|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Znojenje !?
30.10.2007 11:41:57   
travnicanka
ja zaista se ponekad upitam sta je sa mojom djecom.Potpuno su zdrava ali se znoje da to nije normalno.Razgovarala sam sa strucnim osobama i kazu da je to normalno neka se djeca znoje manje neka vise.Mojauser posted image se jako puno znoji,u stanu je toplo i pokrivam je samo pamucnom dekicom i neovisno o godisnjem dobu spava u ljetnoj pidjamici,ali opet djaba ona se probudi mokra kao cep i moram je jako cesto u noci presvlaciti.Neznam vise sta da mislim ali to me nekako zabrinjava!!!Kako vasa djeca imate li vi problema s tim??????

< Poruku je uredio Hanady RR -- 20.4.2010 10:08:19 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: znojenje !!!!!!!!!
30.10.2007 12:39:23   
Suncica*
I moja Lorena se jako znoji, cak toliko da cim ustane moram da je tusiram. Ali nam je doktorica rekla da je sve to normalno, da se mala deca jako znoje. Cak je letos imala alergiju na vrucinu, cim se oznoji odmah joj se pojave crvene fleke. Inace je jako bela, pa to doprinosi pojacanim crvenilom na pojedinim delovima tela.
Tako da nema potrebe da se brines, sve je to normalno i vremnom ce proci.
Pozdravljam te!!!

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: znojenje !!!!!!!!!
30.10.2007 12:53:53   
SMIRI
Sad mi je lakse jer je i moj kenan ljetos imao te flekice a nisam znala odkud mu! Redovno ga kupam i nije do higijene sigurno! Pa sam kontala da je od sunca! Ali kad smo otisli kod doktora ni doktor nam nije znao reci sta je to, vec samo da ce garant samo otici! Al sad mi je jasno da je to bilo od znoja!

I moj Kenan se nenormalno znoji! Inace nije debeo, normalne je tezine ali cim dva put pretrci preko sobe vec je gola voda!

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: znojenje !!!!!!!!!
30.10.2007 13:10:48   
Suncica*
Da to je od znoja i vrucine i pogotovo ako imas vunene tepihe u kuci. Ona je onako oznojana jos se valjala po tepihu i samo jos vise iritirala ta mesta..Tako da sam se pozdravila sa tepisima i stavila itisone u kuci i sada je sve ok..

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: znojenje !!!!!!!!!
30.10.2007 13:10:49   
travnicanka
Hvala suncice na odgovoru.Covjeku je puno lakse kad podijeli brige sa nekim.Moj muz je studirao medicinu i na sva moja pitanja on meni to strucno objasni,ali je dovoljno da spomene kao npr."neka djeca se znoje puno ako imaju problema sa srcem"i ja pocinjem umisljati ali nesmijem njemu nista govoriti jer poludi na to ,buduci da su nam djeca pravo zdrava i redovno idu na preglede i uvijek je sve ok,lijepo rastu i razvijaju se.Ali ja sam ti jedan od onih tipova koji bas neznaju uzimati u obzir prvo pozitivne pa onda negativne opcije.Veliki pozdrav i tebi!!!!!!!

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: znojenje !!!!!!!!!
31.10.2007 22:33:09   
SMIRI
Hvala bogu pa ja nisam PLAHA sto se tice djece...
...vjerujem u to da je sve ok i da ce sve biti ok!

Moj muz je vec drugaciji! Cim mali malo pocne kasljati on bi ga odmah u HITNU...

I najgore mi je kad ga pocne pregledati i ispitivati...jel ovo normalno? jel ovo treba ovako biti? De nazovi pitaj doktora bla bla...izmori me tacno! A hvala bogu imamo dvoje zdrave djece!

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 10:52:53   
lejlaze
I kod mene se Daris puno znoji, a narocito kada doji. Tada bude mokar, skroz. Ali evo citam vase postove i vidim da je to ok, pa mi lakse. Ne voli da ga pokrivamo nikako, odmah nogicama skida dekicu (cak i ako spava) 

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 10:59:40   
Ex Yu
i moj bebac se jako znoji obucem kratki rukava bodi i tanke pamucne gegice ali na pregibima se izasuo iza vrata oko uha (najvise spava na desnoj strani), ispod rukica, svaki dan se kupamo mazemo probala sam cistiti alkoholom pa puder pa bademovu sad sam kupila neku domacu iz nase apoteke (games) kao malo pomaze neznam kako to da mu cistim i sta da mu radim ... a poslije kupanja se dobro posusimo i sve ali djaba ... i dalje po vraticu ima osip a iza uha i ispod rukica kao mali plik 

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 11:23:31   
Okarica
IZVORNA PORUKA: lejlaze

I kod mene se Daris puno znoji, a narocito kada doji. Tada bude mokar, skroz. Ali evo citam vase postove i vidim da je to ok, pa mi lakse. Ne voli da ga pokrivamo nikako, odmah nogicama skida dekicu (cak i ako spava) 


Kod nas isto. Što su opasne ove naše male djevice.user posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 11:36:59   
martajay
IZVORNA PORUKA: Ex Yu

i moj bebac se jako znoji obucem kratki rukava bodi i tanke pamucne gegice ali na pregibima se izasuo iza vrata oko uha (najvise spava na desnoj strani), ispod rukica, svaki dan se kupamo mazemo probala sam cistiti alkoholom pa puder pa bademovu sad sam kupila neku domacu iz nase apoteke (games) kao malo pomaze neznam kako to da mu cistim i sta da mu radim ... a poslije kupanja se dobro posusimo i sve ali djaba ... i dalje po vraticu ima osip a iza uha i ispod rukica kao mali plik 


ex yu, nama su na pripremama za porodjaj i majcinstvo rekle pedijatrice da NIKAKO bebe ne cistimo alkoholom, jer su njegova isparenja opasna za bebu, a takodje, nikako da ne koristimo puder, jer on samo zapusi pore na bebinoj kozi.

< Poruku je uredio martajay -- 4.7.2009 11:37:30 >


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 11:39:28   
martajay
a da vas pitam - da li vi mame, koje samo dojite bebe, dajete bebama da piju vodu sad kad su vrucine i kad se bebe znoje vise? pedijatri kazu NE davati vodu dojenim bebama.  ja se bojim da ne dehidrira... ne znam....

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 11:49:57   
Ex Yu
dok vidis da uredno piski (kao ovaj moj smizlac ... upisa se do ledja) netrebas davati vode ali ako vidis da pelena nije dovoljno mokra poslije 3 sata od predhodnog presvlacenja da mu je vrh glavice (fontanela) blago udubljena i da je beba onako mlitava (neznam kako objasniti) daj joj prokuhane vode ali na kasikicu ...

najbolje je skinuti dehidriranu (zednu) bebu ako su visoke temperature i davati joj vode dok nepiski (dovoljno je 5-10 kasikica) od cega pola prospes user posted image


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 11:50:48   
malena_t
Ja dajem vodu. Nekad uzme, nekad ne, ali ne moze mu skoditi; i patronazna nam je rekla da se bebama kada su velike vrucine moze davati vodauser posted image  

_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 11:54:49   
martajay
hvala na odgovorima!
ja sam nekoliko puta pokusavala da mu dam vodu - beby wasser humana - ali mu se nikako nije dopala. bas cu danas probati sa obicnom prokuvanom vodom.


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 11:57:11   
martajay
i da - i ja mu dajem da pije vodu iz soljice, iako nema jos ni 3 m. citala sam negde da je to mnogo bolje (kao i iz kasicice) nego iz flasice. a i bebama je refleks gutanja urodjen.odoh sa teme. izvinjavam se!!!!!!!!!


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 13:31:10   
*Seve*
Moj slabo hoce vodu,kupujem ove hippove sokice pa pola soka pola vode....Ili caj od jabuke ili izrendam jabuke pa iscijedim onaj sok....Kako kad al vodu nece...user posted image

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 13:35:57   
MELLI
A češke li se vaša djeca kad se oznoje?user posted image
Evo maloprije gledam,moja Hanna je sebi toliko načešala kožu glave, da je sva izgrebana i crvenauser posted image
Užasno se oboje znoje,iako su po cijeli dan uglavnom samo u pelenama/ili gaćicama.Noću spavaju samo u bodiju,a pokrivam ih samo tankom plahtom.Kupamo se svakodnevno,jer budu toliko ljepljivi da nas kupanje ne može zaobići.Kada su vrućine,ja ih, ni jedno, ni drugo, ničim ne mažem.
Pedijatar mi je rekao da postoji mnogo razloga za znojenje,a najčešće je u pitanju ili vrućina ili genetikauser posted image

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 13:40:09   
sirnica
i mi imamo problema sa znojenjem. kada se probudi i ustane s jastuka na njemu ostane fleka kolika je glavica. i u toku dana rijetko je kad suh. srećom pije dosta tečnosti. mislim da je to kod nas malo i genetski, jer se i mm dosta znoji. samo se malo plašim radi zdravlja. trenutno kašlje i slini i mislim da je zato što mu je glavica stalno mokra.

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: znojenje !!!!!!!!!
4.7.2009 16:34:21   
slono
Mislila sam da se samo znoje djecaci, ali sad vidim da je to slucaj i sa djevojcicama.
Moj stariji sin je nakon dojenja znao biti kao ispod tusa, nikan nisam dojila dok nisam stavila pamucnu pelenu na ruku. I dan-danas je takav, sad je veliki djecak i znoji se, a posebno glava. U igraoni bude KO ČEP i obavezan je fen iako je osisan na keca.
Sad je ista stvar sa malim bebacem. Kad jede, kad spava, znoji se strasno, ali on i po rukicama i tijelu, sve mi ruka klizi po njegovim rukicama, a hladan ko led.

Znaci, to je tako i normalno je!!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: znojenje !!!!!!!!!
12.10.2009 20:00:46   
lycki
Drage moje ja sam vam ovdje nova al evo našla sam dobre teme koje tražim.Naime ja imam trogodišnju djevojčicu i njoj se znoji samo jedna strana glave,a druga je uvjek suhauser posted image tako je od rođenja inače je zdrava,vesela djevojčica dali ima neko sličan problem da mi odg. dakle tako je i kad se igra samo jedna strana glaveuser posted image

_____________________________

--------------------------------------
Mamino sunce se rodilo nov.2006
---------------------------------------

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: znojenje !!!!!!!!!
15.10.2009 11:57:04   
beba29
Draga Iycki ,imam sličan problem. Mojj sin ima 9mj od rođenja mu se desna strana lica ne znoji niti se crveni... Pitala sam i dr. za to ali nemaju pojima... Po internetu gledam i evo ti si prvi slučaj sa tim problemom....Ja se bojim ne znam više kog da pitamuser posted image , inaće je zdrav i vesel dečkić...Dr. ne znaju uopće razlog tome...svašta jesi ti bila ko dr..??? šta su vam rekli??

(odgovor članu lycki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: znojenje !!!!!!!!!
15.10.2009 16:17:30   
lycki
Draga beba29 evo izgleda da smo nas dvije dosad jedine sa ovim problemom na ovom forumuuser posted image isti je slučaj i kod mene niko ništa nezna koga god da sam upitala izgleda da je to još ne istražena strana medicine možda malo glupo ali evo koliko istražujem po intern.nigdje ovakvog slučaja ali ti obećavam ako ikad išta saznam javim ti odmah a i ti tako meni ako saznaš molim te:)a izgleda da nam je isto po tvom opisu i moja je curica po svemu zdrava ivesela al;mene ovo zaista zabrinjava puno te pozdravljam...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

--------------------------------------
Mamino sunce se rodilo nov.2006
---------------------------------------

(odgovor članu beba29)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: znojenje !!!!!!!!!
15.10.2009 22:56:28   
beba29
hvala na odgovoru mila,ja ću uskoro ići kod neuropedijatra pa ću ga pitati u vezi toga...već sam luda..nigdje ništa ne piše...user posted image user posted image .moja dr. veli ma nije to ništa strašno user posted image gledala po literaturi i ne može ništa naći...ja se nadam samo da nije ništa opasno,ali mi je to jako čudno..uv glave je o.k. fala bogu!!! ako šta saznam ja ti se javim,a i ti meni u suprotnom!! hvala od srca, pusa tvojoj curiciuser posted image user posted image

(odgovor članu lycki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: znojenje !!!!!!!!!
17.10.2009 11:03:11   
lycki
user posted image draga beba29 ja još ništa nisam saznala.Kakva je kod tebe situacija,ima li ikakvih rezultata?user posted image Dali se nas dvije bez potrebe brinemo možda je sa našim malima sve o.k (daj Bože)ali ipak bih čovjek volio da mu to samo neko potvrdi:(šaljemo ti ja i moja curica veliku pusuuser posted image user posted image

(odgovor članu beba29)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: znojenje !!!!!!!!!
17.10.2009 22:46:09   
beba29
Draga Iycki ja otkad sam uvidjela taj problem gledam po internetu ,već skoro 7mj i ništa nisam našla,slučajno sam vidjela tvoju poruku. Dr mi kaže dase  najvjerovatnije nisu razvile te znojne žljezde sa druge strane glavice, i da po njoj to ne bi trebalo biti ništa opasno. Baš smo neki dan bili na pregledu zbog virozice....stvarno ne znam kog bi pitala..krajem godine idem kod neuropedijatra pa ću vidjeti da li on što zna po tom pitanju???user posted image Ja isto ćekam samo da mi neko potvrdi da je to o.k i da će sa vremenom taj problem nestati,stalno bebu proučavam već sam dosadna i sebi i svima oko sebe....probat ću i sa altrrnativnom medicinom,pa ko zna možda i bioenergija pomogne... Inaće nevjerujem u te stvari ali odmoći ne može...da li tvoja curica ima još sa ćim problema osim toga???ja nema gdje nisam vodila sina,da se vidi očni tlak u zg. ali i to se hvala BOGU pokazalo o.k. inaće ima dosta problema sa jednim okom stalno neke upalice i malo je zatvorenije pa stalno mislim da je to povezano... jel kod tvoje kćeri sa okama sve o.k?? Šaljmo Vam vejiku pusuu ja i moj anđeouser posted image user posted image

(odgovor članu lycki)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *