|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Odnos drugih clanova porodice prema vasem dje...
14.9.2008 21:46:13   
Amrino
Nas sin je prvo unuce i s jedne i s druge strane.
Zaova se porodila par mjeseci poslije mene a kako je ona i inace razmazena mezimica...sve vise primjetim razliku koju svekar i svekrva prave izmedju naseg i njenog sina.
Ponekad mi nesto zasmeta...nista strasno ali brine me to kako da se postavim u buducnosti. Ne zelim da se moje dijete ikada osjeca zapostavljeno ili manje vazno. Moguce je da nekoga vise vole ali misljenja sam da se to nikada ne smije pokazati...bar sam ja odrasla u takvoj porodici...
Imate li iskustva?



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
14.9.2008 21:52:25   
mamyca
Nas sin je prvo i jedino unuce u familiji.Ali ja sam bila drugo unuce u svojih,pa mogu slobodno reci da sam citav zivot primjecivala razliku kod svoje nene,i to samo kod nje.Naime moja tetka je rodila curicu 4 godine prije nego sto cu se ja roditi i moja nena i dan danas vise voli tu moju rodicu nego mene.Mislim da je ovo tuzno i ruzno za reci ali tako je.Kod drugih clanova nisam primjecivala razlike,al kod nje brate jesam.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
14.9.2008 21:54:30   
novi clan
Moj sin je kod mojih bio prvi a kod suprugove porodice 4

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
14.9.2008 22:03:25   
moni
Moj mali je kod mojih prvo unuče, a kod muževih treće i stvarno se primjeti razlika. Moji dišu za maloga i stvarno su ludi za njim.A i zna se da nane više vole od kćerke unučad nego od sina i sama sam se u to uvjerila

(odgovor članu novi clan)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
14.9.2008 22:07:54   
Mrka
Moj sin je kod mojih 6-to unuce, a kod muzevih prvo. Nikada nisam primjetila da moji roditelji prave razliku izmedju unucadi. Jedino sadkad smo bili na odmoru, moj otac je citavo vrijeme jurio za mojim sinom, al mislim da je to zbog toga sto ga ne vidja tako cesto i sto je moj mali miran i stalno trce za njim na odnosu druge onucadi. Ili pak sto samtrudna pa da ja ne moram paziti na njega. Inace, nisam primjetila neku razliku u odvajanju te unucadi na odnosu mog djeteta.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu novi clan)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
14.9.2008 22:11:18   
tweety
Moj sin je prvi i kod mojih i kod muževih.I moji i njegovi dišu za njega,a pošto nam uskoro aBd dolazi druga beba vidjet ćemo kako će biti user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
14.9.2008 22:15:15   
ja
moj sin je prvo unuce i sa moje i sa mm,ali kao sto je neko rekao vise se voli od kcerke nego od sina i ja se slazem...moji imaju unuce i od brata koji je samo 12 dana mladi ali kad su zajedno vidi se razlika koja meni nekad i smeta...nekazem da ga oni ne vole ali nekako su oprezniji sa njim nego sa mojim mada mislim da je to i do snahe kako se postavi prema njima...

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
14.9.2008 22:52:16   
jasmina_mm
i moj sin je jedino unuce i sa mm i sa moje strane, ali iskreno da vam kazem svekar i svekrva disu za njega ponekad pomislim i previse ga vole ako ga jedn dan ne vide nepojmljivo im je dok moj otac i nije toliko zagrijan (majke nemam). Valjda nije navikao pruzati paznju malom djetetu a i rjedje ga vidjamo. A ja sam bila samo jos jedno od mnostvo unucadi (sa oceve strane nas ima 15, a sa majcine 13) ali i dede i nane su imale svoje mezimce i osjetila se velika razlika mada mi unuci tomu nikada nismo pridavali puno paznje...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
15.9.2008 9:02:55   
Blue rose RR
Manje više većina nas prođe ili tek treba da prođe kroz iste situacije, po pitanju odvajanja djece/unuka. Kikica je još uvijek jedino unuče i sa moje i sa mm strane, i stvarno ne mogu se požaliti ni na šta (osim na previše ljubavi, koja je nekada bila, glupo zvuči, ali opterećenje).
I moj braco i moj djever su u fazi pravljenja beba, tako da ćemo vidjeti kada dođu, ako Bog da, kako će to funkcionisati.
A što se tiče amrino tvog problemčića, znam da smeta, znam da se čovjek osjeća glupo i da ga nervira nepravda, ali je bitno da ti i tvoj mužek ste u svoj svojoj ljubavlju i pažnji prema Hamzi,  svi drugi će doći i proći, samo vi ostajate sa njim. Neka je živ i zdrav.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
15.9.2008 14:28:19   
stella
Moja Hana je jedino unuce,za sada,tako da je prava mezimica.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
15.9.2008 14:32:10   
haidy
I moja curica je prvo i jedino unuce i kod mojih i kod muzevih roditelja. Oni je naprosto obozavaju, disu za nju kao sto neko rece, samo me ponekad nervira sto brinu i previse za nju, htjeli bi da je pod staklenim zvonom. Ali dobro to je razumljivo jer je jedinica. Moja sestra i djever su jos mladi, tako da ne vjerujem da ce Nelda uskoro dobiti konkurenciju. Tad cemo vidjeti kako ce biti, a do tad nek uziva u svoj mogucoj paznji.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
15.9.2008 14:44:54   
Amer
Moj maleni je prvo unuće i sa jedne i sa ruge strane ali zaova se porodila prije šest mjeseci  i ja mogu uočiti razliku kod svoje svekrve jer je očito da više voli i nju i njega od MM i mog sina one inaće imaju nekakav bolestan odnos da se maze i da tepaju jedna drugoj a razliku sam uoćila odmah moja svekrva je moju ćetresnicu samo naveće bila samnom a bebu je okupala jednom a zaovi je išla svaki dan po nekoliko puta i kupala dijete 2 mjeseca a da apsurd bude veći zaova mi je 7 godina starija od mene i uz to medicinska sestra.
Onda kada sam osunetila malenog nije bila kod kuće dva dana ko žao joj što plaće a kad je ona osnetila ona vodila dijete i brinula o njemu cijelo vrijeme.
Pa sad zaključite user posted image user posted image


_____________________________

Amer 21.09.2007.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
15.9.2008 14:59:04   
M kao Mama
Jednom riječju svi su ludi za Lajlom, nekada me lijepo zaboliglava od njihove vike i cike, a i ona mašala, svi koji je znaju baš je vesela beba, tako da se odmah uklopi u tu halabuku i gungulu,

(odgovor članu Amer)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
15.9.2008 15:03:36   
lamka
moja lamija je s moje strane 5 unuce a s mm ove strane 2 iako je razlika samo 23 dana.nikada nisam primijetila da nesto preferiraju jedno o drugog.iako smo mi s njima a djever je ostao u zenici.ali za rodendan dobijaju oboje isto a to je obicno u kesu.za Bajram uvijek Lamija dobije neki poklon ali to je zato jer je ona tu a djeverovog malog i ne vide svaki Bajram.Sto se tice moje strane Lamija je najmlada pa je nekako mezimica svima njima jer od jednog brata koji ima 3 djece i svi idu u skolu.ali moja mama ne pravi razlike ako jednom nesto kupi onda kupi svima a nema razlikovanja iako kada mi dodemo posveti malo vise paznje Lamiji zato sto je rjede vida ali nista vise i znam dfa uvijek vodi racuna da se bratov mali ne osjeca zapostavljeno.sve u svemu ima mene i mm tako i da je ne vole kao ostale sto nije slucaj mi cemo da joj to nadoknadimouser posted image

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Amer)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
15.9.2008 15:05:39   
Marta K. Djakovic
"Drago je nama vidjeti tu djecu, ali ne pada nam na pamet cuvati ih dok oni (misle na roditelje:)) hodaju okolo - naokolo".
komentar jednog od djedova na to sto druga baka cuva bebe kad nam je potrebno!
mišljenja?

_____________________________

što više upoznajem ljude, sve više volim životinje. ne vjerujte mikrokreditnim organizacijama!

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
15.9.2008 15:20:19   
Blue rose RR
Sebičnost, i nesvjesnost da je život kratak.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Marta K. Djakovic)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
15.9.2008 15:57:46   
hanabanana
Ne mislim da je sebičan, mislim da je iskren. Na kraju krajeva nisu djedovi i bake tu da bi bili nama na usluzi 24 sata. Treba biti iskren pa to priznati.
Mi počesto zaboravimo da i naši roditelji treba da imaju svoj život, a ne da žive naš.


(odgovor članu Marta K. Djakovic)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
15.9.2008 16:39:04   
Aminad
E onda kad ih požele nek ne govore, de ba malo donesite djecu poželili smo ih da ih vidimo!

Nisam za to da se djedovi i nene opterećuju non stop ali ako povremeno izađemo a oni pričuvaju djecu tu nema nikakvih problema. Čak se moja svekrva prije ponudi da ih čuva i istjera me da izađem nego što je ja zamolim. Ja se na par sati odmorim a oni tih par sati uživaju s unucima i unukom!
Bar je tako kod nas ali istina i to je jednom mjesečno a i ako bi bilo jednom sedmično sigurna sam da ne bi imali ništa protiv. Moji roditelji ih uglavnom čuvaju ako svekrva ne može jer im je tu bliži mali bratić kojeg povremeno pričuvaju pa ih ja ne opterećujem sa svojima.


Što se tiče teme, pa povremeno primjetim neka ponašanja koja mi baš nisu draga ali uglavnom ne reagujem na to i pravim se kao da se ništa ne dešava. Podijelim to sa MM i prešutim jer vidim da se i moji roditelji(imam dva brata, jednu snahu i jednog medenog bratića) trude da budu što pravedniji a i roditelji MM ( on ima jednu sestru, zeta i dva sestrića).

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
17.9.2008 21:24:08   
nikka
IZVORNA PORUKA: Marta K. Djakovic

"Drago je nama vidjeti tu djecu, ali ne pada nam na pamet cuvati ih dok oni (misle na roditelje:)) hodaju okolo - naokolo".
komentar jednog od djedova na to sto druga baka cuva bebe kad nam je potrebno!
mišljenja?

Sebičnost da,da a možda i ljubomora i nostalgija za mlađim danima.
Pa neće im ostavljati djecu svaki dan ili veče da oni hodaju naokolo,svi mi imamo neke potrebe i obveze i u situaciji smo da moramo ponekad ostaviti dijete nekome,ako toliko roditelji naši nemogu učiniti ukoliko su u stanju e onda je taj odnos upitan.
A i ova rečenica mi para oči,djed kaže "tu djecu",umjesto unučad???

(odgovor članu Marta K. Djakovic)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
22.9.2008 17:16:04   
Lulu_
moja mama cuva naomih i kad to treba i kad ne treba...mislim da nekad naomih misli da joj je zapravo ona mama user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
22.9.2008 18:24:05   
lamka
pa ja smatram da to nije sebicnost.ima i bezobraznih osoba (a znam i konketan primjer) koj svekrvi ostave dijete ujutro kada idu na posao oko 8 sati rade navece do 8 i jos poslije toga svrate s drustvom na kafu ili kod muza na kafu pa do 23:;00 sata.i na kraju se ta doticna gospoda pita zasto joj dijete vise voli bit s nanom a ne s njom.ja recimo ne volim da ostavljam dijete kod svekrve kod svoje mame je ostavim kada idemo tamo al i to radim zato sto je se bas zazeli a kod svekrve samo kad mi treba.kad sam pocela raditi brzo smo je upisli u vtic jer muz i ja radimo u smjenama pa smo se tako i oko dijeta smjenjivali.niakda mi svekrva nista ruzno nije rekla ali jednostavno smatram da je to moje dijete i ja sam ga rodila i da nema potrebe da je ostavljam kod nih da bih ja izasla negdje.a ima i ljudi koji su jednostavno u tim godinama kada ne mogu slusati galamu i vrisku djece.pa i nije im zamjerati ipak su oni u godinama kada ih sve nervira.

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
22.9.2008 18:57:57   
Romali
Meni je sebično nikada ne pričuvati unuče, ali isto tako je ima užasnih mladih roditelja koji iskorištavaju svoje roditelje. Ali treba naći neku sredinu. Pa mora i mama nekad negdje bez djeteta otići, a ako tata radi, gdje sa bebom? Na koga ćemo se onda osloniti ako ne na svoje roditelje? Ja isto tako za njih bih sve uradila. 

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
22.9.2008 21:01:28   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Lulu_

moja mama cuva naomih i kad to treba i kad ne treba...mislim da nekad naomih misli da joj je zapravo ona mama user posted image


Izvini Lulu_ ali meni je ovo bas ono...neprirodno.user posted image




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
24.9.2008 15:18:32   
dana3
Moja beba ce biti 2 unuce mojoj mami i musko a bratov sin je vec 6 godina.mama ne pravi ni sad razliku jer kaze najvaznije je da sve bude uredu sa vama dvoma.ja sam 2000 km daleko,mama je starija zena (63 g.),i dolazi kod mene da je tu prvih dana.svekrva se brine koliko i moja mati.zovu cesto i pitaju kako je i sta mada MM ima sina iz prvog braka.tako obje strane po dva unuka sveuser posted image .i neka se dogovore user posted image kako ce i sta ce haahah.ja njih sviju volim i MM sina i naseg sina I bratovog sina.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
24.9.2008 20:07:33   
Lulu_
izvinite cure nemojte se ljutit ali stvarno nisam trazlia nikakav savjet da jesam izravno bi pitala.
to da se djete radja sebi je cista glupost.djete se radja kako roditeljima tako i majkama i dedama neko je vise vezan za unuce neko manje sve je stvar stila i ova se tema ne zove sta vi mislite koliko treba ostavljati svoje djete kod majke

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *