|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Saobracajna nesreca
18.7.2017 15:24:44   
BrankaC
Postovani, da li neko zna kakva je procedura kod naplate stete od osiguranja u Saobracajnoj nesreci. Naime, ja sam imala nesrecu. Nisam bila kriva. Bila je policija i napravili su zapisnik. Ja sam četiri dana bila u bolnici. Trudna sam i lezala sam na ginekologiji. Sad moram strogo mirovati. A opet moram zavrsiti to oko osiguranja, muz je isao i uglavnom ga samo setaju. Nista konkretno nismo napravili. Da li neko zna tu proceduru? Hvala Vam.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Saobracajna nesreca
18.7.2017 16:09:03   
2strawberry
Pa valjda bi ti to osiguranje trebalo rijesiti po nekom automatizmu. Imate zapisnik, mislim da treba izaci procjenitelj stete osiguranja, ostalo su sve formalnosti, mozda neki pisani zahtjev da trebas podnjeti, alI nije mi jasno ko i gdje seta supruga, kad bi osiguranje sve to trebalo zavrsiti.

U krajnjem slucaju ako nisi zadovoljna onim sto ti osiguranje ponudi, posebno ako je veca saobracajka, uvijek mozes uzeti advokata i ici na tuzbu prema osiguranju.

(odgovor članu BrankaC)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Saobracajna nesreca
18.7.2017 21:57:34   
BrankaC

IZVORNA PORUKA: 2strawberry

Pa valjda bi ti to osiguranje trebalo rijesiti po nekom automatizmu. Imate zapisnik, mislim da treba izaci procjenitelj stete osiguranja, ostalo su sve formalnosti, mozda neki pisani zahtjev da trebas podnjeti, alI nije mi jasno ko i gdje seta supruga, kad bi osiguranje sve to trebalo zavrsiti.

U krajnjem slucaju ako nisi zadovoljna onim sto ti osiguranje ponudi, posebno ako je veca saobracajka, uvijek mozes uzeti advokata i ici na tuzbu prema osiguranju.



Hvala Vam na odgovoru. Nisam detaljno objasnila... Naime, nama policija nikako da izda zapisnik iako je proslo 8 dana od nesrece. Kazu da ne mogu da naprave zapisnik bez OZLJEDNOG LISTA, madjutim niko nije siguran ko treba da mi izda taj ozljedni list. Doktorica koja me primila u hitnoj, kaze da ne zna da to postoji... U bolnici u drugom gradu sam lezala na ginekologiji, pa ginekolog kaze da on to nikad nije potpisivao. Porodicni ljekar kate da to nije njegov posao... I tako se vrtimo u krug. Osiguranje od kojeg naplacujemo stetu je Aura. Njihov procjenitelj je izasao i slikao auto. Oni cekaju sad nas zahtjev za odstetu,koji mj ne mozemo predati bez tog zapisnika...

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Saobracajna nesreca
19.7.2017 14:54:09   
Bambi09
Draga, zao mi je sto ste dozivjeli nesrecu i nadam se da ce sve biti ok.
Sto se tice ozljednog lista, ja mislim da se to smatra i nalaz odnosno misljenje ljekara ili otpusno pismo iz bolnice, znaci bilo koji dokument koji ti doktor izda u bolnici moze se smatrati ozljednim listom.
Bitno je da to uradite u roku i moj ti je savjet da ne prepustite sve to tek tako slucaju, nego da se suprug pobrine da dobije taj zapisnik od policije, neka mu tacno kazu od koga i kakav treba da bude ozljedni list, neka vas ne vozaju.
Jer mislim da svako osiguranje ima rokove u kojem se treba podnijeti zahtjev za naknadu stete. Negdje je to 14 dana negdje 30.
Nek ode u policiju i trazi konkretno da mu objasne od koga treba da bude taj list i kako treba da glasi, i slobodno neka kaze da ga ne vozaju nego konkretno objasne i upute na pravu adresu.
Sve li je danas sporo ko puz, ili idu na tu soluciju da zakasnite s podnosenjem zahtjeva, sto me ni malo ne bi iznenadilo.

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu BrankaC)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Saobracajna nesreca
27.8.2017 15:47:13   
BrankaC
Pozdrav, ako se razumijete u ovu temu, bila bih Vam zahvalna za komen
tar.
Naime, ja sam imala Saobracajnu nesrecu 10.7.2017,posto sam trudna (tada 27 nedelja) sve smo prepustili advokatu jer ja moram strogo mirovati. Tek sad je advokat posao zahtjev u osiguranje, radi se o Aura osiguranju. Ja sam vozila pezoa206, presao oko160 000km, a 2004 god. Sa ugradjenkm plinom, uredno smo imali atest... Advokat je trazio od Aure slike i zapisnik o oštecenju, i oni su rekli da je to oko 1900km, da je samo 36%auta iskoristivo, kao trzisna vrijednost auta je oko 3500km.Advokat je prema procjeni vjestaka mašinske struke napisao da je to 2080km. Mi smatramo da sml bas ošteceni, i da je to bas niska ponuda. Za te pare stvarno ne mozemo ni popraviti auto,i to kod nekoga u garazi, a kamo li u servisu. Advokat nam rece nesto u smislu, kao dzaba da idemo na sud jer ni jedan vjestak nece pobiti misljenje svog kolege
Bas nas je to obeshrabrilo. Sta Vi mislite o toj teoriji zavjere, da advokat radi za obe strane. Da li je neko imao slična iskustva?

Hvala Vam.

(odgovor članu BrankaC)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Saobracajna nesreca
27.8.2017 21:17:25   
idana1812
Mi smo za auto koje je bilo mladje od tvoga otprilike isto dobili prije par godina. Nas su udarili odpozadi, uništili nam kompletan prtljaznik, pragovi su svi bili poguzvani i morali su se 'peglati'. Mi smo pored toga dobili po 1000KM odštete po putniku, dijete je dobilo 800KM. Sve smo sami 'ganjali'. Procjena ovlaštenog servisa je bila nesto skuplja jer je model Kia auta koje smo imali bio specifičan.

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu BrankaC)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *