|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Prisustvo muza na porodu: da ili ne?


DA
  76% (70)
NE
  17% (16)
SVEJEDNO MI
  6% (6)


Ukupno glasova: 92


(Posljednji glas : 2.5.2009 23:27:02)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
7.4.2008 13:28:39   
Anoniman
EVO JOS MALO ANKETIRANJA...
mozete i navesti razloge zbog kojih ste se odlucili na dati odgovor..
pusa user posted image
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
7.4.2008 13:30:05   
Emina*
Ma ja i kad svom pokazem stravicne slike poroda, on opet hoce,
tako da ona opcija "svejedno mi" ne dolazi u obzir user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
7.4.2008 14:25:03   
Sonja
rekla sam DA jer sam stvarno plasljiva  i ne zelim da u tom momentu budem sama sa nekim nepoznatim doktorima i babicama... a takodje i da on osjeti kako je to kad se dijete radja... smatram da ce me vise cijeniti heheheh
kako god da promislim odgovor je DAuser posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
7.4.2008 15:56:33   
lelica
Ja sam se porodila prije 7.5 mjeseci na Koševu i moj muž je bio prisutan cijelo vrijeme. Za oboje je to bio veličanstven i jedinstven dogadjaj i meni je puno lakše jer smo bili zajedno. Voljeli bi još djece i ponovo ćemo zajedno kroz to proći! Nešto najljepše na svijetu!

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
7.4.2008 16:37:15   
stella
rekla sam ne zbog toga sto mislim da nema potrebe da se i mm poradja samnom svu nocuser posted image
htio je cekati u bolnici al sam mu rekla da nema potrebe da se sigurno necu poroditi prije jutra i tako je i bilo,a da cu njega prvog obavjestiti a on dalje.ja nisam za al eto svako ima svoje stavove i misljenja pa ko voli nek izvoliuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu lelica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
7.4.2008 17:06:41   
Adana
rekla sam DA jer sam stvarno plasljiva i ne zelim da u tom momentu budem sama sa nekim nepoznatim doktorima i babicama... a takodje i da on osjeti kako je to kad se dijete radja... smatram da ce me vise cijeniti heheheh
kako god da promislim odgovor je DA

POTPISUJEM user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
7.4.2008 17:20:53   
MirelaK
To nam je Adana tu,...pa sta ima zeno? Sad vidim da si mi pisala,...

_____________________________

Moj Ammar dosao na ovaj svijet 27.10.2008. god.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
7.4.2008 17:22:34   
siva
I ja kazem veliko DA! Iz Mostara sam i prvi put radala sam u KB Mostar, a kod njih u jednoj prostoriji 3 zene mogu radati u isto vrijeme samo je paravan izmedu njih i muzevima ne da nije dopusteno uci u radaonicu, vec im je zabranjeno uci na cijeli kat. Moj suprug je bio zgrozen jer je imao veliku zelju sudjelovati, a oni su ga odbili jer nije zgodno da je on tu dok još necija tuda zena rada. Uz mene je bila jedna prijateljica, inace medicinska sestra, koja mi je svojom pricom i savjetima odvracala pozornost i upucivala me sto i kako ciniti. Spasila me! Da jos dodam da su doktorica i primalja bile totalno nezainteresirane, pa je uloga moje prijateljice tim i veca. Sad mi je termin 10.8. a cula sam kako u RMC dr. Safet Mujic imaju zasebnu radaonu i da je ulaz muzevima dopusten, pa sam se mislila raspitat kakva je kod njih procedura i da odem roditi tamo. Pa nek mi jos netko kaze da podijeljen grad nema svojih prednosti user posted image  

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
7.4.2008 17:49:25   
Monia
U svakom slucaju sam ZA.NARAVNO,UKOLIKO JE TO MOGUCE I IZVODLJIVO,TREBALO BI BITI I NORMALNA POJAVA.rADA SE DJETE DVOJE LJUDI,PA SHODNO TOME OBOJE TREBAJU BITI U SVEMU DO KRAJA.

(odgovor članu siva)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
7.4.2008 17:53:31   
ebru
MM nije prisustvovao porodu,ali zato mama jeste!Ja sam definitivno ZA PRISUSTVO muza,jer se zena ipak osjeca sigurnije kad je snjom neko blizak!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu siva)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
7.4.2008 19:25:19   
Nadi
MM je bio na porodu i on kaže ako budemo ponovo čekali bebu Abd ponovo želi biti na porodu. A ja mu nikad neću zaboraviti koliko mi je značilo što me bodrio jer ja jedino njemu verujem.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
8.4.2008 11:28:34   
LejlaG
Koliko ja znam kod nas je uobicajenoda akomuzpisustvuje na poroduto bude samo onih zadnjih par minuta kada beba izlazi...
A tada nam ni on ne moze puno pomoci.
Ona druga varijanta da je suprug cijelo vrijeme tu -dakle prilikom najjacih trudova to je super jer nam je tada potreban i moze nam dosta pomoci. Ovo je uobicajeno u svijetu inadam se da ce zaziviti i kod nas nekad

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
8.4.2008 16:13:40   
Skvo RR
Ne ....definitivno......user posted image

(odgovor članu LejlaG)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
9.4.2008 19:15:48   
baby
Naravno da DA jer je on meni najbolja podrska , ko ce drugi ako ne on ,sigurnija sam a i zelim da makar malo dozivi rodjenje svoje dijece

_____________________________

Mamini bebaci:
Hamza i Imran
10.07.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=47

http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=247

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
9.4.2008 21:27:23   
Suzana
Naravno da DA.
Moj muz mi je velika podrska u trudnoci, ali kada sam ga pitala da li bi prisustvovao porodu, ideja mu se bas nije dopala...
Ja bih naravno voljela, ali ne mogu ni insistirati, zar ne?

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
9.4.2008 21:59:36   
lekica
da

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
9.4.2008 22:41:26   
sanelicaaa
Definitivno: DA!!!

Mada mm ne zeli da prisustvuje user posted image user posted image ! Rekao mi je da ce biti cijelo vrijeme uz mene,ovo-ono,ali kada dodje do samog cina nece moci da bude uz mene,jer ne bi to mogao da podnese!!! Voljela bi da bude uz mene,al Boze moj!...i nek mi neko kaze da su muskarci jaci od zena user posted image user posted image

(odgovor članu lekica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
11.4.2008 10:28:58   
peanut
Ma, ja jednostavno ne zelim da on bude tu! Neka ga negdje ispred zgrade...Vecina muskaraca boji se igle, krvi i svega ostalog na sto su zene navikle (svaki mjesec krv u gacicama, menstrualni bolovi i t d). Mislim da ne bih mogla da se skoncentrisem na sebe vec bih razmisljala moze li on to da podnese!
Inace, ja bih najvise voljela da se porodim u kuci, kao moje nane, i da sa mnom bude samo iskusna babica, da me pusti da budem u polozaju koji mi odgovara, da dubim na glavi ako osjecam potrebu, a ne da mi stavljaju neke igle u ruku dok lezim na hladnom stolu, na ledjima, ne daju mi da se pomaknem (a ja se namjerno okrenemuser posted image ), a onda beba pocne tako brzo da izlazi da jednostavno "moraju" da me izrezu
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image (jao...)

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
11.4.2008 11:13:38   
Okarica
Moj muž insistira da bude prisutan na porodu, a ja još nisam sigurna da li to želim. Čula sam da to kod nas nije baš kao u razvijenim zemljama, da muž može biti non stop uz tebe, nego ga pozovu samo u salu. To mi je nekako bez veze. Meni je bitnija ta podrška prije i poslije poroda. Ne znam, vidjet ću. Najvjerovatnije će prisustvovati, ne mogu ga spriječiti. user posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
11.4.2008 17:07:36   
jupajdi
Rekla sam DA. I voljela bih to. Pošto je prvi porod bio carski muž, naravno, nije prisustvovao. U julu ako Bog da ponovo čekam bebicu i nadam se ako sve bude OK da će muž prisustvovati.user posted image  

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
11.4.2008 17:24:18   
Lenka
i ako su zene misljenja "nek vidi kako se ja patim"moj odgovor je definitivno NE... pa mjesto da se pozabave oko mene i bebe njega moraju vracati iz mrtvih jer se obandacio od toboze silne krvi... igala... i cuda... i iz jos jednog razloga ... kad bi njega bar malo boljelo htio ne htio morao bi ici ... a ovako ... ma koji ce mi djavo


(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
19.4.2008 1:07:03   
Ivona
Definitivno DA! Moj muz je izrazio zelju da prisustvuje porodu i prije nego sto sam zatrudnila.
Na pocetku mi se nije svidjala ta ideja,jer je on jako impulsivan i bojala sam  se da bi mogao napraviti haos,ako bilo sta krene "naopako".
Sada vec drugacije razmisljam...To je i za njega poseban i vazan trenutak u zivotu i ne zelim mu to uskratiti. Sve smo zajedno prosli,pa cemo i to...user posted image  Uostalom,najsigurnija sam kada je on uz mene.


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
19.4.2008 10:48:59   
ewica
Nisam za tu opciju...Odnosno-muž bi možda mogao biti tu u prvoj fazi porođaja, ali kasnije ne bih željela da bude baš prisutan...Iako nemam iskustva sa vaginalnim porođajem ( imala sam carski rez), čini mi se da moj M bi teže podnio porođaj nego jauser posted image (on se panično plaš krvi, infuzija i sl).
Važnije bi meni bilo da se mogu porađati u prijatnom prostoru, da ne moram ležati tokom cijelog porođaja, da je osoblje ljubazno, da se mene tretira kao
lj u d s k o  biće, da ima mogućnost izbora položaja u kome se porađam ( a ne samo ležanje ),da ima loptice za porođaj, kada i prije svega epiduralna anestezja ( ništa od toga nema U banjaluci-nije barembilo prošlegodinapa ne vjerujem da ima i sada).

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.4.2008 12:01:10   
majabaja
DA!
Razlozi: snažniji, autoritativniji i snalažljiviji. Možda se varam, ali poznajući sebe čini mi se da bih mogla poprilično nagrabusiti, ako ostanem prepuštena sama sebi.
Nedavno se porodila jedna poznanica, muž nije bio prisutan. Potežak porod. Kući je nakon 7 dana izvukla komadić gaze (znate već odakle). Poslije toga je i rana brže zacijelila. Mogla je dobiti neku infekciju ili sepsu. Poenta; da je njen muž bio sa njom, vjerovatno ne bi porod bio lakši,  ali bi možda eliminisali momenat nepažnje.
Moraću ga naoružati sa ružnim primjerima, da zna na što da obrati pažnju!!!user posted image

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prisustvo muza na porodu: da ili ne?
21.4.2008 14:06:23   
Blue rose RR
Naravno - D.A.

Prije dvije i po godine nakon začeća naše kikice, odlučili smo zajedno da će porodu prisustvovati i ON.
Zašto..?

Upravo zbog toga što sam skupila snage i željela čuti i negativna iskustva drugih trudnica i majki.

Suma sumare, svega što sam čula jeste naša zajednička odluka da on bude zajedno sa mnom u cijelom tom procesu, upravo iz razloga, ukoliko bi se nešto meni dogodilo, da on može na vrijeme reagovati.

Jedan od primarnih razloga, odnosno iskustvo jedne majke, koja u datom momentu poroda, se toliko ispatila, a doktori nisu hjeli da izvrše carski rez, ( ona nije znala šta slijedi), jeste da su i nju i dijete napatili, koristeći vakuum, da bi izvukli bebu vani. - Posljedice...svašta nešto...


Tako da ono mi jače, oni slabiji, ja bih rekla ja bespomoćna, on sa trunkom čistog razuma.

< Poruku je uredio maryam amina -- 21.4.2008 14:07:13 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu majabaja)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *