|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:03:30   
Pretty mamma
Dragi roditelji da vas nešto pitam,

Trudnica sam u 29 tjednu trudnoće. S obzirom da mi je rizična trudnoća, bila sam dosta nervozna što je uzrokovalo i poneku svađu sa suprugom.

Čitala sam da majke koje u trudnoći puno plaču, svađaju se sa partnerom, uznemirene su i nervozne... veće im je mogućnost da će roditi dijete koje je hiperaktivno, nervozno, problematično.

Ovu temu sam postavila na temu beba da mi kažete mamice drage da li se je koja od vas sa tim susrela te da li je koja proživjela stresove u trudnoći a to joj se manifestiralo na bebicu i da li ima dijete koje ima poteškoće pri koncentraciji, nervozi, hiperaktivnosti. Hvala unaprijed.

_____________________________

Laura je u mom naručju!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:14:34   
Nedi
Ja sam u prva 4 mjeseca trudnoce konstantno bila pod ogromnim stresom zbog nekih situacija na poslu........skoro svaki dan sam plakala, bila nervozna, nekada se cak nisam uopce mogla smiriti.....Grozna sitaucija (hvala Bogu pa je gotova) i mislim da i taj stres bio jedan od uzroka moje visoko rizicne trudnoce.
Eh sad...moja bebica je vesela, mila, nije placljiv, razdrazljiv niti bilo sta sto si navela......znaci kao i sva druga djeca ima svoje bubice ali nista sto mamin poljubac, blaga rijec i maza 100 puta na dan ne rjesava. user posted image



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:16:34   
large
ja samo molim Boga da se moja user posted image rodi zdrava i normalan,sta sve prolazim i koliko se sekiram i placem vec sam pocela osjecati da nesto nece biti ok....da ce se beba roditi s nekom manom....neka mi Bog dragi oprosti....

_____________________________

vole te mama i tata najvise bebacha nasa mava....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:19:19   
juni
Mislim da stres doprinosi vecim sansama za rizicnu trudnocu i prijevremeni porod nego sto utice na osobine djeteta.
Kad sam zatrudnila ginekolog mi je savjetovao da budem sto vise opustena, znaci bez ikakvog stresa, a i logicno je kad bolje razmislim jer sve sto ti osjecas prenosis na svoju bebicu pa bio to stres ili neko lijepo osjecanje.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:21:35   
Pretty mamma
Ma meni je trudnoća rizična bez obzira na stres :)...
On je posljedica takve trudnoće, ne obratno, govorim za svoj slučaj.


_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:25:34   
Emina85
IZVORNA PORUKA: juni

Mislim da stres doprinosi vecim sansama za rizicnu trudnocu i prijevremeni porod nego sto utice na osobine djeteta.
Kad sam zatrudnila ginekolog mi je savjetovao da budem sto vise opustena, znaci bez ikakvog stresa, a i logicno je kad bolje razmislim jer sve sto ti osjecas prenosis na svoju bebicu pa bio to stres ili neko lijepo osjecanje.



Slažem se, i još da kažem da na psihičko zdravlje bebe ne utiče tvoja nervoza, ali je beba osjeti!!
Beba će aBd biti zdrava i uredu, a ti se pokušaj što više opustiti!


_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:29:40   
large
Beba će aBd biti zdrava i uredu, a ti se pokušaj što više opustiti!


nadam se....ma bez potrebe se sekiram,ono sto treba da se desi,desit ce se pa makar ja na glavi dubila......
pokusat cu od danas da sve stavim na ignore i da uzivam u svakom danu....



_____________________________

vole te mama i tata najvise bebacha nasa mava....

(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:30:57   
andji
Draga moja
Ja sam imala sasvim normalnu trudnoću,bez ijednog problema ili bilo šta...ali mislim da nema osobe koja je više cmizdrila,svadjala se...zanovijetala,izmišljala od mene....mislim da nije prošao dan a da nisam zaplakala zbog nečega(čitaj ničega)...jer eto sve mi je smetalo....i porodila sams e sasvim normalno i rodila još mirnije i normalnije dijete.Sergej u bolnici treći dan proplakao,a sve do tad je spavao i jeo,da sam se u neka doba počela pitati jel sve sa njim ok,jer su sva djeca jaukala.....i dan danas mogu reći da je mirno(normalno dijete koje ne čangriza i ne kmeti bezveze,jer ima djece,pa ih samo moraš po rukama od rodjenja,a on nije takav)Nemiran jeste,jer je sad faza otkrivanja svijeta,i hoće sve da vidi i čuje....prespava čitavu noć od 6og mjeseca,po danu isto tako,a o zdravlju njegovom imam samo riječi hvale hB.Hoću da ti kažem,da i to što svijet priča,ako si pod konstantnim stresom u trudnoći,beba će biti ista takva,ne mora da znače nimalo te konstatacije,kao i sve ostalo što se nagadja....svaka trudnoća je priča za sebe i svaka beba je unikatna...tako da mi se ne zamaraš tim svim---pusa tebi i opusti se(ovo ti govori neko ko savršeno zna o čemu pričaš)user posted image user posted image user posted image


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:36:04   
bebana27
ja sam na pocetku trudnoce plakala skorom svaki dan nije da imam probleme nemam ih nikako nego jednostavno covjek u sebi nesto ima i potrebno je da to izbaci iz sebe.prije nego sto sam ostala trudna mm me je drzao kao kap na dlanu a tako je i sad i kod mene je mirna atmosfera nema svedje i prepirki ali sjetim se svojih roditelja jer ne mogu im ici kad ja hocu i tesko mi zbog toga ili ako gledam neki film ili seriju ja se rasplacema kao malo djete

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:36:04   
juni
Samo se opusti i udovolji sebi na sve raspolozive nacine user posted image Za mene je trudnoca jedan kratak period  (iako se nekom cini kao vjecnost user posted image ) u kojem sam najvise uzivala i sad kazem da je najlijepsi dio zivota user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:37:11   
large
user posted image user posted image user posted image
hvala ANDJI,bas si me podigla s tim.....
ma joj,ja mlada,mm mlad,prva beba,iako zaista ne slusam te bapske price nekako me hvata strah,bojim se da ce se bebuski nesto desiti ako se nakasljem kako ne treba,mislim bas sam se opteretila s tim,a o ostalim problemima da ne pricam,ali bar kad znam da nisam sama bude mi lakse...


_____________________________

vole te mama i tata najvise bebacha nasa mava....

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:39:09   
large
odoh sad malo prileci,evo i mm dosao s posla...brine se jadnik jer me od sinoc boli stomak...e jos ako dobije otkaz bit ce nam diiiiiivno...
ljubim vas sve


_____________________________

vole te mama i tata najvise bebacha nasa mava....

(odgovor članu large)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:39:16   
bebana27
sto kazu za zenu koja je trudna pamet na pasu i uzivaj svaki u tren u svojoj trudnoci ne treba nikoga slusati nego sebe i svoje srce

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu large)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:42:10   
Happy
IZVORNA PORUKA: Emina85

IZVORNA PORUKA: juni

Mislim da stres doprinosi vecim sansama za rizicnu trudnocu i prijevremeni porod nego sto utice na osobine djeteta.
Kad sam zatrudnila ginekolog mi je savjetovao da budem sto vise opustena, znaci bez ikakvog stresa, a i logicno je kad bolje razmislim jer sve sto ti osjecas prenosis na svoju bebicu pa bio to stres ili neko lijepo osjecanje.



Slažem se, i još da kažem da na psihičko zdravlje bebe ne utiče tvoja nervoza, ali je beba osjeti!!
Beba će aBd biti zdrava i uredu, a ti se pokušaj što više opustiti!




Moram i ja da se javim... Ne znam šta bih rekla... Ja sam imala katastrofičan period... prvo svađala se sa MM puno, kolegici mi umro muž, stalno kod nje bila, baš mi je biostresan period, i još dosta drugih stvari... Moja user posted image je završila spontanim u 19 nedjelji... Svi su mi nalazi poslije OK, a i sa user posted image je bilo sve OK...
Ja strašno vjerujem u Boga i mislim da On sve odlučuje, ali da itekako možemo i mi sami doprinijeti.. Prošlo je skoro 6 mjeseci od mog ogromnog gubtika... Više ne krivim sama sebe, ali mislim da ću slijedeću user posted image puunnnooo drugačije ako Bog da...
Zato drage moje user posted image , molim vas se ne sekirajte, jer vjerujte mi da ništa, ali ništa nije vrijedno toga... Nažalost ja sam tek sada to shvatila....

SRETNO


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:53:30   
mustafica
Draga pretty mamma,

Potpuno te razumijem i znam o cemu govoris. Sasvim je razumljivo da si nervozna i razdrazljiva, ali ja mislim da je to u tvom stanju ocekivano. Ja srecom nisam imala problematicnu trudnocu ali uvijek se nadje nesto sto me rasplace, sto stvori nervozu izmedju mene i mm, ipak smo mi u drugom stanju. Ja sam sigurna da ta vrsta stresa ne moze uticati na bebu. Nije nikako dobro u trudnoci imat neke vece probleme, ne daj Boze nesto u porodici, bolest, smrt, neke situacije koje izbace iz takta bilo koga, e to moze uticati na zdravlje majke prvenstveno dok je beba i dalje uglavnom zasticena. Ja imam primjer gdje je moja rodica dozivjela jednu vrlo neugodnu situaciju u trudnoci i poslije toga je njeno zdravlje veoma poljuljano. Ali sigurna sam da kod tebe nije nista strasno, to su samo hormoni i nelagoda sto smo tromave, debele, primorane mirovat i sl. Pokusaj razmisljat pozitivno i ne daj da te savlada taj nemir. A za bebicu ne brini, bit ce ona superiska i onda ces sve zaboraviti i ti i tvoj mm.

Vjeruj mi sve mi imamo iste simptome, samo neka manje neka vise. Tebi svaka cast pa si hrabra i pricas o tome i pokusavas se suociti...

Sve ce biti dobro,

Pozdrav svim mamicama...

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 11:53:32   
nina20
Evo i mene.

Mislim da tu ima dosta istine,ja sam bila puno pod stresom u trudnoći

(posao,svadje sa svekrvom,rodica mi poginula...),nasreću rodila sam živu i zdravu

bebicu,samo što je često nervozna,a da ne pričam kako je živa,nekad stvarno ne

mogu izaći na kraj s njom.Zato vam je moj savjet ostavite probleme na stranu,najpreče ste same sebi,vi i bebice.user posted image

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 19:48:08   
Anoniman
Slažem se sa ninom. I ja mislim da tu do nekle ima istine. Ja sam nekako sama od sebe u prvoj user posted image  bila jako nervozna, stalno sam plakala, prepirala se sa mm, dosta me i njegova porodica nervirala....I da, kćerka se rodila kao jako nervozna beba, hiperaktivna, stalno je plakala, stalno sam je nosila i rijetko kad bih uspjela da je umirim. Sve to je trajalo do njene 1. godine, a ja sam bila na rubu loma živaca i na rubu anoreksije, toliko me je crpila. Zdrava beba, 3350 gr., 53 cm duga, super je napredovala al nikad nije usta zatvarala, osim kad spava user posted image . Zato nam je ovolika razlika između djece (biće 6,5 god. starija od brata, aBd). Sada sam poprilično mirna, niti jednom do sada nisam zaplakala, ima stvari koje me nerviraju ali me ne dotiću do te mjere kao u prvoj trudnoći, ljude koji su me nervirali sam pomnožila sa nulom i nema ih više u mom životu, pa se nadam da će ova beba biti mirnija user posted image .

(odgovor članu nina20)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 19:57:03   
mnn
ima istine u tome...moja mama kaže da je bila dosta nervozna kad je bila trudna sa mojom sestrom ...i sestra je bila dugo vremena jako nervozna i hiperaktivna jako....dok je samnom bila smirena i ja sam smirena osoba...nisam nervozna.tako da mislim da ima nešto u tome...


_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 20:01:32   
Anoniman
E da zaboravih napisati, sada je Sara za poželiti, ustvari od neke svoje 2,5 , 3-e godine. Krasna curica koja sluša i sa kojom nemamo nikakvih problema (niti u ponašanju niti u bilo čemu drugom) i u školi je super učenik. Znači te bubice su trajale intenzivno godinu, a sa 2,5 god. su skroz nestale user posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 20:10:02   
Anoniman
koje sam sve probleme imala,u trudnoci dobra sam jauser posted image majkemi,,nisam toliko plakala a jesam trpila u sebi ma sekunda je falila da eksplodiramuser posted image ...Jesam jedino plakala sad zadnji put kad sam zavrsila u bolnici u Zenici ehh tad sam se ocepila 2dana nisam usucivala,i plus nisam mogla jest koji uzass boze znam da to nije dobro zauser posted image a i mene al jednostavno to je jace bilo od mene sto put sam se upitala ZASTO BOZE pa ni sanjala nisam da ce mi bit ovako sauser posted image al opet nadjem sama sebi utjehe pa sam govorila samoj sebi boze ima i gore ,kad sam se osjecala najteze i najgore utjehu sam nalazila u molitvi i to me bas smirivalouser posted image ....I kod mene su bili,problemi i svasta nesto boze al naucila sam se nositi sa svim vise tako da me vise nista nemoze iznenadit,pomirila sam se i stim da cu morati citavu trudnocu prilezat stacu boze dodje i meni zuta minuta al s Bozijom pomoci proce sve pa i ovo..


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 21:01:35   
tea lana
slazem se sa enisom ali uzrok mog stresa je bila rizicna trudnoca prvih mjeseci,nisam se svadjala sa muzem jer mi se sklanjao na svakom koraku.I moja Lana je hiperaktivno dijete koje se do godinu dana samo nosala,plakalo dosta cesto,od huje znalo i tresti.I upravo zbog toga ja uskoro ne zelim imati jos jednu bebu.A i sam porod je bio veoma traumatican sto za nju sto za mene,dijete je dozivjelo sok na samom rodjenju,to mi je doktorica u povjerenju rekla.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 21:03:35   
tea lana
feliks svaka cast zaistauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i aBd uskoro ce sve ovo da prodje i ti ces u narucju da imas svog malog andjela

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 21:15:46   
Anoniman
hvala tea lanauser posted image user posted image user posted image na lijepim zeljama!!!
A vidim imala si,i ti muke u trudnoci zao mi je sto si se napatila i ti i bebara al sad je pored tebeuser posted image ispalatio se sav trud,i muka!!!Kad bbudes spreman bit ce i druga beba aBd.
Vjerujmi da sad trenutno mi nepada na pamet druga beba BoZE OPROSTI al pored sve muke sto sam prosla,covjek se boji da mu nebude isto!
Samo da ovu svoju trudnocu abd iznesem do kraja zdravu i zivu!

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 21:37:52   
Okarica
U šestom mjesecu trudnoće tata mi je dobio moždani udar, a u isto vrijeme sam branila magistarski rad. Bila sam pod užasnim pritiskom. Dosta sam se isplakala jer sam mislila da mi tata neće preživjeti, čovjek uvijek misli na najgore. Uglavnom, sve je prošlo super. Trudnoću sam dovela do kraja u najboljem redu. Sve je bilo odlično. Što se tiče bebe, ona je ok, bila je nemirna prva tri mjeseca, mučili je grčići, ali sve u svemu super je dijete. Stoga Pretty mamma, nemoj da se sekiraš. Sve će biti ok. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Stres u trudnoći i njegov utjecaj na bebu
26.3.2009 21:52:55   
žana o8
pretty mama , ne sikiraj se, ja sam u trudnoći bila savršeno mirna, mozak bio na paši, niti sam se šta sikirala, niti sam dala da me nešto nenervira, a Žana ... zatvori usta samo kad spava, ne plače, ali non-stop nešto brblja i hiperaktivna je. Ja misim da je to više do genetike, jer smo i ja i mm bili živahni kao djeca , nego do toga kako se osjećaš u trudnoći. Genetika je ipak nauka , a ovo drugo niko nije dokazao. Zato  nemoj još o tome razmišljati kakva će ti biti beba kad se rodi, nego nastoj da se radi sebe i trudnoće sada opustiš , kako bi je bez problema privela kraju.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

FB


sa koliko god bi deci dozvolili da imaju svoj fb profil sta mislite o masovnim profilima dece od 8 god :-S

ne bih ranije od 15 god (55%)

da se pitam i kasnije od 15 god (31%)

pa i od 8-9 god nije rano (1%)

ma fb ne znaci nista samo druzenje sa prijateljima moze od kad god hoce (3%)

ili ....... (10%)


Broj svih glasova: 130

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *