Umro je još iste zime, nikada ne zaboravivši da je bio heroj, da je zbog toga njegov otac bio presrećan i pamteći kako je svog malog heroja dočekala oduševljena majka, grlivši ga plačući od sreće!



prelijepo!! evo ja sam se sva najezila, ali rijetke su ovakve situacije.djeca i ljudi sa posebnim potrebama su na margini drustva, odbaceni kao da su oni krivi sto imaju neki problem.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
6.3.2011 1:53:30   
veeseelaa
Šejla je moja djevojčica koja više nije ovdje. Imala je dvije godine. Bilo je ljeto. Držao sam je u naručju, po cijeli dan, i pjevao. Jedino je ona uživala u mojoj pjesmi. Naslonila bi glavu na moje grudi i rukom mi milovala vrat, lako, kao leptir. Noću, sa terase kuće Ronalda McDonaldsa*, gledao sam prozor njene sobe. To je bio jedini prozor gdje je gorjelo svjetlo, cijelu noć. Cijelih devet noći, onda se ugasilo. Leptir na slovu S, u znaku I. B. J. S. Fonda, je simbol njenog imena. Na jednom malom, bijelom kamenu u Ljubuškom, stoji isti takav leptir na jednom S. Šejla leži pored moje nene* pod vječnim suncem Hercegovine. Ida kaže da je vidjela njenu odluku da ode. Bio je to miran rastanak. Poljubio sam je, i rekao doktorima da isključe aparate. Blag trzaj, slab stisak na mojoj ruci.
I otišla je!? Moja djevojčica dalje živi u našim srcima. Leptir miluje moj vrat, u sobi gori svjetlo. Kroz naše projekte, pomaže da zacijele rane.
  • Kuće Ronalda McDonaldsa, grade se u neposrednoj blizini bolnica. Za vrijeme liječenja teško oboljele djece, tu borave njihovi najbliži. Lanac McDonald’s je izgradio preko 200 takvih kuća. Jedna od njih je u Minhenu, u krugu Deutsches Herzzentrum-a (njemačka srčana klinika).Njihov slogan je: "Blizina pomaže ozdraviti."
  • nana, baka
user posted image
Šejla Jakić - njena zadnja slika
Deutsches Herzzentrum - München, 02. 07. 2007 Kroz svaki projekat s pečatom I.B.J.S. Fonda pružamo ruku djeci s posebnim potrebama, u Vašoj zemlji i svijetu. Kupovinom knjige Zdrav ili ne, kupovinom neke od I.B. JAKIĆ - Kreacija, učešćem u našim projektima; kao volonter, sponzor, producent, kao partner i prijatelj Zlatnog leptira, dajete Vaš doprinos za jedan bolji, zdraviji svijet... Podržite Zlatnog leptira!! www.ibjs-fund.com
info.zdraviline@ibjs-fund.com
info.spiritforgood@ibjs-fund.com

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
6.3.2011 1:58:25   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
6.3.2011 22:25:12   
klemzi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
6.3.2011 22:37:54   
maja78 RR
uh user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
6.3.2011 23:30:43   
Skvo RR
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
6.3.2011 23:54:57   
veeseelaa
djevojčica je bratičina moje dobre prijateljice
Nikada neću zaboraviti dan kada je prestalo da kuca  srce malene Šejle....
poslala mi je sms "malene nema više"
bila sam u vožnji, plakala sam, ma ridala....

Sutra je promocija knjige u 12 sati u hotelu Holiday inn


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
6.3.2011 23:56:11   
teacher75
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
6.3.2011 23:57:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

djevojčica je bratičina moje dobre prijateljice
Nikada neću zaboraviti dan kada je prestalo da kuca  srce malene Šejle....
poslala mi je sms "malene nema više"
bila sam u vožnji, plakala sam, ma ridala....

Sutra je promocija knjige u 12 sati u hotelu Holiday inn


jeli slobodan ulaz...
i dali će s emoći kupiti knjiga da novac ide u fond...
baš sam razmišljala na linku tamo kako bih je naručila da skromno pomognem fond...

i da tužna pričauser posted image user posted image
ali pomaganje fonda da drugima lakše bude bilo bi lijepo i plemenito.user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
7.3.2011 0:01:44   
veeseelaa
http://www.ibjs-fund.com/

evo link gdje se može naručiti knjiga
a ulaz na promociju je slobodan, vjerovatno će biti omogućena i tamo kupovina knjige


a evo ima i ovakav način za donirati novac
Donirajte i preuzmite knjigu "Zdrav ili ne" Ukoliko ostvarite 13 poziva na humanitarni broj telefona 090 292 066 (i dostavite nam dokaz o istome), knjigu Zdrav ili ne ćete dobiti Besplatno.
Neznam kakvu vrstu dokaza dostaviti? valjda listing???


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
7.3.2011 0:04:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

http://www.ibjs-fund.com/

evo link gdje se može naručiti knjiga
a ulaz na promociju je slobodan, vjerovatno će biti omogućena i tamo kupovina knjige


a evo ima i ovakav način za donirati novac
Donirajte i preuzmite knjigu "Zdrav ili ne" Ukoliko ostvarite 13 poziva na humanitarni broj telefona 090 292 066 (i dostavite nam dokaz o istome), knjigu Zdrav ili ne ćete dobiti Besplatno.
Neznam kakvu vrstu dokaza dostaviti? valjda listing???


sigurno listong...
vidiš ovo ne pročitah...
baš super način...
a ostalo sam pročitala već na linku večeras po ulasku u forum...
a baš ako uspijem izaći sutra odoh maksuz na pormociju da kupim knjigu


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
7.3.2011 0:06:53   
veeseelaa
baš divno od tebe i ja ću kuputi aBd, na promociju nažalost neću ići

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
7.3.2011 0:27:07   
rokoko
 U petak je u Doboju gostovalo trebinjsko pozoriste sa predstavom "Na slovo,na slovo.."Predstava je bila i za učenike škole u kojoj radim,a u kojoj imaju odjeljenja za djecu sa posebnim potrebama.U predstavi je učestvovao i jedan od učenika sa Daunovim sindromom.Ne može se opisati koliko je bilo njegovo uzbuđenje,sreća...Njegova učiteljica,koju je sam Bog predodredio da usrećuje tu djecu,koja ima dušu do neba, je zabilježila par fotografija
http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=100807&id=1558170818&fbid=1794334548980

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
7.3.2011 0:28:11   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *