|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Promjena dokumenata nakon udaje
14.7.2008 10:59:29   
idana_85
Ja sam prije zivjela na opstini Ilidza. Udala sam se u opstinu Centar. Jos nikad nisam promijenila licnu kartu niti se prijavila gore. Zna li neko kako ide ta procedura i sta trebam uraditi?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
14.7.2008 11:08:41   
Sweety
Cao idana_85, nije neka velika procedura. Ja sam to mjenjala jos prosle godine, ne znam gdje se u svakoj opcini radi. Ja sam u opcini Novi Grad pa ima posebna institucija,ali nemam pojma kako se zove, gdje se mjenjaju dokumenti. Mislim da ti je potrebna stara licna (tacnije ona sad koju imas), CIPS (original) i uplatis na salteru 10 KM. Mene su ponovo i slikali i licna ti bude gotova za 2 sedmice. Eto, nadam se da sam pomogla i sretno!user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
14.7.2008 12:11:31   
idana_85
Uh jesi, odlicno, danas ili sutra cu otici do CIPS-a da vidim kako to ide i da sve to sredim prije nego bebica dodje.

(odgovor članu Sweety)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
14.7.2008 12:19:38   
Anoniman
prvo trebas izvaditi novi rodni list sa novim prezimenom (ako si ga mijenjala)... a to radis tako sto poneses vjencani list u opstinu gdje si se rodila i tamo u sluzbi za izdavanje rodnih listova, to trazis... e oni te tamo uteftere da si se udala i izdaju ti novi rodni list... zatim uzmes i novo drzavljanstvo (tj sa tim novim prezimenom)...

odes u postu gdje se prave licne karte, i poneses sve te dokumente (bolje ti je ponesi viska, obavezno kopiraj i ovjeri kopiju, ne daji im originale)..
znaci treba ti:
- novi rodni list
- novo drzavljanstvo
- CIPS uvjerenje (njega si dobila kad si vadila prvi put licnu kartu).. ako ga nemas... odi u postu gdje si prvi put vadila licnu, i trazi im to cipsovo uvjerenje da ti ga ponovo izdaju
- fromular za popunu o promjeni prebivalista
- uplatis 10 km
- slikaju te i eto...
dodjes po novi licnu za dvije sedmice.... user posted image

kad zavrsisi sa licnom... pravis pasos user posted image
sve opet kopije poneses (kopiraj i novu licni i ovjeri je) i odes u MUP... popunis formular koji im trazis na salteru, platis 40 km koliko se sjecam, imaju i neke takse, kao markice... mislim da idu 4 komada po 2 km.... i dvije slikice user posted image
i dodjes kad ti kazu po novi pasos user posted image

ja mislim da ide ovako sve, ja sam to radila prije godinu dana user posted image
sretno

p.s. kopiraj i ovjeri vjencani list.. ko zna, mogu ti ga traziti ako im se cejfne, a ti da imas spremno user posted image


< Poruku je uredio dina RR -- 14.7.2008 12:21:16 >

(odgovor članu Sweety)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
14.7.2008 12:28:05   
glavobolja
Idana, ja sam započela proceduru promjene dokumenata prije 7 dana. Živim u N. Gradu.
Otišla sam prvo u CIPS ( gdje sam čekala ravno 1 sat i 50 minuta). Trebala mi je samo stara lična i ovjerena kopija vjenčanog lista ( ne starija od 6 mjeseci ).Ponovo su me slikali i izdali mi novu prijavnicu ( sa novom adresom i novim prezimenom), dakle, nije mi trebala stara prijavnica. Lična će biti gotova za 15 dana. Tek kad nju dobijem predajem za vozačku ( na istom mjestu) i za saobraćajnu ( u MUP - u)  Obzirom da sam na godišnjem na čekanje sam stavila zdravstvenu i promjenu kartice u banci. Nadam se da sam ti išta pomogla. Sretno


_____________________________

Zahra

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
14.7.2008 12:35:33   
idana_85
dino hvala puno

glavobolja hvala ti, ali mi nisi rekla jesi li se udala na istoj opstini. ja mislim da ipak moram vaditi i taj novi rodni list i tu staru prijavu donositi jer sam promijenila opstinu. zelim sve to da sredim prije nego se beba rodi, i zbog dokumenata oko bebe i zbog porodiljske naknade.

(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
14.7.2008 13:09:11   
glavobolja
Idana, da, zaboravih ti reći za rodni list. Rođena sam u Sarajevu, općina Centar, a živjela sam u N.Gradu i tu sam se i udala. Međutim, kada sam u N.Gradu pitala za rodni list gospođu koja radi na šalteru za matični ured rekla mi je da oni po službenoj dužnosti šalju izvještaje, tako da mi je rečeno da u Centru ne moram ništa prijavljivati. Naprosto sam se iznenadila da negdje ne moram čekati i predavati vjenčani list. user posted image

_____________________________

Zahra

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
14.7.2008 17:40:37   
Rabi
Idana ne treba ti nikakva dokumentacija, samo odes u CIPS u Centru( gdje ti je muz izvadio LK) i ponesi samo staru licnu i vjencani list ne stariji od 6 mjeseci. Eto ja sam ti to pocela ganjati, prije nego se porodim...
Sutra aBd odoh da predam.

(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
21.7.2008 14:26:27   
idana_85
Pa gdje ces se ti prijaviti, svrakino ili velesici? 

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
30.6.2010 13:19:48   
Alisa u zemlji čuda
Drage moje, imam jedno pitanje u nadi da cu dobit odgovor user posted image
Prije tri mjeseca udala sam se za hrvatskog državaljanina i zivimo u Hr. Sada je došlo vrijeme da ja idem u BiH i promjenim dokumente na novo prezime (ja imam BiH državljanstvo i trenutno sam na privremenom boraku koji moram produzit svake godine). Zanima me da li je neko od vas imao slična iskustva i šta mi je sve potreno osim vjenčanog lista i mojih starih dokumenata za promjenu kada dođem u BiH? user posted image

Unaprijed zahvalan za bilo kakvu pomoć user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
30.6.2010 13:22:34   
maja78 RR
meni licno nista vise nije trebalo, ali obzirom da je on iz Rh nisam sigurna da li ti treba nesto jos

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Alisa u zemlji čuda)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
30.6.2010 13:28:25   
veda
ja kada sam trebala promjenit prezime nisam isla u Bosnu nego sam u Zagrebu preko BiH ambasade dobila novi pasos sa novim prezimenom.

Ako bas moras ici u Bosnu netreba ti nista osim vjencanog lista,jer predpostavljam da drugo nista niti nemas,osim onog kartona na kojem ti pise datum od kad do kad ti je produzen boravak.

(odgovor članu Alisa u zemlji čuda)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
30.6.2010 13:33:33   
Alisa u zemlji čuda
Hvala puno na brzim odgovorima! 

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
16.6.2012 18:49:23   
samra26
Zdravo!

Imam jedan ogroman problem i treba mi pomoc vas koje ste vec to prosle.
Naime udala sam se prije 10-ak dana i na svoje prezime dodala muzevo.Rh,sad nastaju problemi.Otisla sam u cips Novi Grad i predala za novu licnu.Rekli su mi da ne trebam nista vise od dokumenata sem vjencanog.
Medjutim jucer me zove teta iz cipsa i kaze da joj trebam donijeti novi rodni list i drzavljanstvo(sa oba prezimena).
Rodjena sam u Doboju,danasnji RS.

Zanima me sta trebam od dokumenata ponijeti u Doboj da mi izdaju taj novi rodni list i drzavljanstvo(da ne odem po cevape user posted image )

Je li dovoljno da odnesem samo vjencani list ili mi trebaju i neka uvjerenja sa suda( o nevodjenju krivicnog postupka i sl).
Unaprijed hvala

< Poruku je uredio samra26 -- 16.6.2012 18:50:55 >

(odgovor članu Alisa u zemlji čuda)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
16.6.2012 19:30:20   
mimh
za vađenje rodnog lista i uvjerenja o državljanstvu ne rteba ti nikakav dodatni dokument, već trenutna lična koju imaš i zahtjev koji ćeš popunit na šalteru kod njih....sretno, jedino dobro provjeri podatke na istim nakon što ih dobiješ meni su kao slučajno bili napisaloi pogrešan datum vjenčanja, navodno im pogrešno javili iz matičnog ureda gdje sam se vjenčala. za svaki slučaj provjeri u matičnom uredu gdje si se vjenčala jesu li poslali obavijest o vjenčanju i vjenčani jer oni iste šalju po službenoj dužnosti...

(odgovor članu samra26)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
16.6.2012 19:39:10   
samra26
Maticni ured opcine Novi Grad nije poslao te iuzmjene maticnom uredu u Doboju(zato me je teta iz cipsa i zvala jucer i rekla mi da cim prije licno odem u Doboj izvrsiti te izmjene u rodnom i drzavljanstvu i da im onda donesem te nove dokumente) kako bi mi mogli zavrsiti licnu...
Hvala ti puno!
Bitno mi je da ne moram ici ganjati ta uvjerenja po sudu,nego u ponedjeljak odmah pravac Doboj sa vjencanim listom da konacno zavrsim tu prokletu papirologiju.
Hvala jos jednom!user posted image

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
3.7.2012 18:14:13   
DajaM
Samra26 jel mi mozes napisati jesi li uspjela sve da zavrsis u Doboju. Ja sam se udala prije mjesec dana u Sarajevu a rodjena sam u Doboju pa me interesuje jesi li sve uspjela da uradis. Hvala unaprijed

(odgovor članu samra26)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
30.8.2012 14:44:20   
moon2
Pozdrav
moze li mi neko reci sta je sve potrebno za promjenu prezimena, koji dokumenti.
To mi treba jer uskoro treba da se porodim, a nisam jos promijenila prezime.
Da li ce ako promijenim licnu, moram mijenjati odmah i ostale dokumente, zdravstvenu, radnu knjzicu, poresku karticu i ostalo vezano za banku.
Hvala unaprijed

(odgovor članu DajaM)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
30.8.2012 14:53:19   
Latinka
moon2, ja sam promijenila ličnu, u zdravstvenoj i radnoj knjižici su mi samo prekrižili djevojačko i dopisali udano prezime, a u banci nisam ništa mijenjala jako dugo

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
30.8.2012 14:55:13   
damma

IZVORNA PORUKA: moon2

Pozdrav
moze li mi neko reci sta je sve potrebno za promjenu prezimena, koji dokumenti.
To mi treba jer uskoro treba da se porodim, a nisam jos promijenila prezime.
Da li ce ako promijenim licnu, moram mijenjati odmah i ostale dokumente, zdravstvenu, radnu knjzicu, poresku karticu i ostalo vezano za banku.
Hvala unaprijed


moras sve promijenit, firma podnosi promjenu u poreznu upravu, ti kupis novu zdr. knjizicu stavis pecat firme, oni svoj pecat i kad se obavi promjena u poreznoj tek tad mozes zavrsit u socijalnom jer sve ide sistemski. a za poreznu karticu, uzmes svoju postojecu iz knjigovodstva firme i vjencani list, s tim ides u poreznu i mijenjas.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
30.8.2012 15:07:56   
djoisa
karticu od banke ne moras odmah mjenjati..sacekaj dok ti vazi kartica pa onda najavi promjenu mjesec dana unaprijed..u suprotnom promjenu na kartici placas..radnu knjizicu ja nisam promijenila..poreznu i zdravstvenu jesam..

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
30.8.2012 15:10:21   
leona81

IZVORNA PORUKA: djoisa

karticu od banke ne moras odmah mjenjati..sacekaj dok ti vazi kartica pa onda najavi promjenu mjesec dana unaprijed..u suprotnom promjenu na kartici placas..radnu knjizicu ja nisam promijenila..poreznu i zdravstvenu jesam..


posto sam ja na birou dodali su mi na radnu knjizicu prezime

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
30.8.2012 15:18:48   
mykica
moon 2 Za ličnu ti treba vjenčani list i rodni list, uvjerenje o državljanstu (na novo prezime) . Nakon lične ti se i sve ostalo mijenja. Znam da sam danima hodala da to sve prikupim i obavim, kao i obično u našoj državi sve ti zakomplikuju. Ne znam kad ti je termin za porod i hoćeš li stići sve promijeniti. I napomena: ja nisam odmah mijenjala sve, pa su mi htjeli neku kaznu naplatiti jer je zakonski rok 6 mj. da se sve to promijeni. Sretno!

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
30.8.2012 15:38:21   
leona81
ja sam promijenila dokumente tek 2 godine nakon udaje i nisam imala nikakvih problema

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Promjena dokumenata nakon udaje
30.8.2012 16:29:09   
moon2
Leona81,
ne bih ni ja vjeruj mi nego moram valjda zbog prijavljivanja bebice. (uskoro se porađam)
Tako mi rekose.
Hvala svakako svima
puno ste mi pomogle :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *