|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Veš mašina (perilica)
14.1.2009 18:38:15   
Ilhana RR
user posted image Baš kao što naslov kaže.
Interesuje me koje marke veš mašinu imate?

Trebam da uzmem sebi sada na ljeto kad dođem dole pa da znam kakve marke mogu naći i jeste li zadovoljni, a što jeftinije da prođem jer će se to koristiti samo mjesec dana.


I sada pitanje koje mi i ovde može malo pomoći.
Kako održavate veš mašinu? Primjetila sam da moja u zadnje vrijeme počelo malo na kiselo da smrdi nakon pranja šarenog veša, kad perem bijli veš ono super opere i nesmrdi ništa.

Ima li neko sredstvo za veš mašinu kao za mašinu za pranje suđa?

< Poruku je uredio acudesa RR -- 4.8.2010 17:04:05 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
14.1.2009 19:21:38   
larina
kod mene je simensova,sad najnovija ima na stranici od simensa,ona sto moze 8 kg.vesa stati,ima nekih puno funkcija,opere ves za 15 minuta pa mi bas odgovara.neznam ima li je u bosni,jer je i ovdje nema u svim prodavnicama.u bosni imamo neku malu bochovu.kad perem koristim persil,nekad promjenim i stavljam omeksivac lenor i lijepo miris i uvijek poslije pranja izracim masinu drzim je otvorenom tako da je ok.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
14.1.2009 19:32:58   
Ilhana RR
Fazon je u tome što mi veš nesmrdi nego mašina dok stoji prazna, naravno uvijek su mi vrata otvorena od mašine.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
14.1.2009 19:40:25   
larina
neznam sta bi moglo biti,stavi malo varkine umjesto praska pa nek opere bez vesa jednom,meni se desavalo kad sam imala prije ove masinu da mi budu flekice od praska po odjeci jer nije imala onaj ventil sto se cisti masina-ono na dnu masine,sigurno znas,a i pogledaj ono sto sipas detedent i ono se zna nekad isprljati-mada predpostavljam da to isperes ponekad,nemora biti ni do togauser posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
14.1.2009 19:44:35   
Ilhana RR
a ono ispiram često gdje se detedžent stavlja...

probat ću to sa varkinom, čak mislim da imam varkine... čim okupam Lamiju upalit ću mašinu sa varkinom pa onda jednom sa omekšivačem da mi nebih smrdila na varkinu...

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
14.1.2009 19:51:43   
mnn
te flekice sam i ja imala od praška...pa sam bila neke krpe stavila i oprala bez puno praška...to mi se desilo kad sam mjenjala prašak...sa arielom toga nemam....

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
14.1.2009 19:58:49   
larina
ja sam mislila masina mi nevalja i kupila drugu,a i vecu a i bas mi trebala veca masina

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
14.1.2009 21:32:18   
Aquarius
Imamo Gorenje mašinu za veš.  Nemam apsolutno nikakvih problema ni sa vešom ni sa mašinom.

Te flekice nastaju kad se deterdžent ne otopi kako treba, najčešće kad se pere na nižim temperaturama. Samo promijeniti prašak, najbolje za obojeni veš uzimati tečne.
A što se tiče čišćenja mašine, sve se svodi na vanjsko čišćenje (barem kod mene), odnosno skidanje prašine. A unutrašnjost ne čistim. Samo izvadim veš, ostavim vrata otvorena da se mašina prosuši i to je to.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
14.1.2009 21:41:35   
camm
slazem se sa aquarius napisala

kod mene je zanussi uska masina i nemam problema s njom
zadovoljna sam super pere.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
14.1.2009 21:44:28   
Aminad
IZVORNA PORUKA: Aquarius

Imamo Gorenje mašinu za veš.  Nemam apsolutno nikakvih problema ni sa vešom ni sa mašinom.

Te flekice nastaju kad se deterdžent ne otopi kako treba, najčešće kad se pere na nižim temperaturama. Samo promijeniti prašak, najbolje za obojeni veš uzimati tečne.
A što se tiče čišćenja mašine, sve se svodi na vanjsko čišćenje (barem kod mene), odnosno skidanje prašine. A unutrašnjost ne čistim. Samo izvadim veš, ostavim vrata otvorena da se mašina prosuši i to je to.

Nemam ništa dodati...to je to i kod mene je Gorenje.user posted image

< Poruku je uredio Aminad -- 14.1.2009 21:45:37 >


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
14.1.2009 22:18:31   
almai
i kod mene je Gorenje masina samo uzadnje vrijeme sam primjetila da mi uopste neuzima omeksivac koliko god da stavim ves mi nemiriseuser posted image Sad neznam gdje taj omeksivac ode...nezadrzi se u masini, a ni u vesu.
Sto se tice ciscenja samo je pođahkad ocistim okolo i ono gdje prasak stoji.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
14.1.2009 22:21:59   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: camm



kod mene je zanussi  masina i nemam problema s njom
zadovoljna sam super pere.


I ja isto user posted image

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
14.1.2009 22:37:28   
ziki
Kod nas bira, kad smo tek dosli vamo imali smo probni rad i nismo znali koliko cemo se zadrzat. Bira je bila idealna, nije skupa a radi. Nisam se pokajala, imam je 2.5 god i radi punom parom. Od kad se Tarik rodio svaki dan a ponekad i po 2 put pere.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
15.1.2009 0:52:37   
nikita
IZVORNA PORUKA: camm
kod mene je zanussi uska masina i nemam problema s njom
zadovoljna sam super pere.


potpisujem.
al dugo mi pere,dobrih 2 sata sareni ves,a bijeli 2 i pol

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
15.1.2009 6:45:01   
mamyca

IZVORNA PORUKA: Aminad

IZVORNA PORUKA: Aquarius

Imamo Gorenje mašinu za veš.  Nemam apsolutno nikakvih problema ni sa vešom ni sa mašinom.

Te flekice nastaju kad se deterdžent ne otopi kako treba, najčešće kad se pere na nižim temperaturama. Samo promijeniti prašak, najbolje za obojeni veš uzimati tečne.
A što se tiče čišćenja mašine, sve se svodi na vanjsko čišćenje (barem kod mene), odnosno skidanje prašine. A unutrašnjost ne čistim. Samo izvadim veš, ostavim vrata otvorena da se mašina prosuši i to je to.

Nemam ništa dodati...to je to i kod mene je Gorenje.user posted image


Isto i u mene,Gorenje.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
15.1.2009 7:24:00   
andji
Kod mene je neka prastara mašina,ali kako nas služi dobro još je ne planiramo mijenjati,možda sad kad budemo kupatilo renovirali,pa čisto iz estetskih razloga.....nekad se znaju desiti te mrljice od detedženta,ali to sam skontala da se pojavi kad pretrpam mašinu,ali samo uključim ispiranje još jednom i sve ok,ne smrdi ništauser posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
15.1.2009 9:34:57   
Nadi
Kad smo se vjenčali prije 3 godine kupili LG mašinu u Stanića. Prezadovoljna i kao što reče Aquarius obrišem prašinu iznad i ispod i to je to. Bila oko 500 KM.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
15.1.2009 9:42:41   
Mama3djecaka
Gorenje i u Bosni a ja misli i ovdje :P

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
15.1.2009 9:47:20   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Nadi

Kad smo se vjenčali  kupili LG mašinu kod Stanića. Prezadovoljna i kao što reče Aquarius obrišem prašinu iznad i ispod i to je to.



_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
15.1.2009 9:53:28   
M kao Mama
Gorenje mislim da je starija od mene, hahaha, radi Bogami, još se drži, a čistim samo onaj spremni za prašak i omek. i oakolo malo , unutra ništa, jer zaista nema potrebe

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
15.1.2009 10:13:30   
lamka
Kod mene je miele u kuci a gorenje u stanu.
I prednost dajem za miele Najbolja je.A za šarni veš koristim wolite tako da nemam tih problema. A što se tice ciscenja samo brisanje prasine sa nje.


< Poruku je uredio lamka -- 15.1.2009 10:15:55 >


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
15.1.2009 10:14:35   
HanaBana
Bosch, a ujedno i susilica. Nemamo problema sa flekicama jer za obojeni ves koristimo tecni deterdzent, a i ne smrdi nista iz nje. Slusa nas vec 3 godine, a ima garanciju 5 godinauser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio HanaBana -- 15.1.2009 10:16:05 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
15.1.2009 10:50:17   
Gigana
i kod mene je Bosch (pere 5kg, a suši 2,5).  Kupila je prošle godine i prezadovoljna sam.  Ima dosta programa, a unutrašnjost ispod bubnja je čelična, a ne plastična kao kod većine mašina (to mi je i presudilo da uzmem bosch).
Cijena joj je s popustom bila oko 900 KM (u domaviji), a ista takva je u IT computers-u bila preko 1200 KM (ovo dajem čisto zbog poređenja, dobro pazi gdje ćeš kupiti, zato što cijene užasno variraju).

Što se tiče čišćenja, ja svoju ne čistim, ali probaj možda očistiti filter koji se nalazi u donjem desnom uglu mašine, možda ti je on prljav pa ti od toga smrdi.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
15.1.2009 12:09:01   
Ilhana RR
Haj pokušam da otvorim onaj dio dole. U mene nije obična mašina za pranje veša. Već je ona što drže po vešerajima.

user posted image

Slična je ovoj, u moje ima onaj donji dio samo al se skida sa šarafima pa ću vidjeti gdje im je taj filter. Jer čisto sumnjam da je ona prije mene, mašina mi je bila u stanu kad smo uzeli stan, ikad ovo očistila.


(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
16.1.2009 10:04:59   
larina
user posted image evo moja pere,najdraze mi je sto ima program pa za 15 minuta opere ves, a inace normalno pranje 35 min.,a bijeli 40 min.-a 8 kg.vesa pa sve u nju trpam

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *