|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problemi sa matericom u trudnoci
16.12.2008 16:45:36   
Arijana2
Drage mame i trudnice imam pitanje,u 14-toj sam sedmici trudnoce i propisali su mi injekcije progesterona jer maternica ima kontrakcije ili tako nesto user posted image  i ne siri se bas dovoljno da beba moze slobodno plivati.Beba je dobro i super se razvija hvala Bogu.Da li ima slicnih iskustava?hvala 

< Poruku je uredio Dina RR -- 16.12.2008 17:17:57 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Problemi sa matericom u trudnoci
17.12.2008 15:28:24   
sanjarka
Cao. Ja sam sada u 16. sedmici i imala sam taj problem, samo sto je meni doktorica prepisala dabraston a za kontrakcije apaurin od 2. Kazu da mi je materica tvrda ko kamen. Inace sam isto imala sa prvom trudnocom i rodila na carski ali nisam nista pila tada, tako da je dobro sto trosis terapiju jer mozes izbjeci carski. Sada sam samo na apaurinu kojeg pijem po potrebi:)

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Problemi sa matericom u trudnoci
17.12.2008 19:21:45   
mishel
Draga moja Arijana, nemoj da se brineš. Meni su se javile te kontrakcije u 10 sedmici. Isto tako su mi prospisali te inekcije i još plus dabroston 3x1 i apaurin. Terapija je bila da primim te 3 inekcije i da pijem tablete. Vjeruj da mi je dosta pomoglo nakon tih inekcija, više nisam imala kontrakcije. Nemoj se bojati jer si već prošla taj tzv. "krizni perod". Moraćeš vjerovatno mirovati i to ti  je moj savjet. Meni je bilo naređeno strogo mirovanje 2 sedmice. Sada je to sve iza mene i dosta bolje se osjećam. Moja sestra jeimala te probleme čitavu turdnoću i nije htjela ništa piti tako da se je malo mučila sa bolovima ali je HB sve super prošlo i rodila je zdravu Curicu.
Ja se baš raspisala sorry nadam se da sam ti bar malo pomogla. 

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Problemi sa matericom u trudnoci
17.12.2008 22:54:40   
Arijana2
Tako mi je drago da ste se javile,ja sam pravo zabrinuta od kad sam otisla sa pregleda jer mi je to sve nepoznato,prva trudnoca.Kad je doktorica napravila malo prostora bebici ,posto je bio vaginalni ultrazvuk,bebica pocela odmah mahati rukicama i nogicama,doktorica kaze evo vidite ovako je puno ljepse za bebicu,a ja sam se skoro rasplakala.Inace odmah sam taj dan primila injekciju.Molim Dragog Boga da sve bude u redu i da te injekcije  pomognu,zato mi mnogo znaci sve sto mi napisete,jer malo se o tom prica a malo ima i opcenito na netu o tom.

(odgovor članu mishel)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Problemi sa matericom u trudnoci
23.12.2008 23:55:57   
lila k
Pozdrav svima, evo pročitah ove vaše poruke pa imam potrebu da nešto kažem. Naime, neki dan sam bila kod ginekologa sa rodicom i ona ima problem sličan vašem, dr. joj je propisala neke tablete i preporučila mirovanje. Moj vam je savjet da slušate svoje ljekare i da ništa ne uzimate zdravo za gotovo i što je najvažnije da mirujete jedan period dok se to ne stabilizira. Ja sam imala sličan problem u šestom mj. i pila sam apaurin - kad su se kontrakcije smirile nastavila sam sa svakodnevnim aktivnostima. I hvala Bogu rodila sam zdravu djevojčicu. Želim vam sve najbolje user posted image

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Problemi sa matericom u trudnoci
24.12.2008 10:19:03   
NANICA
Pozdrav svima,
Ljubice, osjetih potrebu da i j neštp kažem. Slažem se sa lila-om k. Samo slusajte svoje doktore. Ja sam primala injekcije od 8 nedjelje, pila dabroston i apaurin sve do kraja trudnoće (apaurin). Sada ta mala mackica ima 5 godina. Drugog bebaca ocekujemo u Feb. i opet pijem apaurin (po potrebi). Dakle samo je bitno da slusas doktora a i da ukoliko imas bilo kakvih dvojbi ili pitanja budes slobodna pa pitas doktora. Cao

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Problemi sa matericom u trudnoci
24.12.2008 13:52:08   
2bebe
Evo i mene sa problemom, druga mi je trudnoca u 21 sam nedjelji, od pocetka pijem dabroston 1 dnevno zbog mioma, a od prosle sedmice ginipral i apaurin zbog kontrakcije uzrokovane miomom. Strah me jer od tad osjecam i bolove u donjem dijelu stomaka karlica kao da se rastavlja dr. kaze da se bebac okrenuo glavom dolje i nisko. Sutra bih je trebala nazvat da kazem jeli bolje ali nisam sigurna trebam li i otic na kontrolu jer me zabrinjavaju ti bolovi u stomaku. Pomoc jel neko imao slican problem?

_____________________________

Belm@

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Problemi sa matericom u trudnoci
26.1.2009 15:11:13   
merimaa
i ja sam primala progesteron u 6sedmici al samo tri injekcije imala sam krvarenje

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Problemi sa matericom u trudnoci
18.2.2009 10:56:45   
Anoniman
prenos posta

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Eh evo mene s kontrole ne moram strogo mirovati ali ne smijem jos na posao lagane setnje,aktivacija po kuci i tako...muci me sto mi dr nista nije rekao a napisao UTERUS KONTRAKTIBILAN sto to znaci imam kontrakcije ili sta,on je rekao da je sve super beba napreduje BPD 51 mm,femur 31,5 mm odgovara 20/21 tjedan trudnoce kčs +,posteljica straznji zid,plodna voda fiziološka,i da se pohvalim beba je user posted image


(odgovor članu merimaa)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Problemi sa matericom u trudnoci
9.7.2009 11:18:53   
Anoniman
prenos posta



Zovem se Amela imam 33 godine i iz Zenice sam.Moj problem je sto prilikom druge trudnoce mi je posla isapadat maternica.
Oba poroda sam rodila prirodno i bili su veoma teski,ova druga trudnoca je bila veoma niska.Odmah nakon poroda cim sam ustala
maternica je posla ponovo da ispada i svaki dan je sve gore.Imam jake bolove u ledzima i bole me noge posto je beba veoma teska nemogu je nositi.Ljekari preporucuju da to rijesim operacijom ali ja se plasim.Imam jake upale i taj dio sto ispada nalazi se u sekretu
i vec mi se otvorila rana i cesto prokrvarim.Postojeli neka druga rijesenja za mene osim operacije i kakve su posljedice ako to ne uradim?Molim vas da sto prije odgovorite jer su bolovi sve jaci i cesci.Hvala unaprijed.


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *